Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Saveti pre kupovine...

Recommended Posts

Pozdrav drustvo!

Evo da se i ja ukljucim u diskusiju o vozilima.

Definitivno mislim da ako hoces auto bez mane onda stedi pare za novi. Svaki polovan auto iziskuje ulaganja da bi se doveo u prihvatljivo stanje e sada koliko to je stvar poznavanja automobila a bogami i srece. Ja cu radije da uzmem auto sa 200000 km. sa servisnom knjizicom i od prvog vlasnika nego neki sa nerealno malom kilometrazom i bez ikakvog dokumenta.

Nerealno je ocekivati da auto koji je star 5 god. na primer ima manju kilometrazu od 150000km, moze se naci ali je onda cena bogami povelika.

Moj savet svima ako imas 5000 eura u steku onda kupi auto od 4000 da bi imao para da ga dovedes u stanje voznje bez glavobolja.

Ne zagledaj puno kilometrazu jer sva ta vozila koja su dosla dole u srbiju su odavno prebacila 150000 km bez obzira sta stoji na cajgeru.

Pokusaj da u servisu u srbiji, ili preko nekog poznanika gore u inostranstvu saznas kad je zadnji put bio u servisu.

Pogledaj karoseriju da nije bas uvrnuta jer svaki je imao neko cukanje akko ne u voznji onda na parkingu sigurno,i sigurno je farban.

I vidi da one skuplje stvari oko motora budu u redu,ne ocekujte da na motoru sve bude besprekorno.

Uvek ce biti nesto za popravljanje ako nista drugo onda bar set zupcastog kaisa.

Izvinjavam se na ovako deprimirajucem postu ali na zalost to je realno sagledavanje i hteli mi sebi da priznamo ili ne TAKO JE. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi mi znamo da polovan automobil nije nov i da je potrebno uloziti podosta u njega nakon kupovine. Medjutim, mislim da je tema pokrenuta zbog odnosa preprodavaca prema kupicima, a taj odnos je takav da bi sudstvo moralo da reaguje. Sta je vracanje kilometraze unazad ako ne kriminal? Mislim da niko od nas ne bi imao nista protiv preprodavaca da nam lepo kazu ovaj auto je presao 300k km, levo krilo mu je bilo zguzvano a ja sam ga ispravio i ofarbao, vozilo je korisceno kao sluzbeno itd. Ali, ne - glavni cilj preprodavca je da vas naprave budalom, da vam utrape nasminkanog lesa za novac koji ste dugo stedeli i sakupljali. Veoma je tuzno sto zivimo u drzavi koja ne reaguje na ovakve prevare.

Juce sam pregledao neke oglase i krenem da pozovem lika koji je napisao kako je auto kod njega duze vreme, kako je servisiran redovno na svakih X kilometara, ovo, ono... I pre nego sto sam ga pozvao resim malo da ga proverim - ispostavilo se da lik prodaje jos nekog ogromnog Audija i jos nekoliko automobila. Za sve njih je napisao isto - kako su kod njega odavno, da ih redovno servisira, da je automobil "ljubimac porodice" i slicne nebuloze. Naravno, nisam ga pozvao jer je ocigledno da se radi o losem coveku i ne zelim da imam posla sa njim. Da je samo postavio oglas i napisao neki realan komentar, a ne da je automobil porodicni ljubimac, pozvao bih ga bez obzira na to sto prodaje jos drugih automobila, ovako - sa lazovima ne zelim da poslujem.

Nego, niti smo mutavi i nepismeni, niti je ta Evropa Bogu iza ledja. Mislim da je najbolje skupiti neki evro, pregledati inostrane oglase, najaviti se tim ljudima iz Italije, Nemacke... i licno otici, pa kupiti automobil. Jedino tako mozemo znati sta zaista dobijamo za svoj novac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dobro proceniti kakav vam auto treba a ne kakav vam se svidja. Ja sam se npr zaljubio u stilo sa 3v i kupio ga a u stvari mi treba sa 5v. NEMOJ ZURITI. Kada sam ja kupovao stila hteo sam da ima panoramu, dig klimu, CD, da je jedna od onih ne-metalik boja, crvena, zuta, plava i naravno bio sam nestrpljiv i uzeo auto koji nema nista od toga i sad mi dodje da prodam svoj auto i ispod cene i kupim jedan takav. A sto se tice zakona cini mi se da je bilo nesto povodom toga da prodavac mora da stoji iza toga sto je rekao i ako se utvrdi suprotno moze da odgovara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ovog mog cekala skoro godinu, takvog sam smislila da imam i tacka. Sem ciscenja turbine posle godinu i po dana voznje i nekih sitnica , tipa sijalica, sto sve zajedno nije preslo 200 jura, nisam ulozila nista. U to ne racunam kupovinu 4 letnje i 4 zimske, jer to bi kupila i da je nov auto , jedna 4 ne gine , ima malo ulubljeno iznad zadnjeg tocka, i to je dosao takav, sto me iskreno i nepogadja nesto posebno, i jos par nekih sitnica koje vidim samo ja zato sto sam zavirivala svuda i trazila dlaku u jajetu. Polovan je polovan, samo je poenta da auto bude tehnicki najispravniji, a te neke sitnice na karoseriji mogu da se rese za relativno male pare, ako se na vreme gleda svuda i ne upeca se na lep izgled i sopstvenu viziju sebe u njemu :) Bilo je i drugih lepih spolja, od njih sam odustala zbog raznih stvari kao sto su izlizani volani, papucice, rucice menjaca, tepih ispod pedala, sve neke stvari koje su govorile da je taj presao boga oca vise nego sto je napisano. Isto tako sam resila da uzmem na placu, a ne da ga dovezem,recimo iz Nemacke, zbog eventualne reklamacije, koju sam iskoristila jer je lamela otisla do djavola istog dana kad sam dosla po auto, a zamenjeno o njihovom trosku. A sve to nije nista sto na ranijim kolima nisam menjala.

