Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Saveti pre kupovine...

Recommended Posts

na stilu postojao kvar famozni OCS i ljudi lepo isprespajali zice za cajger da ne signalizira,kopali po instalaciji do te mere da su doveli da nemozes da se konektujes na air begove i na kraju izdzekali air beg i da ne zaboravim iscupali OCS senzor.slag na tortu je da su u jednom servisu uspeli to da vide na dijagnostici ???? i trazili "sitne pare" da poprave OCS.ima li kraja prevarama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudima koji cackaju na takav nacin oko OCS-a bi sekirom glave skidao.. jer se igraju necijim zivotom jbt. A taj "zivot" u delti kosta 160 eura sto je manje nego prva registracija, kompletan servis, set novih guma ...sekirom bi ja to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema,to ti je ono "dobrodosli u srbiju,ovde se sve može".Oni ne misle o tome sta ce ti se ne daj bože desiti,već samo da ti uzmu pare.Muka mi je više od takvih likova. :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko prevaranata je doslo sa tekstom;majstore nabudzi da izdrzi malo i onako je za prodaju. i nabudzio sam im al za malo.e kad bi kolega bilo vise sa tim stavom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

e drushtvance, imam problem koji bi vi mogli da mi reshite sigurno , zapravo radi se o tome da treba da kupim auto. za neku cifru od oko 3000 eu. ocu neshto sa plinom i da ima klimu po mogucstvu. gledam sve i svashta, vishe nisam pametan shta da uzmem. imam dosta gradskje voznje tako da mi je potroshnja bitna stavka. ja sad trenutno vozim golfa trojku td koji prodajem i prodacu ga. da li uzeti bravo ili bravu ili neku tempru koji motor...koliko vidim 1.6 16v je najbolje reshenje, kakv je on sa potroshnjom u gradu a kakav na otvorenom? a vidim po oglasime ima i neke tempre 1.8 , da li jeto dobar izbor, kakva su vasha iskustva ? nemam vishe zivaca za golfa, 3 godine se druzimo, dosta je . puno mi je para progutao . ja sam pre izvesnog vremena pisao na cannon forumu na ovu temu al eto sad sam definitivno doshao u situaciju da ocu da uzmem neshto sam ne znam shta .

dakle unapred sam zahvalan na svakoj pomoci, e da ovaj recite mi shta da gledam shta su mane tim modelima , koliko sam shvatio u svakom sluchaju izbegavati motor 1400 u bravo brava. Tempra mi se svidja kao auto al ne znam kakva je jeli kvalitetna ili nije .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako uzimas benzinca bravo/a stvar ukusa koji ces onda je to motor 1.6 ne mozes mu nista,sta znam veliki servis nesto oko 21000din radis ga na 50000km,mali servis nesto oko 4000din,rame je sa ugradnjom negde oko 3500-4000dinara,potrosnja benzin 11L po gradu plin 13-15L po gradu,voznja na otvorenom nesto oko 7-8L

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazu da se Bravo bolje pokazao od Brave, 1.6 16V ce ti trositi oko 10 litra benzina u gradu

Proveri stanje kocnica, lamele i auspuha i amortizera pre kupovine, time ces videti kako je auto vozen

Zadnji brisac cesto se kvari vec posle godinu dana

Pogledaj i sedista, kazu da ne treba kupovati auto ako su mu sedista deformisana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada budes kupovao samo doteras kod Mikija u servis, on pogleda i pregleda i ako aminuje ti uzmes, tako ti je najlakse... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nađi još 700 evra i uzmi Mareu od Mik-a. Samo ću ti reći da vredi "skupiti" još 700 evra za takav auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znachi da ne razmishljam o tempri uopshte ?

skapirao sam da treba iskljuchivo 1.6 16v motor da trazim , imam dosta gradske voznje zato mi je potroshnja bitna stavka, u principu umem ja da vozim shtedljivo. a kakvi su fiat-i sa limarijom ?

