Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

 @Goran Zemun

Zivim u PG, senzor sam kupio kod "Fandja", ne znam kako se zove covjek, vi vjerovatno znate o kome se radi, on je ovamo kao ekspert za IT.

Hvala..

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, Zan Batist said:

 @Goran Zemun

Zivim u PG, senzor sam kupio kod "Fandja", ne znam kako se zove covjek, vi vjerovatno znate o kome se radi, on je ovamo kao ekspert za IT.

Hvala..

Cuo sam se fa Fandjom...on je nas prijatelj. Javite se njemu i pozovite se na mene. Uradice besplatno

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^  covjek objasnio :D

 

@Goran Zemun

Zvao sam Fandja, ispostova' Vas je.. :D Rekao da dodjem u 5ipo.

Hvala puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Goran Zemun

servo kalibrisan, problem rijesen.. hvala jos jednom!

Inace gospodin Fandjo je mnogo bolje raspolozen bio kad sam placao senzor 120EUR, nego sad kad je "morao" da radi for free.. mada segrti kazu da je bio prehladjen, da ne grijesim dusu... :) cak se i malo ljutnuo, veli "po' Beograda me zvalo zbog tebe..." tako da osim sto ste dobar majstor, Gorane vi ste i "drmator"... :)

P.S. Sacuvao sam stari senzor (zeleni buzir) pa vam ga mogu poslati ako ih reparirate..naravno for free..

Pozdrav..

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Zan Batist said:

@Goran Zemun

servo kalibrisan, problem rijesen.. hvala jos jednom!

Inace gospodin Fandjo je mnogo bolje raspolozen bio kad sam placao senzor 120EUR, nego sad kad je "morao" da radi for free.. mada segrti kazu da je bio prehladjen, da ne grijesim dusu... :) cak se i malo ljutnuo, veli "po' Beograda me zvalo zbog tebe..." tako da osim sto ste dobar majstor, Gorane vi ste i "drmator"... :)

P.S. Sacuvao sam stari senzor (zeleni buzir) pa vam ga mogu poslati ako ih reparirate..naravno for free..

Pozdrav..

Ne repariramo ih....imam i ja par stotina polovnih... :)   Bitno da je problem resen...pozdrav za CG....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Goran Zemun Pre svega,cao Gorane. Ovako prolupao mi je motor,kako smo drugar i ja zakljucili na prvu i pouceni nekim starim iskustvom ,pomesao vodu (iza mene ogroman beli oblak dima bio dok sam se kretao i nema vise vode u autu) i klipnjaca valjda roknula karter posto se cuje lupanje i auto jedva ide mozda i gresimo ali svakako je veliki kvar. Elem hteo bih da ubacim drugi motor sledeceg meseca (ili mozda imate neki drugi predlog ali mislim da bi drugi motor bio najbezbolnija varijanta). Interesuje me cena ovog poduhvata i da li vi imate ili mozete da nabavite drugi motor i po kojoj ceni? Znaci cena svega ako ja nabavim go motor pa sa starog da se prebaci alternator,dizne,bobine i te stvari sta vec ide plus novi roleri i kaisevi. I cena sa vasim motorom pod uslovom da nabavljate/imate. Moze odgovor i u poruke meni je svejedno ili broj da se sa vama licno dogovorim oko ovoga. Bravo 2.0 147ks 96-to godiste je u pitanju

Edited by IgorBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor nemam....ali mislim da ce u Indjiji biti najjeftiniji....Za cenu zameme motora i delova moram da sednem i izracunam...Ako nije problem najlakse je da pozovete servis , ostavite broj telefona i mi Vam javimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,
Pre izvesnog vremena sam zamenio na Stilu 1.9 85kw remenicu radilice, ne kod vas doduše. Nakon toga sam primetio da kad krecem bez davanja gasa, samo kad se pusti kvacilo, obrtaji padnu na prvu crtu ispod 1000, na leru stoji kazaljka na pola izmedju 1000 i prve crte ispod. Desava se i kad u 2-oj ili 3-oj pustim gas skroz, obrtaji odu isto na tu crtu. Ranije nisam obracao paznju, pa nisam siguran da li je tako bilo oduvek.
Drugo pitanje, koliko kosta zamena senzora vode u filteru goriva, za isti auto. Par puta mi je izbacio upozorenje za vodu u filteru goriva, ali odmah ugasi, pretpostavljam da je senzor pobrljavio?
Unapred hvala.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, djomla said:

Pozdrav Gorane,
Pre izvesnog vremena sam zamenio na Stilu 1.9 85kw remenicu radilice, ne kod vas doduše. Nakon toga sam primetio da kad krecem bez davanja gasa, samo kad se pusti kvacilo, obrtaji padnu na prvu crtu ispod 1000, na leru stoji kazaljka na pola izmedju 1000 i prve crte ispod. Desava se i kad u 2-oj ili 3-oj pustim gas skroz, obrtaji odu isto na tu crtu. Ranije nisam obracao paznju, pa nisam siguran da li je tako bilo oduvek.
Drugo pitanje, koliko kosta zamena senzora vode u filteru goriva, za isti auto. Par puta mi je izbacio upozorenje za vodu u filteru goriva, ali odmah ugasi, pretpostavljam da je senzor pobrljavio?
Unapred hvala.

