Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

@deki87 Tetkin brat radi sa Fiat/Alfa/Lancia vozilima pa me ne kosta nista, filter mi je vrisnuo, ko zna koji je bagra stavila, sutra ide na remont posto sam se danas uspavao :( moram da dodjem prvi da ga ne zadrzavam dok ima posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Gorane,

mozes li mi reci da li je mnogo skuplje odrzavanje  Alfe 159 1.9 JTD u odnosu na Stila 1.9 JTD.

Mali servis , veliki servis , set kvacila i sl...

 

Vozim punta , ali zbog prosirenja porodice moram da kupim veci auto .

 

Veliki pozdrav 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje Gorane,

 

Dva pitanja imam.

 

1. Koliko bi kostala popravka glave motora na Stilu 1.6. 16V, motor je bio pregrejan i nesto je popustilo ili glava ili dihtung, sada trosi vodu, ubacuje je u neki od cilindara?

 

2. Koliko bi kostala zamena malog hladnjaka u kabini posto je procurio?

 

Pozdrav.

 

 

Gorane,

 

Jel bih i ja mogao da dobijem neki odgovor na pitanja iznad?

 

Pozdrav,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane,

 

Mogu li vasi momci da ugrade tempomat na Stilu MV 2005. Imam pripremu ispod obloge volana (beli dzek),  kupio sam rucicu tempomata.

Dakle ugradnja i setovanje na diagnostici, tj aktiviranje istog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane,

Da li u servisu radite softversko iskljucivanje EGR ventila na stilu 1.9 jtd 16v 103kw, i ako znate cenu napamet?

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...i da li su usluga i cena iste na istom motoru kod Alfe 147 2004. godište?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane,
 
Imam problem sledeće prirode. U pitanju je Punto 1.2 8V, 2001. Normalno upalim, odvezem turu (kracu, duzu) i desava mi se da ne mogu da upalim ponovo, verlgam u nedogled. Posle pola sata-sat ili dva  upali. Ne gasi se u voznji. Zatim, par dana funkcionise normalno, pa opet brljavi. Dijagnostika nije pokazala greške. Električar je kontrolisao i struja stiže do pumpe, relej nije takođe. Mada tog dana ko za inat radio je besprekorno. Interesuje me vase misljenje. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane,

Imam problem sledeće prirode. U pitanju je Punto 1.2 8V, 2001. Normalno upalim, odvezem turu (kracu, duzu) i desava mi se da ne mogu da upalim ponovo, verlgam u nedogled. Posle pola sata-sat ili dva upali. Ne gasi se u voznji. Zatim, par dana funkcionise normalno, pa opet brljavi. Dijagnostika nije pokazala greške. Električar je kontrolisao i struja stiže do pumpe, relej nije takođe. Mada tog dana ko za inat radio je besprekorno. Interesuje me vase misljenje. Hvala.

Pitanje za Gorana.

Slican problem na istom autu. Pali bez problema, al se nekad u voznji ugasi. Kad ga raskvacim, i ne ubacim odmah u brzinu obrtaji padnu brzo i ugasi se, pa posle duze vergla dok upali. Nekad padnu obrtaji na 500 rpm, pa se ne ugasi i vrati pa radi normalno. Ne desava se redovno (mislim pri svakom saltanju) al svaki dan bar jednom, npr cesce se desava uzbrdo, nego po ravnici i nizbrdo (ako to sta znaci). Desava se kad je motor topao, kad je hladan ne.

Auto ima plin i ovo se desava i na plin i na benzin. Dizne od benzina su ciscene, klapna isto. Plin sevisiran redovno, na svakih 15.000km.

Da li i ovde moze biti rpm senzor ili je pak nesto drugo?

Hvala i pozdrav!

Edited by Lj_ubica

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Gorana verovatno zanima koji je automobil u pitanju, koji motor, godina, konjaža... verovatno ga interesuje i šta tačno znači "kompletan prednji trap". Jel' sa gumama i felnama ili bez njih? Jel' sa amortizerima i oprugama ili bez njih? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pr amortizeri 3800x2+2000zamena

solja amortizera 1600x2+2000din(ako se menjaju sa amortizerima,onda se ne placa zamena)

Rame 4100+800 zamena

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...