Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

Pozdrav za auto servis Goran. Hteo sam da pitam da li imate u servisu valjke za merenje kočione sile? Hteo bih da podesim kočnice. Auto dobro koči ovako,ali na tehničkom pokazuje neka odstupanja na zadnjoj osovini, { oko32 procenta }, pa mi je potrebna neka merna metoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane.

sta moze da se ucinu u ovo m slucaju,popucala je plastika oko lule gde se sipa gorivo,pa sad sporije ide sipanje.Sta se tu menja?Lancia Y,1.2 benzin,2002

2021-07-18_12_37_21.jpg

2021-07-18_12_37_44.jpg

Edited by mitros

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani Gorane,

Primetio sam danas i juce da se auto gusi (stuca) kada stisnem jace gas, pogotovo se primeti u toku preticanja druga ili treca. Kada se to desi krene da treperi check engine lampica i onda kada pustim gas prestane da treperi. Fiat Grande Punto 2009.god 1.4 benzin 77ks. Da li znate sta moze biti i kada bih mogao da svratim da proverite?

Pozdrav.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec par dana razmisljam sta da napisem i stvarno ne znam na koji nacin da opisem svoje iskustvo. Imao sam fantomski problem koji me je jako mucio a u Goran servisu je resen tacno pred odlazak na more, plus je ceo auto pregledan i resene neke dodatne stvari. Ne znam kako da se oduzim osim da nastavim da servisiram auto kod vas, jer to sto sam presao 1700 km bez ikakvog stresa nema cenu! Svaka preporuka za ovaj servis! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane

Kod vas održavam Abarth 500, upalila mi se zuta trouglasta lampica, a trebam na put.
Da li i dalje imate onaj rano jutarnji pregled, i kada bi mogao doći?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram i ja opet da potražim pomoć i savet u vezi mog stila. Idoh juče kod najbližeg majstora da mi ispusti ulje i dok je to radio pogledao je trap i našao da su napred silen blokovi popucali i da se vidno gume jedu više sa unutrašnje strane (ja to ne bih primetio, ali majstor je majstor). Ne znam koliko je ovo bitna stvar da se proveri i uradi zamena a problem je uz to što bih trebao da idem na put za nekoliko dana a ovo mi je ispalo kao iznenadjenje. Menjali smo prošle godine nosač motora, i bilo je sve u redu sa trapom, nisam prešao par hiljada od tada i sve ukupno zanposlednje 2 god samo 10000 km

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, milekontras said:

Moram i ja opet da potražim pomoć i savet u vezi mog stila. Idoh juče kod najbližeg majstora da mi ispusti ulje i dok je to radio pogledao je trap i našao da su napred silen blokovi popucali i da se vidno gume jedu više sa unutrašnje strane (ja to ne bih primetio, ali majstor je majstor). Ne znam koliko je ovo bitna stvar da se proveri i uradi zamena a problem je uz to što bih trebao da idem na put za nekoliko dana a ovo mi je ispalo kao iznenadjenje. Menjali smo prošle godine nosač motora, i bilo je sve u redu sa trapom, nisam prešao par hiljada od tada i sve ukupno zanposlednje 2 god samo 10000 km

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 

Dodjite na pregled.. 7 i 30 bilo koji dan osim subote i nedelje.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Goran Zemun

Pozdrav Gorane,

Juce auto nije hteo uopste da upali, ni da zavergla samo se culo "cak cak cak". Posto je bila nedelja a morao sam svasta da obavljam, upalio sam auto preko kablova i otisao kupio novi akumulator na slepo, igrajuci na tu kartu da je on otisao posto ga nisam menjao od kako sam kupio auto, a star je bio 4-5 godina sigurno. Medjutim jutros mi je ponovo slabije upalio, sad nisam siguran da li je to jer je prvo jutranje paljenje.
 

Zvao sam servis, medjtim prvi slobodan termin da ga ostavim je 14. septembra, zeni mi je termin za porodjaj 16. septembra, ne bih bas da rizikujem tada da ostajem bez auta dva dana.
Da li kao članu kluba postoji mogucnost nekog ranije termina, bio bih veoma zahvalan.

Share this post


Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, simke said:

@Goran Zemun

Pozdrav Gorane,

Juce auto nije hteo uopste da upali, ni da zavergla samo se culo "cak cak cak". Posto je bila nedelja a morao sam svasta da obavljam, upalio sam auto preko kablova i otisao kupio novi akumulator na slepo, igrajuci na tu kartu da je on otisao posto ga nisam menjao od kako sam kupio auto, a star je bio 4-5 godina sigurno. Medjutim jutros mi je ponovo slabije upalio, sad nisam siguran da li je to jer je prvo jutranje paljenje.
 

