Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

Postovani Gorane, 

Da li po Vasem mišljenju treba kupiti Lanciu Y sa automatskim menjacem ili izbegavati takav automobil? Naravno polovan je u pitanju 2007 godiste. 

Sta me zanima je ukoliko je pouzdan takav menjac, koliko kosta redovan servis kod Vas i kolika mu je cena? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/15/2018 at 4:34 PM, Goran Zemun said:
52000 rsd


Samo jos jedno... To je cifra sa popustom za clanove ili puna cena za putnika namernika...?

Izvinjavam se jos jednom za gnjavazu...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala@Goran Zemun Znaci da se uclanim pa mogu da racunam na manju cifru od ovih 52K... Cujemo se u svakom slucaju... Sobzirom da sam iz Smedereva pretpostavljam da moze u toku dana da se zavrsi sve?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, zoran011 said:

Postovani Gorane, 

Da li po Vasem mišljenju treba kupiti Lanciu Y sa automatskim menjacem ili izbegavati takav automobil? Naravno polovan je u pitanju 2007 godiste. 

Sta me zanima je ukoliko je pouzdan takav menjac, koliko kosta redovan servis kod Vas i kolika mu je cena? 

Sve zavisi u kom je stanju taj menjac.. Odrzavanje je jeftino... Ali popravke znaju da budu skupe. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo da je najgori moguci kvar, koliko moze da kosta popravka? 500,1000 eura? 

Ako je 500 prihvatio bi rizik, a ako je 1000 najgora varijanta onda bi sigurno zaobisao. 

Hvala na odgovorima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, zoran011 said:

Recimo da je najgori moguci kvar, koliko moze da kosta popravka? 500,1000 eura? 

Ako je 500 prihvatio bi rizik, a ako je 1000 najgora varijanta onda bi sigurno zaobisao. 

Hvala na odgovorima. 

Obicno popravke ne kostaju vise od 300e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani Gorane

Radi se o Grande Punto 1,3 mjet, 75 ks (onaj sa 5 brzina) i od pred 2 meseci poceo sam da cujem zvuk (vu vu vu) kao da plocice struze u diskove, ali posto se to desavalo samo dok je auto bio u pogonu, dobio sam odgovor od majstora da se cuje lezaj menjaca, on je pogledao, rekao mi je da su samo naceti lageri, da ima dovoljno podmazivanja/ulja, da tako vozim jos nekih otprilike 10.000 km i da opet pogledaju.....takogje se cuje zvuk kada vozim polako u drugu ili trecu brzinu i onda naglo dam gas i cuje se kao neko gruhtanje (grrr), dali je i to zvuk od lezaja menjaca (kao sto mi je majstor rekao da se cuje pri oduzimanja gasa) ?

Rado bi dosao u posetu kod vas ali jas sam iz MKD, zato trazim savet preko neta, hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem javio se po prvim simptomima mraza sada,motor kao da nema jednolican rad,skido sam plastiku onu sa motora dabpogledam i pored jedne dizne kao da pusta gorivo i kao da uvlaci fals vazduh,u voznji se neoseca to ima snagu vuce kao sto je vukao al na leru cujem taj rad kao da takoreci traktor radi i uvlaci vazduh,Na puntu 1,9 jtd 2001godi

 

Edited by Milojica123

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro jutro Gorane....Radite li mozda opela insigniju 2.0 cdti?Moj majstor je zatvorio servis pa nemam kome da se obratim,samo vas znam(radili ste mi kljuc i bravu na mojoj sivoj kromi pre par godina)S obzirom da opel ima fiat motor.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

U to bi bilo super.... gumica uljne pumpe,auto je 2015 god 140 konja i koliko ce me kostati.Danas trebam registrovati pa cu svratiti do vas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,
7. decembra idem Bravom za Italiju, odradio sam veliki servis i jos par stvari pre mesec dana pa mi je majstor rekao da dodjem na detaljnu kontrolu pre nego sto podjem na put.
Kada bih mogao da dodjem? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Danilo1 said:

Pozdrav Gorane,
7. decembra idem Bravom za Italiju, odradio sam veliki servis i jos par stvari pre mesec dana pa mi je majstor rekao da dodjem na detaljnu kontrolu pre nego sto podjem na put.
Kada bih mogao da dodjem? 

Bilo koje jutro osim subote u 7:30.

6 hours ago, fiatcroma said:

U to bi bilo super.... gumica uljne pumpe,auto je 2015 god 140 konja i koliko ce me kostati.Danas trebam registrovati pa cu svratiti do vas.

Moze... Javite se u servis i zakazite. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,zanima me oko servo elektronike na punto 2 2001 pošto sam zamenio motoric i opet izbacuje gresku dali moze biti problem u uglu polozaja volana il u nekom releju i koliko bi koštala popravka istog,na dijagnostici pokazuje da motoric nije uredu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,
Jutros kada sam palio kola, nije upalio iz prve, kratko je zaverglao upalio oznaku za grejače i na trenutak skala za gorivo i za temperaturu su otišle na maksimum. Izvadio sam ključ sačekao par trenutaka zatim ponovo pokušao da startujem motor, zaverglao je i startovao je s tim što su opet pokazivač goriva i temperature otišle do maksimuma zatim se vratile na normalne vrednosti. Prešao sam oko 100km nakon toga, parkirao i ponovo upalio auto nakon 4sata stajanja, opet se desilo isto sa pokazivačima i opet se palila lampica za grejač. Auto normalno radi nakon toga i vuče bez problema. Zanima me da li su ovo simptomi da je problem do akumulatora? U pitanju je Croma 1.9 110kw
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 20.11.2018. at 4:59 PM, Milojica123 said:

Pozdrav Gorane,zanima me oko servo elektronike na punto 2 2001 pošto sam zamenio motoric i opet izbacuje gresku dali moze biti problem u uglu polozaja volana il u nekom releju i koliko bi koštala popravka istog,na dijagnostici pokazuje da motoric nije uredu

Ako je motor ispravan onda je problem u centrali. Mozemo proveriti.... Javite se... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje Gorane,

Koliko je senzor pozicije volana sa zamenom za Punto Classic (mk2b) 1.3 multijet ?

Hvala.

Edited by jovan90

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Goran Zemun zdravo, znate li da li su isti zadnji amortizeri za pandu 2005.g verzija 4x4 i basic?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Zan Batist said:

@Goran Zemun zdravo, znate li da li su isti zadnji amortizeri za pandu 2005.g verzija 4x4 i basic?

Nisu, postoje dva tipa. Jedan za benzince... Lpg... I dizele... I drugi za 4x4 i metanske. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...