Sent from my 3310
 

Remenica radilce nema nikakve veze sa obrtajima motora. A mislim da senzor nije u kvaru vec da vlaga iz goriva dodje i prodje kroz filter. Svakako bi trebalo pogledati. Ima modela filtera koji nisu predvidjeni za senzor pa je rupa plica. Tada senzor udari u unutrasnjost filtera i pali lampicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru. A recite mi, da li je normalno to sa obrtajima što se desava ili ne? a za senzor cu se svakako najaviti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, djomla said:

Hvala na odgovoru. A recite mi, da li je normalno to sa obrtajima što se desava ili ne? emoji23.png a za senzor cu se svakako najaviti.

Za obrtaje moram da vidim tacno sta se desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, Goran Zemun said:
Za obrtaje moram da vidim tacno sta se desava.

Zovem servis za zakazivanje, pa se vidimo. Hvala još jednom.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Goran Zemun

 

Poštovanje Gorane, u pitanju je Bravo 2010.god. s manuelnom klimom. Problem je sa klapnom za recirkulaciju, ostala je u otvorenom položaju, dugme za ukljčivanje radi, ali se ništa ne dešava. Da li je moguće rešiti problem bez skidanja table, i da li možete da mi kažete okvirnu cenu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, golf sdi said:

@Goran Zemun

 

Poštovanje Gorane, u pitanju je Bravo 2010.god. s manuelnom klimom. Problem je sa klapnom za recirkulaciju, ostala je u otvorenom položaju, dugme za ukljčivanje radi, ali se ništa ne dešava. Da li je moguće rešiti problem bez skidanja table, i da li možete da mi kažete okvirnu cenu ?

Za klapnu recirkulacije na Vasem autu se mora skidati tabla, cena je 18000 ako se menja ceo motor ili 12000 ako je pukla plastika na motoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,

 

Danas sam u Vašem servisu zamenio po ranijem dogovoru kardan volana na Grande-u, ali odmah se videlo u vožnji da nema promena na bolje, isto lupka napred.. Bilo mi je glupo da se vraćam danas ponovo, ali očigledno da nije do kardana, nešto drugo tu lupa..

 

Moramo se dogovoriti da Vi sednete na probnu vožnju, zaista više ne znam šta može da bude... od biksne letve (koja je svakako morala da se menja), preko kardana, moramo naći šta je.

 

Zakazao sam za 9. oktobar sređivanje izduvne grane pa bi bilo dobro da se tada locira i šta je uzrok lupanja na neravninama.

 

Pozdrav,

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, top legal said:

Pozdrav Gorane,

 

Danas sam u Vašem servisu zamenio po ranijem dogovoru kardan volana na Grande-u, ali odmah se videlo u vožnji da nema promena na bolje, isto lupka napred.. Bilo mi je glupo da se vraćam danas ponovo, ali očigledno da nije do kardana, nešto drugo tu lupa..

 

Moramo se dogovoriti da Vi sednete na probnu vožnju, zaista više ne znam šta može da bude... od biksne letve (koja je svakako morala da se menja), preko kardana, moramo naći šta je.

 

Zakazao sam za 9. oktobar sređivanje izduvne grane pa bi bilo dobro da se tada locira i šta je uzrok lupanja na neravninama.

 

Pozdrav,

 

Postovani,trebali ste se vratiti odmah,da resimo problem,kada dodjete na zakazani servis probacemo auto i resiti sve sto mozemo.Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo @Goran Zemun,

prilikom mjenjanja ulja aljkavi majstori su mi sipali 2mm iznad sipke (cak su htjeli jos nego zaustavih srecom...). Vasa procjena koliko je to vise i da li je to opasno?

Fuserima bilo muka da cekaju da iscuri sve, cak sam jednom intervenisao, htjeli su jos ranije...

1.2 fire 8V, selenia 20K

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minutes ago, Zan Batist said:

zdravo @Goran Zemun,

prilikom mjenjanja ulja aljkavi majstori su mi sipali 2mm iznad sipke (cak su htjeli jos nego zaustavih srecom...). Vasa procjena koliko je to vise i da li je to opasno?

Fuserima bilo muka da cekaju da iscuri sve, cak sam jednom intervenisao, htjeli su jos ranije...

1.2 fire 8V, selenia 20K

 

Ako je to 2mm , nece napraviti nikakav problem. Ali sa pumpom za vadjenje ulja se izvuce za tren.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane zakazao sam kod vas u cetvrtak ali hteo bih da proverim sa vama pre toga.
Naime trese mi auto pri ubrzanju od 100-120 i preko 140.. E sad, mene zanima da li gume mogu biti problem, prednje su mi nove, zadnje su lose i zrele za zamenu?
Menjan je i krst poluosovine pre nekih 10000km da li je moguce da je opet on otisao posle tako kratkog vremena..
Do 100kmh nemam nikakvih podrhtavanja izgleda prilicno cvrst, i ne trese mi se volan toliko, koliko ceo auto podrhtava kada krenem da ubrzavam. Fabricke felne su na njemu 16".

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, dekirs said:

Gorane zakazao sam kod vas u cetvrtak ali hteo bih da proverim sa vama pre toga.
Naime trese mi auto pri ubrzanju od 100-120 i preko 140.. E sad, mene zanima da li gume mogu biti problem, prednje su mi nove, zadnje su lose i zrele za zamenu?
Menjan je i krst poluosovine pre nekih 10000km da li je moguce da je opet on otisao posle tako kratkog vremena..
Do 100kmh nemam nikakvih podrhtavanja izgleda prilicno cvrst, i ne trese mi se volan toliko, koliko ceo auto podrhtava kada krenem da ubrzavam. Fabricke felne su na njemu 16".

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Svakako cemo probati i naci sta je kada dodjete...mogu biti i gume ali su prednje nove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...