Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

Pozdrav za Gorana i naravno odmah pitanje.Primetio sam u toku voznje,da volan stoji malo krivo.Vozim potpuno pravo i volan moram da malo okrenem da bi drzao taj pravac tj pravo.Vidim ja kad ulazim u garazu,drzim volan ravno (pravo) u rikverc i kad izadjem auto stoji malo (ali evidentno) krivo.Prvih nekoliko pura sam mislio ,ok dok se naviknem,ali sad je to evidentno.Koliko je to bitno-opasno,i da li je samo resenje skinuti volan i malo ga pomeriti prilikom ponovnog stavljanja.Kad sam ga uzeo pre nekih dva meseca,nisam to primecivao.

Pozz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje u vezi 1.3 multijet 51kw, uradio sam softversko gašenje EGR i nakon toga nekih 8000 km nije bilo nikakvih problema, da bi se pojavio crni dim posle vožnje od oko 1400 km na auto putu (ne preko 120 km/h).

Da li je potrebno na ovom motoru i mehanički zatvoriti EGR ili je dovoljno samo softverski.

Na dijagnostici dizne su skoro u normali ( od -0,7 do -0,2)

 

Unapred hvala na odgovoru

Treba proveriti da nije EGR ostao zaglavljen i otvoren. Ako jeste ocistiti ga i sve ce biti dobro.

Pozdrav za Gorana i naravno odmah pitanje.Primetio sam u toku voznje,da volan stoji malo krivo.Vozim potpuno pravo i volan moram da malo okrenem da bi drzao taj pravac tj pravo.Vidim ja kad ulazim u garazu,drzim volan ravno (pravo) u rikverc i kad izadjem auto stoji malo (ali evidentno) krivo.Prvih nekoliko pura sam mislio ,ok dok se naviknem,ali sad je to evidentno.Koliko je to bitno-opasno,i da li je samo resenje skinuti volan i malo ga pomeriti prilikom ponovnog stavljanja.Kad sam ga uzeo pre nekih dva meseca,nisam to primecivao.

Pozz.

Volan se ne moze pomerati jer ima odredjeno mesto na osovini. Morate proveriti da li je trap dobro nacentriran. Na reglazi prvo fiksirati volan u idealno prav polozaj pa po tome podesiti tockove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo mi je vrlo bitan podatak,da se volan ne moze pomerati (za neki zubac levo ili desno).znaci trap,idem kod bogunovica na "reklamaciju".

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje u vezi 1.3 multijet 51kw, uradio sam softversko gašenje EGR i nakon toga nekih 8000 km nije bilo nikakvih problema, da bi se pojavio crni dim posle vožnje od oko 1400 km na auto putu (ne preko 120 km/h).

Da li je potrebno na ovom motoru i mehanički zatvoriti EGR ili je dovoljno samo softverski.

Na dijagnostici dizne su skoro u normali ( od -0,7 do -0,2)

 

Unapred hvala na odgovoru

Skidanje ciscenje i montaza 5000 rsd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko su prednji amortizeri za GP ,1.3mjt,2006,75ks, i koliko ugradnja,i imate li neke jevtinije tj NEORIGINALNE.Treba li posle toga da se centrira trap?

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko su prednji amortizeri za GP ,1.3mjt,2006,75ks, i koliko ugradnja,i imate li neke jevtinije tj NEORIGINALNE.Treba li posle toga da se centrira trap?

pozdrav

Cena Cayaba amortizera je 7350 din po komadu.Marelli amortizeri su 6500din po komadu.Zamena za oba je 2000din.Ne mora da se centrira trap nakon zamene amortizera,ali ako niste skoro centrirali,mozete.Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane,molim te kakvi su to Amortizeri DAMPO,nisam nikad cuo za njih.Nasao sam u AP sportu snizenje sa 5600,na 3300,ako kazes da su prihvatljivi,dosao bi da ih zamenim.

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane,jedno pitanje.

Da li skidas folije sa stakala i ako da koliko je za puntica na svim staklima?

Ako ne imas li nekog za preporuku.

Moram ih skinuti jer ne mogu uraditi tehnicki pregled a nemam mogucnosti a i znanja bas da to sam uradim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko su marelli amortizeri za punta 1.2 16v sporting 2003god ?

Molim Vas da za cenu pozovete u servis... 011 2193 543.

