Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

Ta Alfa sa kvarom na multiair jedinici i turbini i senzoru ugla volana, itd, itd… je moja (na žalost ;-)

 

Ali sam takođe iznenađen gužvom i angažovanjem Gorana i ostalih momaka u servisu! Organizacija im je odlična, bar tako deluje :-)

Tako da se ne kajem što sam prešao 200 km da bih došao kod njega u servis.

 

Veliki pozdrav!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da ostavim ovde trag da je Mito servisiran propisno ;-)

 

Za Fiat servis „Goran” samo pohvale sa moje strane!

Urađeno sve po dogovoru. Stavku po stavku su mi obrazložili zašto su šta uradili, šta predlažu, šta treba kasnije itd…

Sve su me razumeli, sve su znali: vrlo profesionalno, kulturno, ljudski, ništa „sa visine”…

 

Tako da od mene samo preporuke za ovaj servis. 200 i kusur kilometara u jednom pravcu, ali opravdano 100%.

 

:cheers:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Goran Zemun

 

Poštovani Gorane,

dugo sam pratilac foruma i redovan posetilaic servisa pa mi je poznato kakva je guzva,. Zato da se požalim ovako prvo mada će ishod verovanto biti da dodjem da se pogleda, obzirom da se radi o kočionom sistemu na mom stilu.. Naime, potpuno je u voznom stanju, kočnice ne propoadaju, normalno koči po mom subjektivnom osećaju ali mi se par puta palila lampica za kočionu tečnost i kad sam danas pogledao jedva malo preko minimuma. Nisam mogao da vidim da negde curi, verovanto je da je to pomalo ako se negde dešava. Ne znam da li ima smisla da dolivam tečnost ne znam koja je u pitanju a nisam siguran da li se mešaju, sipano je poslednji put kod vas u servisu.

I još nešto, nikada da pitam da li je moguće kod vas u servisu izabrati kod zamene ovih potrošnih delova (filteri itd) izmedju više proizvođača?

Hvala

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, milekontras said:

@Goran Zemun

 

Poštovani Gorane,

dugo sam pratilac foruma i redovan posetilaic servisa pa mi je poznato kakva je guzva,. Zato da se požalim ovako prvo mada će ishod verovanto biti da dodjem da se pogleda, obzirom da se radi o kočionom sistemu na mom stilu.. Naime, potpuno je u voznom stanju, kočnice ne propoadaju, normalno koči po mom subjektivnom osećaju ali mi se par puta palila lampica za kočionu tečnost i kad sam danas pogledao jedva malo preko minimuma. Nisam mogao da vidim da negde curi, verovanto je da je to pomalo ako se negde dešava. Ne znam da li ima smisla da dolivam tečnost ne znam koja je u pitanju a nisam siguran da li se mešaju, sipano je poslednji put kod vas u servisu.

I još nešto, nikada da pitam da li je moguće kod vas u servisu izabrati kod zamene ovih potrošnih delova (filteri itd) izmedju više proizvođača?

Hvala

 

 

Pozdrav, naravno da mozete birati brend koji zelite ili doneti svoje delove. Sto se nivoa tecnosti za kocenje tice, nivo pada kada se plocice potrose ili kada negde curi. Posto postoje mesta koja Vi ne mozete prekontrolisati, bolje je da dovezete na pregled neko jutro u 7 i 30. Dolivanje samo ako je nivo bas jako nizak i mozete doliti Dot 4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je najbolje, doći ću verovatno u ponedeljak, videće se odmah šta je kad se podigne, diskovi i pločice su nadam se dobro, pošto su menjani relativno skoro, pre će biti neko curenje iz sistema.
Pozdrav

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brzo, efikasno i profesionalno je rešen problem sa kočnicama, zakazan je čak i kontrolni pregled obzirom da se radi o osetljivom sistemu i značajnom za bezbednost. FIAT kao kompanija bi trebala da podrži i ovakve servise koji nisu samo za nova vozila u garantnom roku i da tako dodatni značaj svom brendu.

 

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani Gorane,

Koliko iznosi cena zamene prednjih diskova i pločica? U pitanju je Punto EVO 1.4 8v, interesuje me samo cena za ruke bez delova...

Hvala unapred na odgovoru.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, Monopolist90 said:

Poštovani Gorane,

Koliko iznosi cena zamene prednjih diskova i pločica? U pitanju je Punto EVO 1.4 8v, interesuje me samo cena za ruke bez delova...

Hvala unapred na odgovoru.

