Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

Pozdrav Gorane,

Interesuje me koliko bi koštala zamena prednjih amortizera (koja marka, dampo?)i prednjih viljuški (naravno, Vaši delovi) na fiatu punto mk2 1.9 jtd 2000. god i koje viljuške preporučuješ? Takođe, imam u fiat bravu 1.6 sedišta sa grejačima iz HGT-a pa me zanima da li bi mogli da ih spojimo na instalaciju da greju-koža 'ladna zimi ki gujina leđa?! :whistle:

Hvala unapred..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,

Jedno pitanje; od skora mi je na grande puntu počela kilometraža da trepće i veoma je iritantno.Pitanje je da li to može da se sredi ili ne?

Auto je kupljen u delti 2008 i sigurno nije radjeno ništa oko kilometraže.

Unapred zahvalan na odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Goran

Da li slucajno imas originalnu dizalicu za Stila?Onu iz rezervnog tocka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane mozes li da mi kazes cenu za mali servis + prednji diskovi i plocice?

za stilo 1.9 jtd (115) naravno sa popustom za clanove kluba :) i ko je proizvodjac diskova i plocica koje ugradjujes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e gorane koliko bi kostalo da se uradi mali servis i da se zameni ulje u menjacu i dizne kod 1.9d,dal se mogu cistiti il se menjaju ,tj stavljaju nove :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane pozdrav,

U poslednja dva meseca su mi se tri puta palile ove dve greske zajedno P1205/P2453 za pritisak u DPF-u. S tim sto se regeneracije normalno desavaju na 400km, DPF po FES-u nije zapusen tj normalno stanje, EGR i senzor boosta kompletno ocisceni. Na nekom nemackom alfa forumu nasao sam objasnjenje da je 95% otislo tj napuklo ili nagrizeno neko malo crevce od 5cm duzine izmedju senzora pritiska DPF i samog DPF pa senzor ne moze da izmeri razliku pritiska. Meni to pije vodu jer ove greske su se palile samo na auto putu pri vecim brzinama prvi put na 170km, drugi na 140km, treci put na 110km/h.

Znaci dosao bih da to pogledate i da li imate to crevo ili ono moze da se reparira stavljanjem drugog creva preko starog.

Takodje koliko je mali servis za Cromu 16V sa sintetickom Seleniom (onom za DPF) i filterom kabine sa aktivnim ugljem(ako ga imate) sa clanskim popustom. Takodje me interesuje izbor prednjih i zadnjih diskova i plocica sa cenama ugradnje. Hvala,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Šta si uradio sa ovom greškom?

Imam isti problem.

Kod mene se, takodje, dešava da u bilo kom stepenu prenosa pri 1500 do 1800 obrtaja dolazi do blagog gušenja, i kada pustim ili dodam gas "stvar" se reši. Ne znam da li ovo ima ikakve veze sa ovom greškom ili je to nešto drugo :question: ?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos nista jer mogu da koristim auto normalno, a ovo drugo sto me pitas mi zvuci kao zaprljan EGR ventil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista neverovatno korektni ljudi u servisu a narocito gazda Goran , nije da laskam zaista mislim tako sto sam i osetio na svojoj kozi prilikom jednog malog servisa i intervencije u vezi alternatora (riknila neka ploca) u zadnjih mesec dana ! Coveku (mislim na Gorana) nikad nije tesko da te saslusa i posavetuje kako bi sto lakse i jeftinije resio problem sto danas u zemlji Srbiji u 21. veku je zaista retkost. Skoro svako gleda da te klepi po usima , da ti ugradi krs delove i jako je malo ovako korektnih ljudi pa mi i zato croma dise punim plucima da se tako izrazim . Hvala na svemu i puno uspeha u daljem radu ! POZZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ne znači da ovde pitate oko tehničkih problema na Vašim automobilima. To ćete raditi u podForumu za takva pitanja, zavisno od toga koji automobil posedujete :

Lybra

Ostali Lancia modeli

Uno/Tempra/Tipo

Bravo/Brava/Marea/Multipla

Punto mk.1/Punto mk.2

Grande Punto/Stilo

Ostali Fiat modeli

Na ovoj temi postavljate samo opšta pitanja oko servisa i usluga koje se u njemu pružaju.

