Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

Pozdrav Gorane, pre 2-3 meseca sam bio kod vas na malom servisu i tada je jos ponistena greska senzora radilice jer je neposredno pre toga zamenjen kada sam bio na putu. Isto mi se desava i sa zamenjenim senzorom, identicni simptomi. Otprilike jednom u 15-20 dana mi se upali lampica u voznji i kada ugasim auto posle ne mogu da upalim. Sutradan recimo upalim normalno, nekad i isti dan ako kasnije pokusam, uglavnom kada se ohladi upali. Tako je isto bilo i sa starim pre zamene, da li je moguce da ne valjaju ni stari ni novi ili moze i nesto drugo da bude u pitanju? Na dijagnostici prijavljuje gresku senzora radilice. Ako mislis da je ipak senzor koja je cena ugradnje i senzora? Svakako cu zvati u ponedeljak da dogovorim dolazak. Auto je naravno Lancia Lybra 1.9, Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane, imate li i koja je cena hladnjaka vode za fiat bravo nuova 2.0 mjet 2010 god

Cena sa ugradnjom naravno i koji je proizvodjac hladnjaka

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada vise nisam uspeo da ga upalim ni sutradan ni kada je hladan tako da mi je auto ostao na parkingu. Jel postoji sansa da se senzor zameni na licu mesta bez kanala ili samo slep mora?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 16.4.2016. at 2:50 PM, shomispc said:

Poštovani Gorane,

 

Imam sledeći problem: U toku vožnje na bordu trenutna potrošnja mi znatno skoči i u tom periodu auto ne prima gas. Npr sa 100kmh u 5oj brzini sa sve tempomatom stoji oko 9-10l, dok kad nema toga u istim tim uslovima potrošnja je 4.5l. Za prethodnih 1000km to mi se dogodilo 2 puta, prvi put se sve vratilo u normalu posle 2,3 minuta i mislio sam da je samo komp pobrljavio jer nisam osetio razliku u snazi. Juče međutim se auto tako ponašao oko pola sata pa sam malo isparanoisao. 

Da li bi problem rešilo čišćenje dpf-a koji verujem da je zapušen i koja bi cena (sa važećom članskom kartom) bila za takvu intervenciju? Ili Vam možda pada na pamet ovako "na slepo" da je problem u nečemu drugom? 

Hvala unapred :)

 

edit: U pitanju je 1.9mjet sa 88KW

 

 

Mislim da je to trenutak kada se pali ciscenje DPF filtera. Mozete zapamtiti kilometrazu kada se to dogodilo pa da proverimo na dijagnostici da li se poklapa sa zadnjom regeneraciom.

 

On 16.4.2016. at 10:51 PM, mjevtic said:

Pozdrav Gorane, pre 2-3 meseca sam bio kod vas na malom servisu i tada je jos ponistena greska senzora radilice jer je neposredno pre toga zamenjen kada sam bio na putu. Isto mi se desava i sa zamenjenim senzorom, identicni simptomi. Otprilike jednom u 15-20 dana mi se upali lampica u voznji i kada ugasim auto posle ne mogu da upalim. Sutradan recimo upalim normalno, nekad i isti dan ako kasnije pokusam, uglavnom kada se ohladi upali. Tako je isto bilo i sa starim pre zamene, da li je moguce da ne valjaju ni stari ni novi ili moze i nesto drugo da bude u pitanju? Na dijagnostici prijavljuje gresku senzora radilice. Ako mislis da je ipak senzor koja je cena ugradnje i senzora? Svakako cu zvati u ponedeljak da dogovorim dolazak. Auto je naravno Lancia Lybra 1.9, Pozdrav.

 

Za Libru...ako niste vec resili problem,,,,,javite se bilo kada da proverimo greske na racunaru.

