Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

On 8/24/2021 at 2:12 PM, Goran Zemun said:

Da li ste resili auto? 

Trebace nam puno vremena za sve kvarove. Jeduni nacin je da zakazete neki termin. Mozete pozvati na 0112193543

Poštovani Gorane, 

auto je bio na servisu kod vas, 7 dana, od 20-27 Septembra (uz moju saglasnost)...  Sve je sredjeno, cak i neke stvari koje nisam predvideo, ali kada je vec u servisu, ajde da se sredi sve sta treba, da bi sve bilo OK.  Znaci, sredjeno je sve sta su majstori otkrili da treba. Nisu sredjeni samo neki semerinzi i gumice na automatskom menjacu  (remont tog uredjaja) predvidjena cena oko 450Eur, jer navodno mora da se naruci komplet a ne samo ti delovi. ...  To je ostavljeno za kasnije...  

   Medjutim, od kada je servisiran, auto ima problema sa paljenjem (do tada to nije imao). Vergla bez problema, ali nece da upali. Tek na drugo ili trece  verglanje, prihvati i upali...   

   Sve drugo, od kada je servisiran je normalno.  Ne javlja greske i vozi se normalno, bez ikakvih problema ... 

Moze li neki savet i predlog, kako ovo paljenje da se resi?  

Pozdrav, Dejan 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dexler@beotel.net said:

Poštovani Gorane, 

auto je bio na servisu kod vas, 7 dana, od 20-27 Septembra (uz moju saglasnost)...  Sve je sredjeno, cak i neke stvari koje nisam predvideo, ali kada je vec u servisu, ajde da se sredi sve sta treba, da bi sve bilo OK.  Znaci, sredjeno je sve sta su majstori otkrili da treba. Nisu sredjeni samo neki semerinzi i gumice na automatskom menjacu  (remont tog uredjaja) predvidjena cena oko 450Eur, jer navodno mora da se naruci komplet a ne samo ti delovi. ...  To je ostavljeno za kasnije...  

   Medjutim, od kada je servisiran, auto ima problema sa paljenjem (do tada to nije imao). Vergla bez problema, ali nece da upali. Tek na drugo ili trece  verglanje, prihvati i upali...   

   Sve drugo, od kada je servisiran je normalno.  Ne javlja greske i vozi se normalno, bez ikakvih problema ... 

Moze li neki savet i predlog, kako ovo paljenje da se resi?  

Pozdrav, Dejan 

Sve moze. Javite se kada mozete da ga dovezete. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,

ponovo sam postao vlasnik Lancie, sada Delte iz 2009. godine. Elem, kad sam kupovao auto nisam mogao da ga bas nesto mnogo vozam, jer nije imao tablice, pa nisam primetio da vozacku stranu ne greje. Znam da je problem u motoricima klapni ili plastikama, rasturio sam sve ispod volana, motorcic vidim, ali ne mogu da mu pristupim da bih ga skinuo. Lici mi da moram da skinem onu poprecnu aluminijumski sipku koja nosi stub volana, ali je to bas podosta komplikovano. Znam da tvoji majstori ovo uspesno resavaju, ali ja sam 120 km daleko i rasturio pola auta, pa bi mi savet i neka precica dobro dosla. Naravno, ako ne budem mogao sam to da resim, dolazim do servisa da nastavimo radove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani Gorane

 

Dobio sam savet da vam se obratim jer izgleda da imam problem sa diznama na Fiorinu 1.3 mjet 95ks (2013 godište). Ima neravnomeran rad prvih pola minuta i grub zvuk, kako se motor ugreje zvuk je mekši ali i dalje ima to "kucanje", te su mi kolege sa foruma ukazale na dizne, okačiću ispod link do snimaka koje sam okačio, oba su snimana kada je motor hladan, prvi nakon paljenja, drugi nakon minut, dva. Dizne su vađene zbog podloški i kod bošiste sklapane, na dve je stavljen polovan uložak, ali isti je zvuk i pre i posle. Svakako bih dovezao auto u servis na konstataciju kvara, ali ukoliko su dizne, koliko bi me koštale nove kod vas?

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, deda_bojan said:

Poštovani Gorane

 

Dobio sam savet da vam se obratim jer izgleda da imam problem sa diznama na Fiorinu 1.3 mjet 95ks (2013 godište). Ima neravnomeran rad prvih pola minuta i grub zvuk, kako se motor ugreje zvuk je mekši ali i dalje ima to "kucanje", te su mi kolege sa foruma ukazale na dizne, okačiću ispod link do snimaka koje sam okačio, oba su snimana kada je motor hladan, prvi nakon paljenja, drugi nakon minut, dva. Dizne su vađene zbog podloški i kod bošiste sklapane, na dve je stavljen polovan uložak, ali isti je zvuk i pre i posle. Svakako bih dovezao auto u servis na konstataciju kvara, ali ukoliko su dizne, koliko bi me koštale nove kod vas?