Takođe, postoji i tema za iskustva sa servisima:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=5125

Svako iskustvo koje se tamo napiše je mnogo vidljivije i sa više efekta, jer upravo tu temu ljudi gledaju najviše kada su servisi u pitanju. Do sada je pogledana 53.989 puta... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest maliomladinac

Koliko bi kostala provera ulja u menjacu Grande Punto 1.4?

Masti mi menjac kod poluosovina, ne znam koliko dugo to traje, i ponekad teze ulazi u brzine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, kakva su iskustva sa riknjavanjem instrument tabli na Stilu?U pitanju je 1.8 16v, 5v....Prosle godine sam promenio jednu,sada je i ta zviznula....Jel je to `normalna` pojava ili treba traziti problem negde pre table?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam sledeci problem.

Vozim fiat stila 1.6 na gas.U poslednje vreme mi je malo teze palio ujutru,nekoliko puta zavergla i upali.Cinilo mi se da kad upali nekako neravnomerno radi kao da su dizne prljave.

E onda sam pre neki dan otisao kod majstora da mi samo skine dozne i otisao sam kod drugara u ovlesceni servis koji mi je ocistio dizne na nekom skupom uredjaju koji je samo za ciscenje dizni.Posle ciscenja testirao ih je i reko mi da dve dizne bacaju gorivo dobro ,treca malo slabije a cetvrta bas slabo ali baca i ona.

Vratio sam se kod majstora koji mi je vratio sve i po zavrsetku smo upalili auto ali Motor neradi kako treba,pri davanju gasa istrokira i tako svaki put.cim se prebaci na gas onda je ok.

E sad,pre ciscenja dizni koje su tada bile bas zaprljane nije se to desavalao a sad kad su ociscenje desava trokiranje.Nije mi jasno,razumem da te dve dizne nisu najbolje ali ni pre cicscenja nisu bile ok pa auto pri davanju gasa nije trokirao.

Zanimame da li neko mozda zna o cemu se radi i ako su te dve dizne problem gde mogu da ih sredim jer mi se nekupiju nove jer su u delti 20000 din :( a nema ih nigde drugde.

Sta da radim !!! :)

Pozdrav svima i srecna nova godina i bozicni praznici !!!

P.S. Ako mozete da mi resite problem,zeleo bi ako je moguce ovim putem da zakazem dolazak u servis.Tek sad sam cuo za vas i da odnos cene i kvaliteta u vasem servisuje sasvim korektan !

Unapred hvala !!!

Spostovanjem

Ristanovic Srdjan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane,pozdrav !

Moram da priznam i da dam pohvalu na odradjeni posao u vas i vasih majstora u vasem servisu sto se tice mog problema sa diznama.

Vozilo sada radi besprekorno,pali vuce i sve u svemu sve pohvale i moram da priznam od mene cete imati svaku preporuku. !!!!

E sad nesto me zanima,

s obzirom da vozim fiat stila 1.6 na gas po prebacivanju na pogon na gas voznji kada vozilo zaustavljam i smanjujem brzinu pri izbacivanju iz brzine ili pritisku kvacila naglo mi padne broj obrtaja i auto se ugasi.Zatim ponovo upalim bez problema i ponovo prebacim na gas i posle izvesnog vremena ponovo se dogadje isto.

Sobzirom da se je to pocelo da se desava odma sledeci dan po ciscenju dizni da li mozda ima neke veze sa tim ili ne?

Inace jos jednom da vam se zahvalim za veoma profesionalno odradjen posao sa diznama! Auto na benzinu radi savrseno!!!

Veliki pozdrav i hvala na ukazanom veremenu.

S postovanjem

Ristanovic Srdjan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da zahvalim Goranu i majstorima u servisu na ekspresno i kvalitetno odrađenom setu kvačila i menjaču. Što je najvažnije cena je bila povoljna imajući u vidu obim posla.

Apsolutna preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja idem u petak sa prvim petlima na pregled. nosim sa sobom poduzu listu pitanja i stavki za pogledati.

mislim da cu biti prva musterija koja ce iz servisa izaci u trku najuren sekirom ili srafcigerom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...