Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

1 hour ago, shomispc said:

Pozdrav Gorane,

 

Jutros mi se pojavila greška "Change engine oil" tokom regeneracije DPF-a, odnosno čim se greška pojavila regeneracija se završila. Radio sam kod Vas mali servis pre nekih 3000km tako da pretpostavljam da ulje ne treba da se zameni.

Isti ovaj problem sam imao i kod prethodne 2 promene ulja, samo što je tada trebalo oko 5000km od zamene da bi se pojavila greška i oba puta sam dolazio kod Vas da skinete grešku i izvučete malo ulja.

Prvi put ste mi spomenuli da može da greška može da se javlja zbog DPF-a ali da to nije slučaj jer je u tom trenutku bio zapušen samo nekih 20%.

 

Da li bih mogao da dođem sutra rano ujutru da pogledate opet i skinete grešku ili treba da zakažem termin?

 

Naravno...cekamo Vas..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane, 

 

set kvacila sam zamenio pre 10000 (po mojoj proceni, jer nije upisano u servisnu), medjutim tada nije zamenjen potisni lezaj. Zadnjih dve nedelje kvacilo hvata na par milimitara od poda (bukvalno) i kad je hladno, jedva da moze da se promeni brzina. Kada mogu da vam dovezem auto u toku ove nedelje? Odgovaralo bi mi ako bih mogao izmedju 12h i 14h radnim danom jer bi me kolega s posla u pauzi pratio do vas da bih mogao sa njim da se vratim? 

 

Takodje me interesuje koliko kosta da se centrala daljinskog zakljucavanja poveze na kljuc (nemam kood karticu) jer je odjednom izgubio vezu (baterija nije jer sam proveravao)?

 

Hvala na odgovorima unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Phikret said:

Pozdrav Gorane, 

 

set kvacila sam zamenio pre 10000 (po mojoj proceni, jer nije upisano u servisnu), medjutim tada nije zamenjen potisni lezaj. Zadnjih dve nedelje kvacilo hvata na par milimitara od poda (bukvalno) i kad je hladno, jedva da moze da se promeni brzina. Kada mogu da vam dovezem auto u toku ove nedelje? Odgovaralo bi mi ako bih mogao izmedju 12h i 14h radnim danom jer bi me kolega s posla u pauzi pratio do vas da bih mogao sa njim da se vratim? 

 

Takodje me interesuje koliko kosta da se centrala daljinskog zakljucavanja poveze na kljuc (nemam kood karticu) jer je odjednom izgubio vezu (baterija nije jer sam proveravao)?

 

Hvala na odgovorima unapred.

Dovezite auto kada budete mogli, a citanje coda i programiranje kljuceva je 3000 rsd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani, interesuje me kolika je garancija na set kvacila. Proslo je 11 meseci i presao sam 12000km. Auto sada trese ujutru pri polasku. Kad se zagreje sve je ok. 

Kvacilo ste mi vec jednom menjali u garanciji posle 7000km a i zamajac o mom trosku jer ste sumnjali da je on u problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, Stilo 1.2 said:

Postovani, interesuje me kolika je garancija na set kvacila. Proslo je 11 meseci i presao sam 12000km. Auto sada trese ujutru pri polasku. Kad se zagreje sve je ok. 

Kvacilo ste mi vec jednom menjali u garanciji posle 7000km a i zamajac o mom trosku jer ste sumnjali da je on u problemu.

Garancija je dve godine od prve zamene, u svakom slucaju se javite u servis da pogledamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/31/2017 at 8:14 AM, Goran Zemun said:

Dovezite auto kada budete mogli, a citanje coda i programiranje kljuceva je 3000 rsd.

Preuzeo auto. Sve je sada u redu. 

 

Ostao sam duzan jednu informaciju ljudima koji prate. Set kvacila koji sam pominjao da je zamenjen a nije upisan u servisnu knjizicu nije menjan kod Gorana, kako se moglo zakljuciti iz moje recenice. Samo da se zna da sa Goranom i njegovim serviserima nisam imao losih iskustava NI JEDNOM do sada. 

 

Pozdrav za Gorana!