Jedini savet je da se otvori 4 ociju i realno sagleda situacija i stavi na papir sve i izvede dobra matematika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes da je ova tema posvećena odnosu prodavac ali kad smo se dotakli da reknem i ja koju.

Za mene ne postoji dilema auto nov/polovan. Odluka je uvek, svakako, polovan.

Svaki auto ma koliko prešao za 3 godine ne vredi ni pola novog.

Auti koji se meni sviđaju i zadovoljavaju moje potrebe su preko 16-17 iljada EUR.

Kad bi kupio takav nov za 3 god. bi izgubio 8000/9000 EUR (bez servusa ili eventualnog kvara) i što je za mene neprihvatljivo velik gubitak love, veoma skup sport.

Svaki put kada sam kupovao auto bio je relativno mlad i nikad nisam iscedio poslednji dinar. Uvek sam imao za veliki servis, otklanjanje nedostataka dotezanje pa i neku preventivnu zamenu, sve u 1000 EUR. To naravno nije garancija ali praksa je pokazala da sam se vozio u veselju bez otkaza još dugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo!

Evo da se i ja ukljucim u diskusiju o vozilima.

Definitivno mislim da ako hoces auto bez mane onda stedi pare za novi. Svaki polovan auto iziskuje ulaganja da bi se doveo u prihvatljivo stanje e sada koliko to je stvar poznavanja automobila a bogami i srece. Ja cu radije da uzmem auto sa 200000 km. sa servisnom knjizicom i od prvog vlasnika nego neki sa nerealno malom kilometrazom i bez ikakvog dokumenta.

Nerealno je ocekivati da auto koji je star 5 god. na primer ima manju kilometrazu od 150000km, moze se naci ali je onda cena bogami povelika.

Moj savet svima ako imas 5000 eura u steku onda kupi auto od 4000 da bi imao para da ga dovedes u stanje voznje bez glavobolja.

Ne zagledaj puno kilometrazu jer sva ta vozila koja su dosla dole u srbiju su odavno prebacila 150000 km bez obzira sta stoji na cajgeru.

Pokusaj da u servisu u srbiji, ili preko nekog poznanika gore u inostranstvu saznas kad je zadnji put bio u servisu.

Pogledaj karoseriju da nije bas uvrnuta jer svaki je imao neko cukanje akko ne u voznji onda na parkingu sigurno,i sigurno je farban.

I vidi da one skuplje stvari oko motora budu u redu,ne ocekujte da na motoru sve bude besprekorno.

Uvek ce biti nesto za popravljanje ako nista drugo onda bar set zupcastog kaisa.

Izvinjavam se na ovako deprimirajucem postu ali na zalost to je realno sagledavanje i hteli mi sebi da priznamo ili ne TAKO JE. :wallbash:

Objasnio sustinu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam moj auto uzeo od coveka sa drugog foruma koji ima autoplac, a na preporuku drugih ljudi koji su od njega uzeli kola. Seo u bus, zapucao u NS, video auto, zaljubio se na prvi pogled i uzeo. Jeste da ima mana kao sto su izlizane rucica menjaca i pedala kvacila, jeste da je bio cesan i zakacinjan sa desne strane plus je imao manji udarac od pozadi, ali ja sam ga takovg kupio i prezadovoljan sam sa njim. Za novac koji sam dao za njega bolje nisam mogao da uzmem, a gore mi stvarno nije trebalo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vazon

