Jump to content
FAS Goran
Bki

ISO Konektor [guide]

Recommended Posts

Kolega

 

ne diraj vise nista i vidi da ti neko spoji to ko se razume.

 

Taj kabl sto seces je koaksijalni kabl od antene i ako tako nastavis nema nista od radio stanica ;).

 

Crvena i zuta je verovatno napajanje tj jedna je  stalni plus a druga memorija. Trebao bi da imas negde i crnu zicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma stanice svakako ne slusam :D Treba sutra da dodje drugar. Nego sam ja hteo sam da prespojim to sve ali ni da bekne. -.-  Znaci bez te crne ne moze? :D

 

Upravo sam povezao crni,zavuceno negde skroz bilo nisam ni znao da mora do toga da ide,sad radi ,hvala puno lion,bas si LAV :DDD

Edited by IgorBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam u autu naknadno ugradjen  cd-player, e sad problem je u tome sto izgleda da vuce malo struju i kad je ugasen pa to jelte prazni akumulator :thumbdown:  Ono sto me interesuje je sledece, mogu li da se prevezu kablovi na iso konektoru tako da kada izvucem kljuc iz brave,brava "zavrne" struju plejeru tako da on vise ne moze da radi a i da ne vuce struju tako iskljucen kao sto postoji kod nekih automobila (posto je trenutna situacija takva da plejer moze da radi odvojeno od ostatka auta, znaci i kad kljuc nije u bravi). Sta mi je ciniti, prevezivanje (ako je moguce) ili kupovina novog plejera?

Edited by ilegala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce da ubacim pioneer u punta,kad ono iznenadjenje.....

Kad ubodem konektore(iso) u radio,i upalim ga,zasvetli tabla kao da je na kontaktu :blink:

E sad,kad raskacim onu plavu (remote) sve sljaka kako treba :question:

Konektori na autu deluju nebudzeni,tj fabricki.....radio ima adapter sa onog malog na dva iso.

Jel neko ima predstavu kakvi se gremlini motaju po autu,posto ovo jos nisam sreo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

2elgzn5.jpg

 

ka3asl.jpg

 

Boja na boju....

Sad sam merio napon.....obe  crvene imaju stalnih 12V,a plava kad dam kontakt dobija12V.

Dal da probam da plava glumi crvenu sa kontakta?

Sad mi malo sumljivo da nije nesto budzeno....

Edited by darkonije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crveno crna i crveno bela bi trebalo da su struje, jedna stalna za memoriju i jedna preko kontakta za ukljucivanje radija. Crna je masa. To je instalacija od auta, sad prema tome povezi zenski deo. Povezi samo te tri zice i mora da radi, posle vidi koja je za osvetljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi ali nisu. Iz table dolazi samo crveno bela koja je razdvojena na jos crveno crnu. To sam malopre video...

Ajde to,al odakle plavoj 12v kad dam kontakt?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci da je neko crveno crnu prevezao sa kontakta na stalnu struju, da bi slusao radio bez kljuca. Tu plavu zicu iseci ili nemoj spajati "remote". Ne znam za sta bi bila ta plava, trenutno mi nista ne pada na pamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos dva pitanja i necu vise majkemi :smoke:

Jel moze onaj fabricki radio kasetofon da se nabudzi na ovo ozicenje?

Ako nesto treba da se menja,sta?

Hvala unapred.

Edited by darkonije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ja pitam pre nego sto kupim onaj fabricki,a krenulo veselje sa prvom muzikom sto sam probao.

Dok ne nabavim fabricku svirace pionir,a vama hvala na pomoci.

Kad zasvira "original" javljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Imam u autu naknadno ugradjen  cd-player, e sad problem je u tome sto izgleda da vuce malo struju i kad je ugasen pa to jelte prazni akumulator  :thumbdown:  Ono sto me interesuje je sledece, mogu li da se prevezu kablovi na iso konektoru tako da kada izvucem kljuc iz brave,brava "zavrne" struju plejeru tako da on vise ne moze da radi a i da ne vuce struju tako iskljucen kao sto postoji kod nekih automobila (posto je trenutna situacija takva da plejer moze da radi odvojeno od ostatka auta, znaci i kad kljuc nije u bravi). Sta mi je ciniti, prevezivanje (ako je moguce) ili kupovina novog plejera?
 
 
 
 
moze - prevezi zutu na crvenu i kontra. dobijas da je plejer ugasen tj. pali se samo sa kolima a pamti sva podesenja tipa stanice i ostalo .............  :smoke: 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima! Evo kao novi clan foruma malo da osvezim ovu temu. Mozda cu bas na pogresno mesto pisati ali imam mali problem sa povezivanjem Alpine 101rm. Imam Stila 2002. god 3 vrata e sad euro jack tj ISO konektor je ok ali konektor koji ide iz mog Stila izgleda ovako11021407_10204909401887342_4995649849201 . e sad problem je to sto mi vuce struju kada je ugasen auto pa bih hteo da vezem radio tako da ima struju samo kada dam kontakt. samo nesto kod mene nestima.

