Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

Postovani, bilo bi dobro da prvo pogledamo sta je problem... Pregledi su svakog jutra u 7 i 30..ili se javite da se dogovorimo.. 063242007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani Gorane, od skora sam vlasnik Stila 1.6 i imam problem sa pedalom kvačila koja se ne vraća, posebno kad je zagrejan auto. Video sam da ste već pisali o tome, da je u pitanju cilindar kvačila. Da li je kod vas cena popravke ista, 1500 din? I Jos nešto... da li bi se moglo zaustaviti blinkanje pređene kilometraže i koliko košta takav zahvat? Sve najbolje, pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Gaston said:

Zahvaljujem na odgovoru. Kako bih mogao da zakazem dolazak?

Zakazivanje je na tel.. 0112193543 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/3/2020 at 9:43 AM, Goran Zemun said:

Zakazivanje je na tel.. 0112193543 

Zakazano za 17.03. i ujedno za veliki i mali servis. Ako bih doneo delove za servise, da li vazi garancija kod vas za urađeno i u kom periodu? Da li je nesto drugačije nego za delove kupljene kod vas? Uplatio sam klupsku članarinu, pa ako uvazite popust, koliko bi  koštali radovi za već dogovoreno plus veliki i mali servis, ako su delovi moji i druga varijanta ako su vaši delovi? Još me zainteresovalo što sam negde video da se kod vas može obaviti dezinfekcija enterijera auta ozonom pa mi samo recite da li je i dalje besplatna ta usluga za članove?

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Gaston said:

Zakazano za 17.03. i ujedno za veliki i mali servis. Ako bih doneo delove za servise, da li vazi garancija kod vas za urađeno i u kom periodu? Da li je nesto drugačije nego za delove kupljene kod vas? Uplatio sam klupsku članarinu, pa ako uvazite popust, koliko bi  koštali radovi za već dogovoreno plus veliki i mali servis, ako su delovi moji i druga varijanta ako su vaši delovi? Još me zainteresovalo što sam negde video da se kod vas može obaviti dezinfekcija enterijera auta ozonom pa mi samo recite da li je i dalje besplatna ta usluga za članove?

Ppstovani, mozete uvek doneti Vase delove. Garancija na izvrsene radove je uvek dve godine.  Popust uk karticu imate uvek i to 20%. Za cene deliva i radova pozovite u servis.. Dezinfekcija je besplatna uz servis... 

Edited by Goran Zemun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Goranu i forumašima!

 

Želeo bih da se pridružim pohvalama upućenim ovom servisu u kome sam nedavno bio prvi put. 

 

Imao sam netipičan problem sa elektronikom na mojoj Lančiji Ypsilon. Naime, loša masa odnosno loš spoj između mase vozila i minus kleme je prilikom montaže napunjenog akumulatora uzrokovao otkazivanje centrale ABS-a što se manifestovalo preko upaljenih lampica serva, ABS-a, check engine-a na instrument tabli, otkazivanja rada servo sistema volana i tempomata i istovremeno 'seckanjem' rada obrtometra, prestankom rada brzinometra i brojača kilometraže i pojavom obaveštenja 'engine failure' na ekranu putnog računara. 

 

Kvar je dijagnostifikovan i otklonjen isti dan po dovoženju vozila iako nisam bio blagovremeno zakazan i iako je ostavljena mogućnost da će auto biti uzet u rad tek narednih dana. Promenjen je kabl mase i zamenjena je centrala ABS-a. Ukupna cena servisa: 15.600 dinara.

 

Takođe, uz prethodnu najavu našeg admina Neše (pošto još uvek nisam preuzeo svoju člansku karticu), uvažen je članski popust od 20% na cenu servisa odnosno rada (što je stavka na računu od ukupno 4000 dinara pa je članski popust iznosio 800 dinara) kao i garancija na radove u trajanju od, ako sam dobro zapamtio šta mi je rečeno, 6 meseci. Odmah nakon konstatacije kvara pozvan sam i pitan da li pristajem na cenu popravke. Pristao sam.

