Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

Veliki pozdrav za tebe, evo odlucio sam se da po silnim preporukama za tebe, zatrazim informaciju ovde. Naime posto sam od skora vlasnik Fiat Stila JTD 3 vrata ,i sada bbih hteo da uradim neke stvari koje su pocele da se demonstriraju ubrzo nakon kupovine, nabrojacu o cemu se radi, a posto imate iskustva vi cete vc znati sta kako, interesuju me okvirne cene da znam koliko ovca da spremim pa da s ecujemo posle praznika da dovezem auto.

1. sve vece vibracije u kabini, predpostalvjem da je nosac motora, verovatno kao i kod vecine, no to ce se konstatovati, ali okvirno cena sa zamenom tog famoznog ispod akumulatora? Inace bash se oseti da lupi kad krenem tako da mozda je josh neki, kad naglo dam gas bash lupi

2. knedle u ubrzanju na nekih 2-2.5 hiljade rpm, kazu na forumu EGR prljav, no i to treba dijagnostikovati na licu mesta. ali ako je to znaci cishcenje EGR-a?

3. ciscenje interkulera? jer vidim da ima dosta ulja dole na crevu, a i primetio sam da se ceo interkuler koji se drzi na neka dva klina dosta drma

4. zamena veznog lima ( sa mojim novim limom, znaci ruke za to)

Znam da treba dosta novaca al ajde da vidim okvirno, mada da ga sredim trebace josh sigurno 500e, ima tu stvari koje sam nashao da ce uskoro morati da se radi, i kad smo vec kod svega toga, interesuje me cena velikog servisa? jer ce i on uskoro

Hvala i pozdrav

edit, smaram :D ali josh jedno pitanje, kad drmam volan dok je u mestu auto malo levo desno, lupka, da li je to zbog nosaca? ili tako lupka kad letva dobije lufta, inace dosta lupi kad u rupu neku udarim a trap je u redu sve, lupi sa desne strane negde kod tocka onako tup zvuk :D auu vidim ja da cu da ulozim vishe plata da sredim Stila :D

Edited by JTD_POWER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav od novog člana foruma i novog vlasnika Fiat vozila :)

Ako bi Goran mogao da mi kaže cenu velikog servisa (delovi+ruke) za Fiat Bravo 1.2 16v (2001), br. šasije ZFA18200005122825.

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovanje, interesuje me koliko košta varijator, njegova zamena i da li imam garanciju? Lanicia libra 1.8...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delovi i ruke oko 20000 dinara. Ako hoces tacnije poslacu ti spisak na pp.

Delovi za remont varijatora su 1000din ...ruke su 8000 din ...garancija godinu ili 20000km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delovi i ruke oko 20000 dinara. Ako hoces tacnije poslacu ti spisak na pp.

Delovi za remont varijatora su 1000din ...ruke su 8000 din ...garancija godinu ili 20000km

Hvala najlepše na brzom odgovoru. ubrzo ću zakazati kod vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delovi i ruke oko 20000 dinara. Ako hoces tacnije poslacu ti spisak na pp.

Može na priv kompletno.

(staviti samo da li je sa popustom ili bez)

Hvala puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je nedelja i nisam u servisu ne mogu ti tacno reci cene delova. Ruke su 7500 din a garancija sa nasim delovima je 60000km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast na profesionalnosti, sve što sam čuo o vama da ste odlični, apsolutno je tačno :thumbsup:

Interesuje da li ste razmišljali da povećate kapacitet servisa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam Fiat Brava 1.6 16v 1997 g. Autoklima ispusta na isparivacu (dakle u kabini kako mi je receno). Koliko kosta popravka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane danas sam zvao Vas servis radi informacije i eventualnih radova na ugradnji delova klima sistema (delom zamena postojeíh i ugradnja razmontiranih) u Fiata Coupe, a u pitanju su kompresor, hladnjak, isparivac, neophodna creva, povezivanje elektricnih kablova kao i punjenje iste i kontrola rada, medjutim gospodjica koja mi je pozelela dobar dan nije maltene ni sacekala da joj iznesem problem vec je kao iz topa rekla da isto na tom modelu ne radite.

Prosto ne mogu da verujem da je razlog tome nedostatak tamo nekog specijalnog alata i sl...

Vas bi zamolio za tacniju informaciju, eventualnu cenu i ako vi to ne radite preporuku kome bi mogao da se obratim.

Pozdrav, Dejan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane imam jedno pitanje, menjao sam paknove i dobose pre par dana (sam u kucnoj varijanti) i posle 2-3 dana voznje poceo je sam da mi se pali ABS svaki put kad stisnem kocnicu, danas sam opet skinuo dobose i nasao metalne opiljke u zadnjem levom tocku posto je polugica od rucne malo kacila o glavcinu tocka ali samo onda kad se zategne rucna. Pa me zanima sta sam mogao da zeznem tj da li sam nekako zeznuo senzor ABS-a ili moze biti nesto drugo u pitanju. Ocistio sam koliko sam mogao sve oko senzora i izmedju senzora ali i dalje se isto desava. Kad bih mogao da svratim da pogledate u cemu je problem i da li ce smetati ako izvadim osigurac ABS-a da ne vozim ovako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani Gorane,

Da li bi mogli da zakazemo pregled i dijagnozu oko iritirajuceg zvuka tkz "skakutavog kaisa". Karakteristican zvuk kada se hladan auto upali, prestaje, cim se malo ne zagreje. Pisalo se dosta na forumu o tome.

Savetovali su me da je kais, kontrolisano u servisu to je ok, nakon toga - remenica alternatora, to sam servisirao servisirano, a zvuk je ostao isti, pretpostavljam da je ostalo pogledati remenicu radilice, ali hajde da vi to strucno pogledate.

U pitanju je Brava 1.9 JTD 2001.

p.s. da li radite i podizace prozora - sajla je u pitanju. Zvao Boban sajle, ceka se 2-3 nedelje.

Hvala,

Goran

Share this post


Link to post
Share on other sites

poštovani gorane.Zanima me cena zamene seta kvačila kao i podloške u menjaču(čuje se škripanje iz menjača kada je pedala puštena).u pitanju je brava 1.4 12v,menjač kao kod punta.zanima me kompletna cena,vaši delovi+ruke kao i kompletan pregled vozila.član sam kluba.unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, koliko bi kostalo da mi pregledate auto pred put na letovanje i kada bi se mogli potrefiti za to ?

Fiat Bravo 1.2 16v - vec radjen kod Vas .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...