Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

Danas sam probao opet isto, čak mi se desilo da neće da upali odmah, još jedan simptom. Jutros nisam mogao da dodjem ali sutra ujutro mogu. Kad vidite šta je u pitanju, ako može da se radi, ostvio bih auto pošto moram da se vratim zbog posla. Pored ovog problema koji još nije definisan, treba da se sajla od ručne podesi, sijalice za maglu da se zamene i od proslog puta što smo ostavili nosač za menjač.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako to Marfi ponekad uredi, auto vuče savršeno baš kako treba. Nije pred majstorima pokazao slabost... Jedino je očitana greška protokomera, obrisana i sad čekam da se ponovo javi isti simptom slabe vuče, ako se javi ikada.
Onda će da ostane na ispitivanju i posmatranju, a tada će i ostali nedostaci biti otklonjeni...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane! Planiram uskoro da kupim Fiat Grande punto 1.4 8V, pa me interesuje cena velikog servisa koji bih hteo da odradim odmah po kupovini automobila. Hvala unapred na odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Nash said:

Pozdrav Gorane! Planiram uskoro da kupim Fiat Grande punto 1.4 8V, pa me interesuje cena velikog servisa koji bih hteo da odradim odmah po kupovini automobila. Hvala unapred na odgovoru.

Veliki servis sa malim servisom kosta oko 22000 rsd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane mozes li mi reci koliko kosta mali i veliki servis za stila 2002god. 1.9jtd?

I koliko vremenski traje taj isti rad?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/1/2018 at 6:23 PM, Pluto said:

Postovanje Gorane, a mali za Grande Punta 1.3 mjet 90ks? Kao i ciscenje turbine?

Mali servis sa delovima za Vas auto je oko 9000 rsd. A skidanje i ciscenje geometrije na turbini je 7500 rsd.

 

On 2/1/2018 at 8:42 PM, aca 81 said:

Gorane mozes li mi reci koliko kosta mali i veliki servis za stila 2002god. 1.9jtd?

I koliko vremenski traje taj isti rad?

Veliki  i mali servis sa delovima za Vas auto je 36000 rsd. Ako se auto doveze u 8h zakazanog dana sve bude gotovo do 12h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da sam čuo dosta preporuka za Vaš servis,obraćam Vam se sa jednim pitanjem :

 

Naime,u toku vožnje mi se upalila žuta lampica "check engine" koja se nalazi ispod merača broja obrtaja.Ono što sam primetio je da se istog momenta skazaljka za merenje temperature motora zakucala na minimum tj pala na nulu.Sve to se dešavalo na nizbrdici i u leru (ako to nešto znači kao info).Nakon izvesnog vremena se ugasila i skazaljka za temperaturu se vratila negde ispod sredine,a zatim se ponovilo sa paljenjem lampice i padanjem skazaljke na nulu.

 

Da li biste na osnovu iskustva mogli da mi bar okvirno kažete o čemu se radi,kakav kvar je u pitanju i otprilike cenu popravke.

Pošto radim od 07:30-15:30 kako bismo mogli da organizujemo prijem vozila (eventualno subota)?

 

Hvala unapred i nadam se skoroj saradnji.

 

Pozdrav,Miloš

Edited by Milos1976

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Milos1976 said:

S obzirom da sam čuo dosta preporuka za Vaš servis,obraćam Vam se sa jednim pitanjem :

 

Naime,u toku vožnje mi se upalila žuta lampica "check engine" koja se nalazi ispod merača broja obrtaja.Ono što sam primetio je da se istog momenta skazaljka za merenje temperature motora zakucala na minimum tj pala na nulu.Sve to se dešavalo na nizbrdici i u leru (ako to nešto znači kao info).Nakon izvesnog vremena se ugasila i skazaljka za temperaturu se vratila negde ispod sredine,a zatim se ponovilo sa paljenjem lampice i padanjem skazaljke na nulu.

 

Da li biste na osnovu iskustva mogli da mi bar okvirno kažete o čemu se radi,kakav kvar je u pitanju i otprilike cenu popravke.

Pošto radim od 07:30-15:30 kako bismo mogli da organizujemo prijem vozila (eventualno subota)?

 

Hvala unapred i nadam se skoroj saradnji.

 

Pozdrav,Miloš

Verovatno da je problem u instalaciji ili u samom senzoru temperature. Javite se i dodjite bilo kada na dijagnostiku . 063242007

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minutes ago, Rile_bg said:

Ne bi bilo lose da kazes koji auto je u pitanju :)

U pravu si,nisam ni primetio..:lol:

 

Zastava 10,benzin 1,2 

17 minutes ago, Goran Zemun said:

Verovatno da je problem u instalaciji ili u samom senzoru temperature. Javite se i dodjite bilo kada na dijagnostiku . 063242007

Danas se nije palila,ali svejedno doći ću...Hvala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje Gorane. Da li bi vas servis mogao u subotu da odradi proveru polovnog vozila bravo 1.9jtd 2001 godiste u nekom terminu do 10h, posto covek od koga bih kupio automobil radi nakon toga? Unapred zahvalan. Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, jocifer93 said:

Postovanje Gorane. Da li bi vas servis mogao u subotu da odradi proveru polovnog vozila bravo 1.9jtd 2001 godiste u nekom terminu do 10h, posto covek od koga bih kupio automobil radi nakon toga? Unapred zahvalan. Pozdrav.

