Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

gorane,vozim bravo 1.6 ,2001god. sa plinom i imam problem sa potrosnjom ulja,trosi ga do litar na 1000km ali nigde ne pusta ulje,ne dimi,lepo ide,sta bi mogao biti uzrok ovolike potrosnje? a ulje u njemu je selenija HPX 20:50,a posto mi ide i mali servis koje mi ulje predlazes posto i ovog gusceg trosi mnogo? hvala u napred

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crveni...pozovi i dodji bilo kada. Filipe...moralo bi par stvari da se izmeri na tvom autu...ako hoces javi se i dodji...063242007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,rec je o Fiat Stilu 1.4 problem sa kvacilom ili menjacem.Prosle zime je teze izlazio iz brzina pogotovu iz prve i to je trajalo bukvalno do toplijih dana.Celog leta je auto vozen bez ikakvih problema da bi sada sa ovim malim zahladjenjem ponovo ispoljio iste simptome.Inace auto solidno vuce i menjac ne krci pri promeni brzina pa bi me zanimalo vase misljenje o tome i zanimalo bi me koliko bi kostala zamena prednjeg lezaja na tocku jer mi se cini da cujem nekakvu buku sa te strane. Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednji desni homokineticki zglob,bravo 1.8  '97 bez abs-a,kolika bi bila cena zamene hom.zgloba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,rec je o Fiat Stilu 1.4 problem sa kvacilom ili menjacem.Prosle zime je teze izlazio iz brzina pogotovu iz prve i to je trajalo bukvalno do toplijih dana.Celog leta je auto vozen bez ikakvih problema da bi sada sa ovim malim zahladjenjem ponovo ispoljio iste simptome.Inace auto solidno vuce i menjac ne krci pri promeni brzina pa bi me zanimalo vase misljenje o tome i zanimalo bi me koliko bi kostala zamena prednjeg lezaja na tocku jer mi se cini da cujem nekakvu buku sa te strane. Hvala unapred.

Mislim da imas problem sa nekom sajlom menjaca...trebalo bi probati...a lezaj sa zamenom je oko 6500 din.

Prednji desni homokineticki zglob,bravo 1.8  '97 bez abs-a,kolika bi bila cena zamene hom.zgloba?

Zglob je od 3500-4500 zavisi od proizvodjaca a zamena je 1500 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se danas cekajuci zeleno ugasio na semaforu i ni makac vise. Detektovano pucanje zupcastog kaisa.

Osim kaisa da li mora da se skida glava jer je mozda pokrivio neki ventil, da se ravnja isto..... Naravno uz to onda se menja dihtung glave, ulje, filter ulja, antifriz itd .....

Procitah na forumu da ovaj punto 2002 1.2 8v u slucaju pucanja kaisa ne sustizu se ventil i klip tako da je to nepotrebna operacija vec samo zameniti set sa spanerom i uzupciti ga.

Da li je to tacno. Ako jeste koliko bi kostala ta operacija sa delovima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko tačno staje ulja u novu Cromu, da bi bila puna do maksimuma ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, pa 1.9 mtj 120ks. Zaboravih da napišem, kao da svi znaju koju imam.  :wallbash:  :blushing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane da li moze kod Vas pregled jedne Alfe 159 pre kupovine,kompletan ukljucujuci i limariju ili imate preporuku za nek drugi servis?Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...