Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

Pozdrav za najboljeg servisera!U poslednjih par nedelja mi skripe,rekla bih,zadnje kocnice i to samo u voznji (kad kocim,prestaje cviljenje) .Da li su pakne za zamenu ili...? I koja je cena za clanove kluba ako bude potrebna zamena. + cena malog servisa za Stila. (cisto da pripremim finansije za ne daj boze ako su mi otisle kocnice)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dva pitanja za Gorana, ( u pitanju je Lanča Libra, SW 1.9 JTD )

1. Zamena dihtunga kartera. Zapravo, nisam ni siguran da li postoji dihtung ili se čitav posao odrađuje diht masom.

- da li se ovo radi u servisu Goran ?

- da li je najpametnije da za ovo dođem kad dođe vreme za zamenu ulja, ili za majstore nije problem da se ulje sačuva pa kasnije to isto ulije.

- okvirna cena usluge (sa cenom dihtunga i / ili diht mase, bez cene ulja i filtera)

2. Zamena silen bloka u zadnjem vešanju. U pitanju je veliki silen blok, koji je deo zadnje viljuške i nema ga pojedinačno u ePeru

- da li se u servisu Goran menjaju ovi silen blokovi nezavisno od zadnje viljuške

- okvirna cena usluge, (za oba silen bloka) sa cenom blokova

( Nije meni problem da pozovem telefonom i pitam za cenu, ali uvek imam neki utisak da Nataša neće razumeti o čemi se tačno radi, i šta tačno treba da se menja, i koliko se ovo kod Lanče Libre razlikuje od stardanih Fiatovih vozila ...)

Edited by Mihailovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast na profesionalnosti,usluzi,ljubaznosti..Promenjen senzor pozicije volana i moj Punto ponovo radi kao sat.Velika preporuka za najboljeg servisera..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acikota, ne mora da znaci da su zamenu treba ih proveriti. Cena plocica i zamene sa popustom je 3940 din. Mihajlovicu, na vasem autu ne postoji klasican dih. kartera vec diht masa. Dihtovanje kartera je 4000 din. A za zamenu zadnjih silena se javi meni da ti oblasnim...063 242 007.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za gorana:

Imam grande punto 1.3 mjt i mislim da se čuje lanac,došao bi kod tebe da proverim i ako treba da zamenim ceo set lanac,lančanike,španere i šta sve već tu ide ,pa me interesuje koliko košta ceo set bez popusta i koliko je zamena?

A kad već dolazim promenio bi prednje kočnice diskove i pločice,ako može cena i za to koliko su kočnice,a koliko zamena?

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, koja je cena zamene sajli rucne kocnice na Puntu sa vasim i sa mojim sajlama? Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćao Gorane. Jedno pitanje. Da li ti je na popravci Stilo karavan 1.8 16v sa ugrađenim plinom, eksplodirala mu je usisna grana? To je auto od mog drugara, inače tvog komšije sa Altine.

Zanima me zašto je došlo do havarije, to jest uzrok i kako to sprečiti. Reče mi Aca da je zbog plina (kao i kod svih drugih kojima se to isto desilo). Verujem da bi bilo korisno da nam kažeš par reči o tome. To jest ako se već ugrađuje plin na šta treba obratiti pažnju, kod koga NE UGRAĐIVATI plin itd.

Ja inače ne volim plin, i smatram to nužnim zlom. I kao mantru ponavljam tvoje reči: Ni jedan Fiatov benzinac neće nikada da radi kao taj JTD što imaš u Bravu. I da znaš da si u pravu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Set lanca je 10500 din a zamena je 12000 din

Sajla rucne je 650 din po komadu a zamena 800 din po komadu.

Da bio je taj auto kod mene, pukla je usisna grana. Sve se desilo zbog detonacije plina u grani. Uzrok moze biti sam plinski uredjaj ili nesto na visokom naponu motora. Poslao sam ga da prekontrolise plin jer na benzinu sve radi kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

detonacija plina u usisnoj grani se desava iz nekoliko razloga prvi i osnovni je da nije dobro podeseno paljenje tj. varnica opali kada je neki od usisnih ventila otvoren i umesto da gorivo sagori u kompresionom prostoru vatra se prenosi na ceo usisni deo pogotovo kod venturi uredjaja* a sledeci razlog moze da bude pojava vrucih tacki na nekom od usisnih ventila tj..

naslage koksa** se toliko zagreju da se se gotovo pretvore u žar i onda gorivo detonira pre ulaska u kompresioni prostor i treci razlog je kada je neki od usisnih ventila sagoreo ii ne zaptiva dobro tj ne zaptiva uopste...

* - venturi auto gas uredjaj to je onaj jeftini plinski uredjaj koi se masovno ugradjuje kod srba inace kompatibilan samo sa starijim motorima koji ne koriste sisteme direktnog ubrizgavanja tj. imaju karburator. prim. prev.

