Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

Izvinjavam se Goranu i celom osoblju "Servisa Goran" što sam posumljao u njihov profesionalizam.

Veliko Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze da nemate slucajno dihtung pumpe za ulje do bloka od petaka 2.0.Pasuje od 2.4jtd takodje,inače kataloski broj mu je 7774233?

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, treba mi savet. U pitanju je punto 2004 godiste 1.9 mjtd.

U pitanju je curenje ulja oko filtera za ulje.

Koliko sam upucen on ima creva koja dovode i odvode ulje do samog filtera pa dalje u hladnjak ulja ili tome slicno.

Meni su ta creva masna, nisam mogao tacno da zakljucim odakle curi.

Pa ako mozda iz iskustva znas sta je tu slaba tacka, gde moze da popusti i sta treba menjati.

Hvala,

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kroz ta creva ide antifriz a ne ulje. Verovatno ulje curi na spoju hladjnaka i uljne pumpe. Postoji okrugla gumica koja se vremenom stvrdne i curi na njoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala na odgovoru.

Dosao bi da se to pogleda, koliki je to posao i koliko okvirno to kosta, da li treba zakazivanje ili moze da se navrati samo?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,

Imam Fiat Stilo 1,9mjet, 8v, 2005.god. Da li radite čišćenje EGR ventila i usisne grane.

Koliko bi okvirno koštalo i koliko vremena vam treba da uradite taj posao?

Jedan majstor mi je rekao da je to prilično komplikovan posao, zbog skidanja dosta delova i da moram da mu ostavim auto dva dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,interesuje me cena dela i cena zamene za nosac motora,gledano od napred sa leve strane (gornji,do motora) za Punta 1.8 HGT ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mala je kolicina ulja u pit izmedju min i max....tako da bitno je koliko ima kad je hladan.....a sto se cuje hidro podizaca....dovezi da cujemo....

Sve pohvale za servis Goran, sporting vise ne cvokoce, zuji kao cika kuretov bmw :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,

Zanima me da li moj Punto 2003 godiste 1.9 multiJet ima onaj famozni plivajuci zamajac?

Ne znam to pa reko da pitam na pravo mesto.

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gosn Gorane, molio bih za savet, po forumu se povela prica oko ulja za JTD/MJT motore, ja sam u mog punta sipao seleniu turbo diesel 10w40, a mnoge kolege kazu da mora da ide u njega selenia WR, pa me zanima sta vi mislite o tome?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,

Imam problem sa Stilom, 1.6 benzin. Poceo je prilicno da trosi ulje (oko 1l na 1000km), a ne vidi se nigde da "prosipa" na motoru, filteru, itd (niti nesto dimi, niti gubi snagu).

Interesuje me sta bih mogao da ocekujem kada bih krenuo to da popravljam, i koliko bi bilo bolno.

Pretpostavljam da moze da bude problem do gumica ventila, ili uljnih karika, pa me interesuje koliko bi kostale te intervencije, ili ako mora da se radi generalna, koliko bi to kostalo.

Ima li kvalitetnih delova kod nas za takve intervencije, tj da li bi se tako resio problem na neki duzi rok (stotinak hiljada km)?

Takodje me interesuje Vase misljenje, da li bi bilo isplativije, naci drugi motor, i moze li se taj motor ikako proveriti, ili je to lutrija?

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo Gorane,

Pre izvesnog vremena sam kupio Grande Punto 1.3 mjt 75KS imam 2 problema koja bih da rešim i jednu nedoumicu. Problemi su sledeći, povremoneo mi se uplali signalna lampica za volan i onda je nemoguće upravljati, takođe volan ne stoji pravo pa sumnjam da je u pitanju senzor položaja volana, drugi problem je da osetim da se auto vrlo blago zatrese kada kreće, ali u toku vožnje nemam osećaj da kvačilo proklizava tj. kada naglo dodam gas nomarlon ubrzava u bilo kojoj brzini. Nedoumica je oko lanca, auto je prešao 75500 i ne bih radio veliki servis tj. zamenu lanca ako ne mora, uradio sam samo mali servis.

Da li moram da zakazujem za ovo ili može da se ova dijagnostika uradi i bez zakazivanja.

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gosn Gorane, molio bih za savet, po forumu se povela prica oko ulja za JTD/MJT motore, ja sam u mog punta sipao seleniu turbo diesel 10w40, a mnoge kolege kazu da mora da ide u njega selenia WR, pa me zanima sta vi mislite o tome?

Hvala

Jel moze savet majstoree ?? :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...