Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

Poštovani Gorane,

 

Koji su simptomi uobičajenog problema sa luftom na letvi volana kod Grande Punta?

 

Da li je iritantno metalno lupkanje, bukvalno klepetanje,  na neravnom putu verovatno posledica tog lufta letve volana ili je lupkanje posledica nekog drugog kvara? 

 

U Vašem servisu su mi prilikom pregleda auta nakon redovnih servisa uvek prijavljivali samo taj kvar letve ali da nije još kritično za zamenu.

Nikakve druge simptome ne primećujem u vožnji osim tog zveketanja, a definitivno nisu uobičajene plastike.

 

Unapred hvala na odgovoru.

Edited by top legal

Share this post


Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, top legal said:

Poštovani Gorane,

 

Koji su simptomi uobičajenog problema sa luftom na letvi volana kod Grande Punta?

 

Da li je iritantno metalno lupkanje, bukvalno klepetanje,  na neravnom putu verovatno posledica tog lufta letve volana ili je lupkanje posledica nekog drugog kvara? 

 

U Vašem servisu su mi prilikom pregleda auta nakon redovnih servisa uvek prijavljivali samo taj kvar letve ali da nije još kritično za zamenu.

Nikakve druge simptome ne primećujem u vožnji osim tog zveketanja, a definitivno nisu uobičajene plastike.

 

Unapred hvala na odgovoru.

 

Ako su rekli da ima zazora u biksni onda je to taj zvuk....ne moze dovesti do neke vece havarije ali kvari geometriju tockova.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Goran Zemun said:

Ako su rekli da ima zazora u biksni onda je to taj zvuk....ne moze dovesti do neke vece havarije ali kvari geometriju tockova.

Hvala. Da, rečeno je da ima zazora u biksni.. ništa, onda ću morati čim pre da uradim reparaciju, pa se nadam da će nakon toga klaparanje na neravnom putu prestati..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani Gorane,

 

Odrzavam svoj auto kod Vas vec 3 godine, radio i veliki servis, u pitanju je Fiat Panda 1.3mjet (advokat Bazovic sa Novog Bg mi je otac, on je odrzavao Stila kod Vas dok je vozio :) ). Da li mi mozete reci koja bi cena bila, sa clanskom kartom, za sredjovanje dizni u Vasem servisu? Rekose mi vasi majstori da ce trebati, a auto sve vise vapi za time, pa da se pripremim za tako nesto.

 

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, vujkebg said:

Postovani Gorane,

 

Odrzavam svoj auto kod Vas vec 3 godine, radio i veliki servis, u pitanju je Fiat Panda 1.3mjet (advokat Bazovic sa Novog Bg mi je otac, on je odrzavao Stila kod Vas dok je vozio :) ). Da li mi mozete reci koja bi cena bila, sa clanskom kartom, za sredjovanje dizni u Vasem servisu? Rekose mi vasi majstori da ce trebati, a auto sve vise vapi za time, pa da se pripremim za tako nesto.

 

Hvala unapred.

Postovani, cena reparacije dizni zavisi od stepena ostecenja i obicno se krece od 40-110 evra po komadu. Mi u servisu samo vrsimo demontazu i ponovnu montazu sa kodiranjem a dizne se popravljaju u ovlascenom Bosch servisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2.8.2017. at 7:12 PM, Goran Zemun said:

Morao bi pogledati auto, da li se nalazi u Beogradu??

Ne, ja sam U Bačkoj Palanci. Auto je kod majstora. A majstor hoće da skida glavu motora. U Međuvremenu je merio kompresiju u cilindrima, Kaže da 3 cilindra imaju manji pritisak nego četvrti cilindar (zaboravio sam vrednosti koje mi je rekao...). Ja iskreno nisam na netu nigde ni našao koje su fabričke vrednosti i da li je to iko merio...