Svi mi znamo da polovan automobil nije nov i da je potrebno uloziti podosta u njega nakon kupovine. Medjutim, mislim da je tema pokrenuta zbog odnosa preprodavaca prema kupicima, a taj odnos je takav da bi sudstvo moralo da reaguje. Sta je vracanje kilometraze unazad ako ne kriminal? Mislim da niko od nas ne bi imao nista protiv preprodavaca da nam lepo kazu ovaj auto je presao 300k km, levo krilo mu je bilo zguzvano a ja sam ga ispravio i ofarbao, vozilo je korisceno kao sluzbeno itd. Ali, ne - glavni cilj preprodavca je da vas naprave budalom, da vam utrape nasminkanog lesa za novac koji ste dugo stedeli i sakupljali. Veoma je tuzno sto zivimo u drzavi koja ne reaguje na ovakve prevare.

Pozdrav,

moj prijatelju potpuno si u pravu!

Medjutim da ni u Austriji i Nemackoj nije sve potaman shvatice iz price.

Upoznam prijateljevog prijatelja (znate vec kako ide) momak ima problem sa autom.

Elem decko je pazario u septembru svoj auto iz snova u Hamburgu za nekih 10000 eura,u pitanju je BMW 320cd kupe sa 150konja.

Auto na prvi pogled ko lutka srebrna metalik,unutra crna koza,tiptronik jednom recju ful oprema.Moram priznati i ako ne volim BMW svideo mi se.

Trebalo je da se odradi servis i ocisti EGR ventil i da se pregleda kompletno da liima eventualno nekih nedostataka.

Kao sto uvek biva sa nasim ljudima ovde krene cenkanje,vidim ja nece biti labavo jer momak ne zna sta hoce.

U jednom momentu meni pukne film i kazem njemu"slusaj druze odi ti lepo u BMW neka ti oni kazu sta treba od filtera zameniti na 120000km. koliko to kosta kod njih,ja ti kazem koliko to kosta kod mene pa odluci".

Decko je uradio tako otiso odmah kod njih i zove me posle 2 sata ali mu glas zvuci ko da je video Savu Savanovica licno.

Razmenimo pozdrave i kaze "jel znas da sam umalo doziveo infrakt auto je zadnji put bio na servisu u BMW-u na 60000km i odatle ga nema vise,ali to nema veze prava kilometraza je 245000km".

Zaboravio sam da napomenem servisna knjizica je kulturno ispecatirana i popunjena do kilometraze koju trenutno ima.

Momci su vratili kilometrazu na tabli ali BMW ima manu da svakim davanjem kontakta belezi kilometrazu na kljucu izgleda da to nisu znali.

Da ne duzim otisao je do ÖAMTZ-a posto oni najbolje poznaju tu problematiku i oni mu rekli da moze da zaboravi jer mu je prodavac i ako je kupljen u auto kuci poturio ugovor na privatno lice.

Da bude jos vece zlo sitnim slovima (UVEK ALI UVEK TO PROCITAJTE PRVO) je napisano da ne garantuje da je auto bez udesa i poseban akcenat se stavlja na manipulaciju sa kilometrazom.

Toliko o pravnom sistemu ovih drzava i o kriminalnom delu vracanja kilometraze.

ne znam da liste upoznati da u Nemackoj od prosle godine promenjen zakon nema vise starog BRIFA gde su se upisivali vlasnici vec se sa svakom prijavom dobija novi BRIF u kome ste vi prvi vlasnik a podataka o starim nema.

U Austriji zadrzan je stari TIPISCHEIN ali se ne upisuju vlanici vise nego se na zadnjoj korici hefta heftalicom kopija saobracajne koja se kod sledece prijave baca i hefta od sledeceg vlasnika. :harhar:

Izgleda da se sve vise zakona radi u korist prevaranata nego obicnih ljudi. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno sto vas to cudi, prevaranti vise para zaradjuju od obicnih i postenih ljudi, prema tome i vlast ima vise koristi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na vase komentare mogu samo slatko da se nasmejem!!! :rofl: :rofl:

Pa ja evo imam auto iz Nemacke sa starim brifom gde pise da ga je jedan vlasnik vozio,originalnu servisnu knjizicu,auto kupljen u salonu a ne od preprodavaca i sta mislite kako nasi debilni slepci kupci reaguju na to i na cuvenu izreku"Za dobar auto treba uveka dati vise para" ili " Automobili iz Nemacke su najbolji i vredi ih platiti vise"?

Nikako jer mi porede cenu sa nekim krsem iz Italije koji je otkinuio preko 300k km i kazu"Ima jeftinije"

To je problematika svih vas kupaca koji pametujete kako hocete originalnu kilometrazu i sve ostalo a kad bi vam to samo neko rekao ne biste ni pogledali auto jer svi hocete kola sa 50k km al da kosta kao onaj sa 300k km.Ili ne daj Boze jos i da je farban-to se podrazumeva da je odmah bio na krovu u najmanju ruku!

