Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

Postovani Gorane, vozim Grande Punto mjet 1.3 2006. U poslednje vreme mi bruji volan pri skretanju u levo i povremeno mi se u voznji iskljuci servo. Rekose mi da je problem u senzoru ugla volana... 

Interesuje me da li moze kod vas da se to sredi i koliko bi to kostalo?

Unapred hvala, Mladja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto MK3 (MK2B) 2004

 

Postovani Gorane, vec neko vreme desni prozor na navedenom autu ne radi (nece da se spusti). Prethodno je zezao a sada uopste ne radi. Radjena je dijagnostika i navodno nije "jednostavan" kvar u smislu osiguraca vec nesto vece sto zahteva rasklapanje cele table ako sam razumeo dobro.

 

Koliko bi to kostalo kod vas i koliko treba auto da ostane.

 

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/1/2016 at 4:06 PM, Mladja said:

Postovani Gorane, vozim Grande Punto mjet 1.3 2006. U poslednje vreme mi bruji volan pri skretanju u levo i povremeno mi se u voznji iskljuci servo. Rekose mi da je problem u senzoru ugla volana... 

Interesuje me da li moze kod vas da se to sredi i koliko bi to kostalo?

Unapred hvala, Mladja

 

Postovani,nov senzor sa zamenom i garancijom 24meseca kosta 22000din.Pozdrav!

 

On 8/1/2016 at 5:11 PM, iDentist said:

Punto MK3 (MK2B) 2004

 

Postovani Gorane, vec neko vreme desni prozor na navedenom autu ne radi (nece da se spusti). Prethodno je zezao a sada uopste ne radi. Radjena je dijagnostika i navodno nije "jednostavan" kvar u smislu osiguraca vec nesto vece sto zahteva rasklapanje cele table ako sam razumeo dobro.

 

Koliko bi to kostalo kod vas i koliko treba auto da ostane.

 

Hvala unapred!

 

Postovani,moramo pogledati prvo sta je sa prozorom,da bih Vam rekao koliko ce kostati i koliko ce vremena biti potrebno za popravku.Javite se u servis,pa da se dogovorimo za neki termin.Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,

 

Da li mi možeš reći ovako na čega bi ti sumnjao, naime, išao sam na duži put i dešavalo mi se da mi menjač sam iskoči iz 6. brzine, nezavisno o trenutnoj brzini kretanja ili broju obrtaja, kao i truckanju i krivinama, znači ubacim ga u 6. i posle odredjenog vremena on sam iskoči, takodje menjač ne ide svaki put iz prvog puta u rikverc? Fiat Bravo 1.9 M-JET 150 

 

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Goran Zemun said:

 

Postovani,nov senzor sa zamenom i garancijom 24meseca kosta 22000din.Pozdrav!

 

 

Postovani,moramo pogledati prvo sta je sa prozorom,da bih Vam rekao koliko ce kostati i koliko ce vremena biti potrebno za popravku.Javite se u servis,pa da se dogovorimo za neki termin.Pozdrav!

Gorane, ja imam jos jedno pitanje u vezi sa problemom sa servom. Da li je moguce da brujanje volana i iskljucivanje serva izaziva nesto drugo pored senzora ugla volana?

I posto sam iz Novog Sada, da li imate slobodnih termina sutra (cetvrtak) da dodjem do vas da mi pokusate to da sredite?

Hvala unapred, 

Mladja

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/3/2016 at 9:35 AM, Mladja said:

Gorane, ja imam jos jedno pitanje u vezi sa problemom sa servom. Da li je moguce da brujanje volana i iskljucivanje serva izaziva nesto drugo pored senzora ugla volana?

I posto sam iz Novog Sada, da li imate slobodnih termina sutra (cetvrtak) da dodjem do vas da mi pokusate to da sredite?

Hvala unapred, 

Mladja

Kod Vaseg modela auta do brujanja volana uglavnom dolazi zbog senzora. Morali bi da se cujemo i dogovorimo oko termina. 063 242 007

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/2/2016 at 9:55 AM, Goran Zemun said:

 

 

Postovani,moramo pogledati prvo sta je sa prozorom,da bih Vam rekao koliko ce kostati i koliko ce vremena biti potrebno za popravku.Javite se u servis,pa da se dogovorimo za neki termin.Pozdrav!

