Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

3 hours ago, Dukabre said:

Pozdrav Gorane,
Jutros mi u vožnji upali lampica check engine. Mislim da je zbog egr-a, vec mi je jednom palila pa smo čistili, egr, usisnu granu i skinuli klapnice sa nje, čistili klapnu gasa i map senzor. Pa smo konstatovali ako opet bude palio grešku za egr da dodjem da zamenimo. Da li bih mogao sutra da dovezem auto da to proverimo. U pitanju je Croma 2008 1.9 16v. I da li mi mozete reći okvirno cenu dela i zamene, ili to sa Natašom da proverim.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 

Dodjite sutra da vidimo sta je u pitanju...a cenu cete proveriti sa Natasom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dodjite sutra da vidimo sta je u pitanju...a cenu cete proveriti sa Natasom.
Hvala Gorane.
Vidimo se sutra.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, Tux said:

@Goran Zemun

S obzirom da se za sutra najavilo već nekoliko ljudi, da li mogu ja da se najavim za utorak u 7:30?

Moze..

11 hours ago, Dukabre said:

Pozdrav Gorane,
Jutros mi u vožnji upali lampica check engine. Mislim da je zbog egr-a, vec mi je jednom palila pa smo čistili, egr, usisnu granu i skinuli klapnice sa nje, čistili klapnu gasa i map senzor. Pa smo konstatovali ako opet bude palio grešku za egr da dodjem da zamenimo. Da li bih mogao sutra da dovezem auto da to proverimo. U pitanju je Croma 2008 1.9 16v. I da li mi mozete reći okvirno cenu dela i zamene, ili to sa Natašom da proverim.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 

Dodjite sutra da vidimo sta je u pitanju...a cenu cete proveriti sa Natasom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zeleo bih da se ovim putem zahvalim za pomoc i savete prilikom pregleda i kupovine auta, kao i za ekspeditivni izlazak u susret za moje ideje :). Na nivou entuzijaste poznajem problematiku Fiata i njihovih dizela u C klasi, koje dugo vozim. Ali imao sam zelju da predjem na turbo-benzinca, nasao MultiAir primerak koji mi se svideo i retko gde naisao na odobravanje. Iako je to bio motor godine 2010., uglavnom sam slusao price "nemoj to, egzotika je - samo dizel", sa malo ili nimalo konkretnih cinjenica. Sa Goranom sam popricao koliko je to vreme dozvoljavalo, a bio je ljubazan da zajedno probamo auto i prokomentarisemo izbor. I maltene jedini od koga sam dobio neke konkretne informacije kao i podrsku za kupovinu tog motora...

Bravac Sport je stigao kuci - kratak je period, ali zaista sam prezadovoljan kupovinom, dinamikom motora, potrosnjom (po boardu)... Zakazan je vec sa Natasom i veliki servis, tako da idemo dalje :) .

(PS: U dubini kasete sam po kupovini auta nasao gomilu dokumentacije, koju prodavac ocigledno nije video jer bi sigurno time mahao vec u oglasima i kod gledanja auta. Pored kartice sa elektronskim i mehanickim kodovima, kodom za audio uredjaj, gomilom svajcarskih papira sa tehnickih pregleda i servisa - pronasao sam da je 2015. zamenjen MultiAir hidro-razvod, sa racunima i garancijom - ako je verovati tome, moguce da cu imati tu najskuplju brigu manje.)

Hvala jos jednom i vidimo se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo htedoh da se zahvalim coveku za pomoc...

Gorane, zaboravio sam da pitam - radite li mozda ugradnju alarma, pa da to spojim sa velikim sevisom (ako ne, imate li preporuku)?

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, Ivan said:

Ja samo htedoh da se zahvalim coveku za pomoc...

Gorane, zaboravio sam da pitam - radite li mozda ugradnju alarma, pa da to spojim sa velikim sevisom (ako ne, imate li preporuku)?

Hvala Vama...a za alarm pozovite 063 226686.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Magneti-Marelli Fiat servis Goran ima priliku da ponudi nove originalne Magneti Marelli farove i svetla za nekoliko Fiat modela:

Klik OVDE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane.

 

Skoro sam kupio Fiat Grande Punta 1.9 mjet od 88 kw, 2006 god.