Zvao sam servis, medjtim prvi slobodan termin da ga ostavim je 14. septembra, zeni mi je termin za porodjaj 16. septembra, ne bih bas da rizikujem tada da ostajem bez auta dva dana.
Da li kao članu kluba postoji mogucnost nekog ranije termina, bio bih veoma zahvalan.

Dovezite auto danas, sutra ce biti gotov. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani Gorane, 

imam Fiat Grande Punto 1.3 MultiJet 90ks, 2007.god., dualogic menjac. Imam problema sa prijavlivanjem greske menjaca, pogotovo kada predjem preko neravnina na putu. Javlja mi grešku sa menjacem, (ali ne uvek) iako i dalje sve radi kako treba...  Javlja mi i stralnu grešku za airbag (ranije je to iskljucivao, kada opteretim suvozacevo sediste)...   Pre nekog vremena, primetio sam da mi i farovi blinkuju, iako ih ja ne diram (predhodni vlasnik menjao rucice komande na volanu), mislim da su i dalje oni u pitanju., da gube kontakt..     Pre neki dan, javio mi grešku serva, iskljucio se servo, zadrhtao i otimao mi volan.  Iskljucio sam motor, ponovo ga upalio, i servo je onda ponovo bio normalan.    Treba da idem na put, ali me strah svega ovoga... Može li sve ovo da se ispita i da se sredi?  Kada mogu doci na ispitivanje i servis?

 

Hvala , Dejan...

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/23/2021 at 10:07 AM, Goran Zemun said:

Dovezite auto danas, sutra ce biti gotov. 

Da li ste resili auto? 

15 hours ago, dexler@beotel.net said:

Poštovani Gorane, 

imam Fiat Grande Punto 1.3 MultiJet 90ks, 2007.god., dualogic menjac. Imam problema sa prijavlivanjem greske menjaca, pogotovo kada predjem preko neravnina na putu. Javlja mi grešku sa menjacem, (ali ne uvek) iako i dalje sve radi kako treba...  Javlja mi i stralnu grešku za airbag (ranije je to iskljucivao, kada opteretim suvozacevo sediste)...   Pre nekog vremena, primetio sam da mi i farovi blinkuju, iako ih ja ne diram (predhodni vlasnik menjao rucice komande na volanu), mislim da su i dalje oni u pitanju., da gube kontakt..     Pre neki dan, javio mi grešku serva, iskljucio se servo, zadrhtao i otimao mi volan.  Iskljucio sam motor, ponovo ga upalio, i servo je onda ponovo bio normalan.    Treba da idem na put, ali me strah svega ovoga... Može li sve ovo da se ispita i da se sredi?  Kada mogu doci na ispitivanje i servis?

 

Hvala , Dejan...

 

 

Trebace nam puno vremena za sve kvarove. Jeduni nacin je da zakazete neki termin. Mozete pozvati na 0112193543

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani Gorane, ako dozvoljavate da pitam,

kratka svetla mi rade normalno, a kad ukljucim duga, kratka se ugase.

Nikako nece da rade kratka i duga svetla zajedno, samo odvojeno.

Kad probam blenderom, onda svetle i kratka i duga ali to mi nije resenje, necu moci da registrujem.

Majstor menjao ablender i isto se desavalo. Kad je stavio neki drugi BSI modul, (sto je nasao u rezervi) onda je proradilo.

Narucio sam drugi Body komp strogo po broju, uradim kod elektronicara prekodiranje/kloniranje, ugradimo njega i OPET isto.

Sta da radim, ne znam vise sta da probam, ima li neko neko resenje ili predlog sta moze da bude?

Majstor sumnja da je ubacen neodgovarajuci bsi modul. Kako da znam koji je odgovarajuci i jel ima ovde leka, registracija se priblizava...

 

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, gmanrapp said:

Postovani Gorane, ako dozvoljavate da pitam,

kratka svetla mi rade normalno, a kad ukljucim duga, kratka se ugase.

Nikako nece da rade kratka i duga svetla zajedno, samo odvojeno.

Kad probam blenderom, onda svetle i kratka i duga ali to mi nije resenje, necu moci da registrujem.

Majstor menjao ablender i isto se desavalo. Kad je stavio neki drugi BSI modul, (sto je nasao u rezervi) onda je proradilo.