 

Gorane, da li se dijagnostika naplacuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo Gorane, da li menjate grejace na fiat stilo 1.9jtd i ako da, koja je cena? Jedan grejac majstori izbegavaju da zamene jer kazu da je riskantno.

Auto pali normalno, jedino me iritira greska za grejac koja se javlja pri paljenju pa bih zato i voleo da zamenim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, m1hajlo said:

Zdravo Gorane, da li menjate grejace na fiat stilo 1.9jtd i ako da, koja je cena? Jedan grejac majstori izbegavaju da zamene jer kazu da je riskantno.

Auto pali normalno, jedino me iritira greska za grejac koja se javlja pri paljenju pa bih zato i voleo da zamenim.

Menjamo naravno,ako se mogu skinuti kako treba,500din je zamena po cilindru.A ako ne,onda se dogovaramo kako cemo.Pozdrav!

1 hour ago, Rile_bg said:

Postovani,danas mi je izasla check engine lampica,kad bih mogao da dodjes da pogledate sta je?

j

Javite se telefonom,neko jutro u 08:30h,pa se dogovaramo kada je najbolje da svratite.Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, skoro sam kod vas radio mali i veliki servis za FIAT BRAVO 2009 - planiram krajem meseca da idem na odmor, dosao bi do vas da se auto proveri pre odlaska na put, da li je sve ok ili...

Kada bi mogao da svratim do vas da se to pogleda?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo koji dan osim petka i subote ....oko 7 i 45....ili u toku radnog vremena ali morate sacekati da se neka dizalica oslobodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani,

danas nakon par sati voznje nisam više mogao da ubacim ni u jednu brzinu. Kada stisnem kvacilo kao da malo propada i čuje se krcanje ispod haube i u jednom trenutku se pocelo pusiti sa vozacke strane ispod haube. U pitanju je Fiat Punto 1.3mjt 2003. Takođe, prethodnih dvadesetak dana je trzao kada krece.

interesuje me da li postoji šansa da radite popravku u ponedeljak i da li radite slepanje? Ako radite, kolika je cena slepanja? Trenutno je parkiran u Jurija Gagarina naspram bloka 45.

Inače redovno servisiram kod vas pa bih zato voleo kod vas i da popravim jer imam poverenja.

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Goran Zemun said:

Slep bi kostao 1500 din...a cenu kvacila i zamene Vam mogu reci u ponedeljak ujutro...

 

Ok super. A je l mozemo slep i popravku da uradimo sutra? Ako moze zovem Vas sutra ujutru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani Gorane,

koliko kod vas u servisu košta čišćenje usisne grane i EGR ventila, i blindiranje EGR ventila, na Fiat Idea 1.3multijet - 51kW? Da li se na tom motoru preporučuje blindiranje EGR? Svakako ću da uradim remap, pretpostavljam da je bolje i da se mehanički zatvori, kao na 1.9JTD motorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, marko.jovanovic said:

Poštovani Gorane,

koliko kod vas u servisu košta čišćenje usisne grane i EGR ventila, i blindiranje EGR ventila, na Fiat Idea 1.3multijet - 51kW? Da li se na tom motoru preporučuje blindiranje EGR? Svakako ću da uradim remap, pretpostavljam da je bolje i da se mehanički zatvori, kao na 1.9JTD motorima.

Postovani,na Vasem autu ne moze da se zatvori samo EGR ventil,mora softverski da se ugasi.Cena gasenja je 6000din.A skidanje i pranje usisne grane sa egr-om je 10000din.Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani gorane 

Zamenih sinoc kod mene misleci da je kraj letve otisao pa sam zamenio deo za dzabe.

Kod mene je sledece desavanje.Primer preko pruge kada idem ili neka ostra rupa gde mi udari desni tocak i samo tada lupka.Evo snimio sam video kako je to lupkanje.

Ovo sam na poslu i rukom lagano udaram u desni kraj letve ovaj novi.Mislim da je problem ta čaura.Da li moze ovo kod vas da se sredi i koliko bi to kostalo.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kada sam tražio čauru za moj auto ... pre par godina rekli su da nema nigde... a zvao sam svuda.. pa umesto par stotina dinara dadoh 100€...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...