Ja sam svim svojim kupcima koji traze auto u prvoj boji rekao da ako ga nadju za tri meseca da ce dobiti jedan auto od mene -gratis.

Shvatite da takav auto za ove pare sigurno ne postoji tj. postoji ali ko bi od vas dao 1000 eura vise za takav auto? NIKO! Garantujem sa svih svojih 6 -7 godina iskustva i preko 800 prodatih automobila.

Pa ja sam ljudima davao i garanciju od 6 meseci na auto al za 1000 eura vise i mislite da je i jedan pomislio da da tu sumu! A to sam i nudio kad su me pitali na sta dajem garanciju. A kako da je dam kad po autu u proseku zaradim 300-400 eura a znate i sami posto su pojedini delovi poput plivajuceg zamajca ili protokomera ili citi serva....

Da zakljucim-U Srbiji postoji mozda 1% ljudi koji bi da livise para za dobar auto a svi ostali se grbave nebili dobro prosli vozili se par godina i prodali auto za vece pare nego sto su ga platili! Tako razmisljamo i samo gledamo da dobro prodjemo a auto i nije toliko vazan a posle su preprodavci i trgovci krivi tj.prevaranti!

Krivi ste sami sto se grbavite na ceni automobila pa vam takva vozila i dovoze!

Svaka cast izuzecima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa nasim narodom je u kratkoj pameti sto je vise puta dokazano u istoriji, politici, odabiru automobila...

Veoma brzo zaborave muke koje su imali sa prethodnim polovnjakom, tj. zaborave cim dodje red na njegovu zamenu.

Vise puta sam ponavljao na osnovu licnog iskustva, dobar auto nema cenu. Malo veca investicija u pocetku se garantovano kroz eksploataciju visestruko isplati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na vase komentare mogu samo slatko da se nasmejem!!! :rofl: :rofl:

Pa ja evo imam auto iz Nemacke sa starim brifom gde pise da ga je jedan vlasnik vozio,originalnu servisnu knjizicu,auto kupljen u salonu a ne od preprodavaca i sta mislite kako nasi debilni slepci kupci reaguju na to i na cuvenu izreku"Za dobar auto treba uveka dati vise para" ili " Automobili iz Nemacke su najbolji i vredi ih platiti vise"?

Nikako jer mi porede cenu sa nekim krsem iz Italije koji je otkinuio preko 300k km i kazu"Ima jeftinije"

To je problematika svih vas kupaca koji pametujete kako hocete originalnu kilometrazu i sve ostalo a kad bi vam to samo neko rekao ne biste ni pogledali auto jer svi hocete kola sa 50k km al da kosta kao onaj sa 300k km.Ili ne daj Boze jos i da je farban-to se podrazumeva da je odmah bio na krovu u najmanju ruku!

Ja sam svim svojim kupcima koji traze auto u prvoj boji rekao da ako ga nadju za tri meseca da ce dobiti jedan auto od mene -gratis.

Shvatite da takav auto za ove pare sigurno ne postoji tj. postoji ali ko bi od vas dao 1000 eura vise za takav auto? NIKO! Garantujem sa svih svojih 6 -7 godina iskustva i preko 800 prodatih automobila.

Pa ja sam ljudima davao i garanciju od 6 meseci na auto al za 1000 eura vise i mislite da je i jedan pomislio da da tu sumu! A to sam i nudio kad su me pitali na sta dajem garanciju. A kako da je dam kad po autu u proseku zaradim 300-400 eura a znate i sami posto su pojedini delovi poput plivajuceg zamajca ili protokomera ili citi serva....

Da zakljucim-U Srbiji postoji mozda 1% ljudi koji bi da livise para za dobar auto a svi ostali se grbave nebili dobro prosli vozili se par godina i prodali auto za vece pare nego sto su ga platili! Tako razmisljamo i samo gledamo da dobro prodjemo a auto i nije toliko vazan a posle su preprodavci i trgovci krivi tj.prevaranti!

Krivi ste sami sto se grbavite na ceni automobila pa vam takva vozila i dovoze!

Svaka cast izuzecima!

Ne mozes tako pricati.Problem je novac.Lako je nekome ko ima para da preplati auto da plati i do 1000-1500€ vise ali za nekog ko sa bednom platom u Srbiji 4000€ stedi cetri godine svakako da je da "hiljadarka" velika para.

