Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Saveti pre kupovine...

Recommended Posts

Bio sam vlasnik vise RAV-ova,prodao sam ih dosad  X a i sad trenutno imam jedan lep.

RAV je brutalno dobar mali dzip sa najnizom potrosnjom od svih dzipova.

Motor 2.0D4D je vrh  i ne trosi ulje plus sto nema izrazeneih problema  sa turbinom i ostalim pratecim elementima. Diferencijal i kardan skoro nikad nemaju problema  kao neki koreanci kod kojih je to redovna pojava. Menjac je savrsen i nikad jos nisam cuo da je nekom ostislo nesto na njemu.

 

Ali ima jedna stavka koja nije zanemarljivfa kod  RAV-a a to je plivajuci zamajac. Otprilike sbvakih 150-200k km  se mora menjati i jedino pravo resenje je Aisin set koji je originalni jer samo taj traje toliko. Nazalost cena mu je oko 650€ a li s druge strane kad ga jednom zamenis miran si dok je auta kod tebe.

Sto se tice potrosnje ona u gradskoj voznji leti moze da se psusti (Novi Sad) i na 7,3L penzionerske voznje mada je redovna do 8L ali zimi dize na 10 ako se voze kratke relacije. Na otvorenom je  potrosac jer njegov oblik  je takav  i ako se vozi 80 km/h moze da potrosi oko 6L ali sa povecanjem brzine potrosnja dobrano skace pa tako vec na 100 je ona oko 7L a na 120  i do 7,5-8. Ubrzanja su prilicno lepa za dzip  a maksimalna przina po cageru je 180 km/h i to sam  proverio na dva primerka koja sam licno vozio. Sve u svemu jedan veoma zahvalan dzip  sto govori i cena koja mu generalno slabo pada.

 

Inace ovaj plavi sa oglasa je presao tu kilometrazu ali pre nekoliko godina. :-)  To se vidi po sedistu i volanu a farovi kad se vide uzivo i ako su polirani  jer su bili pozuteli onda ima opusteno 200+ a nemojte se iznenaditi  ako kupite i primerak sa 400k km  sa 160k na satu jer RAV se vozi poprilicno a a upravo zbog te male potrosnje. I da ne zaboravim da mu je stalni prednji pogon a da se zadnji pali automatski kad prednji tockovi proklizu.

 

1.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiv post Dule, hvala tebi i hvala Woodoo . Ovde ih ima mnogo i primetio sam da imaju problem sa zutim farovima, valjda je takva plastika, pa se primecuje kad pozute. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U vezi tog auta sa 2.2 dizel motorom najproblematicniji su oni proizvedeni u drugoj polovini 2007 i prvoj polovini 2008, znaju da potrose litar ulja na 1.500 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav ljudi, zanima me vase misljenje o alfi romeo gt, kakva je potrosnja, i sam auto, planiram da kupim? hvala unapred

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Udoban i tih auto, kvalitetnija zvucna izolacija sa svih strana od 147/156. Jedina mana mu je buka preko 150km/h zato sto nema okvire oko prozora, ali ni to nije strasno.

Znatno udobniji od 147. Kad na motoru ugasis ekologiju, traje vecno. Trap sa kvalitetnim delovima prelazi preko 70.000 bez menjanja ijedne gumice.

Najveci je problem naci ocuvan primerak u moru leseva..

Sent from my LG G4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, jedan jako bitan savet ako kupujete auto na domace tablice iz iskustva koje se desilo kolegi. Kupio uredno auto, platio, overio ugovor kod notara, platio porez u poreskoj i izvadio saobracajnu na svoje ime u SUP-u, znaci sve po PS-u. Nakon par meseci se pojavljuje izvrsitelj sa policijom i oduzima mu auto jer je jednom od prethodnih vlasnika (2 pre njega) auto popisan od strane izvrsitelja ali nikakva zabrana u SUP-u ili poreskoj nije stajala. On sad moze samo da se tuzi sa tim sto mu je auto prodao, a on sa ovim pre itd....znamo kako to ide. Da ne biste dosli u tu situaciju, ima jedan koristan link gde je vecina ovih slucajeva upisana:

http://reza.apr.gov.rs/Reza/Search/GeneralMatterSearchNew.aspx?SearchAction=31

 

Konkretno ovaj auto je bio ovde upisan ali ko je znao za to... Vidim da je gomila automobila popisana, ukucao sam FIAT i izbacilo mi 8800 komada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma korisna informacija.