 

Radi se o ozbiljnom, profesionalnom i stručnom servisu koji je u stanju da brzo reši čak i nesvakidašnji problem i kao takvog ga iskreno preporučujem. 

 

Ipak, jedinu zamerku servisu upućujem na, po mom uverenju, preveliku cenu polovne centrale ABS-a, na koju, što je i razumljivo, nisam dobio garanciju. Naime, cena iskazana u računu koji sam dobio za polovnu ali originalnu centralu ABS-a je iznosila 9.600 dinara a koja, takođe originalna, na tržištu polovnih delova (na primer, Fiat-Alfa-Lancia auto otpad u Inđiji ali to nije jedini primer) za moj auto košta svega 20 evra. 

Svestan sam da je formiranje cena polovnih delova slobodno kao i da sam pre realizacije posla pristao na ponuđene uslove ali zaista verujem da nije korektno da razlika u ceni polovnog dela istog ili sličnog kvaliteta bude baš četvorostruka i to na štetu klijenata servisa, nezavisno od toga da li je reč o članovima ovog foruma ili bilo kojim drugim klijentima. Razlika uopšte nije mala - preko 7.000 dinara. Istovremeno, nije mi u telefonskom razgovoru kada mi je predočena cena i opisan kvar ni ponuđena mogućnost da se za centralu ABS-a sam snađem na drugom mestu niti ukazano da je u servisu iz nekog određenog razloga taj deo znatno skuplji pa sam bio u uverenju da je centrala ABS-a i na drugom mestu približno iste cene.

 

Naglašavam da iskazana zamerka nikako ne predstavlja antipreporuku za servis već predlog da cene polovnih delova koji se ugrađuju u okviru i u režiji samog servisa budu saobraznije tržištu.

 

Pozdrav!

 

Flojd

 

 

 

 

 

Edited by Flojd

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/5/2020 at 5:08 PM, Flojd said:

Pozdrav Goranu i forumašima!

 

Želeo bih da se pridružim pohvalama upućenim ovom servisu u kome sam nedavno bio prvi put. 

 

Imao sam netipičan problem sa elektronikom na mojoj Lančiji Ypsilon. Naime, loša masa odnosno loš spoj između mase vozila i minus kleme je prilikom montaže napunjenog akumulatora uzrokovao otkazivanje centrale ABS-a što se manifestovalo preko upaljenih lampica serva, ABS-a, check engine-a na instrument tabli, otkazivanja rada servo sistema volana i tempomata i istovremeno 'seckanjem' rada obrtometra, prestankom rada brzinometra i brojača kilometraže i pojavom obaveštenja 'engine failure' na ekranu putnog računara. 

 

Kvar je dijagnostifikovan i otklonjen isti dan po dovoženju vozila iako nisam bio blagovremeno zakazan i iako je ostavljena mogućnost da će auto biti uzet u rad tek narednih dana. Promenjen je kabl mase i zamenjena je centrala ABS-a. Ukupna cena servisa: 15.600 dinara.

 

Takođe, uz prethodnu najavu našeg admina Neše (pošto još uvek nisam preuzeo svoju člansku karticu), uvažen je članski popust od 20% na cenu servisa odnosno rada (što je stavka na računu od ukupno 4000 dinara pa je članski popust iznosio 800 dinara) kao i garancija na radove u trajanju od, ako sam dobro zapamtio šta mi je rečeno, 6 meseci. Odmah nakon konstatacije kvara pozvan sam i pitan da li pristajem na cenu popravke. Pristao sam.

 

Radi se o ozbiljnom, profesionalnom i stručnom servisu koji je u stanju da brzo reši čak i nesvakidašnji problem i kao takvog ga iskreno preporučujem. 