 

On 17.4.2016. at 0:10 AM, Sulc said:

Pozdrav Gorane, imate li i koja je cena hladnjaka vode za fiat bravo nuova 2.0 mjet 2010 god

Cena sa ugradnjom naravno i koji je proizvodjac hladnjaka

 

 

Hladnjak kosta oko 11500 rsd... International Belgijska proizvodnja...zamena je 5000 rsd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao Gorane,koliko je remont ili zamena gumica bakans stangle ,pocele su da zvacu i lupaju tj desna dok je na levoj podmetnuta neka podloska sto mi se nikako ne svidja. I naravno koliko traje zanena.Unapred hvala. Lancia lybra 1.6 limuzina gumice na prednjoj balans stangli

Edited by milos66

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,

 

Cuje mi se neko sistanje vazduha sa desne strane motora, gledano s preda. (U predelu vakum pumpe)

Ne mogu 100% da tvrdim, ali mi se cini da se zvuk pojavio kad sam zamenio kuciste EGR ventila.

Kocnica radi normalno i zvuk ne prestaje kad je papucica kocnice pritisnuta.

Auto je poprilicno kilav do 3k obrtaja, pa nekako to povezujem sa tim. (Cicscen komplet usis)

 

Da li Vam se neko javljao sa ovakvim problemom i kada bih mogao da dodjem da to pogledate?

 

Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/19/2016 at 5:12 PM, milos66 said:

Cao Gorane,koliko je remont ili zamena gumica bakans stangle ,pocele su da zvacu i lupaju tj desna dok je na levoj podmetnuta neka podloska sto mi se nikako ne svidja. I naravno koliko traje zanena.Unapred hvala. Lancia lybra 1.6 limuzina gumice na prednjoj balans stangli

 

Postovani,gumoce sa zamenom su 3900din.Pozdrav!

4 hours ago, skile86 said:

Pozdrav Gorane,

 

Cuje mi se neko sistanje vazduha sa desne strane motora, gledano s preda. (U predelu vakum pumpe)

Ne mogu 100% da tvrdim, ali mi se cini da se zvuk pojavio kad sam zamenio kuciste EGR ventila.

Kocnica radi normalno i zvuk ne prestaje kad je papucica kocnice pritisnuta.

Auto je poprilicno kilav do 3k obrtaja, pa nekako to povezujem sa tim. (Cicscen komplet usis)

 

Da li Vam se neko javljao sa ovakvim problemom i kada bih mogao da dodjem da to pogledate?

 

Unapred hvala.

Postovani,mozemo se dogovoriti za neki termin posle praznika,od 03.maja.Moze biti vise stvari,tako da kada pogledamo pricamo detaljno...Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani Gorane,

U fazi sam razgledanja i kupovine stila mw-a , pa me interesuje da li mogu da proverim auto pre kupovine kod Vas u servisu i koliko bi me to kostalo sa proverom korektura dizni i merenjem kompresije  ?

Hvala,pozdrav

Edited by Bomi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani Gorane,

 

Cuje mi se neko struganje iz prednjeg dela kada prelazim preko lezeceg policajca. U pitanju je Zastava 10 i to se desava samo kad je hladno vreme. Posto nisam iz Beograda da li mozes da mi nabrojis par kvarova koje mogu da proizvedu takav zvuk. Znaci ne lupka nista samo jezivo zastruze.

 

Hvala.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/3/2016 at 5:22 PM, Bomi said:

Postovani Gorane,

U fazi sam razgledanja i kupovine stila mw-a , pa me interesuje da li mogu da proverim auto pre kupovine kod Vas u servisu i koliko bi me to kostalo sa proverom korektura dizni i merenjem kompresije  ?

Hvala,pozdrav

 

Postovani,pregled je besplatan i radimo ih svakoga jutra u 07:45H,merenje kompresije ne radimo na pregledima,za tu intervenciju,auto bi trebao da odstoji kod nas preko noci,da bi mogla kompresija da se uradi kako treba.Pozdrav!

