Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

Gorane,

Molim za info koliko bi okvirno kostalo da se zamene zadnji paknovi na puntu 2004god, 1.9 mjet 101 ks(bio kod tebe, zbog klapne za grejanje na automatskoj klimi :D )

Tvoji delovi i ruke naravno?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok hvala za info, danas sam skinuo dobos da vidim stanje i po meni nisu za zamenu jos, ali bi trebalo da naletim kod vas da se to strucnije utvrdi da li menjati ili ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane,koliko bi me izasla reparacija alternatora u najgorem slucaju? Bravo 1.8gt 1997god je u pitanju. Montaza,demontaza ,tvoji delovi i ruke naravno.

Edited by IgorBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dogovoreno, nije nista hitno. Kada ispadne neki, tada...

Usput, fali mi ona plastika sto ide sa unutrasnje strane, skida se kada trebaju da se skinu zadnja svetla...

Kruznog je oblika, precnika oko 4-5 cm...

Ako neko ima bilo bi super da mi javi pa da se dogovorimo... Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pohvala za Gorana!Sinoc mi se desio manji problem na kolima i povodom toga postavio sam Goranu pitanje  i nisam ocekivao da me odgovor ceka vec danas u 6h ujutro! :unworthy:

Jos jednom veliko hvala na dostupnosti i profesionalizmu! :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, interesuje me da li na stilu postoji neka opcija konfigurisanja instrument table sa examinerom, desava se sledece, ne pokazuje da su vrata otvorena, ni nikakve informacije sto se tice bord racunara znaci kao da nemam trip dugme ni menu dugme, ne pokazuje ni neke lampice kao sto su grejaci tempomat i lampice ulja i akumulatora, sve ostale rade. informacije o potrosnji vidim samo na navigaciji, odradio sam test table preko fes-a pomocu elm327 i sve radi, pozajmio sam drugu tablu i na njoj je sve ok, cuo sam da je moguce prilikom cackanja kilometraze da se nesto poremetilo a pri tom znam da je spustena na tabli, ali kao da moze samo sa ovlascenom dijagnostikom ponovo da se konfigurise. Ako je ovo moguce da ne menjam tablu dogovorio bi se sa vama kada da dodjem da to odradim.  

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, da li radite Alfe isto kao i Fiate? Znam da radite Alfe samo sa JTD motorima, ali me zanima da rešavate sve probleme, poput onih nezgodnih kada treba da se čeprka ispod kokpita, kao na primer kada zezaju klapne za vazduh. Da li radite komplet elektroniku? Mislim konkretno na 156 i 159.

Izvinjavam se ako je pitanje nezgodno, nemam nameru da zezam, nego pitam zato što si rekao da ste skoro počeli da radite Alfe. Inače održavam moj auto kod tebe i svakom te preporučujem.

I još jedno pitanje. Da li su 2.0 20v motori u Lybri zaista veliki potrošači ulja? Da li je to poretka 1l/3000km ako se vozi na plin. Znam, znam, rekao si mi vozi JTD i uživaj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, još jedno pitanje. Koliko bi izašlo čišćenje intercoolera i creva na Bravu 1.9JTD? Sav je mastan, kao i turbina spolja. Inače auto ne troši ulje ni malo. Da li je to veliki posao, pošto bi to odradio kada doteram auto na mali servis.

 

I još mi pade na pamet čišćenje usisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane,koliko kosta veliki servis za bravo 2.0 20v HGT,1996.god ? Interesuje me cena delova i koliko su ruke? Hvala! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane trebalo bi da napunim klimu na Puntu i vjerovatno da se provjeri sistem pošto je prošle godine u maju, kada sam kupio auto, napunjena i negdje početkom oktobra se ispraznila.

Koliko bi ta intervencija otprilike koštala?

Sent from my LT30p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz Gorane, imam pitanje za jednog stila od drugara.

Stilo je 2003 godiste 1.9 JTD 80 konja a pitanje je da li egr ventil na njemu mora softverski da se gasi ili moze samo fizicki, i koliko kosta taj poduhvat okvirno kod tebe u servisu.

Hvala 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, jedno pitanje, možda neprijatno :D

Da li planiraš da radiš VW :D

Mnogo mi se sviđa Passat B5.5 karavan 1.8T, ide fabrički kao mećava, a kada se čipuje jede malu decu. Ne znam ni jednog majstora za VW kao što si ti za Fiate, pa reko da pitam, mada su mi nade male.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neee....mator sam sad da bi ucio nesto iz pocetka....Zao mi je...ali pun je Beograd dobrih majstora za WV....ne brini za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...