Jump to content
FAS Goran
miroslav

Fiat Bravo/Marea - zadnji brisač

Recommended Posts

Kad uključim zadnji brisač kači mi za spojler na trećim vratima. Prska vodu i sve radi kako treba, ali kači za spojler i zaglavi se. Mislio sam da ga skratim al ne može. Ima li neko predlog šta da radim. Kad sam gledao kako radi kao da se podiže prednji kraj brisača u vis i kači. Ima mesta da prodje, ali on se podigne i zaglavi se. Čak mi ispada i metlica iz držača brisača.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste da sam problem davno resio ali nikako da stignem da napisem sta i kako u vezi zadnjeg brisaca na Bravi /u.

Ovako posto mi je motoric bio u super stanju i kao nov, kao i sve u njemu sto je naravno i provereno posle osiguraca,

njega sam pregledao celog, cak nije ni morao da se podmazuje, a unutra sve novo, mora da je crkao stari pa je neko

kupio nov i posle ga prodao tako... No da ne duzim puno svi znate vec dobro za one kontakte na veznom limu pozadi

kao i na gepek vratima koji izgledaju ovako ako neko nije primetio

 

FIAT_BRAVA_KONTAKT_GEPEKA_komplet_slika_

 

Ove plocice kao sto su obelezene na slici, s druge strane izgurate srafcigerom ili necim zgodnim sto vam je pri ruci

 

FIAT_BRAVA_KONTAKT_GEPEKA_komplet_slika_

 

 

Kad ste ih skinuli kao na slici onda ih lepo rastavite do kraja nije tesko ukapirati mogu se obicnim srafcigerom izbiti

nije nikakav problem i onda lepo smirglu u ruke moze P120,180,240... koju imate nemojte grublju nema potrebe

kad sve lepo osmirglate kad vracate slobodno ih lepo naprskajte sa WD-40 i vratite nazad na auto, radice sigurno

100% samo ako vam je motoric ispravan...

Eto toliko od mene nazalost nemam slika vise nisam slikao dk sam radio ali ko ima muke nek pita objasnicu sve sta i kako

 

Pozdrav Deki... ;)

Edited by fiat128s

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj mi molim te reci kako si skinuo tu kutiju s metalnog kućišta motora? ima li kakvih šerafića skrivenih i kako si izvadio pločicu iz nje?

Vidis, ja sam probao motor na dve zice koje izlaze iz elektronike i ulaze u el.motor. I kada stavim jedan raspored + - onda npr. okrene na desno i stane (nema gde vise). A kada stavim - + onda okrene na levo i ima taj hod koliko moze i zakoci (dodje zupcasta letva do kraja). Tako da sam ja razumeo da elektronika rasporedjuje levo desno. A na koje dve male poluge mislis? Moze da se desi i da je to...

IMG_0877.jpg

IMG_0878.jpgdaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popravio sam zadnji brisač. Skinuo celu budžu sa sve motorom i mehanizmom, rasklopio i video da je zaribala osovina koja se okreće. Izbio osovinu, očistio i podmazao, sklopio i radi ko sat. Ko se bar malo razume u majstoriju može sam to da uradi, pa čak i da popravi neki drugi kvar na zadnjem brisaču jer je ono prosta mehanika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi jedno pitanje da ne bih ponovo postavljao novu temu u vezi zadnjeg brisaca...Zapravo, ja za zadnji brisac imam opciju samo da mi radi isprekidano, tj ne moze da se pusti da radi nonstop sto mi je milion puta bilo potrebno. jednostavno ne postoji opcija na rucici kod volana...Da li je to slucaj kod svih modela..U pitanju je Fiat Bravo 98 god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je tako kako si napisao. Vozio sam auto pre pola sata i palio sam zadnji brisač, samo da operem zadnje staklo i ne znam da ti kažem 100% tačno. :smoke:

U svakom slučaju, kada prsneš vodu za pranje, brisač odradi par brisanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas sam ''Hakovao'' rucicu za zadnji brisac i otkrio sledece: kada se od palice odvoji onaj deo sto se okrece da bi se upalio zadnji brisac, dobijem mogucnost da ga okrenem za jos jedan stepen pa tako dobijem i drugu brzinu za zadnji brisac( da radi kontinuirano)....sto znaci da zadnji motor ima tu funkciju, pa je problem u konstrukciji rucice, tj ima granicnik da ne moze da se okrene vise od jednog kolena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da napisem da imam problem sa brisacem na marei.Radio mi ,je koliko je kod mene auto cetvrta godina normalno i sad je poceo da zeza nece da radi kad ga poguram rukom on okrece i onda radi neko vreme par dana pa opet nece poguram ga opet ikrene proradi. Skidao sam ga podmazivo otvarao gde su zupcanici unutra je sve ok podmazano toatnom mascu ne znam sta vise da radim ,sta moze biti? Pozzz

Edited by marea 19

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pokusaj da ga otkacis ponovo,... pa vidi da li ce da radi bez ikakvog opterecenja, ako radi, oonda problem trazi u mehanizmu koji drzi brisac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popravio sam zadnji brisač. Skinuo celu budžu sa sve motorom i mehanizmom, rasklopio i video da je zaribala osovina koja se okreće. Izbio osovinu, očistio i podmazao, sklopio i radi ko sat. Ko se bar malo razume u majstoriju može sam to da uradi, pa čak i da popravi neki drugi kvar na zadnjem brisaču jer je ono prosta mehanika.

Kako da rasklopim brisac kako da rastavim tu osovinicu da liima neko slike kako se rastura brisac

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada skineš ceo mehanizam rasklopi kutiju sa zupčanicima i izvuci osovinu na kojoj se nalazi poluzupčanik. možda ćeš je malo teže izvući ako je zaribala, pa možeš da se poslužiš i nekim ubeđuvačem, ali nikako metalnim. Dobro pogledaj između svakog zupčanika da nema neki špon jer obično zbog toga glavi. očisti osovinu i kada je vratiš probaj da je okreneš rukom mora da ide glatko. tad vrati sve na mesto i to je to.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema, samo komplet.

Barem ja nisam našao nigde odvojeno.

mislim da ni po otpadima niko ne prodaje odvojeno. Ali ako ti je guma loša, možeš samo nju zameniti

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam problem na fiat brava,brisac je poceo da radi kako hoce,odradi ceo interval,pa nece....pa tamo vamo,uglavnom je ostao skroz desno i ni makac. Rasturio sve i kad se ukljuci prekidac cuje se kako cakne relej ali nece da radi brisac,pretpostavljam da je kontakt releja los (zaprljan ili izgoreo).

Ja sam resio to ovako. U beloj kutijici sam na krajnjoj klemici (puna narandzasta zica) dobija plus od prekidaca,zalemio zicu (vidi se na sluci) i drugi kraj zalemio na crvenu na motorcetu. Tako da sad kad upalim brisac,on radi non stop i kada ga ugasim ostane brisac u polozaju u kome je...znaci perioda nema ali bar radi,samo se mora gledati kad da ga ugasis da bi ostao u pocetnom polozaju. Pozz

IMG_20190627_153600.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...