Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

Poštovani Gorane,

 

pitanje od laika za Vas.

 

Već duže vreme primećujem da auto ne vuče kako treba.
Tačnije, vuče dobro, ali subjektivan osećaj da bi Brava 1.9 JTD od 105 KS trebala da leti i jede asfalt........
Primera radi, skoro se na uzbrdici ugasio, jer je bilo četvoro u kolima i upaljena klima, a nisam dodao baš jak gas.........takođe, primetno na uzbrdicama gubi dosta snage, pa mora baš u niži stepen prenosa.......

Da vam dajem pojedinosti, teško, jer sam laik........znam da dizne nisu čišćene odavno, a turbina nije pregledana odavno itd.

Zanima me šta je potrebno da se kod Vas utvrdi stanje (i da li uopšte postoji problem), i koliko bi takav pregled okvirno koštao.


Hvala unapred,
Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane može li se kod vas na dijagnostici resetovati onaj interval za zamenu ulja (ili šta je već) pošto mi svetli lampica ,,change engine oil" a menjao sam ulje pre jedva 2000km (nije sipano ništa nekvalitetno baš naprotiv), i ako može koliko košta to zadovoljstvo? Automobil je Stilo 1.9 Multijet 8V 120ks

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, FulcruMJTD said:

Gorane može li se kod vas na dijagnostici resetovati onaj interval za zamenu ulja (ili šta je već) pošto mi svetli lampica ,,change engine oil" a menjao sam ulje pre jedva 2000km (nije sipano ništa nekvalitetno baš naprotiv), i ako može koliko košta to zadovoljstvo? Automobil je Stilo 1.9 Multijet 8V 120ks

Dodjite u servis ....ponisticemo interval besplatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav g.Gorane.

Bio sam sa AR 156 1.8 103 kw 2001. cistili smo dizne i to je sjajno. Medjutim, da li bi pogledali manuelni menjac, koji kad se ugreje "trazi put" do 3. brzine a vec znate kako upada u rikverc. Vredi li to malo podmazati te sajle i da li biste pogledali s obzirom da je twinspark :-) Sta cu kad sam zadovoljan uslugom pa moram pitati :-)

A da... vulkanizer kaze da je na trapu neka spona pozadi malo labava.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/16/2016 at 6:26 PM, purke said:

Pozdrav g.Gorane.

Bio sam sa AR 156 1.8 103 kw 2001. cistili smo dizne i to je sjajno. Medjutim, da li bi pogledali manuelni menjac, koji kad se ugreje "trazi put" do 3. brzine a vec znate kako upada u rikverc. Vredi li to malo podmazati te sajle i da li biste pogledali s obzirom da je twinspark :-) Sta cu kad sam zadovoljan uslugom pa moram pitati :-)

A da... vulkanizer kaze da je na trapu neka spona pozadi malo labava.

Postovani,mozemo zakazati,od 03.08 ima mesta,pa se javite na 011/2193-543 i ugovorite termin.Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani,

 

Vlasnik sam Punta 1.2 8v 2004 godiste.

Zimus sam primetio da se cuje neko zujanje (drobljenje) u menjacu kada je na leru, a kada se stisne kvacilo taj zvuk se malo umiri.

Ja sam mislio da je mozda druk lager, ali mi je jedan majstor onako na slusanje rekao da je verovatno neki od lezajeva menjaca u pitanju i da je najbolje da to resavam kada na red dodje zamena seta kvacila.

Sada i dalje zuji ali nije toliko bucno kao zimus (pretpostavljam da je razlog spoljna temperatura) ali vec osecam kako auto ne vuce kako bi trebalo i da gas "proklizava" i pretpostavljam da je u pitanju dotrajala lamela.

 

Koliko bi kostala zamena seta kvacila i reparacija menjaca (moguce opcije) u vasem servisu i kada bih mogao da vas posetim?

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, IvanHow said:

Postovani,

 

Vlasnik sam Punta 1.2 8v 2004 godiste.

Zimus sam primetio da se cuje neko zujanje (drobljenje) u menjacu kada je na leru, a kada se stisne kvacilo taj zvuk se malo umiri.

Ja sam mislio da je mozda druk lager, ali mi je jedan majstor onako na slusanje rekao da je verovatno neki od lezajeva menjaca u pitanju i da je najbolje da to resavam kada na red dodje zamena seta kvacila.

Sada i dalje zuji ali nije toliko bucno kao zimus (pretpostavljam da je razlog spoljna temperatura) ali vec osecam kako auto ne vuce kako bi trebalo i da gas "proklizava" i pretpostavljam da je u pitanju dotrajala lamela.

 

Koliko bi kostala zamena seta kvacila i reparacija menjaca (moguce opcije) u vasem servisu i kada bih mogao da vas posetim?

 

Hvala

Postovani,set kvacila sa zamenom je 14000din,servis menjaca zavisi od toga sta cemo menjati u samom menjacu.Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

gorane,kad najranije mogu da dodjem da zamenim zadnje paknove,treba da idem na put? fiat punto 1.2 16v sa abs-om

 

Edited by Rile_bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao,lancia lybra 1.6 ,na ddijagnostici kaze da je senzor pritiska goriva u kvaru koliko je on i zamena

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, milos66 said:

Cao,lancia lybra 1.6 ,na ddijagnostici kaze da je senzor pritiska goriva u kvaru koliko je on i zamena

Jako teska popravka.... :) ...salim se ...Motor 1,6 na Libri nema senzor pritiska goriva ...tako da je popravka nemoguca. Naravno treba uraditi dijagnostiku nekim ozbiljnijim uredjajem i videti sta je problem. Mozete doci bilo kada u radno vreme...uradicemo to besplatno.

Edited by Goran Zemun

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Rile_bg said:

gorane,kad najranije mogu da dodjem da zamenim zadnje paknove,treba da idem na put? fiat punto 1.2 16v sa abs-om

 

 

I koja je cena delova i usluge. :)

Edited by Rile_bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Rile_bg said:

I koja je cena delova i usluge. :)

 

Postovani,dodjite u petak u 7:45h,cena je 4100din.Da li Vam odgovara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani,

 

Čisto informativno, zanima me cena prednjeg levog ležaja točka, kao i cena ABS senzora...Vozilo je Fiat Punto 1,2 16v Sporting, 2001. Hvala Vam najlepse.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Iggy NS said:

Poštovani,

 

Čisto informativno, zanima me cena prednjeg levog ležaja točka, kao i cena ABS senzora...Vozilo je Fiat Punto 1,2 16v Sporting, 2001. Hvala Vam najlepse.

Postovani, cena lezaja je 3900,senzor je 4000din.Zamena je 1500din.Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani, da li postoji mogucnost da dovezem auto sutra (2. avgust) na pregled dijagostikom? Auto slabije vuce na uzbrdicama, ima nekih masnih tragova na usisu i board je pre mesec dana prijavljivao gresku (Engine failure). 

 

WP_20160612_16_15_28_Pro.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Phikret said:

Postovani, da li postoji mogucnost da dovezem auto sutra (2. avgust) na pregled dijagostikom? Auto slabije vuce na uzbrdicama, ima nekih masnih tragova na usisu i board je pre mesec dana prijavljivao gresku (Engine failure). 

 

WP_20160612_16_15_28_Pro.jpg

Dodjite na pregled ako mozete oko 7 i 45.....ili u toku dana .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ste ok sa kapacitetima mogao bih i danas oko 12:30 jer sam blizu Zemuna? Ako ne odgovara danas onda sutra u 7:45. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...