23 hours ago, Darko Kg said:

Postovani Gorane,

 

Cuje mi se neko struganje iz prednjeg dela kada prelazim preko lezeceg policajca. U pitanju je Zastava 10 i to se desava samo kad je hladno vreme. Posto nisam iz Beograda da li mozes da mi nabrojis par kvarova koje mogu da proizvedu takav zvuk. Znaci ne lupka nista samo jezivo zastruze.

 

Hvala.

 

 

Postovani,mogu biti gumice balans stangle,ali svakako treba pogledati.Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, pukla mi je sajla za rucnu na Stilu 1.9 jtd i treba da se uradi mali servis pa ako se moze snati koliko bi to bilo otprilike?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/15/2016 at 8:28 PM, Fi011 said:

Gorane, pukla mi je sajla za rucnu na Stilu 1.9 jtd i treba da se uradi mali servis pa ako se moze snati koliko bi to bilo otprilike?

Molim Vas da pozovete u servis za informaciju. 011 2193 545

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,

Da li mozete da mi kazete koliko je veliki servis i set kvacila za Fiat Bravo 2011 1.6mjet 66kW/90KS?

Unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, nitro said:

Pozdrav Gorane,

Da li mozete da mi kazete koliko je veliki servis i set kvacila za Fiat Bravo 2011 1.6mjet 66kW/90KS?

Unapred hvala

Veliki i mali  servis sa svim delovima kosta 40000 rsd. Za set kvacila morate pozvati u servis i reci broj sasije. 011 2193 543.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav dali imate ili znaš gde može novo da se nabavi

 

Senzor pozicije volana,moldu CITY-a i el motor serva?

Edited by Kaniđa

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Kaniđa said:

Pozdrav dali imate ili znaš gde može novo da se nabavi

 

Senzor pozicije volana,moldu CITY-a i el motor serva?

 

Imamo sve delove, Motor ne morate menjati on se reparira. Senzor i cetralu imamo. Postoje dva tipa senzora i centrala zato me morati pozvati da bi Vam rekao detalje. 063 242 007

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/28/2016 at 2:03 PM, Danilo1 said:

@Goran Zemun

 

Pozdrav Gorane, da li kod Vas mogu kupiti Shell ulje 5w40 i koja je cena po litri?

Mozete kupiti bilo koje shell ulje kod nas.Samo mi javite da li je HELIX7 ili ETC..? HELIX 7 je 850 rsd, a ETC je 950 rsd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane, imam problem sa fiat doblom 1.9jtd. Počeo pre neki dan da me zeza, treba mu sigurno 10tak sekundi da vergla da bi upalio pre toga je palio normalno. Crkla su mi bila 3 grejača od 4, zamenio sam ih ali i dalje imam problem. Nebitno da li je prvo paljenje ili kada je vruć, on zeza, vergla tako par sekundi na prazno pa onda kao da zalece i onda upali. Na dijagnostici ne izbacuje nikakvu grešku. Da li moze da zeza senzor radilice ili senzor bregaste? Ja sam iz Pozarevca, da li mogu u subotu da dodjem oko 12,1h pa da proverite šta mu je? Hvala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, skydive11 said:

Pozdrav Gorane, imam problem sa fiat doblom 1.9jtd. Počeo pre neki dan da me zeza, treba mu sigurno 10tak sekundi da vergla da bi upalio pre toga je palio normalno. Crkla su mi bila 3 grejača od 4, zamenio sam ih ali i dalje imam problem. Nebitno da li je prvo paljenje ili kada je vruć, on zeza, vergla tako par sekundi na prazno pa onda kao da zalece i onda upali. Na dijagnostici ne izbacuje nikakvu grešku. Da li moze da zeza senzor radilice ili senzor bregaste? Ja sam iz Pozarevca, da li mogu u subotu da dodjem oko 12,1h pa da proverite šta mu je? Hvala. 

U subotu je radno vreme do 14h, tako da nista ne bi stigli. Planirajte neki radni dan ranije. ili se javite u servis i zakazite...0112193543

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...