Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Fiat Punto mk.2 - uputstvo za skidanje i zamenu sijalica na centralnoj konzoli

Recommended Posts

Skines prednju konzolu, ispod su sve sijalice koje osvetljavaju, pa menjaj one koje ne rade. Postoji negde detaljno objasnjeno kako se to radi. Probaj kroz gugl pretragu, sigurno ce izbaciti taj post, ne znam da li je sa ovog ili nekog drugog foruma

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rage_man ček, kolega pita za onu sijalicu na samom "točkiću", ona što treba da svetli žuto kad je klima uključena. Ne sećam se kad sam skidao da li ona uopšte može da se menja ili taj točkić ide kompletno sa sijalicom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam dosta slika razbucanih konzola ali na svakoj srednji točkić nije izvučen, nije skinut, moguće da sjalice ide sa točkićem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde ja da vas nesto pitam posto sad planiram otvoriti konzolu da mjenjam sijalice pa da mi objasnite, pa cu kad otvorim javiti da li sam uspeo zamjeniti i tu sijalicu na tockicu za klimu al racunam da mora moci tockic da se izvadi pa ispod njega da je lampica.

Elem, na konzolu idu lampice od 1.2w i to one staklene.
Ja sam kupio led lampice preko eBaya, da li cu moci bez problema da ih koristim, ne znam koliko one Watti imaju, niti se razumijem u elektriku toliko da znam da li smijem da stavim ove led, pa zato pitam.
Male su, T5 su ubodne, mogu da stanu, sad je samo pitanje da li cu imati problema, jer sta ako one koriste vise od 1.2w ?
Kako to ide, moze neko da objasni molim vas ?

Edited by bratpuntisha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio sa alija male led sijalice u celoj kozoli sam ih zamenio bez problema sve radi...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče točkića za klimu, gledao ponovo kako da sredim tu sijalicu i nisam uspeo. Levo i desno od točkića postoje dva mala šrafa kada se odšrave kompletan točkić može se izvuče ali ne može da se izvadi kao preostala dva, verovatno da iza točkića postoji snop kablova, džek za pokretanj klime, šta god uglavnom to nešto ne dozvoljava da se točkić izvuče skroz. Takodje na spoju spoljneg dela točkića, koji se jedni vidi kad je centralna koznola nameštena, i ostatka sklopa točkića postoje dve male, kako već da ih nazovem, žabice koje kad se pritisnu u isto vreme, spoljni deo točkića se odvaja od ostatka točkića. Sad da li je tu ta čuvena sijalica za klimu ili skroz iza ne znam, odustao sam kako ne bi slomio točkić i moj matori ostao bez klime.  Zaboravio sam da slikam ali trudio sam se da što jednostavnije objasnim.

Share this post


Link to post
Share on other sites


Vidi se na snimku 11:50 ta dva sarafa, sigurno iza ima kabl koji je spojen na taj tockic pa treba biti pazljiv kad se vadi, 95% je ovo slucaj jer je dosta stvari u Puntu ovako, izvadis a iza ima kabl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav drugari, cime ste skinuli narandzastu onu farbu na poledjini papira gde su brojevi za ventilaciju bez da unistite brojeve spreda ?
Jesi saznao kako, imam isti problem
0f3e05d6ae90e37fbf91145ad9584204.jpg

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/19/2018 at 4:58 PM, shortee said:

Ja sam stavio sa alija male led sijalice u celoj kozoli sam ih zamenio bez problema sve radi...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Koje si uzimao na aliju? Sada gledam neke, džabana... 

-10252941321369448266.thumb.jpg.2935a53ea6e621b02750a21798b75b17.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jebo ih ja sve mi crkle sijalice cekam da jos otopli pa da skidam.konzolu i stavim neke normalne..ipak su ove kineske sto sam uzo tad..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo pve sam uzimao..lepo svetle al crkle jako brzo...ako neko ima neko dobro iskustvo sa nekim sijalicama nek pise da kupujemo.cf0041bff83891f037eddc6819af089c.jpg

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo led traka, dugo traju i jeftine su da se zamene kad crkne, jedini je problem povezivanje, ako neko nece da sece grlo i poveze direkt onda mora da bude malo kreativan, ja sam iskoristio grlo starih novogodisnjih sijalica, ali je malo deblje pa mora lepo da se ugura, ali posle nekog vremena se razmrda i na udarac zatreperi

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/26/2020 at 9:50 PM, MiloshShomy said:

Samo led traka, dugo traju i jeftine su da se zamene kad crkne, jedini je problem povezivanje, ako neko nece da sece grlo i poveze direkt onda mora da bude malo kreativan, ja sam iskoristio grlo starih novogodisnjih sijalica, ali je malo deblje pa mora lepo da se ugura, ali posle nekog vremena se razmrda i na udarac zatreperi

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 

Naručio sam 10kom iz Kine. Za 130 dinaea i da ne valja nema veze haha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javi ti kako to izgleda i kako se budzi led traka to mi nije jasno gde se kraj trake ukljucuje ...pa da ja kod mene to nabudzim

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Punto 2011 godište. Stavio sam danas Narva ubodne sijalice w5w tj t5 od 2.3w umesto 1.2w. Jako lepo sijaju. 

20231116_161854.jpg

Led sijalice rade mesec dana i krenu da trepere,tako da je vraćeno na JAČU Narvu od 2.3w.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...