 

 

 

Svakako bi voleo da pregledamo auto. Javite se da se dogovorimo.... Ako bude do dizni imamo industriski remontovane dizne za Vas auto.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na brzom odgovoru, javiću se ovih dana da zakažem, samo da se organizujem kada mogu doći do Zemuna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da neću napisati nešto posebno novo, ali eto, imam želju da pohvalim.

Prvi put sam bio u Fiat servisu Goran, trebalo je na Evu 1.3MJT da se očisti EGR (preventivno).

Kada je EGR skinut, utvrdjeno je da treba očistiti uiusisnu granu.

Sve je odradjeno, auto se ponaša kao da je ugradjena nova turbina :)

Ukupna ocena za odnos sa klijentom, komunikaciju, cenu, itd... je "5 zvezdica".

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, danko said:

Znam da neću napisati nešto posebno novo, ali eto, imam želju da pohvalim.

Prvi put sam bio u Fiat servisu Goran, trebalo je na Evu 1.3MJT da se očisti EGR (preventivno).

Kada je EGR skinut, utvrdjeno je da treba očistiti uiusisnu granu.

Sve je odradjeno, auto se ponaša kao da je ugradjena nova turbina :)

Ukupna ocena za odnos sa klijentom, komunikaciju, cenu, itd... je "5 zvezdica".

 

 

 

Hvala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan Gorane, danas mi Croma 2006god, 110kw, upalila gresku za dpf,
Zanima me koliko bi kostalo kod Vas da se skine dpf, egr I da se softverski iskljuce?
Srdacan pozdrav

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, vlayco85 said:

Dobar dan Gorane, danas mi Croma 2006god, 110kw, upalila gresku za dpf,
Zanima me koliko bi kostalo kod Vas da se skine dpf, egr I da se softverski iskljuce?
Srdacan pozdrav

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 

Molim Vas da pozovete u servis i neko na prijemu ce Vam ave tacno reci. Ja nisam u Bg... 0112193543.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Надам се да није проблем да поставим овде питање. 

Купио сам Крому пре два дана, задња десна врата не могу отворити ни споља ни изнутра шта ли узрок и да ли је могуће скинути тапацир у том случају. Такође потребна ми је шоферка са сензором, Крома је 2008г. Може одговор овде а може и на 0642860383

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje Gorane. Pre godinu dana sam kod vas radio skidanje klapni i varenje usisne grane na cromi 2006 110kw. Posle mesec dana mi se pojavila greska koja je na dijagnostici procitana ( p2012 - Powertrain manf runner control circuit low (bank2 a)). Nisam se javljao jer nisam bio u bg-u i nisam imao problema u voznji ni u radu motora. Mozete li mi reci mozda od prilike u cemu moze da bude problem. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Cole028 said:

Postovanje Gorane. Pre godinu dana sam kod vas radio skidanje klapni i varenje usisne grane na cromi 2006 110kw. Posle mesec dana mi se pojavila greska koja je na dijagnostici procitana ( p2012 - Powertrain manf runner control circuit low (bank2 a)). Nisam se javljao jer nisam bio u bg-u i nisam imao problema u voznji ni u radu motora. Mozete li mi reci mozda od prilike u cemu moze da bude problem. Hvala.

Moze li auto doci do nas.? .. Pregled je besplatan.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, Goran Zemun said:

Moze li auto doci do nas.? .. Pregled je besplatan.. 

Nisam u BG-u do juna. Inace zivim u Kos.Mitrovici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa prvim jutarnjim paljenjem stilo 1.9 Mjet, nakon toga pali normalno, a normalno radi i ima snagu kao i uvek. Kompjuter kaže da se provere grejači i pali žutu lampicu grejača. Nadam se da je to problem, ali bih svakako došao da pogledate i zamenite ako je to rešenje.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, milekontras said:

Imam problem sa prvim jutarnjim paljenjem stilo 1.9 Mjet, nakon toga pali normalno, a normalno radi i ima snagu kao i uvek. Kompjuter kaže da se provere grejači i pali žutu lampicu grejača. Nadam se da je to problem, ali bih svakako došao da pogledate i zamenite ako je to rešenje.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 

Moze, samo se javite u servis radi zakazivanja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani Gorane,

kolika je sada cena (obzirom na svakava poskupljenja u zadnje vreme),malog servisa za GP1,3mjt;59/62kw;2014.