Narucio sam drugi Body komp strogo po broju, uradim kod elektronicara prekodiranje/kloniranje, ugradimo njega i OPET isto.

Sta da radim, ne znam vise sta da probam, ima li neko neko resenje ili predlog sta moze da bude?

Majstor sumnja da je ubacen neodgovarajuci bsi modul. Kako da znam koji je odgovarajuci i jel ima ovde leka, registracija se priblizava...

 

Hvala unapred.

Ja koliko se secam to je tako normalno na nekim automobilima, neka me ispravi Goran ako gresim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zalost, nije, imam druga koji ima isto Stila i gledao sam, pale se i jedna i druga svetla u isto vreme. Majstor kaze da mi kompjuter uopšte ne registruje da su svetla upaljena. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

Ja sam na žalost ovde zbog lošeg iskustva u servisu "Goran", ovaj post pišem u cilju pružanja bolje usluge u buduće.

 

Kako sam na forumu video da su ljudi zadovoljni servisom, kada je došlo do potrebe za narednom posetom servisu odlučio sam da odem kod njih.

 

Došla je prva zima od kako sam kupio Lanciu i kako su temperature pale počeo je da mi mrzne menjač. Jedno jutro kako sam pokušao da auto izbacim iz brzine i  iskrivio sam polugu menjača. Otišao sam u servis i rekao da sam verovatno iskrivio nešto i da mi sada poluga kada ubacim u drugu brzinu udara u ručnu.

Posle pregleda vozila zaključeno je da je problem u sajli menjača. Poručili smo novu sajlu, doterao sam auto na zamenu i sve je završeno jako brzo i za pohvalu.

Otišao sam do kola po knjižicu i probao menjač. Menjač je vidno bolje funkcionisao, medjutim i dalje mi je udarao u ručnu u drugoj brzini. 

 

Vratio sam se u servis i rekao da menjač zaista radi bolje, ali da glavni problem nije rešen. Ljudi su odmah auto ubacili nazad u garažu i ispravili polugu.

 

Kada smo sve završili uzeo sam ključ od auta i krenuo kući. Startovao sam automobil, a na tabli mi je iskočila greška za airbag. Ponovo sam se vratio u servis i tu počinje moje neprijatno iskustvo. Kada sam spomenuo da sada imam grešku na tabli, rekli su da su videli to, da je auto tako došao jutros i da ja nisam spominjao pa nisu hteli da diraju. I da je bilo greške od profesionalaca očekujem da mi skrenu pažnju, jer ipak to nije radio pa može da ne radi, pored toga uvek kada odem u servis zamolim da se auto pregleda. Kada sam spomenuo da auto nije došao sa greškom jer sam ga lično dovezao tog jutra Goranov komentar je bio "Zašto jednostavno ne kažu Gorane pomozi, nego sve hoće na mufte". Rekao sam da nema potrebe da se raspravljamo da li je auto došao sa greškom, jednostavno možemo proveriti na dijagnostici kada se greška pojavila i ukoliko je bila da ću naravno ja platiti popravku, jer ne želim da vozim auto koji nije bezbedan. Nakon te rečenice su prihvatili da pogledaju u čemu je problem.

 

Nakon celog dana provedenog u sevisu ustanovljeno je da je prilikom skidanja poklopca menjača burgijom presečen kabal za airbegove.

 

Kasnije je Goranov komentar bio da moram da razumem njegovo ponašanje jer svakakvi dolaze u servis.

 

Sa moje strane nije problem što sam auto vraćao dva puta, bitno je da sve rešimo i vozilo bude bezbedano. Servis je dobr i ljudi su dobro organizovani, svi znaju svoj posao. Razočaran sam bio Goranovim stavom i odnosom prema mušteriji. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo moje izvinjenje za dozivljene neprijatnosti. Svakako to Vama sada ne znaci puno. Ko radi taj i gresi, zato sam ja od 1.8. u penziji...Jos jednom izvinjenje.... HVALA. 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/5/2021 at 5:54 PM, Goran Zemun said:
On 6/5/2021 at 3:37 PM, lomisa said:

Pozdrav Gorane. Imam problem sa nejednakom silom kocenja na Fiat bravi 1.2 16v. Zadnji levi koci 34 posto slabije, od desnog,sto je problem na tehnickom. Takodje i prednji desni slabije koci od levog, ali ne toliko ( ne znam da li je ovo povezano ?). Mislim da je problem u korektoru  kocenja, koji ne mogu nigde pronaci ( sa slike ). Interesuje me da li menjate kocione cevi,obzirom da se sa zadnjih skinula plasticna zastita i pocela su da rdjaju. Miša.

