Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

Pozdrav Gorane.

Imam Puntišu 2003, 1.2, 16v i sledeći problem:

  1. kad god dam kontakt brisači rade sami od sebe kao šašavi, bez obzira što nisu uključeni. Rade bez ikakvog pravila, provrte 2, 3, 4 puta pa stanu. Zaustave se u svakakvim položajima samo ne u početnom. Na forumu sam pročitao da je obično do elektromotora koga treba očistiti, u delu s kontaktima, i podići ona 2 flahića. Odradio sam to, ali kvar je i dalje prisutan. Relej je ispravan, pa pretpostavljam da je do ablendera. Pošto bi bio ablender + zamena?
  2. auto ima digitalnu klimu sa razdvojivom levom i desnom stranom. Desna strana uredno greje i hladi, a leva samo hladi. Tu i tamo samo pomalo progreje ponekad. Pretpostavljam da je u pitanju neki motorčić. Pošto bi bila ta popravka i da li je komplikovana?

Da li treba da se najavim za dolazak i koliko unapred? Nisam iz BG i radim svakim radnim danom do 15h.

Edited by mica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,

Interesuje me da li je kod Vas moguce uraditi servise (mali, veliki) za novi bravo 2.0 Multijet 165hp, i koliko bi to kostalo? Da li je i sa kojom tacnoscu moguce utvrditi stvarnu kilometrazu?

Nisam jos vlasnik doticnog auta, ali sam prilicno blizu kupovine, pa bih voleo da znam koliko bi me kostalo odrzavanje u nekom blizem vremenskom periodu, i koji je servisni interval za male i veliki servis?

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

veliki servis je oko 31000 din mali je oko 8500 din. moze se uraditi u toku jednog dana. zakazivanje je od prilike sedam dana unapred. Veliki servis radimo na 80000 a mali na 10000 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz Gorane interesuje me da li moze univerzalni katalizator da se ubaci na Punto 1.2 8v, stari izvadjen bio zagusen, i ako moze kolika je cena intervencije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za senzor faze ne skidamo zup. kais. tako da nije skupo.

Ja amater danas menjao senzor bregaste sto je pokazalo na diagnostici pa uz to i kais i pumpa i spaneri a nije mi palo na pamet da da kroz remenicu bregaste skinem senzor i zamenim, ili pa da skinem remenicu sa kaisem....ali nisam video nigde senzor radilice jel stoji sa druge strane u odnosu na kais?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za senzor faze ne skidamo zup. kais. tako da nije skupo.

Za tebe 1500 d

Senzor u AP Sportu je 5380 din. Sutra cu da ga kupim i kada mogu doci da zamenimo to?

Hvala, pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidi sa Goranom , moguce da ima povoljnije taj deo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja pitao... napisao bi mi valjda da ima deo, a i ne razlikuju se cene mnogo po prodavnicama tako da ni kod njega ne bi bio nesto jeftiniji deo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK je sve to, ali kada ja da doteram auto? U ponedeljak idem na put, van zemlje pa bih hteo do tada to da zamenim, ako je nekako moguce? Inace radim kod Vas u komsiluku (bivsa auto Nena) pa mi je blizu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loša je praksa (nije zabranjeno) zakazivati termine ovako preko foruma. Najbolje je pozvati telefonom i dogovoriti sve. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam trenutno u servisu ali mislim da je nesto oko 15000 din. Ako hocete pozevite sutra 0112193543 i pitajte za tacnu cenu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

gorane molim te pomozi stilo se gasi u voznji menjao sam filter ulja filter goriva senzor pritiska ulja i naravno nista ne pomaze...na diagnostici mi pokazuje los pritisak goriva, sta bi moglo biti ovde u leskovcu nemamo majstore kako valja pa mi svi kazu da menjam pumpu za gorivo i niskog i visokog pritiska, mislim da nisu u pravu koliko se ja razumem u mehaniku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, stilo 1.9 Mulitijet ne postize mi radnu temperaturu kako treba. Ujutro ga vozim 20 minuta po gradu, lagano doduse, ali cim jemalo zahladnelo kazaljka ne dolazi do pola. Da li moze da bude termostat i da li ga vredi menjati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane!

U pitanju je ženin punto 2003, 1.2, 16v, 188A5000.

Pošto bi bilo kod vas u servisu da se kupi set kvačila (korpa, lamela i ležaj) i ruke za zamenu?

Može li zamena da se radi subotom, pošto nisam iz bg? Koliko pre moram da se najavim?

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delovi su 9300 din...ruke su 6000 din...oko termina je najbolje da se cujes sa Natasom na 011 2193 543. Naravno moze i subotom. Na ruke imas popust 20%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...