Nedavno sam negde u savetima na šta treba obratiti pažnju prilikom kupovine automobila,  pročitao i da je dobro proveriti u bazi da li postoji na autu založno pravo.

Link nije nije dobar, mislim da je ovaj ok.

http://www.apr.gov.rs/Регистри/Заложноправо/ЗалогаПретрагаподатака.aspx

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverovatno...kakav sistem. Znaci pre kupovine auta moras da izvrsis tolike provere da ti mozak eksplodira. Pa sta je novi vlasnik kriv sto je stari ostao duzan? I kako je moguce da se dozvoljava da se taj auto proda? Zasto nije odmah oduzet i prodat na licitaciji? Kakva zavrzlama...uzas. Kad bi zakon za sve bio isti gde bi nam kraj bio...eh...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/30/2017 at 10:58 AM, dellas said:

Drugari, jedan jako bitan savet ako kupujete auto na domace tablice iz iskustva koje se desilo kolegi. Kupio uredno auto, platio, overio ugovor kod notara, platio porez u poreskoj i izvadio saobracajnu na svoje ime u SUP-u, znaci sve po PS-u. Nakon par meseci se pojavljuje izvrsitelj sa policijom i oduzima mu auto jer je jednom od prethodnih vlasnika (2 pre njega) auto popisan od strane izvrsitelja ali nikakva zabrana u SUP-u ili poreskoj nije stajala. On sad moze samo da se tuzi sa tim sto mu je auto prodao, a on sa ovim pre itd....znamo kako to ide. Da ne biste dosli u tu situaciju, ima jedan koristan link gde je vecina ovih slucajeva upisana:

http://reza.apr.gov.rs/Reza/Search/GeneralMatterSearchNew.aspx?SearchAction=31

 

Konkretno ovaj auto je bio ovde upisan ali ko je znao za to... Vidim da je gomila automobila popisana, ukucao sam FIAT i izbacilo mi 8800 komada :)

Meni se slicna situacija desila 2014., zamalo sam tako kupio jednog G6 u Valjevu. Auto kupljen u Srbiji, malo presao, 2 seta guma, sve odlicno. Srecom pa sam pre polaska proverio na netu sta proveriti kada se auto kupuje od fizickog lica i tu naletim na ovaj link ka APRu i nadjem da je auto zalozen za neki kredit. Iako sam vise puta slao mail PA sa upozorenjem da se radi o prevari, sve sa linkovima na APR, auto je jos dugo vremena bio u oglasima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da pogledam neki auto sa rent a kara,kakva je procedura sa pravnim licem?

Kaže ne plaća se prenos apsolutnih prava...

Evo ga oglas:

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12270417/dacia-logan-laureat-09-easy-r

 

Screenshot_2019-04-11-21-39-28.png

Screenshot_2019-04-11-21-39-20.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobiješ fakturu sa izraženim PDV-om, odluku preduzeća o prodaji vozila i APR podatke. Sa tim ideš u MUP i prebacuješ auto na sebe. Naravno, ako se menja registarsko područje ide i odjava.



Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ti se svidja Panda ne bih razmatrao.. :) za 5k imas novo auto, 30 hiljada presla..

meni je ovo ok prilika..

P.S. facelift model (crveni znak), noviji FIRE motor 51kw..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za iskusne (i prodavce i kupce): 

 

Da li se malim magnetom sa friziderskog ukrasa moze skontati da li je karoserija gitovana? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Magnetom mozes jedino da ogrebes boju coveku i da dobijes batine :D Dal je gitovano vidi se okom, nema potrebe za bilo cim drugim

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

LOL :D 

 

Ja na svom ne mogu da vidim/prepoznam git, a znam tacno gde je stavljen, licno sam ga odneo kod limara :D 

 

No, mozda je i do mene, ne kazem :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, MS PK said:

Dal je gitovano vidi se okom

vidi se samo amaterski rad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi se svaki rad, sad ne moze svako da vidi

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...