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Goran Zemun said:

Postovani, cena reparacije dizni zavisi od stepena ostecenja i obicno se krece od 40-110 evra po komadu. Mi u servisu samo vrsimo demontazu i ponovnu montazu sa kodiranjem a dizne se popravljaju u ovlascenom Bosch servisu.

 

Hvala najlepse na odgovoru. Gledacu da dodjem u ponedeljak ujutru na dijagnostiku da se vidi koliko i sta bi trebalo da se uradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani Gorane,   da li postoji resenje osim zamene kompjutera na allfi 147 jtd otkako mi je crkao protokomer ni sa jednim ne ide kako treba promenjeno  tri komada original bosch isti broj,skidao kleme zatvarao egr menjao nekoliko mapa kompjutera medjutim isto losije ide i nije elastican auto kao pre.Ovde u Va ljevu ne verujem da neko ima examiner da li postoji neka opcija reseta ili sta vec?Pozdrav i hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, largaktil said:

Poštovani Gorane,   da li postoji resenje osim zamene kompjutera na allfi 147 jtd otkako mi je crkao protokomer ni sa jednim ne ide kako treba promenjeno  tri komada original bosch isti broj,skidao kleme zatvarao egr menjao nekoliko mapa kompjutera medjutim isto losije ide i nije elastican auto kao pre.Ovde u Va ljevu ne verujem da neko ima examiner da li postoji neka opcija reseta ili sta vec?Pozdrav i hvala

Postoji opcija reprograma centrale, zbog godisnjih odmora nismo u mogucnosti da to uradimo pre 20. 8. 2017.

Edited by Goran Zemun

Share this post


Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, smilex said:

upola cene novog

cekam da mi donesu sivi

Ne razumem??

3 hours ago, largaktil said:

ok javljam se op 20-tog i koja je cena?

Ako resimo problem cena je oko 3000rsd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani Gorane,

evo upravo se vratih sa akcije besplatne provere,gde mi je konstatovano sledece (bolje da nisam isao :D)

1. Treba zameniti i disk plocice i paknove,molim cenu za ovo (neka jevtinija varijanta delova)

2. jedan grejac ne radi,cena za ovo?

3.EGR ventil (prijavljuje gresku),sta je najjevtinije raditi sa njim,cena?

4. Cena za mali servis,(sa jevtinijim delovima),receno mi je da je sa jevtinijim delovima jevtinije za 5000 din

Grande Punto 1.3MJT/75/2006.

Hvala,

pozz

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani Gorane,

najpre da se zahvalim na posvećenom vremenuu u rešavanju problema. Imao bih još dva pitanja u vezi velikog servisa. Da li se trebaju menjati i remenice radilice i alternatora i da li je problem cepanja PK kajša mogao da nastane usled, možda ne baš dobro odrađenog, remonta alternatora kod električara? Da li se to sve može proveriti kada budem dolazio na mali servis? I da li sada mogu voziti ovako? Da se opet ne desi problem sa pucanjem Pk... Uh, ovo nisu baš bila dva pitanja...

 

Pozdrav i još jednom, veliko hvala na svemu

Atila

Edited by atiladj

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, atiladj said:

Poštovani Gorane,

najpre da se zahvalim na posvećenom vremenuu u rešavanju problema. Imao bih još dva pitanja u vezi velikog servisa. Da li se trebaju menjati i remenice radilice i alternatora i da li je problem cepanja PK kajša mogao da nastane usled, možda ne baš dobro odrađenog, remonta alternatora kod električara? Da li se to sve može proveriti kada budem dolazio na mali servis? I da li sada mogu voziti ovako? Da se opet ne desi problem sa pucanjem Pk... Uh, ovo nisu baš bila dva pitanja...

 

Pozdrav i još jednom, veliko hvala na svemu

Atila

Treba proveriti remenicu radilice i alternatora..... ako je menjanja remenica alternarora mozda je montirana pogresna i samim tim kais nema pravac, kosi se i cepa.

