Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

 

Nema to veze sa filterom već sa gorivom.

svakako ima veze i sa gorivom, ali stala bi srbija a ne samo ja ako je bas toliko do goriva. I zasto kad zagrejem filter moze da upali? Pa zato sto filter verovatno ne odradjuje kako treba. Na kraju krajeva zasto postoje filteri od 1000

din i od 6000 za isti tip?

 

Filter na tvom autu ima dve uloge, jedna je da precisti gorivo od prljavstine a druga je da izvoji vodu iz goriva. Problemi nastaju ne zbog zapusenog filtera vec zbog vode koju filter izdvoji i koja se natalozi na dnu kucista i zaledi se. Samim grejanjem filtera otapas vodu i cinis filter prohodnim. Sto se tice filtera ugradjenog u nasem servisu , na njega imate garanciju i uvek mozete dobite Vas novac nazad ako niste zadovoljni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam sad da li sam zadovoljan filterom ili ne. Moje je misljenje da je do filtera problem, ali eto jedino sledecu zamenu da donesem ja filter pa da vidimo kako ce da se ponasa, nemam drugu ideju. A inace mi je problem da dodjem, posto radim do 16h svaki dan, eventualno sutra mogu, pa da uradite dijagnostiku pali se check engine od juce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,

 

Paknovi su dosli na red za zamenu. Punto bez ABS-a ali imam one famozne skupe mehanizme za stelovanje. Koliko bi kostala zamena sa vasim paknovima, koje paknove stavljate i koliko vremena je potrebno za zamenu? Posto bih izasao sa posla ili bih dosao rano ujutro pa bih kasnio na posao...

 

I pre neki dan sam imao defekt, puklo mi je kociono crevo na prednjem tocku. Crevo sam zamenio ali nisam odzracio sistem pa bi trebalo i to uraditi.

 

Hvala unapred na odgovoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovanje Gorane, trebao bih da zamenim paknove, doboše i sajle u pitanju je punto 2, 2000god 1,9jtd sa abs-om. Koliko bi okvirno koštalo? Takođe me zanima i cena zamene za prednje levo rame? Pozdrav

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,

treba na mom Puntu (1.2 16v 2001god. sa ABS-om) da se zamene prednji diskovi i polcice kao i kociono ulje. Mene zanima koje delove ti koristis i koliko bi to kostalo?

 

P.S. Posedujem clansku karticu

 

Pozzz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovanje Gorane, trebao bih da zamenim paknove, doboše i sajle u pitanju je punto 2, 2000god 1,9jtd sa abs-om. Koliko bi okvirno koštalo? Takođe me zanima i cena zamene za prednje levo rame? Pozdrav

 

Cena diskova je 3100(oba),plocice kostaju 2250,a zamena je sa popustom 1600din

Zamena kocionog ulja (sa uljem)2000din

Delovi su pretezno MAGNETI MARELLI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovanje Gorane, trebao bih da zamenim paknove, doboše i sajle u pitanju je punto 2, 2000god 1,9jtd sa abs-om. Koliko bi okvirno koštalo? Takođe me zanima i cena zamene za prednje levo rame? Pozdrav

 

Dobosi su 2900din,paknovi 2900 zamena je 1600 din sa popustom u pitanju su MAGNETI MARELLI delovi

Sajle rucne su 1500din zamena je 1500din.

Rame sa zamenom 4900din

Pozdrav!

Pozdrav Gorane,

treba na mom Puntu (1.2 16v 2001god. sa ABS-om) da se zamene prednji diskovi i polcice kao i kociono ulje. Mene zanima koje delove ti koristis i koliko bi to kostalo?

 

P.S. Posedujem clansku karticu

 

Pozzz :)

 

Pozdrav Gorane,

treba na mom Puntu (1.2 16v 2001god. sa ABS-om) da se zamene prednji diskovi i polcice kao i kociono ulje. Mene zanima koje delove ti koristis i koliko bi to kostalo?

 

P.S. Posedujem clansku karticu

 

Pozzz :)

Cena oba diska je 3100din,plocica 2450,zamena sa popustom je 1600din,ulje kociono i zamena 2000din.Delovi su MAGNETI MARELLI

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena paknova je 2900 rsd Magneti Marelli, zamena je 960 rsd sa popustom. Zamena traje oko sat vremena.

 

Hvala za info, zvacu telefonom da zakazem neki dan kada uhvatim malo vremena.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Poštovanje Gorane, trebao bih da zamenim paknove, doboše i sajle u pitanju je punto 2, 2000god 1,9jtd sa abs-om. Koliko bi okvirno koštalo? Takođe me zanima i cena zamene za prednje levo rame? Pozdrav

 

Dobosi su 2900din,paknovi 2900 zamena je 1600 din sa popustom u pitanju su MAGNETI MARELLI delovi

Sajle rucne su 1500din zamena je 1500din.