** - koks ili ti ugalj ili ti cumur nusprodukt sagorevanja ulja u svakom motoru ga ima sem u kompletno novom pre prvog paljenja. prim.prev.

ps izvinjavam se goranu zbog ovog ubcivanja u temu a ako nesa oce nek prebaci ovo u negde za to vec pripremljeno mesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane kad mogu da do]em da promenim na grande punta 1.3 mjt prednje diskoce i pločice i da vidimo šta je taj zvuk što se čuje,da li je lanac ili nešto drugo ne mogu da ocenim,nije baš karakterističan zvuk za lanac...u svakom slučaju hteo bi da rešim to,ako treba da se menja set lanca uradio bi odmah i to .Sve sa tvojim materijalom.

Imam još jeden problem treperi mi kilometraža ,ako može da se reši i to i da se uradi dijagnostika

Ja sam iz Bele Crkve pa ako možeš kad mi zakazuješ da bude odmah ujutru da bi mogao da se vratim do kraja dana...

Uplatio sam članarinu pre par dana za klub i čekam da mi pošalju karticu,da li može Neša da te kontaktira ,pa da dođem ranije da ne čekam karticu jer se bojim da ne pukne lanac jer se čuje več neko vreme(ako je lanac u pitanju)

Da li mogu da te nazov da se dogovorimo i da ti detaljnije objasnim kakav je to zvuk...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane.

Primetio sam od kad se matori vratio s mora da skripi volan na autu,otvorim cep od posude ulja za sevrvo kad ono ispod minimuma.

E sad ako dolijem ulja hoce li nestati to skripanje i da li je mogla letva totalno da se sje*e od voznje bez ulja,da napomenem da nije dugo vozeno tako.

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Imam punto 2 1.2 8v 2002 elx.

Sledece nedelje sam planirao put na more al eto u cetvrtak upalio servo i od tada vise ne radi.Mislio sam da je slab aku ali ipak nije nego je nesto crklo. interesuje me da li moze da se zakaze ove nedelje. Usput vec kad je u servisu odradio bih klimu ( prethodni vlasnik rece crkao presostat ) i zamenio donji nosac motora ( fali parce gume u vecem oku pa malo trese kad krecem ).A i primetio sam da ispod motora ostavlja po neku kap ulja nije strasno al nervira pa mozda je neka sitnica ( zamenjena je zaptivka poklopca ipak od negde curka). Nisam clan flc pa onako od oka koliko bi to sve kostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za servo na puntu i klimu mozete doci bilo kada . Samo se javite da znamo kada dolazite. A za alfu 147, probaj doliti ulje pa vidi sta se desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane,

Vozim Z10 i Imam problem sa detonacijama pri opterećenu (uzbrdica, klima...). Obišao sam bar 6-7 servisa i svi kažu da je u pitanju niska oktanska vrednost benzina i da tu nema nikakve popravke. Kazu da nisu ventili jer se nista ne cuje na leru nego samo pod opterećenjem. Komp ne prijavljuje nikakvu grešku .Sipam samo evropremijum i ne znam više šta da radim jer ovo postaje iritantno da mi dođe da prodam kola. Da stvar bude cudnija skoro svaki treći puntić na semaforu sam čuo da se isto ponaša. Da li imaš ideju šta bi mogao da bude uzrok ovome i kada bi mogao da dođem da se auto kompletno pregleda ili da se pomirim sa sudbinom i nastavim da vozim? :help:

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te detonacije pre ili kasnije dovode do lomljenja dela klipa koji se nalazi izmedji karika. Trebalo bi sve dobro jos jednom pregledati i proveriti da li radi senzor detonacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na odgovoru....Kada bih mogao da svratim do vas da se to pregleda detaljno? jel treba posebno da se zakazuje telefonom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te detonacije pre ili kasnije dovode do lomljenja dela klipa koji se nalazi izmedji karika. Trebalo bi sve dobro jos jednom pregledati i proveriti da li radi senzor detonacije.

Ovo su novi momenti sto se Puntica tice. Bar na forumu.

Svi znamo da klikcu, stekcu i sl., ali da je ovako drasticno, mislim da retko ko zna.

Koliko je to ucestalo? Da se zavrsava tako kobno po motor?

Hvala!

Edited by Hardvet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj puntić ima 16k km a inače detonira od prvog kilometra, e sad se to smanjilo dosta otkad sipam evropremium, ali i dalje kad je klima i napor zvoni ko deda mraz. Svima u familiji se puntići isto ponašaju, a ima ih četiri :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na odgovoru....Kada bih mogao da svratim do vas da se to pregleda detaljno? jel treba posebno da se zakazuje telefonom?

Gorane, zvao sam jutros da zakazem pregled u vezi onog zveckanja (detonacija). Devojka mi rece da dodjem ujutru u 15 do 8, da se tada radi dijagnostika? jel postoji neko vreme do kada to traje? Da se ne desi da bude guzva. jel moze da se dodje u pola 8?

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane ,

ja sam svracao jutros sa crvenom z10 sto zvekece. :) vozicu auto jos neko vreme da vidim da li ce se popraviti situacija a u svakom slucaju planiram da zakazem veliki servis kod tebe u nardne dve nedelje...ako mozes samo da mi ponovis sta si rekao da se obavezno promeni na velikom serisu kad se vec sve skida? Cisto da ja ne zaboravim do tada. Cini mi se da si rekao nesto na radilici??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...