1 hour ago, mitros said:

Postovani Gorane,

evo upravo se vratih sa akcije besplatne provere,gde mi je konstatovano sledece (bolje da nisam isao :D)

1. Treba zameniti i disk plocice i paknove,molim cenu za ovo (neka jevtinija varijanta delova)

2. jedan grejac ne radi,cena za ovo?

3.EGR ventil (prijavljuje gresku),sta je najjevtinije raditi sa njim,cena?

4. Cena za mali servis,(sa jevtinijim delovima),receno mi je da je sa jevtinijim delovima jevtinije za 5000 din

Grande Punto 1.3MJT/75/2006.

Hvala,

pozz

 

Mali servis je oko 8500 rsd, grejac sa zamenom je 2300 rsd, plocice i zamena  6100 rsd , paknovi i zamena 7300 rsd. EGR ventil se mora pregledati, da li je crkao ili moze da se ocisti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Goran Zemun said:

Treba proveriti remenicu radilice i alternatora..... ako je menjanja remenica alternarora mozda je montirana pogresna i samim tim kais nema pravac, kosi se i cepa.

Remenica alternatora je vraćena stara, koja je ,bar po rečima električara,  ispravna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravih i ovo da pitam,skazaljka pokazivaca goriva ne pada,stoji u mestu,kada se sipa gorivo,ona se podigne,sta li moze biti?

 

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, mitros said:

Zaboravih i ovo da pitam,skazaljka pokazivaca goriva ne pada,stoji u mestu,kada se sipa gorivo,ona se podigne,sta li moze biti?

 

pozz

Uradicemo test table....to je jedino resenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/10/2017 at 5:32 PM, Goran Zemun said:

 

On 8/11/2017 at 10:07 PM, Goran Zemun said:

,skazaljka pokazivaca goriva ne pada,stoji u mestu,kada se sipa gorivo,ona se podigne,sta li moze biti?

On 8/11/2017 at 10:07 PM, Goran Zemun said:

Uradicemo test table....to je jedino resenje...

grejac sa zamenom je 2300 rsd, plocice i zamena  6100 rsd , paknovi i zamena 7300 rsd. EGR ventil se mora pregledati, da li je crkao ili moze da se ocisti.

Gorane,kad moze da se dodje da odradimo ovo:
- zamena grejaca,
- test table,
- EGR ventil
- jedino me paknovi brinu,sta ako ne budu mogli da se vrate,ako treba da se obradjuju  i sl?U knjizici stoji da je prethodni vlasnik menjao paknove pre 25000km,rucna hvata tek pri samom kraju...itd
pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, mitros said:

Gorane,kad moze da se dodje da odradimo ovo:
- zamena grejaca,
- test table,
- EGR ventil
- jedino me paknovi brinu,sta ako ne budu mogli da se vrate,ako treba da se obradjuju  i sl?U knjizici stoji da je prethodni vlasnik menjao paknove pre 25000km,rucna hvata tek pri samom kraju...itd
pozz

Ako nije problem, molim vas pozovite u servis za zakazivanje.. 065 2193543

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/17/2017 at 0:21 PM, Goran Zemun said:

Ako nije problem, molim vas pozovite u servis za zakazivanje.. 065 2193543

Izgleda da mi treba i plovak rezervoara za gorivo,koliko je on sa zamenom...(ako ima neki zamenski)

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, mitros said:

Izgleda da mi treba i plovak rezervoara za gorivo,koliko je on sa zamenom...(ako ima neki zamenski)

pozz

Plovak posebno ne postoji u prodaji....polovan cemo Vam besplatno dati. Ugradnja ce biti 1000rsd. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Goran Zemun said:

Plovak posebno ne postoji u prodaji....polovan cemo Vam besplatno dati. Ugradnja ce biti 1000rsd. 

Eto resenja:),sacuvajte mi,zakazao sam za 30.avgust.Hvala.
pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...