 

Postovani, izvinjavam se na kasnjenju sa odgovorom. Razlog je sto nisam u Srbiji i ne citam ove postove svaki dan. Da ne bi cekali moj povratak, molim Vas pozovite 063242007 i Sloba ce Vam dati odgovor. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Goran Zemun

 

Majstor Gorane,

 

Koja je cena ( orijentaciono ) velikog servisa za Grandea benz 1.4 2009g atmosverca naravno sa vašim delovima i opet naravno u kvalitetu :)?

 

Trebao bih u ponedeljak sinu da kupim jednog grandea pa me interesuje na koju sumu da računam za veliki servis a da bih mogao malo i cenu da mu skinem :)

 

Na mom EVU nisam radio veliki jer sam ga kupio sa već urađenim pa ne znam kako se kreću cene a i malo malo nešto poskupi.

 

Hvala unapred :cheers:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/22/2022 at 6:07 AM, Old school said:

@Goran Zemun

 

Majstor Gorane,

 

Koja je cena ( orijentaciono ) velikog servisa za Grandea benz 1.4 2009g atmosverca naravno sa vašim delovima i opet naravno u kvalitetu :)?

 

Trebao bih u ponedeljak sinu da kupim jednog grandea pa me interesuje na koju sumu da računam za veliki servis a da bih mogao malo i cenu da mu skinem :)

 

Na mom EVU nisam radio veliki jer sam ga kupio sa već urađenim pa ne znam kako se kreću cene a i malo malo nešto poskupi.

 

Hvala unapred :cheers:

 

 

Veliki i mali servis zajedno sa delovima kosta oko 30000 rsd. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,

 

Danas u voznji je Bravo 1.9mjet krenuo da lupka iz pravca prednjeg suvozacevog tocka i posle nekih 50m se ugasio. Vidim da se onaj najveci kais sa leve (suvozaceve) strane motora (pretpostavljam da je to PK) razlistao. Desna polovina kaisa je glatka, leva hrapava a usput odnekud viri peteljka koja pretpostavljam da je to parce kaisa koje se namotalo.

 

Veliki servis je radjen kod vas u oktobru 2020e godine i od tada sam presao oko  20 000km, da li to mozda potpada pod neku garanciju? 

 

Svakako bih doterao auto kod vas sutra slepom, pa nek stoji koliko stoji, ali sam jako nestrpljiv (pogotovu sto sam trebao da dodjem za mali servis u decembru)...

 

Hvala puno unapred...

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, shomispc said:

Pozdrav Gorane,

 

Danas u voznji je Bravo 1.9mjet krenuo da lupka iz pravca prednjeg suvozacevog tocka i posle nekih 50m se ugasio. Vidim da se onaj najveci kais sa leve (suvozaceve) strane motora (pretpostavljam da je to PK) razlistao. Desna polovina kaisa je glatka, leva hrapava a usput odnekud viri peteljka koja pretpostavljam da je to parce kaisa koje se namotalo.

 

Veliki servis je radjen kod vas u oktobru 2020e godine i od tada sam presao oko  20 000km, da li to mozda potpada pod neku garanciju? 

 

Svakako bih doterao auto kod vas sutra slepom, pa nek stoji koliko stoji, ali sam jako nestrpljiv (pogotovu sto sam trebao da dodjem za mali servis u decembru)...

 

Hvala puno unapred...

Svakako doslepajte da vidimo šta se desilo... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani Gorane, srećan rođendan, sve najbolje želim! Juče sam ostavio Stila kod vas zbog problema sa pritiskom ulja.  Zamenili ste davač, ali problem se ponovo pojavio, pa je auto ostao kod vas. Inače lampicu ulja upali samo kad je zagrejan motor na leru. Nema nikakvih čudnih zvukova iz motora da ukazuju na ležajeve, što ste mi spomenuli, pa sam hteo da vas pitam da li bi bilo moguće pre otvaranja kartera proveriti pritisak ulja manometrom? Pitam jer sam se kasnije setio da je instalacija na tom davaču popravljana već kod vas. Tada se lampica ulja nije palila na kontaktu, pa je to sređeno. Inače ste do sad svaki problem rešavali uspešno, imam samo reči hvale za vas i vaš servis, u koji dolazim  već 12 godina. Pošto ste mi juče rekli da treba karter da se skine i da to neće biti uskoro, hteo sam da pitam ako bi  zahtevalo manje vremena da li bi provera manometrom bila moguća da bi otklonili sumnju na instalaciju davača pritiska ulja? I kada bih mogao da očekujem? Da li bi to bilo više dana ili više nedelja, pošto znam kolike su gužve kod vas? Unapred hvala i veliki pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Gaston said:

