Jump to content
FAS Goran
obelix

OGREBAŠE mi auto !

Recommended Posts

Moj druger redovno razvali kola pored iz kojih god kola da izlazi. Prosto čovek nema niti malo osećaja i tu ništa ne možeš da uradiš. Hvala na lajsnama u svakom slučaju... Moja jedna već ima dubok zarez, nemam pojma od čega - od mene definitivno ne.

I ja znam jednog takvog drugara, samo lajsne pomazu, i to one sa "Francuza", vise ko bove :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da vam kazem, jedno jutro sidjem i vidim odvaljen retrovizor na suvozacevom mestu, ostao da visi na tri neke sajle :wallbash:

A sva kola okolo citava...jedino Punto sj*:censored: Sva sreca pa je pukao na takav nacin da sam uspeo da ga zalepim i sada stoji samo sto mi ne radi ona rucica za pomeranje stakla....

Share this post


Link to post
Share on other sites

One sajle su za pomeranje ogledala, da nisi i njih zalepio?

A što se divljaka tiče, ne znam, ali mislim da ih treba dovesti u red ako smo u prilici.

Baca gospođa kroz prozor od dece neke papire a ja joj kažem: gospođo, ispalo vam je nešto.

Opsovala je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad su ga malo žešće ogrebali - odnosno evo kako prođe Punto protiv Atega !!!

izađem ja danas negde oko 4 i ispred ulaza stanem da popričam sa komšijom, par minuta posle - on kaže komšo vidi šta kamion radi - jel ovo tvoj auto ???

okrećem se i imam šta da vidim Atego vuče mog Puntišu jedno 1,5-2m i zakucava ga u Sparka koji se dalje zakucava u Stila !!! :wallbash: :wallbash: :realmad: :realmad: :realmad::rant:

krećemo tu svi da se deremo i baja konačno staje - nastane tu čitava frka i ja odmah bez razmišljanja zovem pandure da dođu na uviđaj - oni : otprilike za sat vremena...

kad eto ti jedan beli puntiša već za 20-25min :unworthy: ; kiša pada pandur pita ko je vozač kamiona i uzme mu dokumenta + da mu izjavu da piše i alkotester...

ja pitam treba li i ja da pišem - on kaže sačekaj iskuliraj da premerim i slikam sve ...

napravljen zapisnik i sad čekam 15 dana da se završi i tek onda mogu da idem u osiguranje u ustaničku 128 ...

pandur i šofer kamiona su mi pobegli pre nego sam se dočepao dokumenata od šofera ali valjda će sve to biti u zapisniku ...

uzgred budi rečeno pored mene sjebao je malo i mici Lancera ispred mene i ona dva iza ...

šta sad da radim ??? osim ovih slika ima i X svedoka - odnosno jel stvarno da čekam i nemrdam auto 15 dana (ako uopšte može da ide...) ili nešto da ubrzavam :question:

BQIW0.jpg

BQLq9.jpg

BQNVi.jpg

BQQpr.jpg

BQSUA.jpg

HgmWr.jpg

Hgkri.jpg

HgpqA.jpg

Edited by phantom

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok ma jasno je da je on bio dužan i da je zapisao, samo me nervira što su mi zbrisali pre nego što sam ja uspeo da zapišem ...:wallbash:

a pitanje šta da radim se odnosilo više na čekanje od 15-tak dana do zapisnika...:question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle policijskog zapisnika razlaz koliki god pičvajz bio.

Njima treba 15tak dana da naprave zvaničan zapisnik. To ti je dokument sa kojim ti posle ostvaruješ svoja prava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam na nekoj Tv prodaji,reklamira se kao neka auto kozmetika i sad u toj ponudi dolaze flomasteri za uklanjanje ogrebotina,da li to pomaze kod ovakvih stvari ili je to cista glupost?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako želiš da popravljaš auto pre svega toga, treba da odeš u osiguranje da urade procenu štete i nakon toga da čuvaš sve račune. Zatim, kada stigne zapisnik vratiš se u osiguranje i priložiš račune i to bi trebalo da je to ukratko... zovni Dunav osiguranje (to ti je to u Ustaničkoj) i pitaj za detalje šta ti tačno treba i gde treba da ideš ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam na nekoj Tv prodaji,reklamira se kao neka auto kozmetika i sad u toj ponudi dolaze flomasteri za uklanjanje ogrebotina,da li to pomaze kod ovakvih stvari ili je to cista glupost?

Rece mi drugar koji je to kupio da zavrsi od dubine ogrebotine...Negde moze da pomogne a negde ne...Njemu je bilo ogrebano bas duboko i flomaster nije pomogao nista...Ako je samo malo po povrsini onda kao moze... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako želiš da popravljaš auto pre svega toga, treba da odeš u osiguranje da urade procenu štete i nakon toga da čuvaš sve račune. Zatim, kada stigne zapisnik vratiš se u osiguranje i priložiš račune i to bi trebalo da je to ukratko... zovni Dunav osiguranje (to ti je to u Ustaničkoj) i pitaj za detalje šta ti tačno treba i gde treba da ideš ;)

ma zvao sam ih, ali kažu da prvo ide prijava štete pa kad se oni smiljuju da izađu (kažu oko nedelju dana) otprilike će se poklopiti sa dolaskom zapisnika oko 1 maja...

jednino se pitam kako da ubedim procenitelja da mi srede i haubu i celu desnu stranu bez obzira što je to od ranije ...:whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je to dilea sa kamionom :thumbdown: ,vidi se da vozi sluzbeno vozilo,i to bahato :veryangry: .

