Jump to content
FAS Goran
boki

Ma OFF BRE!

Recommended Posts

''Oktanski'' prsten od metala starih katalizatora

 

prsten 03.jpg

 

Ako ste ljubitelj automobila i razmišljate o prosidbi svoje bolje polovine, onda će vas ovi venčani prstenovi inspirisani automobilima možda zainteresovati.

Posebni prstenovi su nastali u saradnji između kompanije Scrap Car Comparison i britanskog draguljara Edwarda Fleminga. Izrađeni su od plemenitih materijala iz starih katalizatora i mogu da budu inspirisani bilo kojim automobilom. Prvi od proizvedenih su inspirisani su Mini Cooperom, Lamborghinijem Huracanom i Ford Fiestom.

 

prsten 02.jpg

 

Što se tiče onog koji inspiraciju pronalazi od Mini Coopera, dolazi sa crvenim, belim i plavim kamenjem i gravurama Union Jacka oko njih. Oblik dijamanta je inspirisan dizajnom aluminijumskih felni Minilight, a kupci mogu čak da odaberu i neke personalizovane gravure na unutrašnjoj traci prstena.

 

prsten 01.jpg

 

Ford Fiesta prsten je posebno upečatljim dijamantima postavljenim tako da imitiraju farove veoma popularnog hatchbacka, a završen je u nijansi kraljevsko plave - boja koja vam verovatno prva padne na pamet kad neko pomene Fiestu. Ako želite nešto zaista posebno i ekskluzivno, onda je možda za vas prsten inspirisan Lamborghinijem Huracanom. Očekivano, dostupan je u žuto-beloj nijansi, a dijamantno okruženje je inspirisano konfiguracijom izduvnih cevi italijanskog superautomobila.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverovatno kakvih kanala ima, evo ovaj detaljno opisuje alate i kako obiti brave...
Za fiat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo imam ja jedno mozda glupo pitanje. Posto gledam Coopera za zenu, a gotovo svakom registracija za dan istice, zanima me kako ide prpduzenje registracije u tom slucaju?

 

Tj kada kupim kola ide ugovor kod notara, pa onda porez, pa saobracajna.

zanima me kako mogu da registrujem kola u tom slucaju pre nove saobracajne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bas kako si naveo. Zavrse se ugovori i porez i onda se ide na registraciju i vozi se uz papir do izdavanja nove. 

Opcija dva. Uzme se velika punomoc, registruje se pa se zavrsava ostalo(uzmes punomoc u vise primeraka, posto ce na reg da zadrze) 

Opcija tri, registruje vlasnik pa ti da punomoc. 

Mislim da moze tako ali uvek bi isao na opciju broj 1. Sve redom pa kada bude. 

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511

 

Problem jedino može da bude čekanje na plaćanje poreza na prenos. Ne znam da li su rešili u međuvremenu (jer su prošlo leto govorili da je zastoj nastao zbog pandemije)...ali, ako i dalje tu postoji zastoj - eto problema.

Rešavaš ga tako što kod notara od prodavca odmah (kad budete overavali ugovor) uzimaš i ovlašćenje da možeš voziti, registrovati, prelaziti granicu i sve redom kako inače ide.

Posledica zastoja je sledeća: napravite ugovor i predate poreskoj da izda rešenje po kome se ima platiti porez. Dok se porez ne plati ne mogu se podneti papiri za novu saobraćajnu jer se ne ispunjavaju uslovi. A, to poresko rešenje se čekalo par meseci. Tih par meseci faktički voziš na ovlašćenje. Kad stigne poresko rešenje i plati se porez, sa tim i ugovorom se podnosi zahtev za novu saobraćajnu...gde se onda vozi onaj kratak period na potvrdu dok se ne uradi nova saobraćajna. Sa tom potvrdom ne može u inostranstvo, tj. ona važi samo unutar Srbije...ali realno može da se pređe u Republiku Srpsku sa njom (prelazio sam), ne znam može li i u CG.

 

E, sad...bila je ova vest, i ako je to zaživelo u praksi - onda više tu nema problema. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakon je na snazi od januara 2022 a izmene vezano za porez na prenos se primenjuju od 31.3.2022.

Znaci ko zakljuci ugovor od 1. aprila ove godine samoOporezuje se. :)

clan 27a  definise obracun poreza

ZAKON O POREZIMA NA IMOVINU

 

 

Edited by sokratbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh koliko komplikacija :D

hvala vam puno na odgovorima! Srecom naleteli smo na primerak koji je registrovan do kraja godine tako da moze natenane da se sredi sve.

 

Tako da ode MiTo i sad je Cooper. Pisem utiske kada mi se slegnu malo za kola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako hoćete da bacite pogled kako vam je glasao komšiluk :D na izborima 2022.:

 

Parlamentarni

Predsednički

Lokalni

 

Gore desno podešavate željeni filter (opština, broj biračkog mesta ili naziv biračkog mesta).

Gore na tabu ''Dokumenta'' možete da šaltate između vrste izbora.

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...