Poštovani Gorane, srećan rođendan, sve najbolje želim! Juče sam ostavio Stila kod vas zbog problema sa pritiskom ulja.  Zamenili ste davač, ali problem se ponovo pojavio, pa je auto ostao kod vas. Inače lampicu ulja upali samo kad je zagrejan motor na leru. Nema nikakvih čudnih zvukova iz motora da ukazuju na ležajeve, što ste mi spomenuli, pa sam hteo da vas pitam da li bi bilo moguće pre otvaranja kartera proveriti pritisak ulja manometrom? Pitam jer sam se kasnije setio da je instalacija na tom davaču popravljana već kod vas. Tada se lampica ulja nije palila na kontaktu, pa je to sređeno. Inače ste do sad svaki problem rešavali uspešno, imam samo reči hvale za vas i vaš servis, u koji dolazim  već 12 godina. Pošto ste mi juče rekli da treba karter da se skine i da to neće biti uskoro, hteo sam da pitam ako bi  zahtevalo manje vremena da li bi provera manometrom bila moguća da bi otklonili sumnju na instalaciju davača pritiska ulja? I kada bih mogao da očekujem? Da li bi to bilo više dana ili više nedelja, pošto znam kolike su gužve kod vas? Unapred hvala i veliki pozdrav!

Poštovani Gorane, zanemarite moj prethodni post. Danas me je Nataša iz servisa zvala da dođem po auto, pa smo se i videli kasnije. Samo ću još jednom zbog ostalih ponoviti izuzetno zadovoljstvo saradnjom sa vama. Problem rešen, lampica se nije dalje palila. Još jednom veliko hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/27/2022 at 1:57 PM, shomispc said:

Pozdrav Gorane,

 

Danas u voznji je Bravo 1.9mjet krenuo da lupka iz pravca prednjeg suvozacevog tocka i posle nekih 50m se ugasio. Vidim da se onaj najveci kais sa leve (suvozaceve) strane motora (pretpostavljam da je to PK) razlistao. Desna polovina kaisa je glatka, leva hrapava a usput odnekud viri peteljka koja pretpostavljam da je to parce kaisa koje se namotalo.

 

Veliki servis je radjen kod vas u oktobru 2020e godine i od tada sam presao oko  20 000km, da li to mozda potpada pod neku garanciju? 

 

Svakako bih doterao auto kod vas sutra slepom, pa nek stoji koliko stoji, ali sam jako nestrpljiv (pogotovu sto sam trebao da dodjem za mali servis u decembru)...

 

Hvala puno unapred...

Veliko hvala Goranu i ovako javno za maksimalno profesionalan pristup i sredjivanje havarije na kolima u sklopu garancije, zaista ste najbolji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Skarac said:

Zbog Gorana kupujem Fiate. Ozbiljan maher i lafcina.

Bas iz tog razloga i vise naginjem ka Stelviju kao sledeci automobil umesto DS7… :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo,

 

Motor je doziveo hidroudar. Uradjena je polugeneralna, promenjeni su sledeci delovi:

-Klipnjaca

-Klackalice

-Hidropodizaci

-Obrada glave

-Dihtunzi i gumice

-Dizne testirane

-Turbo testiran

-Veliki servis

-Mali servis

 

Auto normalno radi u mestu, postize radnu temperaturu ali ne moze da predje 2 hiljade obrtaja.Takodje na dijagnostici se ne vidi nikakva greska ili parametar. U prilogu se nalazi snimak paljenja auta i njegovog rada sa ovim problemom.

 

https://drive.google.com/file/d/1LPDxzdEhDyD8ihyrnrZ7wEhdDCBDFurW/view?usp=sharing

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se izvinjavam, da li radite servisiranje fiat 500 1,4 benz 2008 godiste?

 

Za sada je potrebna promena manzetne homokinetickog zgloba, a i ubuduce da se odrzava auto.

 

Pozdrav

Nikola 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Nikola1978 said:

Ja se izvinjavam, da li radite servisiranje fiat 500 1,4 benz 2008 godiste?

 

Za sada je potrebna promena manzetne homokinetickog zgloba, a i ubuduce da se odrzava auto.

 

Pozdrav

Nikola 

Mozete servisiraju auto kod nas, pocinjemo sa radom 9.1. Mozete pozvati i zakazati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...