Rame sa zamenom 4900din

Pozdrav!

Pozdrav Gorane,

treba na mom Puntu (1.2 16v 2001god. sa ABS-om) da se zamene prednji diskovi i polcice kao i kociono ulje. Mene zanima koje delove ti koristis i koliko bi to kostalo?

 

P.S. Posedujem clansku karticu

 

Pozzz :)

 

Pozdrav Gorane,

treba na mom Puntu (1.2 16v 2001god. sa ABS-om) da se zamene prednji diskovi i polcice kao i kociono ulje. Mene zanima koje delove ti koristis i koliko bi to kostalo?

 

P.S. Posedujem clansku karticu

 

Pozzz :)

Cena oba diska je 3100din,plocica 2450,zamena sa popustom je 1600din,ulje kociono i zamena 2000din.Delovi su MAGNETI MARELLI

Pozdrav!

 

Zakazao za ponedeljak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, da li radite Alfa Romeo 159? Konkretno me interesuje koja bi bila cena zamene semeringa radilice do menjača, kao i kompletna kontrola vozila. U pitanju je Alfa 159 2.0 jtdm.

 

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li imate u ponudi hladnjak vode za Stila 1.2 ?

 

Ukoliko nemate,znacila bi mi vasa preporuka (na osnovu iskustva) koji da potrazim.Posto se na trzistu svasta nudi.

 

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, da li radite Alfa Romeo 159? Konkretno me interesuje koja bi bila cena zamene semeringa radilice do menjača, kao i kompletna kontrola vozila. U pitanju je Alfa 159 2.0 jtdm.

 

Hvala!

semering radilice je 2650..skidanje menjaca je oko 7500 sa popustom ,pregled  auta ne kosta nista ..samo da se zakaze i bude u toku dana ,naravno videce se u kakvom je stanju set kvacila i zamajac kad se skine menjac  

 

 

Pozdrav

Da li imate u ponudi hladnjak vode za Stila 1.2 ?

 

Ukoliko nemate,znacila bi mi vasa preporuka (na osnovu iskustva) koji da potrazim.Posto se na trzistu svasta nudi.

 

Hladnjak vode za stila je oko 7000,,zamena hladnjaka je 3000 ....javite samo da znamo da li da ga nabavimo.....

 

 

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zatvaranje EGR ventila kosta 2000din,a sto se tice grane trebalo bi prvo pogledati koliko je zaprljana,da li mora da se skida,te od toga zavisi  cena.Ako se skida ,kostace oko 10000din.Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceo sistem je bio ciscen pre tri meseca a samo usisna gornja grana nije, eskivirali su. Moje pitanj je, da li je tih 10ooo ciscenje celog sistema ili samo usisa, ako nije, koja bi bila samo za to?

Pitanje za EGR da li i softverski resavate gresku ili to moram posebno kod drugog?

Edited by Bumblebee

Share this post


Link to post
Share on other sites

mm21.png

 

Magneti Marelli CheckStar Servis Goran od 01.03.2014. za sve članove FLCS foruma sprovodi akciju besplatnog čišćenja unutrašnjosti automobila i ventilacionih otvora putem korišćenja najsavremenijeg uređaja Ozonmaker-a, uz kupovinu i ugradnju bilo kog rezervnog dela iz asortimana Magneti Marelli.

 
Magneti Marelli Ozonmaker je sistem koji se koristi za dezinfekciju, pročišćavanje i eliminisanje neprijatnih mirisa iz unutrašnjosti automobila.

Dezinfekcija ozonom je jedini pravi način totalne dezinfekcije putničke kabine. Razni osveživači i deterdženti za čišćenje će samo prividno očistiti kabinu automobila, dok sistem čišćenja ozonom radi potpunu dezinfekciju putem kojeg ne samo da se otklanjaju neugodni mirisi, već se uništavaju bakterije, virusi i time vozilo čini ugodnijim i zdravijim mestom.
 

ozon.jpg

 
Magneti Marelli OzoneMaker posebno je efikasan kod automobila u kojima se puši ili prevoze kućni ljubimci. Ovaj uređaj ne koristi bilo kakve tečnosti ili promenljive filtere.
Magneti Marelli OzonMaker ima u sebi ugrađen kompjuter putem kojeg se programira vreme rada. Pošto vreme potrebno za dezinfekciju nije isto kod svih automobila (zavisi od prisutnosti duvanskog dima, životinjskih miria i dr.) sa ovim uređajem je moguće odrediti ciklus (vreme) dezinfekcije za svaki automobil posebno.
 

mm21.png

 

------------------------------------------

 

Još jednom, akcija je za sve (nije važno da li imate i važeće članske kartice Kluba ili ste samo članovi na FLCS forumu). :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bi ovo odgovaralo...sta treba uraditi,sta kupiti i jel treba mozda vec da stanem u red za ovu "ozonizaciju" vozila? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...