Uz to ako se doda da svako zeli da ima solidan i noviji auto iako bi bolja varijanta bila recimo da se umnesto Stila od 4000€ kupi dobra Marea za 3200-3500€ i ostavi taman toliko para da se auto sredi kako valja.Ja bar znam da je kod mene bilo tako,poceo sam da stedim pare za Bravo a kada sam ustedeo za Bravo onda sam video da mogu za te pare naci i Mareu.Kada sam ustedeo za Mareu onda sam video da mogu za te pare naci Stila.I tako stekao i kupio Stila ali ostao bez onih 500-600€ za "ne daj Boze".Da imam dovoljno para ne bih se zamlacivao sa preprodavcima,prodavcima,...nego otisao u salon i kupio nov auto.Dokle god nam standard to ne bude dozvoljavao onda smo prepusteni trgovini sa preprodavcima pa kako se kaze "Ko koga zaj**e".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poenta je da taj novac koji bi bio dat za preplaćivanje, odnosno u startu plaćanje malo jače cene za očuvaniji polovnjak neće biti ušteđene ako se kupi polovnjak u lošijem stanju. Ta razlika će u oba slučaja biti data...jedino što onaj koji u startu kupi kvalitetniji polovnjak više neće imati problema...a, onaj koji kupi manje očuvani će opet dati tih 500-1.000 eura...ali u narednih 6 meseci ili godinu dana sređujući ga...

Dakle, tu razliku daš, pa daš... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^A ljudi kod nas vole sami da se angazuju oko popravki i sredjivanje i eto...:) Sta ces, visak slobodnog vremena.

Lakse je ljudima da kupe jeftiniji auto i onda vremenom da mu otklanjaju sve nedostatke nego da iskesiraju tu sumu odmah po kupovini (to mu dodje kao da si jedan deo uzeo na kredit :lol: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polovno je polovno.Mentalitet naroda je takav da bi sa 13 evra dnevnice(statisticki podatak) vozili auto od 4-5000 evra.Student hoce Abartha,kolega clan skupljao za bravo i na kraju kupio nepouzdani Stilo i dao sve pare za auto :question: .....itd....itd...

I onda preprodavci krivi kada otkaze nesto ubrzo ili se uoci neki nedostatak posle kupovine.

Savremeni polovnjak je skupa igranka.Neko se provede lepo i odvede kuci curu a neko "zaglavi" u blatu na putu kuci i jedva se izvuce....

A i "lepa cura" ima tajni :rolleyes: :rolleyes:

Nisu prodavci toliko krivi,ima tu i nase krivice.Nase su pare i mi gledamo gde cemo ih dati, ali ne moze se dobiti savremen auto sa garancijom i da sve radi za par hiljada evra.

Ne precenjujte svoje mogucnosti,ne dajte zadnje novce za auto.Prodavcima automobila je to posao,a vas posao nije kupovina auta svaki dan.Nikada im ne mozemo doskociti.Uvek ce biti korak ispred.

Ostaviti nesto novca sa strane posle kupovine auta moze "taj korak" malo smanjiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam ustedeo za Mareu onda sam video da mogu za te pare naci Stila.I tako stekao i kupio Stila ali ostao bez onih 500-600€ za "ne daj Boze".

Nisi postupio baš pametno.

"Dobar Stilo" je u Srbiji dosta jeftiniji nego u Nemačkoj, da li veruješ da to može biti istina ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na vase komentare mogu samo slatko da se nasmejem!!! :rofl: :rofl:

Pa ja evo imam auto iz Nemacke sa starim brifom gde pise da ga je jedan vlasnik vozio,originalnu servisnu knjizicu,auto kupljen u salonu a ne od preprodavaca i sta mislite kako nasi debilni slepci kupci reaguju na to i na cuvenu izreku"Za dobar auto treba uveka dati vise para" ili " Automobili iz Nemacke su najbolji i vredi ih platiti vise"?

Nikako jer mi porede cenu sa nekim krsem iz Italije koji je otkinuio preko 300k km i kazu"Ima jeftinije"

To je problematika svih vas kupaca koji pametujete kako hocete originalnu kilometrazu i sve ostalo a kad bi vam to samo neko rekao ne biste ni pogledali auto jer svi hocete kola sa 50k km al da kosta kao onaj sa 300k km.Ili ne daj Boze jos i da je farban-to se podrazumeva da je odmah bio na krovu u najmanju ruku!

Ja sam svim svojim kupcima koji traze auto u prvoj boji rekao da ako ga nadju za tri meseca da ce dobiti jedan auto od mene -gratis.

Shvatite da takav auto za ove pare sigurno ne postoji tj. postoji ali ko bi od vas dao 1000 eura vise za takav auto? NIKO! Garantujem sa svih svojih 6 -7 godina iskustva i preko 800 prodatih automobila.