Posto nemam uredjaj da izmerim koja zica sta radi ili kada ima stuje u njima ja sam probao zutu zicu sa playera da ubodem prvo u jednu, pa u drugu(veoma glupa opcija ali probao sam :p ) ali player i dalje nije radio samo kada spojim crvenu i zutu..sta mi je ciniti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxcv4048.jpg

Moze pomoc oko pinova za struju (prvi red gore desno)?
Masa je jasna ali sta je koji od ostala tri pina?
Headunit je od 500L-a.

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam neki novi radio na poklon i imam problem sa povezivanjem.

Kod mene na fabričkoj instalaciji, na delu ISO konektora koji je zadužen za struju postoje samo dve žice - crna i crvena.
(postoje i one dve tanje koje nisu sada bitne).

One se nalaze na pozicijama A7 i A8.

Radio instalacija zaheva novog radia 3 žice, crnu i crvenu na pozicijama A7 i A8 (što imam) ali i žutu na poziciji A4.

 

Na starom radiju ja sam prespojio A4 i A7 i radio je radio bez problema na samo dve power žice.

Kada isto uradim na ovom novom, ništa se ne dešava.

Da li neko zna šta bih mogao još da probam?

I koji je najlakši način da u kućnim uslovima ispitam da li je radio okej?
Ne sedi mi se više u kolima skuvao sam se :)

Menjao sam mu čak i osigurač ali ista priča.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U fabrickom konektoru A7 ti je ziva struja, a A8 masa. Dodatne 2 linije koje pominjes su CAN A na pinu 3 i CAN B na pinu 1.

Ako nemas navigaciju (kao sto nemas), A4 ti je prazan u fabrickom konektoru, a on predstavlja napon sa kontakta.

 

Ti si to na starom radiju resavao tako sto si prespajajuci A7 i A4 na oba pina dovodio stalni napon sa akumulatora.

Imas li neku semu za taj novi radio, mada nema tu neke velike mudrosti? Video sam na onoj slici u tvojoj temi da su ti kontakti bili "upitni" :) , jesli li proveravao struju sa unimerom ili bar lampom? Je li radio nov ili koriscen (ispravan)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio je nov i nekorišćen. Lampom sam ispitivao nakon spajanja i dolazi struja na njega i ima je i na osiguraču. Čak prolazi na prednje pinove (oni koji ostaju kada se skine maska)

Počinjem da sumjam da je radio neispravan. Proveriću sutra kod ortaka na Puntu radio i ako ne radi reklamiram ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da javim šta je bilo.

Radio je definitivno neispravan.
Tesitran na kompletnoj instalaciji na Zuntu (sa pravim rasporedom žica) i ne daje znake života.

Nov i neotpakovan, kupljen u Tehnomaniji.

Sreća pa ima garanciju pa ću ići ovih dana da reklamiram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ne pravim general posle bitke, ali sam pretpostavio, nema tu neke mudrosti.

Mada, ne moze se reci ni da su oni tvoji testni kontakti izmedju zica bili bas pouzdani ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja nisam verovao da ne radi iz prostog razloga što kada sam radio dobio bio je polomljen zub koji drži pločicu. Taj takođe nije palio.

Otišao, da limi drugi kad ono ista situacija :)

Evo sada sam uzeo treći i sve šljaka :)

Žice sam malo nabudžio dok ne promenim moj konektor koji je polomljen.

Da si video kako sam rešio žice i kavez ne bi mi se javio na ulici :D

Spolja sve utegnuto a unutra haos :)

Dok ne dođe na red navi ili neka univerzalna multimedija svira kinez koji ima stvarno solidan zvuk :)

Parkirao sam pre neki dan novu Vitaru sa rikverc kamerom. Zaključio sam da moram to da imam na Stilu :)

Edited by joshibeast

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolege imam problem sa cd playerom

Pioneer DEH-1600UBA

...  kada dam kontakt u bravi tada se upali i krece sve iz pocetka sa podesavanjima (uvek prva pesma,pomesa se rock,pop itd)  inace cd bez kontakta nece da se upali.... ovako rade zvucnici sve je ok... znaci jedan deo eu dzeka me buni... crna i crvena idu lepo, e sad imam zutu iz auta koja je slobodna i ne gadja slot sa cd playera... da li je to ono sto trazim da palim cd kada hocu bez da li mi radi auto ili ne... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žutu (memorija bi trebala na stalni +) sa crvenom na +12 pa vidi šta kaže, a ako hoćeš da radi bez kontakta, crvenu i žutu na +12 koji ne prekida kontakt brava.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha tako sam i mislio odprilike,nista vezacu direkt tako.... upravo me to zeza,memorija i da moze da mi radi bez kontakta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...