Jump to content
FAS Goran
stilo jtd

JTD vs TDI

Recommended Posts

@marko.jovanovic

 

Pa realno...odrao bi ga na stazi :D:D 

Sad ozbiljno...nije ovo baš bilo ozbiljno poređenje. Ima raznih mnogo ozbiljnijih merenja po internetu ova dva auta, i nije baš ultimativni zaključak da Superb bolje ide...sve zavisi koje ubrzanje se gleda.

Evo pogledaj prvi rezultat i onda stvarno znaš zašto je izbegao start iz mesta u svom video klipu:

 

- Škoda Superb II 2.0 TDI 170

0-100: 9.3 s

0-160: 23.5

40-140: 14.9

80-120: 6.5

80-120 u šestoj: 12.4

80-180: 25.6

 

- Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170

0-100: 9.0 s

0-160: 24.0

40-140: 14.0

80-120: 5.6

80-120 u šestoj: 12.6

80-180: 23.8

 

Svi rezultati su izmereni posebnim uređajima, dakle ne na osnovu brzinomera u automobilima.

Za Alfu na osnovu izmerenih rezultata od tri izvora: Auto Journal, Auto Zeitung, Quattroruote.

Za Superb iz dva izvora: Action Auto Moto, Auto Zeitung.

 

Superb izvor podataka

159-ka izvor podataka

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kako ga je onda Superb unakazio?

Nemoj samo ono molim te: Ženo, da li ti vjeruješ mene, ili svojim očima?

P.S.

Jesu devojčice, što se nisu potegli iz mesta, kao štede automobile, svašta.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, marko.jovanovic said:

I kako ga je onda Superb unakazio?

 

Pa, i nije. :D

Potezali se kao deca, drugom negde od koliko...30-40 na sat do jedno 80, jer je bilo samo jedno šaltanje iz druge u treću. Kada pogledaš gore šta su ljudi iz mnogo ozbiljnijih automobilskih Magazina (nego što je njegov YT kanal) izmerili po Evropi, stvari su jasnije. Naravno, onome ko hoće da vidi. :) Imaš još više rezultata na ostavljenim linkovima, pogledaj.

U nekim od merenja je Superb bio brži...eno imaš i gore npr. od 0 do 160 km/h, ali kao što rekoh imaš još više merenja na linkovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne volim ova poredjenja...ova...ovakva...jer na licnom primeru znam da vrlo lako jedan automobil moze imati npr 158ks a drugi 168...lupam. Tako da meni to svakako nije merodavno.
Ne favorizujem i ne navodim vodi ni na ciju vodenicu, samo kazem... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne meni, nego:

8 minutes ago, neshaoct said:

Svi rezultati su izmereni posebnim uređajima, dakle ne na osnovu brzinomera u automobilima.

Za Alfu na osnovu izmerenih rezultata od tri izvora: Auto Journal, Auto Zeitung, Quattroruote.

Za Superb iz dva izvora: Action Auto Moto, Auto Zeitung.

 

Superb izvor podataka

159-ka izvor podataka

I u tim merenjima imaš određena ubrzanja u kojima je Superb bio brži. Pogledaj ih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahhaha, da znaš.

P.S.

Ovo su najjači komentari, upišao sam se:

 

Alfa je pobijedila i samim time sto se nije pokvarila u toku utrke

 

Navigacija u Alfi sluzi da ti pokaze lokaciju auta, da znas da javis slep sluzbi gde da dodje po tebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ajde...imam jedan ispravan proto iz 2010. i ovaj sto sad vozim iz 2016. (mislim imam ih redom od 2010 do 2016 :D ali ajd da uzmemo ta dva za primer. Ispravna)  i potpuno drugacija situacija. Ide normalno sa oba...ali ima razlike

 

DA ne pricamo o usisu, intercooleru, turbini, varijabili na istoj itd itd itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet dolazimo na isto, da je TDi bolji, zato što niko ne postavlja pitanje u kakvo je stanju motor u Superbu, a za Alfu moraju da se naprave laboratorijski uslovi :D

(priznajte da sam najjači, aahahahah)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, marko.jovanovic said:

 

P.S.

