Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

Dragi Gorane, hvala na javljanju, pogledao sam ipak jutros na leru, vec na 40 stepeni su  lepo topli gornje crevo i hladnjak, dok su na 70 strpeni, vec lepo topla oba creva, oko 80 postaju vruca oba creva, merio temp sa OBD.

Termostat deklarisan da otvara na 87 stepeni.

U voznji nizbrdo obara ispod 80 stepeni, a jos nema minusa.

Da li ima smissla cekati da to nesto malo legne? Napominjem da sam ugradio Behr, jer je na forumu bila imformacija da je to fabricka preporuka, tj. kao najbolji..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Skarac said:

Dragi Gorane, hvala na javljanju, pogledao sam ipak jutros na leru, vec na 40 stepeni su  lepo topli gornje crevo i hladnjak, dok su na 70 strpeni, vec lepo topla oba creva, oko 80 postaju vruca oba creva, merio temp sa OBD.

Termostat deklarisan da otvara na 87 stepeni.

U voznji nizbrdo obara ispod 80 stepeni, a jos nema minusa.

Da li ima smissla cekati da to nesto malo legne? Napominjem da sam ugradio Behr, jer je na forumu bila imformacija da je to fabricka preporuka, tj. kao najbolji..

 

Da li ste sami doneli termostat ili ste kod nas kupili? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doneo, devojka koja radi kod vas na recepciji mi rekla da imate francuski. Ja hteo "kao" najbolje za auto, platio taj Behr, kao dva francuska.  Ali izgleda da sam se presao, koliko se secam fabricki kad je nov bio, nije mi toliko dugo zagrevao kola, jos je ovo smesna zima, jos uvek....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Skarac said:

Doneo, devojka koja radi kod vas na recepciji mi rekla da imate francuski. Ja hteo "kao" najbolje za auto, platio taj Behr, kao dva francuska.  Ali izgleda da sam se presao, koliko se secam fabricki kad je nov bio, nije mi toliko dugo zagrevao kola, jos je ovo smesna zima, jos uvek....

 

Dodjite da ga proverimo, ako je neispravan dacemo Vam potvrdu za reklamaciju... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani Gorane, kako je pala temperatura poslednjih mesec dana teze mi pali Stilo 1.9 16v 140hp. Problem je prvo jutarnje paljenje (u garazu) vergla u prazno, a kad dam 3-4 puta grejanje lako upali. Kasnije svako paljenje tokom dana vruc hladan na pola kljuca. 

Primetio sam jos da kad je parkiran sa padom u nazad(na poslu mi tako prenoci) tokom upali odmah ni ne sacekajuci grejace. 

Sta li je u pitanju? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani Gorane,

Da li menjate air begove na puntu mk 2b?


Sent from my MI 9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, jovan90 said:

Poštovani Gorane,

Da li menjate air begove na puntu mk 2b?


Sent from my MI 9 using Tapatalk
 

Menjamo... Za vise informacija javite se na 0652193543. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane, imam jedno pitanje za vas.?

 

Fiat Punto 1.2 8v 2010 god. ja sam prvi vlasnik, pre jedno 3 meseca mi se pojavio problem paljenja vergla ali nece da upali, svetli lampica za code kljuc. Bio sam kod mog majstora on mi je zamenio pumpu za gorivo, koja je bila ispravna i eto ja sam postao laksi za 130e bzv. Isao sam u ovlasceni Fiat AK Kompresor na Rakovici oni nisu znali sta je sa autom isao sam kod jos majstora svi kazu menjaj eku, body ili antenicu. Antenicu sam sam promenio isto nije hteo da pali. Sumnjam na instalaciju i dzekove, jer jedan majstor mi je skidao body i kada je vratio auto mi je radio 20 dana perfektrno i posle tog 20 dana ponovo nije hteo da pali... Neki mi kazu menjaj svecice...? Inace oba kljuca rade, i jedan bravar je proveravao kljuceve i rekao da su ok. A na autodijagnostici pokazuje kao greska kljuc i body tu se negde gubi signal, takodje mi je jedan majstor savetovao immo off.

 

Da li ste se susretali sa ovim problemom, posto je kolko vidim velika mana kog fiat automobila?

Edited by PeMu

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, PeMu said:

Pozdrav Gorane, imam jedno pitanje za vas.?

 

Fiat Punto 1.2 8v 2010 god. ja sam prvi vlasnik, pre jedno 3 meseca mi se pojavio problem paljenja vergla ali nece da upali, svetli lampica za code kljuc. Bio sam kod mog majstora on mi je zamenio pumpu za gorivo, koja je bila ispravna i eto ja sam postao laksi za 130e bzv. Isao sam u ovlasceni Fiat AK Kompresor na Rakovici oni nisu znali sta je sa autom isao sam kod jos majstora svi kazu menjaj eku, body ili antenicu. Antenicu sam sam promenio isto nije hteo da pali. Sumnjam na instalaciju i dzekove, jer jedan majstor mi je skidao body i kada je vratio auto mi je radio 20 dana perfektrno i posle tog 20 dana ponovo nije hteo da pali... Neki mi kazu menjaj svecice...? Inace oba kljuca rade, i jedan bravar je proveravao kljuceve i rekao da su ok. A na autodijagnostici pokazuje kao greska kljuc i body tu se negde gubi signal, takodje mi je jedan majstor savetovao immo off.

 

Da li ste se susretali sa ovim problemom, posto je kolko vidim velika mana kog fiat automobila?