Mi smo u servisu od 7:30....vidimo se..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje Gorane,

 

Danas smo prethodni vlasnik i ja bili na proceni Lybre 1.8 karavan. Dogovorili smo da se dodje sledece srede i  pogleda se zbog cega vlazi oko seta zupcenja. Ako sam ja razumeo trebalo bi da se zameni sve sto je ispod poklopca seta zupcenja, a to je pretpostavljam zupcasti kais, roler, spaner i pumpa. Pored toga dogovorili smo da se uradi i reparacija varijatora. Treba uraditi i mali servis jer je vreme, to je pretpostavljam ulje, sa filetrima ulja, vazduha i kabine. 

 

Sada sam primetio jos sl falinke. Prednje levo kratko svetlo ne radi, kao ni leva pozicija. Prednje maglenke ne rade. Dugme pored komandi podizaca prozora ukljuceno/iskljuceno ne pravi nikavu razliku. To bi pretpostavljam trebalo da onemoguci svima sem vozacu komande dizanja/spustanja prozora. Svetlo kabine se ne ukljucuje po otvaranju vrata, bez obzira na kombinaciju prekidaca iznad.  Podesavanje nivoa farova takodje ne radi. Osvetljenje komadni na vratima se ne gasi ni pri iskljucenim farovima i klada je kljuc van brave. Zadnja metlica je pokidana. Okvirno koliko bi kostalo resavanje tih problema?

 

Auto je promenio vlasnika, ali ostaje kod Vas na servisu.

Edited by Boki78

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Boki78 said:

Postovanje Gorane,

 

Danas smo prethodni vlasnik i ja bili na proceni Lybre 1.8 karavan. Dogovorili smo da se dodje sledece srede i  pogleda se zbog cega vlazi oko seta zupcenja. Ako sam ja razumeo trebalo bi da se zameni sve sto je ispod poklopca seta zupcenja, a to je pretpostavljam zupcasti kais, roler, spaner i pumpa. Pored toga dogovorili smo da se uradi i reparacija varijatora. Treba uraditi i mali servis jer je vreme, to je pretpostavljam ulje, sa filetrima ulja, vazduha i kabine. 

 

Sada sam primetio jos sl falinke. Prednje levo kratko svetlo ne radi, kao ni leva pozicija. Prednje maglenke ne rade. Dugme pored komandi podizaca prozora ukljuceno/iskljuceno ne pravi nikavu razliku. To bi pretpostavljam trebalo da onemoguci svima sem vozacu komande dizanja/spustanja prozora. Svetlo kabine se ne ukljucuje po otvaranju vrata, bez obzira na kombinaciju prekidaca iznad.  Podesavanje nivoa farova takodje ne radi. Osvetljenje komadni na vratima se ne gasi ni pri iskljucenim farovima i klada je kljuc van brave. Zadnja metlica je pokidana. Okvirno koliko bi kostalo resavanje tih problema?

 

Auto je promenio vlasnika, ali ostaje kod Vas na servisu.

Postovani,

Puno tih sitnih problema cemo resiti uz servis, a ako je potrebno menjati neke delove moramo videti direktno na autu. U svakom slucaju dovezite auto pa cemo pregledati sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje, vec sam pitao na forumu, ali da ponovim, posto mislim da je ovo pravo mesto za to.

Quote

 

Grande punto evo 1.4 16v 77kw 105 konja i grande punto 1.4 16v 70kw 95ks. Koja je razlika. Pukao  mi je klip i otisla glava na prvom. Kompletam motor sam nasao oko Temisvara.

Ne ide mi se preko granice zbog carine. Glavu sam nasao kod nas, blok me muci. Nalazim brdo motora tip 199A6000 i to su motori 1.4 16v od 95 konja, ali meni treba blok sa oznakom 955A6000.

Da li znate, da li je ista osnova, tj. blok motora, kada bi znao da jesu, lako bi za dalje. 


 

Unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje Gorane,

 

Zanima me da li se Vas servis bavi servisiranjem Fiat 500X vozila? U pitanju je 2015 godiste, 1.4; 140KS, turbo benzinac.

 

Za sada da kucnem u drvo nemam nikakvih konkretnih problema, ali bih voleo da se obezbedim kada za to dodje vreme.

 

 

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi ja da to cujem i vidim. ;)

 

P.S. Da li su ovi crveni elementi (crvene linije dole na vratima i gore na krovu i haubi) radjene kod nas i ako jesu sme li se znati gde? Hvala

 

Edit: Kad vec pricamo o modelu 500X, koliko kosta mali servis kod Vas Gorane?

 

Pozdrav!

Edited by GiDrA
Pitanje za mali servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...