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, mitros said:

Postovani Gorane,

kolika je sada cena (obzirom na svakava poskupljenja u zadnje vreme),malog servisa za GP1,3mjt;59/62kw;2014.

hvala

Moram Vam sutra odgo ovoriti.... Danas ne radimo, a ja nista od cena ne znam... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, IvanZiri said:

Zdravo, zanima me da li radite ugradnju parking senzora? 
U pitanju je fiat 500l 2018god.

Ugradjujemo samo Valeo setove. Ili neke druge ako Vi donesete. Valeo zadnji sa zvucnim signalom i ugradnjom oko 15000 rsd. Samo ugradnja ako donesete 5000 rsd. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Goran Zemun said:

Ugradjujemo samo Valeo setove. Ili neke druge ako Vi donesete. Valeo zadnji sa zvucnim signalom i ugradnjom oko 15000 rsd. Samo ugradnja ako donesete 5000 rsd. 

Hvala na brzom odg. A da li farbate parking senzore prema boji vozila ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, IvanZiri said:

Hvala na brzom odg. A da li farbate parking senzore prema boji vozila ili ne?

Da, ali ne znam cenu. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojavljuje mi se greska

Quote

Wheel steering, ASR and Hill Holder unavailable. Consult Handbook

Ova greska mi se pojavi nakon davanja kontakta. Upali se i crvena lampica u obliku volana i zuta lampica cini mi se da je trougao neki.

Cim mrdnem volan crvena lampica se ugasi a ostane zuta da sija.

Volan radi normalno kao i servo. Jedino sam primetio da mi je lampica na tabli za ASR ugasena i provereno NE radi HIll holder.

U poslednjih nedelju dana se ucestalo pojavljuje. Nekad ceo dan stoji greska i ujutro je nema pa se pojavi prilikom paljenja ponovo.

Ako je u pitanju senzor pozicije volana koliko bi kostala popravka?

Punto Evo 2012 god 1.4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošle godine u julu sam kupio Fiat Bravo 2008 godište, i želeo sam da ga odvedem kod majstora da ga sredi da sve bude tip top.

Baš ovde na forumu video sam sve preporuke za Auto servis Goran, i laknulo mi je: nisam imao kola ranije, pa ni svoje majstore, i bilo mi je drago da nađem toliko reči hvale za nekog majstora.

Uspeo sam da zakažem kroz nekoliko nedelja u Servisu i odradio sve što mi je preporučeno. Otprilike 30% vrednosti vozila je bila cena onoga što sam planirao da uradim i onoga što je preporučeno.

Bio sam zadovoljan uslugom i sutradan krenuo na "put" do Aranđelovca...

Elem, nisam stigao ni do Gazele a na autu je nešto počelo da vibrira. Prvo sporadično, a onda sve češće. Već posle Laste su to postale ozbiljne vibracije koje gotovo da nisu ni prestajale. Kod Ikee sam odlučio da uhvatim nalevo krug i vratim se za Beograd. Kako sam primetio da su vibracije manje pri jačem gasu (odnosno, da vibracije nestaju pri samom činu ubrzanja), išao sam 80-120 gde god sam mogao. Auto sam parkirao u autoservisu kod moje zgrade u nadi da ih u ponedeljak kada otvore zamolim da pogledaju šta je. Video sam da nije menjač, nije motor... Delvalo mi je da je nešto oko točka prednjeg, ali gume su bile ok.

Elem, jedva sam izmolio majstora da u ponedeljak stavi auto na kanal i pokuša da nađe izvor vibracija u prednjem delu. Nije mu trebalo mnogo - tri srafa da desnog točka su otpala. Točak je ostao je jednom šrafu.

 

 

 

 

U prevodu: majstori kod Gorana su bili toliko neozbiljni da nisu pričvrstili šrafove. Verovatno su me minuti delile od nesreće - a pri tim brzinama ne smem ni da pomislim šta bi se desilo meni i mojim saputnicima.

Ni sam ne znam šta sam bio spreman da im uradim u tom trenutku, ali sam se suzdržao. Ali evo, ako je nekome od koristi, neka ima u vidu o kakvom mestu se radi.



 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zar Vam nije palo na pamet da stanete i proverite zategnutost srafova na tockovima onog momenta kad ste osetili vibracije? Pobogu, toliko morate znati da proverite...

Ne opravdavam propust, ali opet vi ste vozili i vozili i vozili i nije vam palo na pamet da proverite osnovnu stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...