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, Phikret said:

Preuzeo auto. Sve je sada u redu. 

 

Ostao sam duzan jednu informaciju ljudima koji prate. Set kvacila koji sam pominjao da je zamenjen a nije upisan u servisnu knjizicu nije menjan kod Gorana, kako se moglo zakljuciti iz moje recenice. Samo da se zna da sa Goranom i njegovim serviserima nisam imao losih iskustava NI JEDNOM do sada. 

 

Pozdrav za Gorana!

Hvala....

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, Stilo 1.2 said:

Proslo je tacno 18 meseci od prve zamene. Jel treba da se najavim da zakazemo?

Dodjite bilo kada u radno vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,

 

Imam par pitanja vezano za DPF i EGR(Croma 2008 2.4)

 

DPF je bio izvadjen i ugasen jos pre kupovine auta. To je utvrdjeno kod vas na pregledu kola. Iskreno ne znam kako je DPF ugasen, metoda, tj sta je sve menjano u SW. Muci me da nisu izbrisane DTC tabele pa da u slucaju nekog kvara komp uopste ne prijavi i ne pali check lampicu. Da li postoji nacin kod vas da se to proveri? Vidim da se i kod vas moze eliminisati DPF obzirom da je kod mene izvadjen da li se moze kod vas fleshovati ORI mapa i onda ugasiti DPF, a posto je kod vas skidana grana i izvadjene klpane da se ugasi i EGR.

 

Hvala na odgovoru.

 

Dragan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/8/2017 at 1:39 AM, DraganUS said:

Pozdrav Gorane,

 

Imam par pitanja vezano za DPF i EGR(Croma 2008 2.4)

 

DPF je bio izvadjen i ugasen jos pre kupovine auta. To je utvrdjeno kod vas na pregledu kola. Iskreno ne znam kako je DPF ugasen, metoda, tj sta je sve menjano u SW. Muci me da nisu izbrisane DTC tabele pa da u slucaju nekog kvara komp uopste ne prijavi i ne pali check lampicu. Da li postoji nacin kod vas da se to proveri? Vidim da se i kod vas moze eliminisati DPF obzirom da je kod mene izvadjen da li se moze kod vas fleshovati ORI mapa i onda ugasiti DPF, a posto je kod vas skidana grana i izvadjene klpane da se ugasi i EGR.

 

Hvala na odgovoru.

 

Dragan

Za proveru mape i stanja dpf-a mozete doci neki dan od ponedeljka. Samo se javite dan ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

kupio sam polovnog Punta 1.3 MJ Dualogic.

Izgleda da ima problem sa selespeed pumpom ( ili se to možda drugačije zove, ona pumpa koja počne da zuji kada se otvore vrata ).

Nekada kada se otvore vrata ona zazuji i može normalno da se upali a onda par dana uopšte neće. Pa se opet sam od sebe sabere i upali tu pumpu.

Nisam siguran da li je do nje ili nekog kontakta negde.

Najveća muka je što nemam pojma kada će da proradi pa da mogu da ga dovezem :)

Da li ste imali do sada ovakav slučaj i koliko bi me koštalo utvrđivanje problema?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, MilanG said:

Pozdrav,

kupio sam polovnog Punta 1.3 MJ Dualogic.

Izgleda da ima problem sa selespeed pumpom ( ili se to možda drugačije zove, ona pumpa koja počne da zuji kada se otvore vrata ).

Nekada kada se otvore vrata ona zazuji i može normalno da se upali a onda par dana uopšte neće. Pa se opet sam od sebe sabere i upali tu pumpu.

Nisam siguran da li je do nje ili nekog kontakta negde.

Najveća muka je što nemam pojma kada će da proradi pa da mogu da ga dovezem :)

Da li ste imali do sada ovakav slučaj i koliko bi me koštalo utvrđivanje problema?

 

Dijagnostika ja 1000 rsd...a moze biti do pumpe ili relea...instalacije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane, posle sve one frke oko prezubljenog zupčastog, pa zatim velikog servisa, sad se pojavilo neko cviljenje kada je hladan motor. Cviljenje traje jedno minut-dva, pa prestane. Postavio sam  link kako se to čuje Škriputavi pk kajš

Da li se na osnovu snimka može nešto dijagnostikovati?