Treba da radim veliki servis za Fiat Palio Weekend 1.6 ( proizveden u decembru 2001), šta mi je od delova potrebno i koliko košta zamena?

Molim Vas da za cenu pozovete u servis... 011 2193 543.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane, koliko je kod Vas softversko gašenje EGR-a i da li je to za MJET dovoljno ili mora i fizički?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane, interesuje me koja je cena za zamenu gumenih lajsni na šoferki (spoljna strana sa leve  desne strane) za Fiat Idea?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Jedno pitanje u vezi 1.3 multijet 51kw, uradio sam softversko gašenje EGR i nakon toga nekih 8000 km nije bilo nikakvih problema, da bi se pojavio crni dim posle vožnje od oko 1400 km na auto putu (ne preko 120 km/h).

Da li je potrebno na ovom motoru i mehanički zatvoriti EGR ili je dovoljno samo softverski.

Na dijagnostici dizne su skoro u normali ( od -0,7 do -0,2)

 

Unapred hvala na odgovoru

Skidanje ciscenje i montaza 5000 rsd

 

Koliko bi bilo čišćenje i usisne grane sa EGR i koliko je vremenski potrebno za to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Postovani Gorane,koliko kosta termostat sa zamenom antifrizom i vodom? koji termostat i antifriz stavljate? Fiat punto 1.2 16v 2002god.

Postovanje,mi stavljamo Magneti-Marelli termostate.Cena dela i zamene(sa novim antifrizom i vodom)iznosi 3500din.Pozdrav!gorane

 

 

postovani Gorane,dosao bih da zamenim termostat kod vas,pa me interesuje da li je jos uvek ista cena? dosao bih sutra ili u subotu ako niste u velikoj guzvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja vidim svi hvale gorana i ceo klub ide kod njega, moracu i ja da predjem kod gorana definitvno, doci cu jedan dan da proveris trap na mom autu i imas tepsiju bureka od mene :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Postovani Gorane,koliko kosta termostat sa zamenom antifrizom i vodom? koji termostat i antifriz stavljate? Fiat punto 1.2 16v 2002god.

Postovanje,mi stavljamo Magneti-Marelli termostate.Cena dela i zamene(sa novim antifrizom i vodom)iznosi 3500din.Pozdrav!gorane/quote]
 

postovani Gorane,dosao bih da zamenim termostat kod vas,pa me interesuje da li je jos uvek ista cena? dosao bih sutra ili u subotu ako niste u velikoj guzvi.

 

Cena je ostala ista,ali bi bilo najbolje ako mozete da dodjete u utorak u 08h,ako Vam odgovara,posto nam je guzva!Pozdrav!

 

Pozdrav Gorane, interesuje me koja je cena za zamenu gumenih lajsni na šoferki (spoljna strana sa leve  desne strane) za Fiat Idea?

Postovani,ne radimo takve popravke,probajte u nekom glass servisu...Pozdrav!

 

Koliko ja vidim svi hvale gorana i ceo klub ide kod njega, moracu i ja da predjem kod gorana definitvno, doci cu jedan dan da proveris trap na mom autu i imas tepsiju bureka od mene :-)

Preglede vrsimo,svakog jutra u 7;45h,pregled je besplatan.Pozdrav!

 

 

 

Jedno pitanje u vezi 1.3 multijet 51kw, uradio sam softversko gašenje EGR i nakon toga nekih 8000 km nije bilo nikakvih problema, da bi se pojavio crni dim posle vožnje od oko 1400 km na auto putu (ne preko 120 km/h).

Da li je potrebno na ovom motoru i mehanički zatvoriti EGR ili je dovoljno samo softverski.

Na dijagnostici dizne su skoro u normali ( od -0,7 do -0,2)

 

Unapred hvala na odgovoru

Skidanje ciscenje i montaza 5000 rsd

 

Koliko bi bilo čišćenje i usisne grane sa EGR i koliko je vremenski potrebno za to?

 

Sve zajedno bi kostalo 14000din i potreban je ceo jedan dan.pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pitanju je multipla 1.6 2002 godiste  .menjac ide normalno u sve brzine ali kada u toku voznje pustim gas iz menjaca pocne da se cuje neko krljanje zvuk je kao da neki lanac zakacinje o neki lim .interesuje me mozete li to da popravite i koliko kosta .pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je lezaj spojnicke...ali nista dok ne probamo auto. Moze stvarno biti neki lim..

Edited by Goran Zemun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...