Jump to content
FAS Goran
stilo jtd

JTD vs TDI

Recommended Posts

3 hours ago, rkoma1986 said:
Hmmm, pa ne vozi se 1.9 tdi samo kod nas pa da je izvikan kod domacih seljobera, kako kazes. Dime kao lokomotive.. dime kad majstor skine i kat i dpf i egr i picke materine... Konkretno, moj ne dimi uopste. Ali bukvalno nista. Tako da je malo glupo generalizovati osim ako neki motor nema opste poznatu boljku. Generalno, mislim da poredis dva jako dobra motora, e sad koji je bolji (ciji je duzi) u to ne ulazim jer su u pitanju ciste nijanse


Ma nemam ja nista ni protiv Svaba ni protiv TDI motora vec ga domaci seljoberi (mislim na sabane koji su culi da postoji samo tdi i to je bozanstvo) predstavljaju kao savrsenstvo bez mane.
Egr je i na Stilu bio blokiran ali nije imao gram dima. Meni su glavne zamerke sto rano izdahne (u obrtajima), svaki potrosi ulja vise od JTD-a, i kod JTD-a dizna crkava jedna u ko zna koliko. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Flex da se ne lazemo i 1.9jtd je itekako izvikan kod "domacih seljobera" i takodje se vrlo cesto predstavlja kao savrsenstvo bez mane  :D 

 

Sto se performansi tice, moje iskustvo je zasnovano na dosta probavanja kod auta u fabrickom stanju dok su bili prilicno mladi, 0-8g recimo, a i na raznim trkama ubrzanja. 

Takodje cak ni za najslabije 1.9tdi najstarijih generacija nije karakteristicno da izdahnu nakon 3000rpm, a pogotovo ne za ove jace od 131ks npr., jer prave svi snagu na 4000rpm, a nakon tuninga se vrlo rado vrte i dosta iznad toga bez ikakvog umiranja.

 

Ne vozim odavno ni vw, ni 1.9tdi, cak sam vise presao sa fiatima i alfama 1.9jtd i mjet, ali znam sta sam video i doziveo mnogo puta, tako da mislim sve najbolje o 1.9tdi i da je sa razlogom usao u legende i mitove :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zaboravite i 1.9 105 - takodje odlican u manjim auticima. Konkretno sam ga prilicno vozio u Polu 9N (facelift cetvorke), sa tom motorizacijom bas lepo ide. Za 1.9 tih generacija je bio karakteristican onaj udar u ledja, ali i za moj ukus su "crkavali" na nesto nizim obrtajima nego JTD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svo vreme zivim u ubedjenju da je jaci 1.9 u pitanju :laughing: . I jos se cudim da toliko primecujes razliku sa 16/17'' felnama, a na tu snagu i cuveni Vagenov obrtni :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D ako se ne varam u b6 je isao 1.9 samo u ovoj varijanti. A kazem ti, mene cudi da vecu razliku osetim kad promenim felne nego kad napunim auto (zenom i decom :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, vagenovac said:
Flex da se ne lazemo i 1.9jtd je itekako izvikan kod "domacih seljobera" i takodje se vrlo cesto predstavlja kao savrsenstvo bez mane   

Počeo da čitam i čekam da dođem do kraja i napišem ovo isto... ali si bio brži

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, totti said:

Počeo da čitam i čekam da dođem do kraja i napišem ovo isto

Lepo priznaj na koga si konkretno mislio, ja smem da bacim opkladu :laughing: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polemika je bila oko 2 vw motora koja idu u b6 u temi predstavljanje koleginog b6, ali je rasprava otisla u 3 lepe pa prebaceno u jtd vs tdi. Zato tolika konfuzija. :)

Edited by Dale

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, rkoma1986 said:

:D ako se ne varam u b6 je isao 1.9 samo u ovoj varijanti. A kazem ti, mene cudi da vecu razliku osetim kad promenim felne nego kad napunim auto (zenom i decom :D )

Samo za informaciju : u B6 je išlo 21 (dvadeset jedan!) tip benzinskih i 13 dizlo motora:

 

https://sites.google.com/site/1810martin/passat-b6-engine-data

 

Sva tri motora 1.9 ( BKC, BLS  i BXE) su sa 8 ventila, 77kw (105konja), 250nm, jedan čak i sa DPF...

P.S. za kolegu još dosta informacija o ljubimcu na pomenutom sajtu!

Edited by ivan73

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ivan73

U postu koji si napisao deluje kao da si me ispravio, tj kao da nisi shvatio sta sam hteo da kazem

19 minutes ago, danijel55 said:

Ima onaj 1.9 od 150ks, isao je u G4, Leona. 

Sto rece neko iznad, ima ih u zilion varijanti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tugica za jedan i drugi auto, naravno da sam ocekivao da laksa i snaznija 147 omlati golfonju, ali sam ocekivao i da su oba automobila cunirana zbog duplih izduva nazad, kad ono rezultat na kraju losiji od fabricki predvidjenog :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...