Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

Pozdrav Gorane, ukratko, curi mi nafta! Za vreme praznika je cale primetio da ostavljam par kapi koje nisu ulje, juce sam primetio da ostavljam baricu ispod auta! Nafta. Posle voznje nafta bukvalno curka jos neko vreme. Posto je guzva ispod haube, video sam jedino da je menjac ceo vlazan, na njega se sliva. Posao mi je kod Vas u blizini pa mi odgovara da jedno jutro dovezem auto da sredimo to, samo kazite kada, ili moram da zovnem telefonom da se zakaze?

Radi se o Puntu jtd 59kW.

 

Veliki pozdrav Milan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Za proveru auta pred putovanje vazi samo termin od 08.00 ili moze malo kasnije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da se zahvalim i ponovo pohvalim servis! Problem resen cas posla!

I srecan rad sa novom spravicom koja je stigla u servis :) ako klima bude zezala, znam gde cu da je proverim :)

Veliki pozdrav Milan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, jel preporučuješ pre zamene ulja da se sipa ono neko sredstvo za ispiranje motora? Koliko vidim ima mnogo gareži iznutra, pa verujem da bi bilo bolje da se to skine. I ako preporučuješ, šta da uzmem?
Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek je bolje isprati motor, svi ispiraci su na istoj bazi. Svakako FIRE motori imaju problem sa zapusenjem usisa uljne pumpe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na prebrzom odgovoru. Sutra ću zvati u servis da vidim kad bi mogao veliki servis da se uradi.
Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane

uzeo sam stila 1.9 mjet 

dijagnostikovan je problem sa protokomerom, senzorom nivoa goriva u rezervoaru, senzorom zagadjenosti klime (mislim da sam sve lepo zapamtio)

takdje bih uradio veliki servis i trebalo bi pregledati prednji trap i komplet auto.

Interesuje me cena za veliki servis i ovo sto je dijagnistifikovano. Takodje me interesuje kako se zakazuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane, da li postoji mogucnost da dodjem neki dan rano ujutro (od 8 vi radite?) imam nekih problema sa zadnjim trapom na puntu mk2b 1.3mjtd. Skoro sam promenio amortizere u ovlastenom servisu u BiH kad sam bio i trebalo bi da su u pitanju originalni amortizeri.

Ali sad imam utisak da je auto jos tvrdji nazad nego prije. I najmanje sastave na asfaltu osjetim kao da silazim autom niz stepenice... 

 

Da li je moguce da su opruge zrele za zamjenu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, jesu li iste servo letve za sva vozila Bravo/Brava/Marea grupacije? I koliko košta zamena cele letve kod Vas(ja bih doneo drugu)? Hvala

Edited by Delic9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delovi su ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=33155&p=909884

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=59556

 

-----------------------------

 

Mora da se čita prvi post (kojim je otvorena tema) jer tu npr. piše za par stvari koje su pitane, poput toga kako se zakazuje, na koji telefon, kojim danima...isto tako i:

 

Molim Vas da se za cene i termine javite u servis...011 2193543. ili 065 2193543.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,zanima me koliko kosta zamena seta kvacila za fiat Bravo JTD 105 99',ja bih doneo nov set,znaci samo zamena i da lipreporucujes zamenu plivajuceg zamajca prilikom zamena seta,kao i stavljanje fiksnog ako je plivajuci otisao,posto je nov 300e...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tvoj model moze i fiksni , ali set kvacila ti onda nije isti. A zamena delova je 6000 ili 7000din...moras pitati u servisu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ću tokom leta dolaziti za Bg,planirao bih čišćenje dpf filtera,zamenu ulja u aut.menjaču i proveru kočnica,ogibljenja..sve vitalne stavke koje nemogu proveriti tj.poveriti malim servisima. I koje bi po tebi bili osnovni zahvati da vozilo "očvrsne" za period od 5god. Zato bih te zamolio za neku okvirnu cifru u rds.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane, da li imate neko resenje za hill holder u puntu? Vise mi smeta nego sto mi koristi. Najradije bih ga skroz deaktivirao ali dolazi u obzir i da zbunimo senzor nagiba nekako pa da HH hvata samo na vecim uzbrdicama

Edited by cane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...