ja sam inache kao shto u predtsvaljanju rekoh automehanichar i radim vec skoro 10tak godina kod jednog privatnika koji radi samo vw i audi, vozim golfa vec dosta ( prvo dvojku sa plinom, pa sad trojku tubo dizela, a cale ima cetvorku tdi ) i znam da vw nema problema sa limarijom sve dok ga ne zveknesh.

moj burazer je uzeo stilo jtd 2004to godishte i auto je extra , udoban je maximalno za razliku od golfa koji je po defaultu tvrd.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...a kakvi su fiat-i sa limarijom ?

...znam da vw nema problema sa limarijom sve dok ga ne zveknesh.

Isto je i kod Fiata koje ti želiš da kupiš. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sad sam malopre zvao da pitam u vezi

http://www.polovniautomobili.com/oglas267027/fiat_brava/

navodno auto nije losh, ima plin lepo ochuvan , ide odlichno, sva mu struja radi, uradjen veliki servis, e sad od zamerki kaze vlasnik da mu potroshi od zamene do zamene litar ulja a on ga menja na nekih 6000km. josh kaze da je cena nije fixna ali ono neka zadnja okvirno 2900 i to bi bilo to. jel to mnogo para za takav auto ? jel to velika potroshnja ulja ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nađi još 700 evra i uzmi Mareu od Mik-a. Samo ću ti reći da vredi "skupiti" još 700 evra za takav auto.

Moj matori je uzeo auto od Mik-a ;)

Jos jedan Italijan u porodici. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da više ulja troši zbog konstantne vožnje na plin, a cena je realna. Ako ti spusti za još 100 e, nemoj se dvoumiti. :thumbup:

Uradi dijagnostiku, detaljno proveri auto, pa ćeš znati šta da radiš. Inače, što se tiče limarije, trebalo bi da je pocinkovana.

Edited by Maki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pocinkovana jeste ali je lim tanak. Zadnje krilo za mareu drugar platio 2700 dinara kaze da je pocinkovano .Sto se tice motora kod taksista se pokazala dobro marea od 1800 kubika 400.000 km bez problema mada mozes i bravu ili bravo ako najvise vozis po gradu.A jesi gledao hjundai aksent mehanika mu je dobra posebno 1,5 motor za limariju ne znam mislim da nije pocinkovana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma salim se, neka uzme auto koji mu odgovara, sta znam mozda nebi bilo lose da pogleda neku Alfu 155/145/146/164 ili Lanciu Kappu,Deltu II, Dedru Punta ne znam sta nadje u o.k stanju. Pozz :welcome::thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e evo me, sorry, nisam se javljao jer josh uvek muchim muku sa prodajom golfa izgleda da na danashnje vreme niko nishta niti prodaje niti kupuje....elem, ovaj ishao sma da vidim onu bravu pa ne znam nije vredan tih para koje prodavac trazi za auto, ima tu da se ulozi u njega josh poneshto shto se na slikama ne vidi kao kad sednesh i provozash auto, definitivno cu da preskochim taj auto i da trazim dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obavezno probaj auto sto zbog ispravnosti sto komandi da ne se nebi navikavao na drugaciji osecaj u voznji.Mozes da se pogodis i sa nekim vlasnicima placeva,das tvoj sadasnji auto i doplatis jos naravno ako ti odgovara za uvezen auto, jer sam obilazeci neke placeve vidjao i starija vozila koja nisu euro3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e evo mene opet posle malo duze pauze, drugar mi nudi citroena zx karavan 1.6 benzin i da mi doplati josh nekih shta znam 400-500 evra(taman da ubacim plin ) . trebalo bi da odem ovih dana kad malo okopni da pogledam auto....

ne znam jel' mi to pametno da se trampim za taj auto, jer koliko znam francuzi su bash "jeftini" shto se tiche odrzavanja, ja bih radije neki fiat bravo ili brava 1.6 16v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...