5e3d32fe00f220019a034f16.jpeg

Mislim da imam taj regulator.. Javite se u ponedeljak i spremite broj  sasije.. 

Bio u servisu,nazalost nisu uspeli da rese problem. Pomenuti regulator je nemoguce kupiti bilo gde u Srbiji. U svakom slucaju hvala na trudu! Preostaje dalja potraga ili najverovatnije potpuno skidanje pomenutog korektora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani Gorane, 

 

Neka je sa srecom penzija. 

Nadam se da ste ovde idalje aktivni i da odgovarate forumasima. :)

Pre oko mesec dana sam kupio Grande Punta 1.4 T-jet 120ks. 

I pre nego sto sam uradio mali servis primetio sam da auto trosi dosta ulja, recimo litar na 1000-1500km. 

Uradio sam mali servis u nadi da je u autu bilo lose ulje, i pri zameni sipao sam Liqud Moly, za sada sam presao oko 300 km, ali vec sam primetio da se nivo ulja spustio. 

Na auspuhu nema nikakvog dima.

Jednom mi je zadimio kada sam isao niz Frusku Goru, i motorno kocio, treca-cetvrta, i kada sam prvi put dodao gas, video sam belo/plavi dim, i nakon toga ga nije bilo vise. 

Da li imate ideju sta bi mogao da bude problem i da li bih mogao da doteram auto za tu vrstu pregleda, i koja je okvirna cena tog pregleda?

 

Veliki pozdav. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, Branko921 said:

Postovani Gorane, 

 

Neka je sa srecom penzija. 

Nadam se da ste ovde idalje aktivni i da odgovarate forumasima. :)

Pre oko mesec dana sam kupio Grande Punta 1.4 T-jet 120ks. 

I pre nego sto sam uradio mali servis primetio sam da auto trosi dosta ulja, recimo litar na 1000-1500km. 

Uradio sam mali servis u nadi da je u autu bilo lose ulje, i pri zameni sipao sam Liqud Moly, za sada sam presao oko 300 km, ali vec sam primetio da se nivo ulja spustio. 

Na auspuhu nema nikakvog dima.

Jednom mi je zadimio kada sam isao niz Frusku Goru, i motorno kocio, treca-cetvrta, i kada sam prvi put dodao gas, video sam belo/plavi dim, i nakon toga ga nije bilo vise. 

Da li imate ideju sta bi mogao da bude problem i da li bih mogao da doteram auto za tu vrstu pregleda, i koja je okvirna cena tog pregleda?

 

Veliki pozdav. 

Hvala na zeljama. Na vasem vozilu moze biti problem turbo ili  zaptivenost cilindra ( karike... klipovi) Mozete dovesti na pregled naravno. Pregledi su besplatni svakog jutra u 7 i 30 osim subote i nedelje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, 

Verujem da vam se smučilo odgovaranje na forumu, ali moram da postavim jedno pitanje. U poslednje vreme, mi podrhtava volan pri određenim uglovima, normalno sve radi, ne pali ni jednu grešku, čovek koji mi je pregledao auto kaže da je problem u senzoru ugla volana, interesuje me da li mora da se menja taj senzor ili postoji opcija kalibracija? 

Hvala na strpljenju. 

Srdačno 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Vladimir 221 said:

Gorane, 

Verujem da vam se smučilo odgovaranje na forumu, ali moram da postavim jedno pitanje. U poslednje vreme, mi podrhtava volan pri određenim uglovima, normalno sve radi, ne pali ni jednu grešku, čovek koji mi je pregledao auto kaže da je problem u senzoru ugla volana, interesuje me da li mora da se menja taj senzor ili postoji opcija kalibracija? 

Hvala na strpljenju. 

Srdačno 

Ako se vibracije javljaju dok auto stoji, onda je verovatno problem u senzoru. Svakako bi bilo dobro da se proba... Ili snimite pa okacite snimak sa vidimo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/14/2021 at 7:49 AM, Vladimir 221 said:

Ako možete da pošaljete broj na koji mogu da Vam prosledim snimak, jer mi ne dozvoljava na forumu da objavim snimak. 

Okačiš na YouTube i na Forum samo kopiraš link sa YT.

Ili, baciš pogled na prvi post kojim je otvorena tema, i tamo vidiš broj: 065/2193-543

 

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...