Jump to content
FAS Goran
zvaramiro

Brava 1.4 12v - variranje obrtaja

Recommended Posts

Forum vam je sjajan!nov sam i zelim da vas zamolim za savet.imam bravu 1.4 12v i problem variranja obrtaja na leru.to je blago variranje -+50 obrtaja i kod hladnog i zagrejanog motora!dijagnostika neizbacuje gresku,menjao sam:kablove,svecice,sve filtere,termostat,sve zaptivace na motoru...da li imate neki savet...hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

1,4 12v motor ima stari tip ubrizgavanja kome stalne muke zadaje potenciometar leptira gasa i step motor.....na vecini automobila plocicu potenciometra je vec neko dirao i pomerao tako da je to cest problem.Malo toga mozes sam uraditi, jedino mozes da pokusas sa iskljucenjem lambde.....javi sta se desava..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dijagnostika vidi da je lambda u redu,kada sam iskopcao lambdu,da budem iskren nisam primetio neku razliku...elektricar kaze da kod step motora to variranje mnogo vece!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani Gorane!hvala na podrsci!klemu sam skidao na 45min ali bez promene...dijagnostici nazalost nisam prisustvovao(serv.djukic-zr).na slovackom forumu mi spominju neko crevo potpritiska ili neki senzor kod filtera vazduha iz kojeg idu 2 kablica(1 na vazd.ulaz kod maske,2 iznad samog motora).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Djukica dobro poznajem...i mislim da bi kod njega u servisu moglo to da se resi...ipak mislim da bez merenja parametara neci ici tako lako...

Edited by Goran Zemun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican je majstor a i njegovi momci vas spominju.Njegova konstatacija je bila da je to ne znatno i da nece praviti probleme...te varijacije osetim na volanu(on se zatrese),takodje u kaseti ispred suvozaca se cuje povremeno neki relej,radi brzinom lera,kad dodam gas izgubi se pa se posle par sekundi opet vrati.da lito mozda ima veze sa lerom i koji su simptomi kada ne valja crevo podpritiska? izvinite ako gnjavim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sto se cuje nije rele nego ventil na boci sa aktivnim ugljem...moguce da je i to problem...treba zacepiti creva koja vode u bocu pa probati..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh,jos da nisam laik...Jedino da to spomenem djukicu.da li se taj ventil cisti ili menja?koja je otpr.cena i da limoze da se nadje?hvala puunno!(to me muci vec odavno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta posuda je duboko unutar karoserija bocno levo od amortizera.kod kucista filtera su 2 tanka creva,crno i plavo.probao sam da iskopcam plavo(oba imaju neke sklopke)ali razlike nije bilo.danas sam primetio pojacan dim na izduvu,sive boje(vozio sam kratku relaciju).

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde je onaj ventil za iskljucivanje goriva u slucaju sudara da on ne zeza?Rekao bi da je sa donje strane ispod kasete u desnom tjosku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko je ovako reci ali moguce da je to uzrok svega, mozda negde motor uvlaci fals vazduh pa se cuje i podize ler..proveri crevo vakuma za servo kocnicu ili didt. usisne grane....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...