Jump to content
FAS Goran
boki

Ma OFF BRE!

Recommended Posts

Pogotovo 150 verzija zna da srkne po gradu - na iole vecu kilometrazu verujem da se plincuga brzo isplati.

S druge strane, racionalnom voznjom na magistrali potrosnja moze da se spusti maltene na fabricku specifikaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, totti said:

@Ivan

12.1"Tesla style

Da Bog sacuva :lol: .

Kolika su ova sra*a od ekrancina, jos malo ce imati problem sta vise od sadrzaja stavljati na njih. Veca glupost od ovoga su mi jedino potpuno digitalni cajgeri i jos jedan ekran :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sve više se ide upravo na to... Slično kao što za desktop PC praktično više ne možeš kupiti kućište bez barem jednog staklenog panela i "ukrašeno" RGB diodama kao novogodišnja jelka :D

 

E sad da l' smo mi matori pa izgubili korak sa trendovima il' nove generacije prosto moraju da nakarikaju najnovije tehničke mogućnosti na sve, makar bilo kič, pa čak i nefunkcionalno, to već nisam siguran... Možda pomalo od oba? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, McSteel said:

E sad da l' smo mi matori pa izgubili korak sa trendovima il' nove generacije prosto moraju da nakarikaju najnovije tehničke mogućnosti na sve

Za njih jesam mator, ali mi je vise muka od bezanja po putu od te mlade generacije i mladih dama udubljenih u svoje ekrane. Jbg, u tom "nakarikavanju" svega na sve, ponekad eto cisto zaborave da su za volanom... A voznja nije video igrica, sa par zivota.

Da me neko ne razume pogresno (i sam sam svojevremeno gurao ConnectNav+ u Stila): OK mi je ekrancic od par incha na centralnoj konzoli, sa konciznim informacijama. Kome treba navigacija (a upalio sam je u Istanbulu posle par godina) + osnovne informacije o autu + mjuza + handsfree pozivi + glasovne komande + BT ... I kraj, ostala koncentracija je na voznji, a ne cirkus koji sljasti, sa svom mogucom konektivnoscu. Stani brate sa strane, pa dr*aj do mile volje, a ne da ja bezim sa puta zbog tebe. Grozim se i od svih mogucih komandi na touch ekranu, zbog kojih treba da skreces pogled sa puta. Pa valjda treba ostaviti i neko hardversko dugme (za klimu npr.) koje ces intuitivno napipati, bez oduzimanja paznje. Po meni, cisto pomodarstvo i trenutno ludilo, za sto vecim ekranom, na svakom mogucem mestu.

A drugo, pisah X puta - znam da sam u debeloj manjini, ali volim brate oldschool cajgere u dubokim, hromiranim kucistima, volim da vidim i osetim kako masina "dise"... OK mi je i tu neki ekrancic izmedju, opet sa konciznim informacijama. Ali jok - i tu pravi cirkus i trpaj i sta treba i sta ne treba, mogucnost menjanja milion prikaza i "kastomizacije" :) ... Kada vidim one kompletno digitalne cajgere - bukvalno mi nemaju duse, svi lice jedni na druge i izgledaju kao racunarska igrica ili dijagnostika. I opet da me neko pogresno ne razume - i profesionalno sam u tim vodama, okruzen ekranima po celo radno vreme, auto mi dodje kao oaza i opustanje, uz lepu muzikicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ili ponesem burek iz PK u BG

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Sta to znaci? Da nema dobar burek u Bg? :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to je isto ko i sa mobilnim telefonima,sad se frljaju sa 6 il skoro 7 inca,koji ce ekran biti veci,a u sustini i onaj sa 4 inca zavrsava posao,pa tako i u autima,ciji ce biti veci ekran i koji ce vise da sljasti ,da bude ko vesiceva novogodisnja rasveta:D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad smo kod ružnoće i upropaštavanja
Фотографија корисника Andrea Manitta

da ostanemo u temi
samo pitam čemu

*sa Lancia delta fb stranice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj rođak nakalemio tablet preko fabrickog radija? Navlaka za volan je top

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, totti said:

Mator sam i ja, al' obožavam Audi virtual cockpit emoji3.png

Pa kad razvučem navi preko celog ekrana...

 

Fake

 

24-2016-audi-tts-qs-1.jpg

Original 

FB_IMG_15732532316623446.thumb.jpg.cfb03d6a733d13cc3f63f8c4b84eac49.jpg

 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, djomla said:

Ovaj rođak nakalemio tablet preko fabrickog radija?

Nije. Stavio redovnu 2din multimediju samo je prednji panel skidajuci od 10"

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Axic said:

Original 

FB_IMG_15732532316623446.thumb.jpg.cfb03d6a733d13cc3f63f8c4b84eac49.jpg

Naravno da bi lepo leglo par modernih dzizda, malo lepsi i veci konfigurabilni ekrancic - ali za mene i posle 20 godina pojam dizajna i originalnosti table, bas ova prvobitna verzija pre restyle:

 

ALFA-ROMEO-147-00-01-02-03-04-MANUAL-INSTRUMENT-DASH-SPEEDOMETER-CLUSTER-283196578331.thumb.jpg.eb8f43ef1747abd643b278a051a2392b.jpg

 

Jos kad sednem za volan i vidim ovo Giri, Acqua, Benzina ili kazaljke kako "disu" na tvoje komande :) ... 

A ovi bezlicni ekrani svi isti - kao da sam prikacio dijagnostiku ili seo za racunarsku igricu, kao sto rekoh. Ali to je ono sto moderna generacija trazi, sto je najbitnije, a ima tu malo onoga i da "komsija vidi dijagonalu" :) . A u Merca trpaj i Renoov 1.5 dCi, sta to ima veze...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...