Jump to content
FAS Goran
Bki

ISO Konektor [guide]

Recommended Posts

imam problem s fabrickim radiom, auto je fiat punto iz 2004.god, 1.3 multijet(van)... nikakve konektore nemam, ima ukupno 6 zica fabrickih koje, rekao bih, izlaze od dole, ispod table recimo (napipavao sam), i mislim da nijedna nije od zvucnika?

povezao sam napajanje i masu sa radiom... kad se upalilo pise samo check, i nista se ne desava! uopste nema opcija za kod da se kuca...

Za cega sluze ostale zice, da li je neka zica sluzi za komunikaciju auta sa radiom i posto nije povezana, radio"nije instaliran" i nece da funkcionise... neki savet?

koju zicu bi okacio na koji pin radio, ukoliko svih 6 treba da se nadju na njemu?

u pitanju je fabricki puntov blaupunkt mid (kasetas). Boje zica su crveno-bela (napajanje cini mi se), dve crne, crveno-crna, belo-crna, i neka svetla ruzicasta-crna... ako sam potrefio boju!

Cim tako malo zica ima, pretpostavljam da nema onu can zastitu? ne pise mi cancheck nego check.

Edited by cirkul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri prvo da li te zice uopste idu ka zvucnicima (najlakse uz pomoc 1.5V baterije). Za raspored i povezivanje zica imas semu ISO konektora na prethodnoj strani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dve zice su plus i zemlja, ostale cetiri priprema do konektora za zvucnike.. sve sprovedeno, medjutim, ista prica.... samo ispisuje check? sta da radim? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

obzirom da nema opciju da se ukuca kod, da li u dekodiranje spada i neki mehanicki zahvat? ne znam da li da vracam radio... kako ide proces dekodiranja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspored ISO konektora za vozila CAN mrežom, zvučnici i šaržer.

ISO_konektor.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala vam! nesto mi nije jasno, iz prostora za radio izlaze 6 zica, od kojih su 4 za zvucnike, peta i sesta su masa i napajanje!

na osnovu cega raido komunicira sa ecu ili cime vec, ako dobija cistu struju?

mislio sam da nema can zastitu jer je radio kasetofon... e sad, ukoliko mi trebaju ti can ulazi, kako da ih dobijem, nema vise zica? moram izvlaciti iz table instrument nesto ili kako?

sorry ali nije mi jasno, zato pitam... ako nije can zastita, sta je druga solucija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ili cu ga vratiti ili ga nekom dam da ga dekodira. ko radi to i koliko kosta?

jbt koliko pitanja postavljam :D nadam se da ne zamerite...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozovi vitez.rs i pitaj ih. Mislim da je bilo nesto tipa 10-20e.

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam ih vec, kazu oko 1000 dinara... mada zvacu da potvrdim, izaci ce me put jos vise.... Negde u Ns mozda da li neko radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi blendu i običan CD plejer.Ne bacaj pare na nešto što ne vredi (i da li radi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg uradjeno, uzeo sam zbog estetike... izaslo me 1000 din u ns... ako nekom bude trebalo, neka mi posalje u inboks.... dakle, reseio je ono "check" ..... pre toga sam zvao vitez i rekao je da verovatno nece moci uraditi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko kod GP na fabrićkom eurodzeku za zvučnike koja je žica + a koja je - posto imam dve zice crnu šarenu i belu šarenu.

Ja bih rekao da je crna - ali kod nekih proizvođača je to +.

Ipak nemam toliko iskustva pa svakako moram da pitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege forumaši ako se neko malo razume u instalaciju zvučnika na GP voleo bih da mi pomogne.

Imao sam fabričke zvučnike koje sam dobio uz auto medjutim jedan od njih je krčao pa sam iste demontirao.

Za prošli vikend sam ugradio nove odgovarajuće zvučnike međutim nejasno mi je koja je zica zvučnika

+ a koja - ima šarenu crnu žicu i šarenu belu.

Sve je iz plejera povezano preko euro konektora međutim na konektoru koji je već bio u vozilu pozicije ove dve zice su obrnute:

recimo za prednji levi zvučnik crna žica je gore a bela dole

a za prednji desni bela je gore a crna dole

dok su na konektoru od plejera te žice raspoređene kako treba.

STA DA RADIM DAL DA OKREĆEM TE ŽICE?

I dal je moguće da je fabrički zvučnik zbog toga krčao jer je neko lose povezao plejer.

Unapred hvala i poZZZZ

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, nece riknuti zvucnik ako obrnuto povezes, tu nemas da brines.

Ako okrenes slucajno fazu (povezes obrnuto) cuces to kada pustis muziku. Cuces zvuk, ali nekako cudno, kao iz daljine/dubine.

Obrnes zice i reseno.

Kada nisi siguran, mozes da uradis kao sto sam ja radio prilikom montaze.

Ako montiras prednje recimo, prebacis na podesavanjima sav zvuk na prednje zvucnike, i zatim fader za levo/desno koristis.

Prebacis na levi, vidis kako se cuje, pa na desni i to je to. Tako najlakse proveris da li je sve ok.

Ako primetis da na nekom cudno zvuci, obrni zice pa poslusaj ponovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao drugari ,

imam par pitanja u vezi ugradnje muzike,

nedavno sam prodao fabricki kasetofon za bravisu 1.6,

a pre par dana sam se ponovio, castio sam se za rodjendan sa

CAM00115.jpg

u kutiji sam dobio i ISO konektor i probao pre nego sam dobio blendu u kolima da li sve pasuje,

naravno oba dzeka sa automobila odgovaraju za ISO,

CAM00116.jpg

e sad mene zanima da li treba jos nesto uraditi,

provericu da li imam na kolima ACC poziciju na kontakt bravi...

da li treba da izolujem 2 zice koje su ostale slobodne, remote i jos jednu?

Da li kad se cd ubaci u blendu i poveze ISO i antena pozadi ima da se jos nesto mehanicki uradi na rupicastoj oblozi oko cd-a, tipa da se rasiri neki "osigurac" ili nesto sl.?

I cemu sluze 2 limcica koja sam dobio

CAM00117.jpg

prodavac u Tehnomaniji mi rece da je to za ugradnju, da cd ne bi setao?!

Hvala na pomocima dosadasnjim :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo zadnje ti je za izgradnju , vađenje. Onaj kavez ubaci u blendu i one limčiće po obimu savijaj kako ne bi landarao. Sve što je višak izoluj i učvrsti .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi imam sledeci problem. Danas sam uzeo dvd/cd player i na svom starom cd playeru sam imao neki obican ulaz za struju i zvucnike ne euro jack. Premestio sam euro jack za zvucnike ali ne znam kako da premostim struju? Postavicu malo kasnije slike kad budem mogao da uploadujem,trenutno ne mogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i slika...ovo je kako je na starom plejeru isla struja u njega :

 

Iz auta

 

lgt7f0e.png

 

u plejeru

lgt8b9fj.png

 

A ovo su kablovi koje imam i povezani kablovi od zvucnika,ostalo (crvena i zuta) pojma nemam sta je. :D Povezivao sam i njih (zutu i crvenu) na zutu i crvenu od euro dzeka ali nece,davao sam i kontakt ali nece ni tako,inace do sad je radio bez da moram da dam kontakt. Ovo sto svetli zlatno sam ja zasekao debeli kabal da vidim kakve su zice unutra i video da nema tu cvena zuta pa ne znam kako da izvedem napajanje za dvd.

 

lgt9759.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...