Pa ja sam ljudima davao i garanciju od 6 meseci na auto al za 1000 eura vise i mislite da je i jedan pomislio da da tu sumu! A to sam i nudio kad su me pitali na sta dajem garanciju. A kako da je dam kad po autu u proseku zaradim 300-400 eura a znate i sami posto su pojedini delovi poput plivajuceg zamajca ili protokomera ili citi serva....

Da zakljucim-U Srbiji postoji mozda 1% ljudi koji bi da livise para za dobar auto a svi ostali se grbave nebili dobro prosli vozili se par godina i prodali auto za vece pare nego sto su ga platili! Tako razmisljamo i samo gledamo da dobro prodjemo a auto i nije toliko vazan a posle su preprodavci i trgovci krivi tj.prevaranti!

Krivi ste sami sto se grbavite na ceni automobila pa vam takva vozila i dovoze!

Svaka cast izuzecima!

jos samo da dodam da vecina kaze kako je to lako doterati auto iz zapadne Jevrope i utrapiti ga nekom za par stotina evra vise. Da to moze svako.

naravno, pojma nemaju sta znaci put od 2 000 km+ u autu o kojem nista ne znas, u zemlji ciji jezik ne pricas, sa samo jos par preostalih novcanica u dzepu i nadom da te neki sleper ne pokupi, ili da i sam ne zaspes za volanom.

mislim, nije da branim nekoga, ili nekog pljujem, ali generalno - masa je tupa zlo jedno, a (pre)prodavci ne bi to bili da nemaju dozu bezobrazluka, muda, i lude LUDE srece.

Ko nije probao, moze samo da prica u prazno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dok sam bio u fazi da prodam mog stila svima sam govorio da ako ga kupe da mi se javljaju na svakih 2 meseca narednih 6 meseci da mi kazu sta se pokvarilo i da ako je to bio kvar koji je bio zamaskiran kad sam ga prodavao da cu ga ja platiti ali naravno kupca zanima samo sto je zagreban kod vozacevih vrata i izgrebani tasteri klime itd i tu hoce da obore cenu za 200-300e ali ih ne zanima kad kazem da cu ga ja srediti ako hoce da ga kupe. Ja samo znam da je novo-novo. Kad ti lupis kesh 4-5k i mesecno das na odrzavanje 100-150e za te pare moze da se kupi pristojan nova auto iz srednje klase. ali sto bi mi svi hteli da vozimo klasu za koju nemamo para. Ljudi ja sam malo analizirao i stranci prodaju svoja vozila u 3 intervala.

1.Prosla garancija

2.Proslo je vise od 5 god ili 200k km i dolazi mu malo vece ulaganje

3.Izasao novi model pa ga vracaju lizing kuci ali ti automobili imaju jaku cenu za nase trziste i oni idu u salon.

Kad kupujete automobil treba da rascistite da sta zelite. Branike i rubove vrata ne gledajte do samog kraja jer vas to moze odbiti od dobrog automobila.

cesanje i cukanje branika je problem gradskog automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam svoj automobil kupio u Nemackoj. Nasao preko neta i covek (od poverenja) koji cesto ide u Nemacku mi doterao. Na kraju me sve izaslo 5900 (uz jedan neplanirani trosak od 200 e)a mesec dana pre toga gledao jedan kod nas registrovan za 4800. Razlika nebo i zemlja. I za sada se ne zalim previse.

E sad, kakav bi bio taj raspadnuti da sam u njega ulozio hiljadarku, to ne znam.

Ali to sto i moj nemac ima originalnu servisnu knjicicu nista ne znaci. Ovaj moj prijatelj je nasao ko ce da lupi pecat i dopise jos par 'servisa' i pred granicom je podignuta kilometraza. Ja kada pogledam tu servisnu knjizicu ne izgleda mi nista sumnjivo. Ali znam da ne treba da joj verujem. (A nisu joj verovali ni na carini jer je su na jednom od tih dopunskih servisa na mom jtdu menjane i svecice - onaj sto je dodavao servise stiklirao skoro sve redom :wallbash: )

A ni za kilometrazu naravno ne mogu biti siguran. Kupljen je na placu i na njemu je stajala kilometraza koja je bila i na mobil.de a to je negde oko 115000. Mom prijatelju su rekli da oni nista ne muvaju sa kilometrazom (a da muvaju rekli bi :whistle: ). U prilog im ide to sto je on probao i jednog utegnutog mondea veoma pristojne unutrasnjosti koji je na satu imao nesto ispod 300000.

I da, receno mu je da je prethodni vlasnik zakacio zadnje krilo ali je to i sredio. A nisu morali da mu kazu. Na primecuje se nista.