Auto je trzao u prvoj i drugoj brzini na vrh gasa kada se malo stisne da bih krenuo ili cak i kada se odrzava konstantan mali gas, sto ume jako da iritira jer pocinje ceo auto da stuca i osetno ima knedlu pri kretanju, posle 2000 obrtaja vuce odlicno, auto ne dimi uopste.

Odem do majstora, pokaze EGR ventil gresku i MAP senzor na dijagnostici, hteo da ga ocisti ali ga je neko vec zatvorio mehanicki. Po preporuci kupim nov EGR i MAP posto je pokusao da ocisti i nije imao sanse. I kaze da su skroz otisli i da bi bilo najbolje da kupim nov i EGR ventil i MAP senzor. Kupio sam, stavili smo. Nista se nije poboljsalo osim potrosnje koja se po bordu vidno smanjila, trosio je po gradu oko 9-10l, sada oko 7-8l, takodje i na otvorenom oko pola litra otisla dole. Auto sada isto trza i po subjektivnom osecaju jos vise, cak i pri naglom ubrzanju kao da ume da stucne, sto pre zamene nije radio. Auto ne pokazuje vise ni jednu gresku. Auto bih prebacio kod vas na dalja servisiranja i odrzavanja kao sto sam radio i prvi Fiat Bravo kod vas na pocetku jos 2010, ali zbog daljine puta nisam mogao da nastavim posto sam iz Majdanpeka. Od skora zivim u Beogradu i to vise nije problem. Kada bih mogao da dodjem kod vas i da to pogledamo, uzasno mi smeta u voznji posto to sa Bravom nikada nije bilo. 

Hvala unapred. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, DamirT said:

Pozdrav Gorane.

 

Skoro sam kupio Fiat Grande Punta 1.9 mjet od 88 kw, 2006 god.

Auto je trzao u prvoj i drugoj brzini na vrh gasa kada se malo stisne da bih krenuo ili cak i kada se odrzava konstantan mali gas, sto ume jako da iritira jer pocinje ceo auto da stuca i osetno ima knedlu pri kretanju, posle 2000 obrtaja vuce odlicno, auto ne dimi uopste.

Odem do majstora, pokaze EGR ventil gresku i MAP senzor na dijagnostici, hteo da ga ocisti ali ga je neko vec zatvorio mehanicki. Po preporuci kupim nov EGR i MAP posto je pokusao da ocisti i nije imao sanse. I kaze da su skroz otisli i da bi bilo najbolje da kupim nov i EGR ventil i MAP senzor. Kupio sam, stavili smo. Nista se nije poboljsalo osim potrosnje koja se po bordu vidno smanjila, trosio je po gradu oko 9-10l, sada oko 7-8l, takodje i na otvorenom oko pola litra otisla dole. Auto sada isto trza i po subjektivnom osecaju jos vise, cak i pri naglom ubrzanju kao da ume da stucne, sto pre zamene nije radio. Auto ne pokazuje vise ni jednu gresku. Auto bih prebacio kod vas na dalja servisiranja i odrzavanja kao sto sam radio i prvi Fiat Bravo kod vas na pocetku jos 2010, ali zbog daljine puta nisam mogao da nastavim posto sam iz Majdanpeka. Od skora zivim u Beogradu i to vise nije problem. Kada bih mogao da dodjem kod vas i da to pogledamo, uzasno mi smeta u voznji posto to sa Bravom nikada nije bilo. 

Hvala unapred. 

Ja sam na godisnjem...javite se u servis na 0652193543 da vam zakazu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, Goran Zemun said:

Ja sam na godisnjem...javite se u servis na 0652193543 da vam zakazu...

Vazi, hvala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragane,

 

Vi ste pokusali da posaljete na fiatservis, a treba fiatSERVICE kao sto je Goran napisao iznad.

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, imao sam problem sa ručnom kočnicom i kočenjem zadnjih točkova koji su kočili neravnomerno. Stavlajli smo na valjke i pokazalo je da su u redu medjutim ručna kočnica nije ni tada bila baš kako treba a sad je pogotovu popustila. Zadnji levi točsk uopšte ne koči.
Registracija mi ističe pa bih te molio da li mogu ujutro da dođem da makar tu ručnu dovedete u ispravno stanje. Bilo je još nekih problema ali nisu hitni to ako bude imalo vremena.
Radi se o fiat stilo

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...