Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

 

Pozdrav Gorane, mali savet ako moze

 

na mom Puntu jtd 59kW sam jutros primetio knedlu pri punom gasu, kada doziram gas ubrzava malo bolje ali kada potpim gas ima knedlu i onda krene da ubrzava ali ne zivahno kao pre... Od cega da krenem, protokomer?

 Prvo otkaci protokomer...ako je isto probaj da zatvoris egr....ako se nista ne popravi javi se...smislicemo nesto...

 

 

Samo da javim rezultate, knedla se periodicno javlja, malo ide normalno pa malo izgubi snagu. Otkacio sam protokomer i presao 100-tinak kilometara tako, ide puntic kao sumanut!!!

Vratio sam protokomer i puntic se muci na niskim obrtajima i ponasa se kao da vucem prikolicu!

Tako da definitivno je problem u protokometu, probacu malo da popravim situaciju kontakt klinerom, pa sta mu bog da...

 

Koliko su dobri ovi zamenski i koja je cena kod Vas sa zamenom?

Hvala puno, pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, da li radite čišćenje usisa na JTD motorima. Konkretno me zanima za mog Brava 1.9JTD 2001g. EGR je blindiran, ide auto kao blesav, čipovan je, vozio si ga i rekao si da poteže 40% bolje nego sa fabričkom mapom :D (ja sam onaj što mi je auto zanosio pri kočenju).

Da li bi realno dobio nešto ako bi očistio smolu iz usisa? Često šaltam na 3000rpm, volim da ga izduvam ponekada do 4500, možda malo više. Volim da mi je sve ispravno na autu, jbg.

I koliko košta to zadovoljstvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je koliko je bila prljava pre blokade EGR-a. Da li dijagnostika u toku vožnje, ili na leru, možda ka kaže da li je potrebno čišćenje? Mislim naravno na parametre očitane sa dijagnostike.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da se Goran nece naljutiti sto ja odgovaram na njegovoj temi, nije nista zlonamerno nego samo licno iskustvo. Posto si zatvorio EGR a pri tom ga muski i vozis u tvom usisu nema nista za ciscenje, sve je to izgorelo i izaslo na auspuh, tako je kod mene bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, veliki i mali servis za novi Bravo 1.6 120ks, sve ukupno? Hvala unapred

Edited by lukaswoosh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, koja je cena malog i velikog servisa za Lancia Lybru 1.9JTD. I reci mi cene nosaca motora i zamene, mislim da mi je bar jedan los, kada ga palim nekad malo vise zatrese a imam vibracije na volanu? Koliko traje servis jer sam istegao misic na nozi pa da znam da li bih cekao ili bih ostavio auto. Mada kada sad razmislim do zakazivanja servisa ce me to valjda proci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliki i mali servis je oko 33000din,a nosace motora moramo pogledati,videti koji je za zamenu i tada reci cenu.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel vazi i dalje popust za clanove foruma? i koliki je popust (ako ga ima) za veliki i mali servis?

Jel upisujete podatke u servisnu knjizicu?

Hvala

Edited by Dushman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko bi bio veliki i mali servis za mog Punta 2001, 1.2 16v?

Oko 6000 rsd..

Jel vazi i dalje popust za clanove foruma? i koliki je popust (ako ga ima) za veliki i mali servis?

Jel upisujete podatke u servisnu knjizicu?

Hvala

Popust je 20% na rad...veliki servis za stila 1,4 je oko 22000 rsd a za punta 1,1  oko 15000 rsd. Mali servisi su ukljuceni u veliki servis. Posebno za stila mali servis je 6500 a za punta 4500 rsd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Pozdrav Gorane,zanima me cena zamene seta kvacila za stila jtd,sa vasim delovima? Hvala unapred.

Ako je 115 ks 27500 din sa druk lezajem.

 

Ovo je cena korpa+lamela+druk+ruke-20%popust za clanove ?

 

25500 rsd sa popustom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane molim vas da mi preporucite koji akumulator da kupim ,na poslednjem pregledu u vasem servisu mi je receno da je akumulator los i da ga treba zameniti. u pitanji je punto clasik akumulator od 44 Ah . Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto smo ovlascen Marelli servis mi ugradjujemo iskljucivo Marelli akumulatore. Necete pogresiti ako ugradite akumulator nekog od renomiranih prizvodjaca kao sto su Beru,Bosch,Exide,Varta,Tudor.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je veliki servis za Stila 1.8 bez ulja i filtera (posto je mali radjen)  ?

 

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel vazi i dalje popust za clanove foruma? 

 

Popust se obračunava ljudima sa važećim članskim karticama Kluba. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane zanima me informacija koliko iznosi zamena svih plocica i diskova za Stila 1.6 16v?

 

I takodje me zanima posto je za clanove dijagnostika besplatna koliko kosta kompletna provera auta.Auto je uvezen iz Slovenije pa me zanima sta bi trebalo da se radi tj sta valja a sta ne valja.

 

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pregled i dijagnostika su besplatni....a  komplet diskova sa plocicima za sva cetiri tocka sa zamenom je oko 21300 rsd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li vrsite popravku havarisanih vozila? U pitanju je Punto 2001, udaren odnapred i sve nabijeno do motora (hladnjak, farovi...). Ne moze da upali  :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...