E to bih ja voleo kod nasih preprodavaca. Ne da mi kaze sta o kolima ne zna, vec sta zna. Moze i nesto da precuti, ali da me ne laze direktno u oci i sakriva neke nimalo naivne probleme. Ali takva nam je cela drzava. Prodavci prelepljuju rok upotrebe na prehrambenim proizvodima, seljaci u gajbe prvo stave kamenje pa onda sljive, mi osiguravamo vec razbijene sofersajbne... I svi imaju neko opravdanje.

Na vase komentare mogu samo slatko da se nasmejem!!! :rofl: :rofl:

...

Ja sam svim svojim kupcima koji traze auto u prvoj boji rekao da ako ga nadju za tri meseca da ce dobiti jedan auto od mene -gratis.

Shvatite da takav auto za ove pare sigurno ne postoji tj. postoji ali ko bi od vas dao 1000 eura vise za takav auto? NIKO! Garantujem sa svih svojih 6 -7 godina iskustva i preko 800 prodatih automobila.

Pa ja sam ljudima davao i garanciju od 6 meseci na auto al za 1000 eura vise i mislite da je i jedan pomislio da da tu sumu! A to sam i nudio kad su me pitali na sta dajem garanciju. A kako da je dam kad po autu u proseku zaradim 300-400 eura a znate i sami posto su pojedini delovi poput plivajuceg zamajca ili protokomera ili citi serva....

A ja (ne znam za ostale) mogu samo da budem ljubomoran na tvoju mesecnu platu od 3000 evra :thumbup: . Naravno, ako sam dobro izracunao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to nije neizvodljivo ali pod uslovom da prodam tih 9-10 auta mesecno!

A uostalom da ti ulozis 50000 eura u posao koliko bi mesecno ocekivao da zaradis?

Samo 5% i eto ga 2500 eura a realno tj.onako kako ja gledam na posao-realna zarada u vecini poslova treba da bude 10% a onaj ko radi za manje ubija drugima cenu zbog svoje nesposobnosti.

Lako je raditi u firmi gde zaradis 300-400 eura mesecno ali nisi ni dinara ulozio a sta mislis koliko je meni trebalo vremena i rada i dva posla godinama da bih dosao do cifre koju sad imam? Tako da ne treba da budes ljubomoran nego da kazes "Svaka cast-postoji neko ko je postigao nesto postenim putem".

Sad se posao trgovine kolima sveo na talase i 2-3 automobila mesecno sto je samo dosta da se zivi a ne i ustedi.Opet -svaka cast pojedincima.

Danas me je zvao drugar kome sam prodao pre 6 godina jedan auto i koji ga je svo vreme besprekorno sluzio i sad hoce samo od mene da kupi auto! To samo govori o tome koliku odgovornost ima jedan trgovac jer mora da usreci svakog za njegov novac a ni sam ne moze da zna sta se krije u jednom polovnom autu.Naravno ima i onih koji znaju sta imaju pa gledaju da se rese po bilo koju cenu takvog auta i to neopravdavam jer ga uvale a posle se prave grbavi.

Problem je ispostovati dobar auto sa danasnjim cenama koje po narodu treba da budu iste i za krs kao i za dobar auto.

Ja bih najsrecniji bio kad bih imao kupce koji ne gledaju u koju stotku da bi dobili dobar ili makar bolji auto ali..... :wallbash:

Imam Seicento za 2500 i nudiim mnogo sacuvaniji i utegnutiji za 2700 i sta mislite jel neko za poslednjih mesec dana hteo da da tih smesnih 200 eura vise za bolji primerak?

Niko! I svi hoce bolji primerak ali po ceni losijeg! Pitam se samo koliko onda po njima vredi losiji?

To je moj trenutni problem jer imam 8 komada Seicenata!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dule, stoji to sve sto ti kazes i cenimo mi tvoj trud i zalaganje. Jedino sto smeta je to sto neki preprodavci precutkuju istinu o autu, a coveku koji kupi auto bi ti podatci bili mozda dragoceni. Na primer, odem ja kod preprodavca da pogledam auto, on mene laze o kilometrazi i o jos dosta stvari i obojica znamo da on laze. Pa sto mi ne kaze k'o covek sve sto zna o autu, mirnije cemo spavati obojica, a ja cu znati koliko jos treba da ulozim i znacu sta moze biti problematicno sa autom. Ako je zarada po automobilou samo 300-400 evra, pa ja mislim da smo svi toliko razumni i da niko ne bi imao nista protiv da plati toliko preprodavcu da mu dotera auto i zavrsi sve druge poslove koje inace zavrsava. Za takvu uslugu posteno je platiti taj iznos i nema potrebe lagati kupce o bitnim stvarima... E sad, druga je stvar sto ni preprodavci cesto ne mogu znati mnogo o automobilu jer je i kod njih 3 dana, a ne tri godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima jos jedan problem u celoj toj prici: niko (skoro niko) nije realan u tim kupovinama i tu ne mislim na odnos kupac preprodavac-prodavac .

