Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

fiat%20strada%20sporting%2011.jpg

Fiat će od sledećeg meseca brazilskim kupcima ponuditi i atraktivniju, Sporting verziju svog popularnog pick up modela Strada.

Sem privlačnijeg izgleda (alu točkovi od 16 inča sa gumama 185/55, crna kućišta prednjih svetala, novi pragovi i spojleri, svetla za maglu, srebrna kućišta retrovizora...), Strada Sporting u opremi ima i kožni volan prošiven crvenim koncem i sportske pedale, kao i 15 mm niže ogibljenje i 1.8 litarski motor sa 115 konja.

fiat%20strada%20sporting%201.jpg

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gresis... Giorgetto Giugiaro!

A lepota je relativna stvar i stvar ukusa.

Osim toga, ne znam sta ocekujes od Pick Up-a, odnosno teretnog vozila??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Sportinga, nije stvar ukusa - ono je gadno vozilo:) ...Ova `druga` strada nije tako ni losa....

Share this post


Link to post
Share on other sites
...nije stvar ukusa - ono je gadno vozilo:)

Ovo je argument koji je nemoguce pobiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam ja jednu Stradu, slagacu vas da li je 2008. ili 2009. godiste na sajtu jedne auto kuce u Austriji, i cena je bila nesto malo preko 7000 evra. Ako uspem da se setim sajta, postavicu link posto da me ubijete sada ne mogu da nadjem ne da se setim kako se ta auto kuca zvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekom se svidja,na izgled,nekom ne,stvar ukusa ali mislim da estetika,nije u prvom planu,kod ove vrste automobila odredjenu dozu atraktivnosti-ima,sto je sasvim dovoljno da privuce pogled buduce musterije, koja ce je kupiti da ga aka po losijim putevima i tovari ko zna sta u sanduk pozadi,a ne da ide u pozoriste sa njim.

Stoga je po meni ,ovaj auto lep taman koliko treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih bas da hvalim svaki Fiatov proizvod.

Ali su bar mogli kod ovog modela da da bar pogledaju zadnje delove Americkih i Japanskih Pick Up-ova, sigurno bi se izrodila neka bolja solucija kao recimo ova.

w76u9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se sa gaggijem.sta ima veze ako je tovarni,ne znaci da se pod tim izgovorom moze praviti ruzan ili manje lep i atraktivan od drugih automobila.svaki proizvod prvo prodaje izgled.ameri stvarno prave mocne automobile takvog tipa.ovaj mi lici kao da ga je pravila dacija!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubacili su nov motor u Stradu sporting od 132KS.

Sem privlačnijeg izgleda (alu točkovi od 16 inča sa gumama 185/55, crna kućišta prednjih svetala, novi pragovi i spojleri, svetla za maglu, srebrna kućišta retrovizora...), Strada Sporting u opremi ima i kožni volan prošiven crvenim koncem i sportske pedale, kao i za 15 mm niže ogibljenje.

54821-fiat%20strada%20sporting%201.jpg

54822-fiat%20strada%20sporting%2011.jpg

fiat%20strada%20sporting%201111.jpg

Ne znam za vas ali ja bih je rado vozio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bi ovo u 4x4 sa 2.4 M-JET -om na keca vozio :thumbup: najbolje u celoj priči je registracija kao teretno vozilo, pa vožeš da imaš i preko 3000 cc, a registracija kao za 2000 cc :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo kad si pod teretom važi to ograničenje, inače si kao i ostala vozila :thumbup: ali budi realan gde može pick-up ( Hilux, isuzu D-max, Ford Ranger) da se vozi više od 80 u našoj državi :question:

većina ograničenja 40, 50,60 eventualno autoput 120, ali ti terenci/teretnjaci iako mogu tom brzinom ne znam koliko je udobno :whistle: mada ova Sport Strada bi mogla i brže da juri ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

niko ne zna sigurno...čak ni par pandura koje sam pitao jer oni te pikaup-ove vide kao terenska 4x4 vozila...:whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam te razumeo, ako pandur ne zna svoj posao ne znaci da pojam teretnog vozila moze slobodno da se tumaci.

Kad se vozilo registruje kao teretno to je naznaceno u saobracajnoj, vraca se PDV, mora da se stavi nalepnica pozadi i da se postuje ogranicenje brzine. Tako pise u zakonu.

To je ono sto je bitno, a ne slobodna procena saobracajca. Strada moze da se registruje kao teretno, i u tom slucaju vazi ovo gore sto sam napisao ili kao putnicko kada se tretira kao sva ostala putnicka vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam konkretno mislio na Stradu već na pisk-up ove uopšteno ( Toyota Hilux, Isuzu D-max, Ford Ranger), a Strada verovatno može da se registruje dvojako kako ti kažeš ...

mada je u novom zakonu došlo do promena tih kategorija ( sada moj Punto nije više limuzina kao tvoja Libra, već limuzina sa zadnjim vratima) pa valjda i ta laka teretna vozila do 3,5 tone :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ti automobili koje si nabrojao takodje mogu da se registruju kao putnicka ili teretna, identicno kao Strada. Razgovarali smo o registraciji vozila kao teretno i ogranicenju brzine koje takva registracija vuce, a ne o kategoriji vozila uopste.

I o tome da to ogranicenje ne vazi samo kad je vozilo optereceno vec uvek kad je na drumu.

Kao teretno moze da se registruje i Punto Van. Ogranicenje brzine, povracaj PDV-a i nalepnica pozadi vazi i u tom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...