Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

Gorane postovanje,

uradio sam zamenu glave volana, usled lufta u malom kardancicu koji ide ka servo motoru, u ovlascenom servisu.

Primoran sam da to radim kod njih usled garancije. Punto Classic disel

 

Luft je resen, ali su se pojavili novi problemi prvo neugodna vibracija ispod volana, koju sam sam resio, tako sto sam provalio da oplatu ispod volana nisu dobro zasafili, tj ispali su srafovi.

Medjutim pored ovog problema imam i nove koji su se pojavili a to je puckanje(blago zapinajnje) volana, kad se isti isti okrece, imam osecaj kao da je to negde tik iza obruca upravljaca. Ovo se desava sporadicno, obicno krajnjim polozajima volana.

Najbolje bi to opisdao, kao trenutak kad volan automatski vraca ruckicu za zmigavac, samo malo bucnije.

 

Pored tog puckanja koje se pojacava kad je ugasen servo, znaci dolazi do izrazaja sto je veci otpor okretanja, pojavilo se i to da ne radi zakljucavanje volana, kao i cinjenica da brava ima otpor pri davanju kontakra, i malo je izmestena iz prvobitnog polozaja.

 

Da li imate savet na sta da im skrenem paznju.

 

Znam da ovo nije vas problem, ali mi mozda mozete pomoci da se postedim odlazaka u servis do u nedogled...

Hvala.

Edited by bax76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze jos neko pitanjce :) Da si izvinim sto smaram al me zanima.. :)
Koja bi bila cena zamene ulja,filtera ulja,zamena svecica,?
pa onda sve ovo u slucaju da ocu i Zupcasti i spaner da menjam...? I koje svecice idu za fiat punto 1.2 8v 2002god bio sam u kit komerc ili ne znam kako se vec zove kaze da ima kao 3 vrste svecica za 1.2 8v cene od 400 pa do 700din po komadu...

Havala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bax....moram da probam taj auto i recicu ti....a Sholle....molim te za cene pozovi u servis...0112193543.... hvala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja moram da uradim jos nesto sto sam duzan.

Jos jednom se MNOGO MNOGO izvinjavam zbog nastalog nesporazuma.

Moram da priznam da nam saradnja nije lepo pocela,ne nasom krivicom jer smo imali trece lice u igri,ali koliko juce sve je popravljeno. :unworthy:

VELIKA pohvala za Gorana i njegovo strpljenje u celoj toj situaciji,na EXTRA profesionalnom odnosu i dokazu da jos ima ljudi kojima novac nije na prvom mestu. :clap:

Jedan od onih ljudi sa kojima se skapiras u 5 minuta.

SVAKA CAST Gorane i imas moju dozivotnu podrsku i preporuku. :thumbsup:

PS

Zbog celog problema i peglanja istog duzan sam i cast. :cheers:

Edited by asterix

Share this post


Link to post
Share on other sites

:laughing:  :laughing: Juce sam bio u servisu kod Gorana, i sve je prošlo ok. Mada mi se čini da većina ide zbog Nataše a ne Gorana i ostalih majstora. :fun:  :fun:

Edited by milosns

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da kažem par reči o auto servisu Goran.

 

Naime, kupio sam Fiat Bravo 1.9 MJT od devojke koja je održavala auto kod Gorana pa sam odlučio da i ja nastavim sa istom praksom (da kažem i da ujak održava svoj automobil u istom servisu i da je jako zadovoljan). Odmah bih želeo da kažem da prilično loše stojim sa automobilima jer je ovo prvi koji sam kupio (ranije vozio ćaletovog Golfa 2). 

 

Inače, menjao sam u Goranovom servisu ne mali broj stvari do sada (zamajac, set kvačila i još po nešto) pa mogu reći da sam imao prilike da vidim koliko se dobro radi.

 

Moj je utisak da je servis jako dobro organizovan, da su zaposleni veoma ljubazni i da majstori rade svoj posao profesionalno i kvalitetno. Što se cena tiče, po meni nisu nikako visoke, naročito ako se ima u vidu kvalitet pružene usluge. 

 

Elem, moram reći i da sam imao mali nesporazum sa vlasnikom servisa - Goranom: nema smisla da ovde pišem detaljno o tome, ali je poenta da me je Goran krivo razumeo ili sam se ja loše izrazio kada sam ga zvao telefonom za savet (inače je u pitanju bila banalna stvar - zaglavila se brava valjda na volanu pa nisam mogao da okrenem ključ te mi je Goran rekao kako to da rešim za dve sekunde).