 

Ipak, jedinu zamerku servisu upućujem na, po mom uverenju, preveliku cenu polovne centrale ABS-a, na koju, što je i razumljivo, nisam dobio garanciju. Naime, cena iskazana u računu koji sam dobio za polovnu ali originalnu centralu ABS-a je iznosila 9.600 dinara a koja, takođe originalna, na tržištu polovnih delova (na primer, Fiat-Alfa-Lancia auto otpad u Inđiji ali to nije jedini primer) za moj auto košta svega 20 evra. 

Svestan sam da je formiranje cena polovnih delova slobodno kao i da sam pre realizacije posla pristao na ponuđene uslove ali zaista verujem da nije korektno da razlika u ceni polovnog dela istog ili sličnog kvaliteta bude baš četvorostruka i to na štetu klijenata servisa, nezavisno od toga da li je reč o članovima ovog foruma ili bilo kojim drugim klijentima. Razlika uopšte nije mala - preko 7.000 dinara. Istovremeno, nije mi u telefonskom razgovoru kada mi je predočena cena i opisan kvar ni ponuđena mogućnost da se za centralu ABS-a sam snađem na drugom mestu niti ukazano da je u servisu iz nekog određenog razloga taj deo znatno skuplji pa sam bio u uverenju da je centrala ABS-a i na drugom mestu približno iste cene.

 

Naglašavam da iskazana zamerka nikako ne predstavlja antipreporuku za servis već predlog da cene polovnih delova koji se ugrađuju u okviru i u režiji samog servisa budu saobraznije tržištu.

 

Pozdrav!

 

Flojd

Postivani, garancija na sve polovne delove ugradjene u nasem servisu je 6 meseci. Sto se tice cene dela, proverite po kataloskom broju da li je to bas ta centrala koja Vama odgovara. Od mene kao vlasnika imate uvek mogucnost da donesete Vasu centralu. Mi cemo je montirati i skinuti nasu bez nadoknade. Cilj nam je da svi budu zadovoljni. Hvala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, svakako hvala na razumevanju. 

 

Naravno da je najbolje da svi budemo zadovoljni. 

Ponavljam, Vaš servis je, što se mene tiče, za svaku preporuku i zadovoljan sam svim aspektima usluge osim očigledno previsoke cene ugrađenog polovnog dela čime jednostavno ne mogu da budem zadovoljan jer se radi o gotovo 5 puta višoj ceni u odnosu na ponudu. 

 

Što se tiče centrale ABS-a, provereno je po kataloškom broju za moj model vozila i potvrđeno mi je da je imaju na stanju i to po ceni od 2.000 dinara sa garancijom ispravnosti i mogućnošću vraćanja u slučaju neispravnosti. U pitanju je dobro snabdeven auto-plac specijalizovan za delove za italijanska vozila. Cena od okvirno 20 evra koju sam naveo u prethodnom postu bila bi sa troškovima slanja na adresu.

 

Hvala Vam i na ponuđenoj fer opciji zamene dela bez naknade, imaću na umu i tu mogućnost mada verujem da bi sada, kada je deo već ugrađen prikladnije i lakše za obe strane bilo da cenu ugrađene centrale ABS-a nivelišete prema stanju na tržištu ali to je isključivo stvar Vaše dobre volje, svestan sam da nemam nikakvo pravo da to od Vas zahtevam.

   

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/6/2020 at 6:34 PM, Flojd said:

...verujem da bi sada, kada je deo već ugrađen prikladnije i lakše za obe strane bilo da cenu ugrađene centrale ABS-a nivelišete prema stanju na tržištu...

Ne bih se složio. :) 

 

Kad već kažeš da je i tebi cilj da svi budete zadovoljni, tj. obe strane, mislim da je @Goran Zemun izneo predlog koji je u skladu sa tim. :thumbup: 

Po tom predlogu ti dobijaš ono što želiš (ugradnju centrale koju sam nabaviš), a skidanje one koja ti je sada u autu, kao i montiranje te koju sam nabaviš - ne plaćaš. Dakle, nemaš nikakve dodatne troškove.

