Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Partikularni filter (DPF / GPF)

Recommended Posts

Ma faktora je xy.

Meni je samo bitno da je sa 6.4 spalo na 5.4...to ipak nesto pokazuje.

 

Ps - moja merenja bez borda se slazu. I ono od 6.4 i ono od ~5.4

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Milutinac said:

Dobro. Sta ustvari hoces da kazes?

 

Mislim da je pogresno porediti ta 2. Motor u osnovi jeste isti...ali je mnogo stvari ipak razlicito. Samo dizne mogu napraviti veliku razliku...ili aerodinamika ili ko zna koliko drugih nekih faktora...

To da se pitam da li bi ja nesto dobio sa time sto si ti odradio? :)

2 hours ago, andreja.micovic said:

Ili Opel prikazuje sta ti se vise svidja :) Nemci su to... Dizelgate... 

 

2 hours ago, endbringer said:

Ili bord laže, kao kod mene npr okruglo za litar. Pokazuje manje...

Sent from my LG-H860 using Tapatalk
 

Nema sanse, kad proveravam potrosnju a to se desava jako cesto, uporedjujem potrosnje po bordu i varijantom do cepa  tacnije do prvog klika na istoj pumpi u 90% slucajeva. Odstupanja su 0,2-0,3l sto je u odnosu na prosli bravo 1.9 150ks jako slicno, mislim cak i isto ako se dobro secam. Imam obicaj tankati uvek na pola do punog i lako je biti siguran u potrosnju . Pozdrav svima

Edited by CrackFox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako kazi :)

Ja bih stavio prvo auto na valjke. Ako je blizu fabricke snage i ako je peak krive obrtnog momenta blizu onoga gde i treba da bude - nista ne bih cackao. A mislim da onda nista ne bi ni dobio.

 

Koliko sam ja samim recimo vadjenjem dpf ili ciscenjem usisne dobio to ne mogu reci jer sam gotovo uvek radio 2-3 stvari odjednom ali svaka je donela po malo sto sam cak i sa pogresno uzupcenim kolima mogao da primetim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče potrošnje, pratio sam 30k km i čep čep varijanta i okruglo litar. Dokon čovek :)
Jednom, ali samo jednom, uspeo sam u gradu po bordu da smanjim na 6l kada sam sipao neki aditiv za čišćenje dpf tako da...sve mi se vrti oko njega na kraju

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/5/2018 at 5:51 PM, endbringer said:


 

Mislim da bi ovo ciscenje bilo odlicno resenje ali ne znam da li to neko radi kod nas i za koju lovu?

 

Sto se tice mog dpf-a evo juce na predjenih 450km od zadnje regeneracije, je poceo ciscenje, naravno nastavim voznju na 2500-3000ob i vidim da je 3x izbacio dim po 20-ak sekundi. Vozio sam 3km nakon cega su pali visoki obrtaji u leru i reg je zavrsena.

Edited by CrackFox

Share this post


Link to post
Share on other sites

>>> Sponzorisani video materijal navedenog YouTube kanala <<<

 

AN66SAwXouZ8Ib05mrDK8M7zH1snSSwdxDEVqRys AutoAnaliza video: Konačno rešenje za DPF

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj lik što vozi golfa 6 AutoAnaliza,njegov auto ima oko 50 hiljada.km.i na toj kilometraži njemu pre čišćenje, radio je tu regeneraciju i po 60-70 kilometara. Pogledam često njegove klipove i stalno kuka za potrošnju i za taj dpf filter tj.na dužinu trajanja regeneracije 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to lepo, al tu pise da 1.9 multijet 8v nema DPF a moj ima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podaci za Fiat bi trebali da se ažuriraju jer pretpostavljam da se slabo voze u UK.

Zanimljvo šta piše za VW:

 

Quote

The best, most reliable VW Diesel Engines are by far the 130bhp PD engine, and very early 90bhp – 130bhp TDI engines, but these are getting rare. Avoid the 2.0 140BHP engine, as despite not having a particulate filter, they do tend to eat their own engines, writing off the car!. Later (post 2005) 1.9TDi’s are also experiencing expensive engine failures.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' cupao neko DPF kod Gorana? 

Il cu da ga iscupam il cu da gurnem debelog u Dunav... poceo je da mi radi regeneracije na ~50km i kontam da mu nema spasa vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kontam da je razlika u ceni izmedju cupanja i ciscenja minimalna..

I kad malo razmislim, mozda je problem u senzoru koji okida preceste regeneracije, ali u to sumnjam obzirom da prvih par minuta kada je regeneracija najjaca iza mene bukvalno ostaje dimna zavesa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas cu da zapalim ka BiH, malo da podazem lagere i zavrtim gumu. Kako ce se Bravisha obradovati kad dobije pun rezervoar u povratku, uzet je Winn's aditiv za gorivo za ciscenje i regeneraciju DPFa (BeoCar 2500 RSD). Ima i jeftiniji samo za ciscenje (mislim da je DPF cleaner i oko 800-1000 RSD mislim da je).