 

U svakom slučaju, želim da se izvinim Goranu ovim putem, jako mi je neprijatno što sam ga, zaista nenamerno, uvredio (iskreno sam bio kao p****n kada mi je Goran to saopštio). Nadam se da će me Goran razumeti i da ću ja sačuvati dobrog majstora a on zadovoljnu mušteriju. Još jednom izvini Gorane. 

 

Sve u svemu, moja preporuka za Auto servis Goran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovi Gorane,

 

imam sledece pitanje

Vlasnik sam Fiat Stila 1.6 16v 2002

 

problem je sledeci:

Cesto mi je upaljena lampica (80% vremena je ukljucena vraca se posle 5-6 uspesnih paljena, retko kada prodje ceo dan da se ne vrati)Check Engine a greska na dijagnostici je P0340 (Camshaft Position Sensor Circuit Malfunction)

i situacija je sledeca kada nema te greske u ono malo procentualnog vremena auto ide odlicno od 1000 pa na dalje obrtaja

a kada je greska tu ide veoma lenjo i nema snage na uzbrdicama pogotovo.

 

Zanima me koliko para bi bio taj deo kao i zamena kod vas?

ili ako ste imali iskustva sa ovim problemom da lije obavezno crkao i treba zameniti senzor ili je moguce da je do necega drugog.

 

Mnogo bi mi znacio vas odgovor i vase misljenje posto sam kratko vlasnik auta i lomim se da lida ulazem ili da ga prodajem(naravno ako je potrebno dovescu auto kod vas u servis za bilo kakav pregled)

 

Hvala unapred na odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi zakaciti senzor na oscilokop,izmeriti vrednosti pa ga zameniti ako nisu dobre. Ne znam tacno cenu senzora ali mislim da deo i zamena nebi tebalo da kostaju vise od 5000 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi zakaciti senzor na oscilokop,izmeriti vrednosti pa ga zameniti ako nisu dobre. Ne znam tacno cenu senzora ali mislim da deo i zamena nebi tebalo da kostaju vise od 5000 din.

 

Da li mozete proveriti tu cenu i da limogu da dodjem kod vas sad u subotu?

Pitam za subotu posto kao i vecina radim od 9-17h na skroz drugom kraju grada pa mi je malo teze da dodjem u toku radne nedelje.

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,

 

zanima me cena zamene gumica balans stangle i glavcine predjeg desnog tocka Stilo 1.8

 

Hvala Vam.

Edited by DraganUS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Goran

Živim u Nišu i nisam u mogućnosti da dođem kod vas a vidim da vas mnogi hvale

U pitanju je Fiat Stilo 1.8 sa ugrađenim plinom.

Pri vožnji na TNG i sa upaljenom klimom pri zaustavljanju auto se ponekd ugasi (izgubi snagu i kao da počne da se kopa u mestu). Slično se dešava i u vožnji na benzin samo što nema gašenja. U ovim slučajevima pri pritisku kvačila broj obrtaja naglo padne (400 i manje). Kad klima nije uključena broj obrtaja se prilikom pritiska na kvačilo i zaustavljanja postepeno smanjuje do oko 900 obrtaja.

 

Bio sam na dijagnostici i u ovlašćenom Fiat servisu u Nišu. Nisu mi mnogo pomogli i rekli nešto već nisam pročitao ovde na forumu. Računar ne prikazuje ni jednu grešku.

Na dijagnostici se vidi da na benzinu i TNG-u nakon uključivanja klime broj obrtaja neznatno padne (a trebao bi da bar ostane na istom ako ne i da se pojača). A ovo mi liči kao da nedostaje informacija računaru da je uključena klima.

 

Auto je 2002 godište i nisu uspeli da mu učitaju osnovne parametre za leptir gasa da li je to zaista moguće?

Već mi je skidan leptir gasa i detaljno opran (samo klapna).

Možda nije bitna stvar i vezana za ovaj problem ali kada je motor hladan (a nekad i kada je vruć samo znatno manje) pri oduzimanju gasa cimne.

 

Da li je moguće u slučaju da je leptir gasa sporan da isti demontiram i da vam pošaljem na servis/reparaciju?

Stvarno sam u očaju jer ovde niko ne može da reši problem.

Edited by terziconi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...