Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
boki

Ukinute VIZE

Recommended Posts

Ma skupice ljudi para za tu kartu, samo je pitanje koliko njih ce se (dobrovoljno) vratiti u drzavu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma mogli bi se mi skupiti iz kluba,pa organizujemo neki reli od  madjarske,preko rumunije,bugarske do grcke i nazad,sad kad nema viza,samo pasos i zeleni karton i samo gas,gas :scooter: ,svaka cast evropskoj uniji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rumunija i Bugarska nisu u "šengenu" ;)

Samo još da nam uvedu plate...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ma mogli bi se mi skupiti iz kluba,pa organizujemo neki reli od  madjarske,preko rumunije,bugarske do grcke i nazad,sad kad nema viza,samo pasos i zeleni karton i samo gas,gas :scooter: ,svaka cast evropskoj uniji

a,jel moze i u italiju.ja palim autom u veneciju u martu .pa ko zeli!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto bi reko veliki filozof Patak Dacha...Prvo imam konzerve a nemam kljuc...Sad imam kluc a nemam konzerve. :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

dosta smo isli u nazad ajde bar jedan korak napred napokon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada pošto nema viza, ja očekujem sledeća pitanja:

kuda ste krenuli?

zašto baš vi, i zašto baš sada?

kojim novcem raspolažete za to putovanje? . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepo bi bilo da uz pasoš dobijemo i lepo spakovano "somče" da se nadje za nedelju dana švrćkanja po Pragu, i malko za čorbu, da probamo taj šelov super dizel!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja u sv sl necu ici kolima bilo gde, a para ce se naci, za to bar nije problem... toliko banaka i menjachnica :p hahahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad će od ovoga napraviti famu koja nam ni malo nije trebala... Prvo, narod će se naložiti kako je vlast uradila nešto spektakularno dobro. Drugo, EU nas sad tretira kao kučiće i daje nam tako neke gluposti na slamku, a mi još veće budale pa se ložimo kao da smo dobili Bog zna šta, a ustvari realno NIŠTA nismo dobili.

Pa šta ako su ukinute vize? Ljudima koji su do sada zaista putovali sada nit' je bolje nit' lošije... dobro, jeste malo bolje jer ne moraju jedno prepodne godišnje da provedu ispred ambasade. Imam godišnji šengen već par godina i zaista što neko reče neka meni vlast uvede platu, a sa vizama ću ja lako da se izborim.

p.s. Rumunija i Bugarska nisu u Šengenu, ali građani država koje jesu u Šengenu mogu bez viza putovati u Rumuniju i Bugarsku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaka stvar, ljudi nemaju para da odu negde u Srbiji, a kamoli napolje.... Samo napravljena medijska bomba i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites
p.s. Rumunija i Bugarska nisu u Šengenu, ali građani država koje jesu u Šengenu mogu bez viza putovati u Rumuniju i Bugarsku ;)

Pa nasa drzava nije u Sengenu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, mi imamo isti status kao i oni što znači da ne trebaju vize. 100% sam siguran jer 21.12. idem u Nesebar pa sam proverio ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj proveri opet, juce sam citao u novinama da nasi ocekuju (znaci jos nisu) da i Bugari ukinu vize jer bi bilo malo glupo da mozemo u Italiju a u Bulgariu ne...

A da, pa nemojte tako, nisu svi mogli da izvade bas tako lako vize, da bi otisao recimo do burazera u Bec trebalo je da se cimam za garantno pismo, pa vise i ne znam sta sve od dokumenata, pa onda to sve vuce i neke ne bas male parice itd itd itd. A ovako samo sednes u auto i odes negde. Ne kazem da je ovo gore bilo neizvodljivo ili sta ti ja znam, samo recimo da bi otisao kod njega na 3-4 dana bilo je mnogo cimanja...

U svakom slucaju korak napred, pozdravljam odluku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aj proveri opet, juce sam citao u novinama da nasi ocekuju (znaci jos nisu) da i Bugari ukinu vize jer bi bilo malo glupo da mozemo u Italiju a u Bulgariu ne...

A da, pa nemojte tako, nisu svi mogli da izvade bas tako lako vize, da bi otisao recimo do burazera u Bec trebalo je da se cimam za garantno pismo, pa vise i ne znam sta sve od dokumenata, pa onda to sve vuce i neke ne bas male parice itd itd itd. A ovako samo sednes u auto i odes negde. Ne kazem da je ovo gore bilo neizvodljivo ili sta ti ja znam, samo recimo da bi otisao kod njega na 3-4 dana bilo je mnogo cimanja...

U svakom slucaju korak napred, pozdravljam odluku :)

Potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe pa ko zadnji izađe neka ugasi svetlo. Šalu na stranu prednosti šengena su ogromne niko vam sada ne brani da odete bilo gde malo boravite (provedete se ili šta li već) a u međuvremenu potražite posao, ako ste dobri i imate prave kvalifikacije lako će vam firma izdati potvrdu da možete ostati i raditi tamo. Znači ono na blef, pa šta vam bog da. A možete i sami sada otići kupiti auto delove alat i šta li već posrednici vam ne trebaju. Ima gomila prednosti i nijedna mana toga, samo ne cvetaju ruže tamo preko pa pamet u glavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj ko stvarno želi da radi može to učiniti i u Srbiji i to za mnogo vee pare nego u inostranstvu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...