Ja tu ne bih nista dirao,dok se ne izvrsi procena u osiguranju,a sto se tice dogovora za haubu,moja preporuka je kad dobijes papire od osiguranja i odlucis gde ces da radis auto,da onda vidis sa majstorom da se sve to nekako uklopi u cenu koju je dalo osiguranje.

To znaci da sve sto ti je zakaceno i izgrebano,pokusas da dogovoris sa likom iz osiguranja,da ti se popravi ili zameni sa orginalnim delovima,a onda sa majstorom da vidis da se nesto sto ti je zapisano da se menja i ne menja,nego poravis a u tu cenu uklopis haubu i ostale sitnice.

A veruj mi orginalni delovi nisu jeftini :no ,tako da ima mesta za kalkulaciju :yes ,ako je moguce :whistle: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se vidi sa fotografija desnu stranu ti je oštetio kamion, a haubu ogrebala vrata kamiona koja su bila otvorena ;)

Ako je kamion osiguran u Delta Generali, auto opravljaš u Delti i samo posle opravke fakturu odneseš u osiguranje, tamo ti daju garantno pismo na osnovu koga preuzimaš auto iz servisa :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ljudi to je danas normalno da te neko ogrebe,meni su isto izgrebali haubu samo lagano,tako da mogu da ispoliram,ali kad bi ga uhvatioooo mislim da bi mu to bilo poslednje grebanje u zivotu , pa makar bilo i zensko. :rambo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo epilog današnje zezanja sa osiguranjem i firmom vlasnikom kamiona :

- da nisam bio stipsa u oktobru prilikom registracije i platio dodatnih 1500 din za stakla, sad bih mogao dvaput da naplatim istu stvar po 25 000 din :wallbash:

- moje Dunav osiguranje traži 3 soma da njihov procenitelj izađe i proceni štetu i naravno to se ne mrefundira ako kamion nije osiguran kod njih :wallbash:

- kamion je osiguran kod nekog Milenijum ili DDor - ne zna čak ni sam šef logistike te firme ...

- a cene sam zvao onako iz zezanja (Delta):

1. šoferka 27 255 din

2. prednji branik 25 578 din

3. zadnji branik: 23 740 din :whistle:

za ostalo nisam ni pitao jer ne znam jel mu sjebana statika ili nešto od trapova - to će morati da konstatuju u ovlašćenom servisu a čini mi se da stoji kanda krivo... :wallbash:

tek sutra će mi javiti gde je osiguran Atego...

Share this post


Link to post
Share on other sites

valjda ces se sve zavrsiti bez natezanja sa osiguranjem jer je ono kljucno u nastavku price

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj jos neke slike, uopste me ne bi cudilo da se iskrivio, ipak te je vukao za A stub

i sta li je za tebe havarija, ako ovo stavljas u temu o grebanju???

Edited by John

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam više fotki ovo su sve koje sam napravio pre nego što mi je riknula baterija na mobu, a sad jurim komšiju čiji je Stilo bio zadnji jer je i on slikao, ali ga nenađoh ...

2. naravno da je havarija ali pošto je i prvi deo teme moj onda sam samo nastavio priču ali ako "nadležni" smatraju da treba u posebnu temu: možda u onu: opet nastradao djunto od chikavilija - ja nemam ništa protiv da prebace sve od juče tamo jer si u pravu da izgleda bez veze...:whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg momci kapitalizam :harhar::thumbup:

Edited by phantom

Share this post


Link to post
Share on other sites

smorih se čekajući ovih još 10-tak dana do završetka zapisnika, pa reko da ovde pitam naše servisere nešto što me kopka :

Punto mi je bio parkiran sa sve LK (volan smotan pun levi uz ivičnjak) i onim blokatorom koji ide na menjač i ručnu (naravno menjač je bio u 1 brzini), međutim kad sam ga preparkirao posle udarca tih 2m menjač je bio u leru dok je volan ostao u istoj poziciji - šta je mogao da sjebe takav udarac uz sve ove drangulije ...:whistle::question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo, konačni epilog cele priče: osiguranje mi je isplatilo oko 550 eur tek 05 juna !!! :wallbash: tkz. likvidacija štete (odnosno isplata keša) traje oko 20-tak radnih dana... :thumbdown:

(jer nisam prihvatio odlazak u njihov neovlašćeni servis na ledinama i železnniku, gde bi radili sa aftermarket delovima jer auto je stariji od 3 god)

1. šoferka oko 13 000 din (car glass) sa malim ispravljanjem lima koji nosi istu 10 eur ...

2. farbanje haube i branika oko 200 eur ...

čisto da neko zna za ubuduće ako ga zadesi ovako nešto slično :

- sa proceniteljima nema pogađanja jer oni su prekaljeni vukovi koji TAČNO znaju šta je od čega i kad i kako nastalo ...

- možda nije loše zaštititi najlonom oštećeno mesto jer onda procenitelj nemože precizno da utvrdi štetu osim ako nije baš drkadžija da traži sklananje najlona...

- moja procena je da sam imao osigurana stakla mogao sam duplo naplatiti šoferku jer nepostoji objedinjena baza podataka svih saobraćajki ...

pozz :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Servis na Ledinama nije los. Raniji auto su mi savrseno uradili, doduse znam vlasnika pa su se mozda zato potrudili. Nisam imao nijednu zamerku iako je bas bilo posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...