Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
srdjos

Fiat Stilo - polomljeni rukohvat

Recommended Posts

Zdravo

Auto je kupljen tako

Kako je to frajer napravio, nemam pojma

Probao sam sa svim vrstama lepka, i dvokomponentnim

nije uspelo,, ne može da izdrži silu povlačenja.

Da li ima šanse da se odvoji plastika od tapacirunga,

promeni platika i opet zanitnuješto je najbitnije.

Zašto ne uzmem kompletan tapacirung,

imam kožnu unutrašnjost, ne ide :-|

Neki kažu da ne može, kakvo je vaše mišljenje/iskustva

Slika će vam sve reći

 

1UDfL0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da postoji fora odvojiti plastiku od koze, Najbolje je da nadjes na otpadu u bilo kakvom dezenu pa da se polako igras, jer cini mi se da od ovog tvog nema 'leba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se isto čini... Još kad bi našao isti da bude (za to trebaju živci i strpljenje). Za prvu pomoć bih možda pokušao da skinem celu oblogu, i sa unutrašnje strane da joj pridjem nekim plehom dobro obradjenim da sve to zajedno pokupi.. Al kako rešiti lepljenje - a da drži! "Dajčiči", "loctite" su krti lepkovi i pucaju. Možda običan "sintelan" (elastičan je, namažu se obe strane, pusti se 10 min da diše.., pa onda pritisak). Pa nek bude jedno par dana pod pritiskom u sobi - ima da uvati (a i tebe će malo)

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj deo na kome ti je koza je od tvrdo presovanog kartona i na kartonu su rupice kroz koje prolaze plasticni klinovi od plasticne obloge koja je u tvom slucaju polomljena, ti klinovi su sa nalicja obloge-tapacirunga vrata zatopljeni u taj karton i tako to sve funkcionise da se ne razdvoji. Znaci postoji

mogucnost demontaze i montaze jedno na drugo samo treba imati malo umeca i malo plastike da to ponovo zatopis- ucvrstis!!!

S R E C N O

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne, od ovog mog 'leba nema sigurno

lepkovi ne rade, bilo koji da se proba

@smeker192-u

Znam da će morati neka varijanta "uradi sam"

Samo, ima li šanse da se to nekako sredi sa nitnama ili baš

moraju ti plastični klinovi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi, gledam sad bas sliku i mozda moze neki plasticar da ti pomogne da sredis ovaj tvoj. Oni zagreju plastiku onim specijalnim fenom i ona se bukvalno sjedini, jos je ojaca sa dodatkom plastike koju topi preko pukotine. Ako si iz BG ima jedan iza beogradskog dramskog, meni je svojevremeno nesto radio na punu, malo dere, ali lepo uradi. Mozda tako da probas, u principu nemas sta da izgubis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne, nisam iz Beograda,

pričao sam sa nekim plastičarom

rekao mi je da je plastika previše krta za topljenje i te stvari

A i ne znam kako bi to izgledalo posle topljenja i spajanja

sigurno ne onako kako treba

Moram otići kod još kojeg da čujem njihova mišljenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj stilo je stigao sa istim problemom. Problem sam rešio kupovinom drugog polovnog za 50€ u Šabcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveru u delti koliko kosta da narucis nov bas za tvoj auto. Nekad su im neki delovi začudjujuće jeftini. Meni je neko kad je izlazi sa zadnjeg sedista sutnu i izbio tockic za podesavanje nagiba suvozackog sedista i neku zastitnu plastiku okolo. Kosta nesto vise od 1000 dinara, a na otpadu ako bi i hteli da skinu sa nekog sedista ne verujem da bi to prodali ispod 10€, tako da probaj kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I moj stilo je stigao sa istim problemom. Problem sam rešio kupovinom drugog polovnog za 50€ u Šabcu.

kupio si komplet tapacirung ili samo taj plastični deo?

Share this post


Link to post
Share on other sites
@smeker192-u

Znam da će morati neka varijanta "uradi sam"

Samo, ima li šanse da se to nekako sredi sa nitnama ili baš

moraju ti plastični klinovi?

Ma "tudja ruka svrab ne cese", probaj ti sam to da sredis sa LETKON lemilicom:

prvo probaj, nadji plastiku koja se trpi sa tvojom na stranici od vrata (to moze neko parce polomljene plastie od fiatovih vozila

kao npr. koruba, nesto mekano u principu) i kreni u avanturu. I ja sam prvi put to radio plasljivo ali kad sam video da je boza oslobodio sam ruku i ispao mi super odradjen posao. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes li druze da mi kazes gde je tacno taj otpad u Sapcu jer i ja imam isti problem sa tapacirom na vozacevoj strani.Unapred hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

otpad u Klenku, ispred Shapca kad se ide sa auto puta

064 19 55 935 svi moguci delovi za punta, stila, mareu, brava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Kako dodje zima dodju i problemi... :)

Nista strasno,bar ja tako mislim. Zaledila brava i jedan od mojih suvozaca je pri pokusaju da udje u auto jace povukao bravu i nesto je puklo :).

Sada ne mogu da zatvorim vrata,tako da sam morao da improvizujem i da vrata vezem kanapom. :D:wallbash::rant:

Moze li neko da mi kaze sta se to unutar brave deslio,a sta da radim kako mi se ponovo nebi desio siti problem,posto su mi skoro sve brave zaledile?! Ima li neka tecnost da se koristi u te svrhe i sl? Pozdrav jos jednom... :welcome:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji sprej protiv zaleđivanja, a može i običan glicerin iz apoteke... Najbitnije je da namažeš (naprskaš) kvaku sa spoljne strane, onaj deo koji se zalepi na karoseriju i kada je povučeš da otvoriš vrata zadrži kvaku i uprskaj kroz rupice ispod kvake... :coffee: ko je razumeo šta sam hteo da kažem svaka mu čast... :clap::blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Kako dodje zima dodju i problemi... :)

Nista strasno,bar ja tako mislim. Zaledila brava i jedan od mojih suvozaca je pri pokusaju da udje u auto jace povukao bravu i nesto je puklo :).

Sada ne mogu da zatvorim vrata,tako da sam morao da improvizujem i da vrata vezem kanapom. :D:wallbash::rant:

Moze li neko da mi kaze sta se to unutar brave deslio,a sta da radim kako mi se ponovo nebi desio siti problem,posto su mi skoro sve brave zaledile?! Ima li neka tecnost da se koristi u te svrhe i sl? Pozdrav jos jednom... :welcome:

Uglavnom se ovo resavalo tako sto uteras auto negde na toplo pa da popuste brave,retko su pucale!meni se desilo prosle zime da je pri otvaranju suvozacevih vrata nesto kao puklo i kvaka je isla napred nazad kao da se otkacilo nesto, naravno vrata u tom slucaju ne mozes da zatvoris! Problem se sam resio grejanjem u garazi,evo druga zima i za sada nema problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni bi (iako nemam iskustva sa ovim tapcirom za Stila) bilo logisno da se moze odvojiti plastika,u principu, skini komplet tapacir sa vrata i kao sto rekose pre men, igraj se, odvojis plastiku kupis drugu na otpadu, namontirtas drugu i vozi dalje...(zar jer cak 50E jedan tapacir)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se polomio rukohvat na suvozacevoj strani.Bila mi je pukla sajla podizaca prozora,majstori su skidali tapacirung i sigurno je neka zabica pukla i posle odredjenog vremena puce...Ima negde da se nadje jeftinije od 50e? B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...