Plus, dobijaš nazad novac koji si dao za centralu koja ti je sada u autu i koja se skida, a ta centrala ostaje Goran servisu. Oni će je verovatno vratiti nazad otpadu od kojeg su kupili i dobiti novac nazad. Tvojim predlogom oni to ne mogu da urade, već imaju gubitak plaćajući nekakvu razliku u ceni koja se predstavlja kao tržišna, a toga ustvari nema kad su u pitanju polovni delovi.

Na tržištu polovnih delova nema nekakvog jedinstvenog cenovnika, samim tim nema neke ''opšte prihvaćene cene'', već svako od vlasnika tih otpada uzme za traženi deo koliko god maksimalno može u datom trenutku.

 

Nemaju otpadi nekakav jedinstveni cenovnik, i to što je na jednom mestu jeftinije nikako ne znači da i drugi prodaju po istoj ceni. :thumbup: 

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani Gorane

Imam problem sa poluosovinama na Stilu 1.9 16v 140hp, dobile su lufta u sfernim zglobovima do menjaca. Podrhtava pri ubrzavaju i cimne pri naglom oduzimanju gasa. Interesuje me da li vi mozda mozete nove zglobove da nabavite i da se zamene kod vas? Posto nigde nisam uspeo da nadjem nove kao da nepostoje. Pokusao sam sa polovnima ali izgleda da je i njih tesko u dobrom stanju naci. Pozdrav 

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, Mico said:

Postovani Gorane

Imam problem sa poluosovinama na Stilu 1.9 16v 140hp, dobile su lufta u sfernim zglobovima do menjaca. Podrhtava pri ubrzavaju i cimne pri naglom oduzimanju gasa. Interesuje me da li vi mozda mozete nove zglobove da nabavite i da se zamene kod vas? Posto nigde nisam uspeo da nadjem nove kao da nepostoje. Pokusao sam sa polovnima ali izgleda da je i njih tesko u dobrom stanju naci. Pozdrav 

Poatovani, mogu pogledati sutra sta imamo na stanju i sta umaju uvoznici. Ako hocete pozovite sutra posle 10h... 0652193543

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovanje Gorane, imam jedno pitanje. Podizači stakala nekad rade, nekad odbijaju da rade. Vozačev podizač je repariran kod gospodina sa Ledina pre zime jer je isto cas radio cas nije. Tad sam otvarao samo vozačev, moguće da je bio isti problem i tad. Da li je moguće da instalacija vozačevih vrata pravi problem, neki modul ili nešto treće?

 

Primetio sam da i nešto lupka u vratima neposredno posle reparacije. Ne znam dal je povezano ili nije.

 

@Flojd

Ne stanjem ni na čiju stranu ali sa indjijom nemam lepo iskustvo kao ni par kolega sa posla. 3x sam išao kod njih za alternator nijednom nije bio odgovarajući, kolega takodje isto par puta isao za alternator za 147. Jedan kolega je uzeo menjac koji nije bio odgovarajući rekli mu da nemaju drugi pa je prepravljao i na kraju kad je sklopio shvatio da su pojedeni sinhroni za drugu i treću valjda-pogodices nisu hteli da mu vrate pare zato sto je prepravljao. Hoću reći da je nekad jeftinije da platis skuplje i budes miran nego da platis jeftinije pa bude veselo. Naravno svako ima pravo na svoje mišljenje, ovako si dobio račun pa mozes da reklamiras ako bude nešto, u indjiji i na bilo kojem otpadu ne dobijas ništa. Mi smo kolektivno prešli za Šabac, jest malo skuplje ali su delovi dobri i nema slanja 5x tamo vamo.

 

 

Edited by neshaoct
popravio tag

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Nikola 1.6 said:

Poštovanje Gorane, imam jedno pitanje. Podizači stakala nekad rade, nekad odbijaju da rade. Vozačev podizač je repariran kod gospodina sa Ledina pre zime jer je isto cas radio cas nije. Tad sam otvarao samo vozačev, moguće da je bio isti problem i tad. Da li je moguće da instalacija vozačevih vrata pravi problem, neki modul ili nešto treće?

