Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Evropski izveštaj o saobraćajnoj nezgodi

Recommended Posts

sudar.jpg

Osiguravajuća društva, u skladu sa pozitivnim zakonima, od decembra moraju, prilikom izdavanja polise obaveznog osiguranja, vozačima da izdaju i obrazac - evropski Izveštaj o sabraćajnoj nesreći, saopštili su predstavnici osiguravača.

Novi Zakon o bezbednosti saobraćaja, koji počinje da se primenjuje od 11. decembra, predviđa tu obavezu, isto kao i Zakon o obaveznom osiguranju u saobraćaju, rečeno je na konferenciji za novinare.

Vozači taj obrazac mogu besplatno preuzeti od 1. decembra kod osiguravajućeg društva kod koga imaju zaključenu polisu osiguranja od autoodgovornosti, naveli su predstavnici Udruženja osiguravača Srbije.

Od 11. decembra, odnosno početka primene novog Zakona o bezbednosti u saobarćaju, taj obrazac će se redovno deliti vozacima u svim osiguravajućim društvima, prilikom sklapanja polise osiguranja od autoodgovornosti.

Načelnik saobraćajne policije Stojadin Jovanović je rekao da je izdavanje tog odbrasca u skladu s novim Zakonom o bezbednosti u saobraćaju i da će doprineti rasterećenju saobraćajaca i većoj protočnosti na putevima.

U Zakonu o bezbednosti u saobraćaju je navedeno da je evropski Izveštaj o saobraćajnoj nezgodi propisani obrazac koji učesnici u saobraćajnoj nezgodi popunjavaju nakon udesa sa manjom materijalnom štetom.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma joj to ti kod nas ima odavno velika glupost jer manje vise niko nece to ispunjavat nego zovu muriju ili se dogovore medjusobno.A oni posteni koji to ispunjavaju opet zovu muriju i opet isto biiip.Ali mi je dragoda se i vi blizite evropi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nikako da saznam ni na jednom forumu - treba li to nama koji smo izBosne, a dolazimo u Srbiju npr na skup FLCS :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ae sad ozbiljno...

Zeleni karton je stvar koja treba ljudima iz inostranstva. Kao što ga mi uzimamo kada prelazimo u Republiku Srpsku, tako treba i u kontra smeru i to je odavno tako, znamo to.

Nemam pojma da li ovaj obrazac sada postoji kao obaveza u RS, ali nikada ga nisam kupovao/dobio...čak ni kada sam ranije kupovao na granici zeleni karton na 3 dana, što je faktički polisa nekog lokalnog osiguravajućeg društva, pa mi uz nju nisu davali takav obrazac...

Zato pretpostavljam da je zeleni karton dovoljan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpisujem da 90% vozaca cak i kad budu imali taj obrazac nece znati, niti ce se setiti, da to iskoristi. Navika je cudo = ili dogovor, ili zvati pandure.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od 11. decembra, odnosno početka primene novog Zakona o bezbednosti u saobarćaju, taj obrazac će se redovno deliti vozacima u svim osiguravajućim društvima, prilikom sklapanja polise osiguranja od autoodgovornosti.

Po ovome izrecenom, znaci, tek naredne godine kad sklapam novu polisu udelice mi i obrazac :rtfm:

Ovaj novi zakon tumaci kako ko stigne i hoce, svaki dan u novinama se pojavi po jedan nov strucnjakkkkk!

Share this post


Link to post
Share on other sites

...negde sam pročitao...od 01.12.2009. dele taj obrazac besplatno onima kojima registracija ističe znatno kasnije...

Dakle, pogledaj na polisi koje je osiguranje u pitanju, nazovi ih i pitaj gde možeš preuzeti taj obrazac, jer ti neće skoro registracija pa da je čekaš... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

svako moze odmah da uzme obrazac u "osiguranju" gde ima obavezno osiguranje.ako ima zainteresovanih ja mogu da nekom od Vas ostavim

pedesetak komada pa ko hoce delite na okupljanju. nedeljom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što ne podele te obrasce lepo uz Blic ili Politiku?! Ne verujem da će biti unapred popunjeni neki podaci na njemu, tipa broja polise i slično...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dobio danas taj obrazac, svaki dan dodajem nesto novo u auto i opet imam osecaj da nemam svu potrebnu opremu i papirologiju za novi zakon. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Što ne podele te obrasce lepo uz Blic ili Politiku?! Ne verujem da će biti unapred popunjeni neki podaci na njemu, tipa broja polise i slično...

Tacno sto ne dele uz novine na kiosku ne znam ni koja mi je osiguravajuca kuca i ne daj boze da se nesto desi dal bi oni to i platili.I koji dogovor pre ce biti :realmad: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo danas taj obrazac. Inače su mi u Dunavu rekli da je najpravilnije uzeti ga u agenciji gde se auto registrovao.

Još kažu da važi za manje štete do 500E (ovo valjda vozač procenjuje?), a u inostranstvu bez ograničenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bitna visina stete nego da li se oba ucesnika u sudaru dogovore koje kriv i to oboje potpisu.

Ako nema dogovora policija dolazi bez obzira kolika je steta a onda na kraju onaj koji je kriv placa

i dolazak policije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

....ali ti u osiguranju neće priznati štetu preko 500E sve ida ti je ovaj potpisao da je kriv, bez izlaza policije i zapisnika.

Informacija danas iz Dunava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo uzeh i ja danas taj glupi obrazac: samo oni u Dunavu umesto da mi samo daju obrazac ...tražili mi da popunim glupi formular - ko sam, gde sam, zašto sam itd - :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio juce sat plus i danas slucajno pogledam onaj dodatak uz novine kad u njemu novi obrazac o saobracajnoj nezgodi.E bas je lepo sto su se toga setili inace par puta sam prolazio pored servisa gde su mi vrsili tehnicki pregled i nikako da se setim da uzmem ovaj obarazac.U dodatku jei svescica sa 32 strane sa svim prekrsajima i kaznama iz novog zakona.Prethodna dva broja nisam uspeo da kupim verovatno su i tad nesto delili pa narod razgrabio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad su delili u Sat-u a dizali su dzevu da se mora iskljucivo podizati u osiguravajucoj kuci, pa jos kada odes tamo onda te maltretiraju sa popunjavanjem obrazaca i slicno....Kako su krenuli sa novim zakonoom nepripremljeni pa to je strasno....Cemu sve to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...