Ovo su najjači komentari, upišao sam se:

 

Alfa je pobijedila i samim time sto se nije pokvarila u toku utrke

 

Navigacija u Alfi sluzi da ti pokaze lokaciju auta, da znas da javis slep sluzbi gde da dodje po tebe

 

 

Dobru sliku apropo komentara stavio woodoo pre neki dan u -funny photos-

 

39442923_10215848748427704_8831669335832395776_o.thumb.jpg.d0ba2714b8c443dd0b192e4edea7d537.jpg

1 minute ago, marko.jovanovic said:

Opet dolazimo na isto, da je TDi bolji, zato što niko ne postavlja pitanje u kakvo je stanju motor u Superbu, a za Alfu moraju da se naprave laboratorijski uslovi :D

 

 

 

11 minutes ago, Milutinac said:


Ne favorizujem i ne navodim vodi ni na ciju vodenicu, samo kazem... :)

 

:P

 

Ogradio sam se na vreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, marko.jovanovic said:

Opet dolazimo na isto, da je TDi bolji, zato što niko ne postavlja pitanje u kakvo je stanju motor u Superbu, a za Alfu moraju da se naprave laboratorijski uslovi :D

Ma, kakva laboratorija... :D evo ti Alfa 159 sw 1.9 MJet, 80-120 sve u četvrtoj, Irena i ja u autu:

 

 

Tačno po obrtomeru možeš da vidiš kad sam lupio patos.

Podaci gore za Superb kažu da mu od 80 do 120 treba 6.5 sekundi...a koliko treba Alfi u klipu? :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, dellas said:

Klipovi su klipovi, a staza je staza, sve se najlakse resi na dobrih starih +-402m. 

Da, kad bi tu imali šta da traže auti poput tog Superba, ili Alfe 159...auti od 1.5t-1.6t i 170 konja. :D Pošto to nisu auti za 402, ostaju merenja i klipovi, kao što je ovaj koji je napravio ''Testosteeron''. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolji ili performantniji je 2.0 TDI Cr 170ks, još je dobro alfa i prošla kako sam očekivao da će joj iskočiti dve dužine samo na dodavanje gasa, ali vidim u komentarima da je vlasnik napisao da je na alfi strejt pajp, skinut kat, dpf sveee.

Pritom TDI mu beži u visokim rpm da bude gore.

U odnosu na moj BMW, taj TDI se ponaša skoro identično u visokim rpm, ne gubi dah u visokim rpm do blokade, ali je na nižim dosta agilniji.

Sjajan motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, vagenovac said:

Bolji ili performantniji je 2.0 TDI Cr 170ks, još je dobro alfa i prošla

 

Ih, naravno...

Da ti je nick fiatovac kako i treba da bude mozda i ne bi bilo tako, ali posto nije... 2.0 TDI je na najperformantniji motor ikada :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, neshaoct said:

Da, kad bi tu imali šta da traže auti poput tog Superba, ili Alfe 159...auti od 1.5t-1.6t i 170 konja. :D Pošto to nisu auti za 402, ostaju merenja i klipovi, kao što je ovaj koji je napravio ''Testosteeron''. 

Neso, nisam mislio na zvanicnom takmicenju i klasi 17 i slicno, nego na poligonu, bulevaru i slicno od 0 do bar 300-400m, sve ispod toga nije relevantno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, Milutinac said:

Ih, naravno...

Da ti je nick fiatovac kako i treba da bude mozda i ne bi bilo tako, ali posto nije... 2.0 TDI je na najperformantniji motor ikada :D

Evo javio se dugogodišnji poznavalac dizel agregata. Vrhunski stručnjak na tom polju. Poslušajmo šta doktor ima da kaže...

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, dellas said:

Neso, nisam mislio na zvanicnom takmicenju i klasi 17 i slicno, nego na poligonu, bulevaru i slicno od 0 do bar 300-400m, sve ispod toga nije relevantno. 

To da, slažem se...ono na klipu koji je uradio ''Testosteeron'' kao neka deca...od 30 km/h do oko 70 km/h, i gotov ''test''. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sam pricao i ranije 2.0mjet je problem mala turbina pa u odnosu na konkurenciju umire u visokim rpm. Sto se ovde i desilo, odradjene modifikacije su pomogle da ne kasni pri startu.

 

Takodje je ovo za navak lozacki, recimo pretices negde, poflekas se na autoputu, magistrali, semaforu, nebitno i kada te odere neka skoda uzmes da ga vijas, ajde na navak na revans :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su smešni ovi  slavni jutjuberi koji nam objašnjavaju razne stvari koje mi uopšte ne znamo..Gde se nalazi ostava kolki je gepek,kako se obaraju sedišta..Pročitaju par stvari po netu pa udri.Pola njih nije točak zamenilo na kolima a postadoše odjednom veliki stručnjaci..Ovaj baja u dotičnom videu nam objasnio za 3 satića u alfi čemu sluze..Vrlo impresivno..:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...