Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Fiat Punto mk.2 - uputstvo za skidanje i zamenu sijalica na centralnoj konzoli

Recommended Posts

Trebalo bi da je isto, samo moras da skines onu plastiku oko rucne i menjaca, zato sto koliko se secam ona je skroz prislonjena na ovu plastiku koju ti oces da skines. A da bi nju skinuo izvuces pikslu pozadi pa imas ispod sraf, pa onu plastiku ispod same rucne i tu ima valjda dva komada i verovatno ispod koze oko menjaca.

Hvala puno!!!!!

Nasao sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjao sam ubodne sijalice iz centralne konzole, 3 zamenio, cetvrtu da zamenim-zavarnici (malo), dzek upadne unutra i sad ne radi ni jedna. Sve ostalo na automobilu radi... Osigurac mozda? Ako neko zna... Unapred zahvalan!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari, cime ste skinuli narandzastu onu farbu na poledjini papira gde su brojevi za ventilaciju bez da unistite brojeve spreda ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da nisam lepo vratio centralnu konzolu gde je i ventilacija kad sam menjao letos sijalice i sad sasvim slucajno hteo da okrenem na toplo kad nece do kraja da dodje dodje do prve duple crvenei dalje mece.mora da sam cackao kad jebiko skinuto i nisam vratio kako treba.imam onu konzolu sa cd sanzerom i jer moram opet skidati komplet taj deo zajedno sa delom gde je rucna i pepeljara pozadi ona na kraju ili mogu otpustiti samo srafove kod nogu?

Izgleda da nisam lepo vratio centralnu konzolu gde je i ventilacija kad sam menjao letos sijalice i sad sasvim slucajno hteo da okrenem na toplo kad nece do kraja da dodje dodje do prve duple crvenei dalje mece.mora da sam cackao kad jebiko skinuto i nisam vratio kako treba.imam onu konzolu sa cd sanzerom i jer moram opet skidati komplet taj deo zajedno sa delom gde je rucna i pepeljara pozadi ona na kraju ili mogu otpustiti samo srafove kod nogu?

Izgleda da nisam lepo vratio centralnu konzolu gde je i ventilacija kad sam menjao letos sijalice i sad sasvim slucajno hteo da okrenem na toplo kad nece do kraja da dodje dodje do prve duple crvenei dalje mece.mora da sam cackao kad jebiko skinuto i nisam vratio kako treba.imam onu konzolu sa cd sanzerom i jer moram opet skidati komplet taj deo zajedno sa delom gde je rucna i pepeljara pozadi ona na kraju ili mogu otpustiti samo srafove kod nogu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa najverovatnije si samo onaj prekidac ( tocak ) stavio u los polozaj kad si vracao .Okreni do kraja koliko hoce i ako bude duvalo vruce onda je samo to problem , i to mozes lako resiti , tako sto ces samo izvuci prekidac i postaviti ( bocnuti ga ) tako da pokazuje kao da je do kraja .Pa onda probaj kad vratis nazad trebalo bi da stigne oped do kraja na hladno i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Jel neko menjao sijalice na Puntu automatik? Izgleda da se skida cela plastika (i oko rucne kocnice)?

Ne bih da cackam, da ne slomim nesto....

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio danas sve kao po uputstvu za 30-ak minuta. Nisam čak ni morao da izvačim ceo taj centralni deo napolje, samo ga malo povukao ka menjaču i uspeo da skinem stare i stavim nove sijalice. Inače jedva pronašao petu sijalicu tj. onu iz upaljača pa i nju usput zamenio tako da sad ponovo svetli sve. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neke male kao nokat od 1.2W, slikaću ti sutra ako hoćeš. W5W  sijalice idu za poziciju, svetlo gepeka, treće stop svetlo i svetlo za tablicu.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, ne znam da li ova sa slike odgovara zbog duzine sijalice i modela. Pretpostavljam da ovih sijalica sa slika ima u nekoj boji koja ti se svidja pa bi ti hteo da ih zamenis postojecim fabickim. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ova je isto malena, drugar je skoro stavljao za osvetljenje kontrol table pa cu da mu uzmem jednu da probam dal moze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj, nista ne kosta. :)

 

Meni se svidja kako je odradjen ovaj tockic za toplo hladno tj. kad je u levoj polovini svetli plavo, kad je desno onda crveno ali je verovatno tesko da se to odradi.

 

zza2246.jpgzza2247.jpg

 

Znam da skrecem sa teme ali nece zameriti sto cu postaviti jos ovu sliku jer mi ovo deluje predobro.

 

zza2248.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari koje su tacno oznake tih sijalica za instrument tablu..konkretno crklo mi ono na tockicu za toplo hladno tj sve ispod radija nema svetla..kad malo cuknem rukom proradi na par sekundi i to jedva svetli ...jel mogu led sijalice recimo bele i koja je to oznaka?..hvala.

 

@Axic
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je oznaka ne znam, ali je sijalica ubodna, znaju u prodavnicam auto delova, chupas ih sa nekim klestima, pazljivo da ih ne skrcas i idu napolje bez problema.

Tako sam ja bar uradio, nista komplikovano
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, shortee said:

Drugari koje su tacno oznake tih sijalica za instrument tablu..konkretno crklo mi ono na tockicu za toplo hladno tj sve ispod radija nema svetla.

jel mogu led sijalice recimo bele i koja je to oznaka?

T5 ubodna sijalica od 1,2 W . Ima ih i u LED varijanti, mada nesto i nisam ljubitelj sljastecih elemenata nocu u enterijeru posto smeta (eventualno plafonjera kad zatreba dobro svetlo), plus treba naci kvalitetnu sijalicu. Bela boja je otprilike 4300K, sa vecom kelvinazom ide se u plavi deo spektra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oznaka tih sijalica je T5 1,2w ............ :)

 

uhhh sad videh da je ivan vec napisao , ja ih danas menjao pa video oznaku.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoću da promenim te lampice u konzoli. Unesto onih klasičnih žutih lampica stavila bih LED lampice. Samo ako može neko od članova da mi kaže koja led sijalica tačno ide? I da li mogu npr da uzme tipa i drugih boja ili izmiksam 2 plave 2 bele. 

I da :D da li se negde može zameniti ono okolo grejača jer mi se izlizalo i po malo ispucalo. Ako znate na šta mislim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege, zna li neko kako na Puntu mk2 zameniti sijalicu klime u srednjem točkiću? Danju kada je klima uključena ne svetli žuta tačkica, svetli ali se ne vidi. Samo je noću vidljiva čak i tad slabo svetli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...