 

Primetio sam da i nešto lupka u vratima neposredno posle reparacije. Ne znam dal je povezano ili nije.

Obicno problem bude instalacija u vratima... 

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam da curi ulje na ovom metalnom crevu od turbine tj dihtungu na bloku motora , da li postoji nov dihtung i da li moze da se resi kod Vas u servisu?

Pozdrav.

1.3_mjtd_blok_1.thumb.jpg.0f738b8d6d974cc3fbf98cb0dc781337.jpg1.3_mjtd_blok_2.thumb.jpg.3cb2df22c4894d3623a929060e4a2568.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, imam problem sa automobilom Lancia Lybra 1.9 jtd 85kw. Naime u pitanju je vise problema koji su se javili istovremeno. Automobil slabije vuce, nekada motor bucnije radi, a nekada radi sasvim normalno, ima neravnomeran rad na leru, a povremeno se desava i otezano paljenje tj. automobil prvo vergla 10 sekundi i onda otezano upali. Kada ugasim automobil i ponovim postupak desi se isto, dok sutradan pali sasvim normalno. Primetio sam da kada isturiram auto, kazaljka obrtomera pada normalno sve do 1100 obrtaja, a nakon toga pada usporeno sve do 750 obrtaja. Moram napomenuti da je automobil bio na dijagnostici i tom prilikom je izbacio gresku za senzor papucice kvacila, koji je nakon toga uredno promenjen. Osim te navedene greske, dijagnostika nije pokazala nista vise. Nisam siguran, ali cini mi se da je i sama potrosnja malo povecana.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Markoni Bg said:

Primetio sam da curi ulje na ovom metalnom crevu od turbine tj dihtungu na bloku motora , da li postoji nov dihtung i da li moze da se resi kod Vas u servisu?

Pozdrav.

1.3_mjtd_blok_1.thumb.jpg.0f738b8d6d974cc3fbf98cb0dc781337.jpg1.3_mjtd_blok_2.thumb.jpg.3cb2df22c4894d3623a929060e4a2568.jpg

Moze naravno, dodjite da pogledamo.. 

4 hours ago, LanciaLybra 1.9jtd said:

Pozdrav, imam problem sa automobilom Lancia Lybra 1.9 jtd 85kw. Naime u pitanju je vise problema koji su se javili istovremeno. Automobil slabije vuce, nekada motor bucnije radi, a nekada radi sasvim normalno, ima neravnomeran rad na leru, a povremeno se desava i otezano paljenje tj. automobil prvo vergla 10 sekundi i onda otezano upali. Kada ugasim automobil i ponovim postupak desi se isto, dok sutradan pali sasvim normalno. Primetio sam da kada isturiram auto, kazaljka obrtomera pada normalno sve do 1100 obrtaja, a nakon toga pada usporeno sve do 750 obrtaja. Moram napomenuti da je automobil bio na dijagnostici i tom prilikom je izbacio gresku za senzor papucice kvacila, koji je nakon toga uredno promenjen. Osim te navedene greske, dijagnostika nije pokazala nista vise. Nisam siguran, ali cini mi se da je i sama potrosnja malo povecana.

 

Kada mozete da dodjete da pogledamo? Javite se.. 063242007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, ne znam kako je kod ostalih Puntica ali na mom imam osecaj kao da je gas previse plitak/mekan. Kad trebam da dam gas na kretanju nemam osecaj da sam stisnuo gas medjutim obrtaji su se popeli na 4k. Da li je to do sajle ili necega ne znam? Koliko bi kostalo kod vas u servis da ga doteram da vidimo sta je i popravimo ako nije kako treba biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Cvejka1433 said:

Takođe, troši mnogo više benzina nego obično, izbacuje benzin na auspuh.

Prvo da vidimo o cemu se radi. Pregledi su besplatni, svakog radnog dana u 7 i 30 osim subote. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...