 

Unapred zahvalan,

Atila

Edited by atiladj

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, atiladj said:

Pozdrav Gorane, posle sve one frke oko prezubljenog zupčastog, pa zatim velikog servisa, sad se pojavilo neko cviljenje kada je hladan motor. Cviljenje traje jedno minut-dva, pa prestane. Postavio sam  link kako se to čuje Škriputavi pk kajš

Da li se na osnovu snimka može nešto dijagnostikovati?

 

Unapred zahvalan,

Atila

Proklizava kanalni kais...morali bi pogledati zasto. Javite se bilo koji dan..Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo @Goran Zemun,

zamolio bih te za misljenje, savjet..

dakle, kad je hlad i krecem a pritom malo brze pustim kuplung lupa mi nesto u transmisiji, mozda kardan (panda 4x4).

Vise je izrazeno kad smotam volan..da bih izbjegao to lupanje moram bas polako da kecem kad je hladan.

Inace ne trese motor na leru, savrseno je miran, sam motor ne trza nikad.

Hvala..

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, Zan Batist said:

zdravo @Goran Zemun,

zamolio bih te za misljenje, savjet..

dakle, kad je hlad i krecem a pritom malo brze pustim kuplung lupa mi nesto u transmisiji, mozda kardan (panda 4x4).

Vise je izrazeno kad smotam volan..da bih izbjegao to lupanje moram bas polako da kecem kad je hladan.

Inace ne trese motor na leru, savrseno je miran, sam motor ne trza nikad.

Hvala..

Morao bi cuti kako lupa...dovezite na pregled...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Goran Zemun, ja sam u Podgoricu..mislio sam samo da se informisem prije nego sto podjem kod majstora jer moram da im pomazem u dijagnostici..

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Zan Batist said:

@Goran Zemun, ja sam u Podgoricu..mislio sam samo da se informisem prije nego sto podjem kod majstora jer moram da im pomazem u dijagnostici..

Pozdrav

Verovatno krst kardana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Hvala @Goran Zemun

Pa pretpostavio sam, nisam siguran da cu nac majstora u PG za tu rabotu, bice prica "ne radimo mi to"...

Remont kardana i dio-krst, koja je vrijednost tog posla? Kakva su iskustva kod Vas, moze li se to napravit?

Ako ne uspijem da nadjem majstora, mogu li mac kardan, jedina alternativa?

Edited by Zan Batist

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, Zan Batist said:

 Hvala @Goran Zemun

Pa pretpostavio sam, nisam siguran da cu nac majstora u PG za tu rabotu, bice prica "ne radimo mi to"...

Remont kardana i dio-krst, koja je vrijednost tog posla? Kakva su iskustva kod Vas, moze li se to napravit?

Ako ne uspijem da nadjem majstora, mogu li mac kardan, jedina alternativa?

Postoji servis u Bg koji remontuje kardane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,

 

Prilikom zamene guma rekoše mi da jedan šraf u prednjem desnom točku ne može da se ušrafi u glavčinu već da stoji labavo (I da ne može da se obradi nikako jer je rupa preširoka) - ali da se ne brinem i vozim jer da je šraf mogao da ispadne ispao bi do sada. 

E sad, pošto mi to nije neka uteha, zanima me koliko bi koštala zamena glavčine (polovno/novo) i ima li smisla tražiti nešto polovno uopšte?
Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, shomispc said:

Pozdrav Gorane,

 

Prilikom zamene guma rekoše mi da jedan šraf u prednjem desnom točku ne može da se ušrafi u glavčinu već da stoji labavo (I da ne može da se obradi nikako jer je rupa preširoka) - ali da se ne brinem i vozim jer da je šraf mogao da ispadne ispao bi do sada. 

E sad, pošto mi to nije neka uteha, zanima me koliko bi koštala zamena glavčine (polovno/novo) i ima li smisla tražiti nešto polovno uopšte?
Hvala unapred.

Problem je sto se pri zameni glavcine raspe lezaj pa sve to puno kosta...Mislim da je bolje napraviti redukciju navoja i resiti problem za malo para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...