Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

Gorane, imamo problem sa Puntom 1.2 (benzinac). Keva i ćale su trenutno negde na putu kod Barajeva, kaže da je upalio Check Engine i da se trese motor. Kaže da su svi parametri ok, temperatura, obrtaji (ne skače kazaljka)... Pozvali su AMSS-ov servis da izađe na teren da ga pogledaju, pošto imaju člansku kartu. Da li bi bilo ok da u slučaju da ovi iz AMSS-a ne mogu da ga srede na licu mesta, došlepaju kola do Vas, pa da ih pogledate sutra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi bilo bolje da ga pozoves telefonom u ovoj situaciji, nego da cekas odgovor na forumu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da zamenim levo rame ili viljusku kako se vec zove na puntu classic 2010.god.1.2 ,da li vi imate te viljuske i koja je cena i proizvodjac ili gde je najbolje kupiti posto se slabo razumem u iste i da li su remontovane ili ne,posto je ovo fabricko izdrzalo jedva 20.hilj.km.Da li je potrebno nakon zamene centrirati trap.U pitanju je leva strana tj viljuska.Unapred hvala.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Racunaj da je prednja leva viljuska oko 5000din...treba i ja da je menjam :-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruvilova viljuska sa 6meseci garancije kosta 5710din+800din,remontovana viljuska sa 2 godine garancije kosta 4100din+800din zamena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Padaju mi obrtaji u leru, verovatno se leptir gasa opet zaprljao, pa me zanima koliko je cistenje komplet step motora?

 

Pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U maju prosle godine, kad sam kupio auto, ciscen je samo leptir gasa ali ne i step motor.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani Gorane,koliko bi kostala zamena krsta poluosovine za fiat punto mk2a 1.2 16v sporting sa vasim delom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,
koliko bi bila zamena termostata na Alfi 147 1.9  16v (140ks), sa Vašim delom? Imam člansku kraticu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane citajuci forum a i razgovarajuci sa drugarom koji je radio veliki servis na puntu kod tebe, odlucio sam da i ja uradim veliki servis na stilu 1.9 jtd u tvom servisu kao i zamenu prednjih diskova i plocica. Zakazano danas za sledeci ponedeljak ujutro, nadam se da je izvodljivo prisustvovati servisu jer sam se prosli put smorio cekajuci u onom tvom prijemnom delu dok su majstori radili dijagnostiku. Nadam se da ces i ti biti tamo jer bih imao jos par pitanja u vezi potrosnje goriva i jos nekih sitnica.

 

Pozdrav, Bane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisao bih samo mali osvrt na prisutnost musterije posto i ja imam neki servis (ne automobila).

Prisustvo musterije se zabranjuje sa razlogom-kradja alata, zagovaranje vlasnika, zagovaranje radnika, onda sledi opustanje radnika i tu nastaju greske, ili pa nervoza jer ti neko stalno stoji nad glavom.... sve u svemu uopste nije prijatno.

Najvaznija stavka je bezbednost musterije koji ne poznaje moguce opasnosti niti ima zastitu na radu. Da ne spominjem dizalice i klizave podove.

 

Kada sam bio kod gorana na servisu (od 7:45 do 14:00) popricao sam sa covekom ujutru i otisao. Nisam iz BG ali nadjes sebi zanimaciju.

 

Na 30m od servisa je i pristojna kafana/restoran ;)

 

Kada sve bude gotovo, Goran mi isprica lepo od A do Š, dobijes papire i zdravo - svi srecni i zadovoljni.

 

Izvinjavam se ako ovome nije mesto ovde.

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,

koliko bi bila zamena termostata na Alfi 147 1.9  16v (140ks), sa Vašim delom? Imam člansku kraticu.

Izvinjavam seee :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,

koliko bi bila zamena termostata na Alfi 147 1.9  16v (140ks), sa Vašim delom? Imam člansku kraticu.

Izvinjavam seee :))
Ja se stvarno izvinjavam, ne stizem na sve strane. Molio bih Vas da pozovete sutra Natasu i da je pitate za cenu. Ja sutra rano moram u Obrenovac po dva auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dogovoreno, hvala Vam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane, ako moze ponovo jedna informacija,

bila registracija i na tehnickom mi rekose (sto sam i sam znao) da mi je leva kugla losa. Znam i sam to jer se cuje na neravninama. Pitanje je da li se menja samo kugla ili cela viljuska i naravno cena.

Punto mk2a jtd. Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...