Najbitnija stvar je da se kupi auto u skladu sa sopstvenim primanjima. Po logici pruzas se koliko si visok odnosno koliko mozes da razvuces budjelar.

Konkretno moj primer: mogla sam da kupim i skuplji auto (citaj novi ) a nisam zato sto NECU da se odreknem nicega u medjuvremenu. Hocu da idem na letovanje i na skijanje i da blejim po svetu cim mi se ukaze prilika a to sve ne bi mogla ako bi se razvukla vise od onog sto mogu da kupim i odrzavam. Moja matematika je za mene bila vrlo dobro proracunata. Podvukla sam crtu i pazarila auto za toliko para ciji delovi nisu skupi i odrzavanje nije preskupo. To mi je zivotni princip ne samo po pitanju kola, vec i za sve ostalo. Ne letim iznad svog finansijskog limita. I tacka. Auto je tu da sluzi meni a ne obrnuto. Iz tog razloga ga redovno i odrzavam, da mi duze traje i da se ja lepo vozim u njemu. Sa avakim svojim autom sam mogla u bilo koje doba dana i noci, da kad mi dune , negde odem na put i da me ne boli glava da li cu stici gde sam krenula i vratiti se kuci.

Uz izvinjenje sto skrecem sa teme ispricacu vam jednu pricu: davne neke godine kupila sam sebi ficu 750 lux (bitan momenat :) ) Fica je bio 76 godiste, platila sam ga 1200 DM, od nekog caleta koji ga je drzao u garazi sa predjenih 56000 km. Auto kao casa ocuvan, zdrav i prav. Elem, drugari su me ubili od zezanja sve u stilu sta ce ti fica kupi juga . Epilog cele price da ne duzim je bio takav da sam ja tog ficu slatko vozila bez ijedne posete majstoru , sem kad preletim preko lezeceg pa strada prirubnica iliti cuvena djunta. Moji drugari su vise vremena proveli po majstorima i ispod i oko kola. Ja sam mozda platila vise nego sto su se fice tada prodavale al me je tada zanimalo samo da sipam gorivo, sednem i odperjam negde. Naravoucenije izvucite sami : malo vise platis bolje ocuvan auto u svom limitu i nema problema. Uvek onda ima i za odrzavanje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dule, ne poznajemo se i ja nemam razlog da mislim da ne radis posteno. I naravno da sam pomislio 'svaka cast'. Ja nemam da ulozim 50000 a i da imam pitanje je da li bih imao nesto drugo. Ali i ja radim posteno i radim dva posla. A da je lako, pa i nije bas.

Ali ovde uglavnom pricamo o nepostenju. Ponavljam, nije problem ni da preprodavac precuti nesto od manjeg znacaja. Ali samo neka me ne laze u oci. To nije 'snalazljivost' i 'sposobnost'. To je bedno. Evo, brate, auta pa ga proveri. Kod mene je tri dana. Oni su generalno takvi i takvi. Ovaj je mozda bolji, mozda losiji. A mogu li da dovedem majstora? Moze. A dijagnostika? Moze. A jel bio van? Jeste. Jel fiksna cena? Jeste! I kraj price.

A napisao sam koliko sam ja platio stila a koliko sam mogao. Jeste da je to bilo proslog leta ali kada sada pogledam cene nije mi svejedno.

Ali svi gledaju da najobolje prodju. I preprodavci i kupci. 200 evra su smesni ako kupac nece da ih da za bolji primerak, ali nisu bas toliko smesni da (pre)prodavac za toliko spusti cenu?!

A sumnjam da si npr tog seicenta platio vise od ostalih sedam. (Izvini ako gresim). Ali si ih pogledao, probao i procenio da on vredi vise od ostalih. Potpuno legitimno. I ja bih mozda bio onaj koji bi dao tih 200 evra vise. Ali dodje covek i hoce taj jeftiniji jer mu tih 200 ostane npr za registraciju. I to je legitimno, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da vam kazem jos jedno dokle je jedan preprodavac isao, da je majstoru koji je pregledavao kola, meni iza ledja nudio 40e da mi kaze da je auto dobar, a bio je los, sto je ovaj prihvatio i uzeo pare a ja igrom slucaja sam se znao sa tim majstorom i kad smo krenuli od njega majstor mi posalje SMS sadrzine NE UZIMAJ TO, KILOMETRAZA JE PRAVA ALI JE AUTO KRIV. Inace auto je imao 119k. Najgore je sto ima stvari koje preprodavac precuti a mogu da te kostaju neceg mnogo veceg nego sto su pare. :veryangry:

Edited by speedster

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...