Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

Gorane koliko kosta zamena termostata za stilo 1.9 mjt 16v i ima te li vi termostat neki kvalitetniji da ne moram da jurim ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel koristite ORIGINALNE DELOVE kod velikog servisa ili zamenske? Fiat stilo 1.4

 

I ako znas cenu sa i bez ukljuceng malog servisa. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliki servis je oko 18000 din bez malog. A veliki servis sa malim je oko 23000 din. Kais i spaner Dayco, ulje Shell, filteri Champiom, pumpa vode Marelli.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Ponedeljak bio kod Gorana i imam samo reci hvale za njega i zaposlene u servisu.Vozim Multiplu i posle velikog servisa auto nije mogao da krene sa malim normalnim gasom(veliki servis radjen u servisu cije ime necu pominjati)kod Gorana za 5 min.utvrdili sta je problem i u toku dana resili isti,inace problem bio pogresno zupcenje.Hvala jos jednom i sve pohvale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, da li imas mozda neku preporuku koji termostat da uzmem za stila 1.9 jtd 16v  (mjet) 103 kw. Moj ne zatvara skroz, pa bih da to resim pre zime, probao sam da nabavim originalni preko Boleta sa foruma ali nema, pa moram neki od ovih sto se nude u radnjama. Cuo sam da Facet ne valja nicemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane imam cisto informativno pitanje da od prilike znam sta moze da bude problem.

 

Naime kupio sam Stila 1.6 16v pre 2 nedelje u Sloveniji i dok sam bio na placu auto se ok ponasao nikakve greske i slicno sem za airbag i to sto klima pola hladi pola greje (ona digitalna).Ali cim sam izasao na autoput i presao 95/100 km/h poceo je da izbacuje gresku Engine Fault sve to tako dok ne bih presao 125/130 km/h.

I ako konstantno izbacuje gresku nista se nije desavalo vukao je isto kao i kad nema greske tako da ne znam sta je problem i da nije nesto strasno.

 

Inace dovezao sam ga do Srbije sa tim problemom/greskom bez problema.Pa da ne znas slucajno sta moze da bude problem.Sve jedno cu ja auto cim stigne sa carine da doteram kod tebe da ga proveris.

 

E da takodje kada je gorivo u autu na granici sa Srbijom palo na rezervu ta greska se nije gasila sve dok nisam ponovo sipao gorivo i ako kad sam ga probao na placu auto je bio na rezervi i nije izbacivao gresku.

 

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuvalja, kod drugara na 156-ici JTD zamena termostata počela da spada u mali servis. Stavio Behr i Facet, oba trajala po jednu zimu i posle izdali. I ja treba da ga menjam, planiram da uzmem Vernet, prva ugradnja u Francuze. Ima ih u Beo-Caru. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane vidim da te svi hvale i vidim da si dobar majstor pa ako mozes da mi pomognes jer vjerovatno znas...naime greska koja mi se pojavljuje je prouzrokovana senzorom papucice gasa(dijagnostika vidi tu gresku a gubi mi gas i upali check engine)...sad da li znas od kog auta moze na fiat bravi jtd 105 ako moze od nekoga ili samo od jtd brava/e...takodje moze li se to kako popraviti ili samo zamjena dolazi u obzir? I kako se skida..je li komplikovano i sta sve mora da se skida?hvala ti puno izvini:-)

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Goran pre 2.5 god jedini uspeo da resi problem papucice gasa... Kod mene je senzor bio ispravan, zamenjena instalacija od kompa do senzora... U pitanju je bio Stilo jtd. Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

E kod mene se upali check engine kada predjem preko vece rupe i zatrese se auto...i na dijagnostici ostaje ta greska papucice...moram je mjenjati...

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi uvek prvo proverimo instalaciju i izvucemo novu ako nam je sumnjiva. Potenciometar pedale gasa za tvoj auto odgovara samo jos od Multiple i Mareje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Gorane. Isto jtd ili svi motori odgovaraju? Je li tesko skinuti to i moze li se samo potenciometar skinuti?

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,zanima me cena zamene seta kvacila za stila jtd,sa vasim delovima? Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...