Postovani, problemi su svakodnevnost u nasem poslu.. Puno toga utice na gasenje kod lampice. Ako mozete dovesti auto javite se... Pogledacemo... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav iz Uzica.Dobio sam preporuku za vas od kolege.Naime imam problem sa puntom evom.1.3 multidzet 62kw.Desava se zimi leti dosta manje da kad je ladan ima samaranje obrtaja.Na auspuh se oseca jak miris nesnosan.Na prvom paljenju dok mu radi da kazem automatski gas solidni radi.Cim se vrati na radne obrtaje pocinje da se trese i da pravin oscilacije u obrtajima.Probao sam kod nekih nasih mehanicara ali bezuspesno.

Ovo sam do sad proverio

Cistio sam dpf filter,egr ventil,usisnu granu ,regulator pritiska nov 

probao senzor temperature isto nov stavio,dizne slao na proveru,nov akumulator stavio.Dali su majstori nesto propustili vise ne znam.Resetovao sam i nesto zaboravio sam sta na ecu al nista ne pomaze.Kad se ugreje malo obrtaji se vrate u normalu.I prejak miris ima na izduvu dok se ne zagreje.Mada i posle nije nesto mnogo slab.Isao sam u ovlasceni servis kod nas samo  mi rekli da probam da ocistim usisnu granu pa sta bude.Na diagnostici ne pokazuje nikakve greske.Postavicu link video snimka kako radi kad je hladan.Pa ako ima nade da vas zovnem i zakazem servis.Hvala puno jos jednom.

 

Ne bih da ga uvalim nekome  kao sto su meni.

 

https://drive.google.com/file/d/13QCK01Su0TAFENbDLEp1DxJz-HYaoqxf/view?usp=drivesdk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani Gorane,u zadnjih mesec dana u desnom delu ispod haube pocelo je da mi se cuje kao da udaljini neko radi sa pikamerom i to samo u vožnji kada auto radi na leru ne cuje se nista,al zvuk je isti ko kada ste u zatvorenom prostoru a na nekih kilometar udaljenosti pikamer radi ili hilti busilica dosta je tup zvuk i nije konstatan kazem samo u kretanju se cuje i to tako kad kad.U pitanju je marea 1,6 benzin plin.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani, koliko bi kostala zamena senzora pozicije volana? U pitanju je Fiat punto, 1.2 8V benzin, 2010. godiste. 

Pozdrav! 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, dvla said:

Postovani, koliko bi kostala zamena senzora pozicije volana? U pitanju je Fiat punto, 1.2 8V benzin, 2010. godiste. 

Pozdrav! 

Postovani, cena novog dela sa zamenom i dve godine garancije je 17500 rsd. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Quote

Pozdrav Gorane, imam jedno pitanje za vas.?

 

Fiat Punto 1.2 8v 2010 god. ja sam prvi vlasnik, pre jedno 3 meseca mi se pojavio problem paljenja vergla ali nece da upali, svetli lampica za code kljuc. Bio sam kod mog majstora on mi je zamenio pumpu za gorivo, koja je bila ispravna i eto ja sam postao laksi za 130e bzv. Isao sam u ovlasceni Fiat AK Kompresor na Rakovici oni nisu znali sta je sa autom isao sam kod jos majstora svi kazu menjaj eku, body ili antenicu. Antenicu sam sam promenio isto nije hteo da pali. Sumnjam na instalaciju i dzekove, jer jedan majstor mi je skidao body i kada je vratio auto mi je radio 20 dana perfektrno i posle tog 20 dana ponovo nije hteo da pali... Neki mi kazu menjaj svecice...? Inace oba kljuca rade, i jedan bravar je proveravao kljuceve i rekao da su ok. A na autodijagnostici pokazuje kao greska kljuc i body tu se negde gubi signal, takodje mi je jedan majstor savetovao immo off.

 

Da li ste se susretali sa ovim problemom, posto je kolko vidim velika mana kog fiat automobila?

On 1/13/2020 at 7:21 PM, Goran Zemun said:

Postovani, problemi su svakodnevnost u nasem poslu.. Puno toga utice na gasenje kod lampice. Ako mozete dovesti auto javite se... Pogledacemo... 

 

Hvala puno Gorane, sto ste mi resili problem sa mojim autom. Jedini majstor u BG koji je hteo i uspeo da mi popravi Punta.

 

Servis i usluga na nivou.

 

 Imam majstora zauvek! :)

 

Pozdav

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani Gorane, desnom delu ispod haube do instrumental table  pocelo je da mi se cuje kao da udaljini neko radi sa pikamerom i to samo u vožnji kada auto radi na leru ne cuje se nista,al zvuk je isti ko kada ste u zatvorenom prostoru a na nekih kilometar udaljenosti pikamer radi ili hilti busilica dosta je tup zvuk i nije konstatan kazem samo u kretanju se cuje i to tako kad kad.U pitanju je marea 1,6 benzin plin.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Gost124 said:

Poštovani Gorane, desnom delu ispod haube do instrumental table  pocelo je da mi se cuje kao da udaljini neko radi sa pikamerom i to samo u vožnji kada auto radi na leru ne cuje se nista,al zvuk je isti ko kada ste u zatvorenom prostoru a na nekih kilometar udaljenosti pikamer radi ili hilti busilica dosta je tup zvuk i nije konstatan kazem samo u kretanju se cuje i to tako kad kad.U pitanju je marea 1,6 benzin plin.

Svakako bi morao cuti da bi rekao sta se cuje... Ali ako se cuje samo u voznji, treba pregledati homo zglob i lezaj tocka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane zdravo, izgleda da mi ke crkao reostat. Prve tri brzine ventilatora ne rade. Koliko traje intervencija, da li se čeka na deo i da li ovde na pp zakazujem?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...