 

E sad, kada sam uzeo auto samo sam jednom uzeo taj DPF regenerator (preventivno, nisam primecivao ceste regeneracije jer ne vozim auto po gradu) i bogami je odradio posao. Na pumpu, min 40L u rezervoar (pozeljno premium dizel ili slicno) i malo otvorene voznje...ono je bilo zlo, zao mi auta iza mene sto je bio.

 

Koliko ce ovo potrajati, jer filter kao filter ima svoj rok trajanja nebitno od toga koliko je uspesna regeneracija koju auto radi, a vidim da dosta clanova ili isti DPF skida i softverski ga ugasi, a za ciscenje nisam procitao da ga je neko nosio (mozda jeste, ne zamerite, velika tema). Nov je nesto papren koliko sam cuo (dal 300-400E) maltene kao neki ozbiljni kvar na autu.

 

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao svima .. Ne nadjoh nigde pa me bas interesuje ..

Kada se ugasi DPF sta ocitava Multiecuscan za njegove parametre ? Jel ga uopste ima na listi ?

Skoro sam video jednu Cromu gde MES prijavljuje "not clogged" za DPF,  a u procentima pise 1000% clogged. Verovatno je upucan ?

 

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja definitivno ne znam da li radi regeneraciju ili ne na moj GP 1.3 mjet. Zato i moram da ga vozim na dijagnostiku. Za predjenih odprilike 1000km svasta sam primetio osim dima, bilo kakav dim nisam primetio na izduvu. Ali zato variranje obrtaja jesam, ukljucivanje ventilatora jesam, cak nekada i prvo startovanje dok je motor hladan obrtaji variraju par puta pa sve bude Ok a zna i kada motor dostigne radnu temperaturu od 90 isto da dize obrtaje na 1000-1100 i da ventilator jako vrti...Do sada lampicu od dpf-a nije ukljucivao u toku voznje tj.samoga rada motora osim ovih nekih simptoma. U svakom slucaju ide na proveru u neki dpf servis čisto da znam u kakvom je stanju i da li jos ima života od njega pa cemo videti sta dalje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, NeleSK said:

I ja definitivno ne znam da li radi regeneraciju ili ne na moj GP 1.3 mjet. Zato i moram da ga vozim na dijagnostiku. Za predjenih odprilike 1000km svasta sam primetio osim dima, bilo kakav dim nisam primetio na izduvu. Ali zato variranje obrtaja jesam, ukljucivanje ventilatora jesam, cak nekada i prvo startovanje dok je motor hladan obrtaji variraju par puta pa sve bude Ok a zna i kada motor dostigne radnu temperaturu od 90 isto da dize obrtaje na 1000-1100 i da ventilator jako vrti...Do sada lampicu od dpf-a nije ukljucivao u toku voznje tj.samoga rada motora osim ovih nekih simptoma. U svakom slucaju ide na proveru u neki dpf servis čisto da znam u kakvom je stanju i da li jos ima života od njega pa cemo videti sta dalje :)

Podrhtavanje obrtaja (cimkanje, stuckanje i slicno u malim dozama) je najcesce do goriva (premda neki preventivni aditiv za ciscenje dizni i CR sistema nije na odmet sutnuti u rezervoar povremeno), a to sto dize obrtaje moze da bude uzrok pokretanja regeneracije DPF-a (ali isto tako neka problematika oko ler gasa). Ovo oko obrtaja, ako imas na putnom racunaru trenutnu potrosnju, mozes lako proveriti da li je do DPF-a, jer mahom i pri kretanju u 1.-2. brzini, trenutna potrosnja skace na 25L (+/-) i to je DPF definitivno. 

Svakako kada to primetis/osetis treba nastaviti voznju (ne mora da se sili niti patosira, ali nije ni najpozeljnije da radi u mestu, no ako mora onda mora). 

I meni su blago varirali obrtaji na hladnom motoru, sipao za ciscenje CR-a i dizni, osetno manje se oseca. 

OFC, da li imas ili nemas DPF mozes videti preko ePer-a ukucavanjem VIN broja (broj sasije).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, imam bord ali nisam uopste pratio trenutnu potrosnju tada...probacu i to da ispratim kada posumnjam da se radi regeneracija dpf-a. Mada najviše me zanima baš stanje samoga dpf da se vidi ako i moze koliko je zacepljen, koliko puta i na koliko km vrši regeneraciju itd. znaci celokupno stanje..pa cu onda od stručnjaka znati šta dalje, da li je za prinudno čišćenje ili za vadjenje, ako i treba bilo sta od toga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se pojavi lampica za dpf, to je onda beton i to nemoj ni da ocekujes da ce da se pojavi.

Gledaj trenutnu potrosnju ako ne mozes da provalis po drugacijem zvuku motora ili po vibracijama..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...