Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

Sumnjam da mi curi mali hladnjak u kabini... Da li u servisu vrsite zamenu? Takodje me zanima i cena zamene kao i cena hladnjaka? Koliko vremena treba za sve to jer koliko sam video na netu, cela tabla mora da se vadi napolje...

 

U pitanju je fiat bravo 1.4 tjet, 2007god. ima digitalnu klimu

 

pozdrav

Edited by bravoNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani,najbolje bi bilo da dodjete jedno jutro u 7:40h,da uradimo defektazu kvara,pa vidimo sta treba da se uradi.Da ne pricamo napamet.Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da se javim da sam za vikend sam proverio auto i utvrdio da nije u pitanju mali hladnjak već da je procurela pumpa za vodu iako je veliki servis odradjen pre oko 10.000km, odnosno 8 meseci. Pumpa je marke KWP, izbor mog servisera... pa eto, predlog da je izbegavate, a i ja uskoro da izbegavam svog servisera, ali prvo da zameni pumpu novom...

 

Napominjem da veliki servis nije radjen u servisu Goran.

 

Imao bih i jedno pitanje na koje mi je potreban stručan odgovor. Da li je sada dovoljno zameniti samo vodenu pumpu? Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, da li je kod vas moguca zamena gumica ventila bez skidanja glave?

 

Fiat Stilo 1.6 16v, nema gas. 

 

EDIT: I zaboravih da dodam, ako moze, koja je cena?

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, bravoNS said:

Samo da se javim da sam za vikend sam proverio auto i utvrdio da nije u pitanju mali hladnjak već da je procurela pumpa za vodu iako je veliki servis odradjen pre oko 10.000km, odnosno 8 meseci. Pumpa je marke KWP, izbor mog servisera... pa eto, predlog da je izbegavate, a i ja uskoro da izbegavam svog servisera, ali prvo da zameni pumpu novom...

 

Napominjem da veliki servis nije radjen u servisu Goran.

 

Imao bih i jedno pitanje na koje mi je potreban stručan odgovor. Da li je sada dovoljno zameniti samo vodenu pumpu? Hvala

Ako je sve menjano pre desetak hiljada nema potrebe da se bilo sta drugo menja....samo prekontrolisati..

10 minutes ago, horvat said:

Gorane, da li je kod vas moguca zamena gumica ventila bez skidanja glave?

 

Fiat Stilo 1.6 16v, nema gas. 

 

 

Moguce je naravno....samo za cenu morate pozvati sutra u servis. 011 2193543

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane postovanje .Imam Lanciu Kappu 2.0 turbo 20v  godiste 1999 stim da je skinuta turbina zbog plina pa bih hteo da vidim sa vama dal bi vi radili generalnu i jel to jako skupa gimnastika?Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, abelovan said:

Gorane, zanima me cena malog servisa za FIAT BRAVO 1.6MJTD 2009 godiste?

 

Pozz

Sale

Delovi i zamena 10000 rsd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane, uskoro cu na mali servis kod vas ali od sinoc sam primetio iz prednjeg dela auta poznati zvuk izduvne grane, da li je pukla ili je prednji lonac u pitanju (ako ga Lybra 1.9 ima) ne znam ali se sada cuje drugacije. Danas sam takodje primetio da kada recimo dodajem gas pa otpustim da promenim brzinu ili samo usporim cuje se neki zvizduk ili neki tako cudan zvuk, nadam se da je vezano za auspuh. Da li si imao takav slucaj i koga preporucujes za servis auspuha? A jos uvek vucem problem sa trapom od pre 2 godine i zamenom delova na trapu, kada je napolju hladno lupa i na najmanjim rupama kao da vozim na samim tockovima. Danas je recimo to bilo znatno drugacije jer je temperatura bila visoka mada se ipak cuje. Tri puta ste gledali i niste nista videli mada se desilo tako da tada bude toplo a ne mogu da ubodem hladno vreme jer do zakazanog termina prodje prilicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, mjevtic said:

Pozdrav Gorane, uskoro cu na mali servis kod vas ali od sinoc sam primetio iz prednjeg dela auta poznati zvuk izduvne grane, da li je pukla ili je prednji lonac u pitanju (ako ga Lybra 1.9 ima) ne znam ali se sada cuje drugacije. Danas sam takodje primetio da kada recimo dodajem gas pa otpustim da promenim brzinu ili samo usporim cuje se neki zvizduk ili neki tako cudan zvuk, nadam se da je vezano za auspuh. Da li si imao takav slucaj i koga preporucujes za servis auspuha? A jos uvek vucem problem sa trapom od pre 2 godine i zamenom delova na trapu, kada je napolju hladno lupa i na najmanjim rupama kao da vozim na samim tockovima. Danas je recimo to bilo znatno drugacije jer je temperatura bila visoka mada se ipak cuje. Tri puta ste gledali i niste nista videli mada se desilo tako da tada bude toplo a ne mogu da ubodem hladno vreme jer do zakazanog termina prodje prilicno.

Pozovite me ujutro i sve se tacno dogovorimo....a na auspuhu je verovatno pletenica problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, cujemo se ujutru, mogu i da dodjem cisto da se cuje sve pa da se uradi sta treba na sledecem servisu kada zakazemo.

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Želeo bih da javno pohvalim Goranov servis sa posebnim naglaskom na ljudskost u Goranovom ophođenju prema svojim klijentima. U trenucima kada mi je pukao lanac u motoru na vozilu, koje sam kupio pre samo dva meseca, zbog nemarnosti i opuštenosti, sada već mog bivšeg majstora, i kada sam bio pred nervnim slomom, dolazak u Goranov servis je bio prava relaksacija. Njegov pristup, i kao profesionalca i kao čoveka, munjevito je pokrenuo u meni smirivanje. Posebno me kao čoveka dotaklo to što se na Goranovom licu zaista iskreno videlo koliko mu je krivo što se tako nešto uopšte desilo. Bez mnogo razmišljanja sam otvorio servisnu knjižicu kod Gorana. Svaki kontakt sa Goranom i njegovim servisom je bio pravo zadovoljstvo. Od srca preporučujem ovaj servis svakome ko ima Fiat-ova vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/3/2017 at 1:12 PM, сремац said:

Želeo bih da javno pohvalim Goranov servis sa posebnim naglaskom na ljudskost u Goranovom ophođenju prema svojim klijentima. U trenucima kada mi je pukao lanac u motoru na vozilu, koje sam kupio pre samo dva meseca, zbog nemarnosti i opuštenosti, sada već mog bivšeg majstora, i kada sam bio pred nervnim slomom, dolazak u Goranov servis je bio prava relaksacija. Njegov pristup, i kao profesionalca i kao čoveka, munjevito je pokrenuo u meni smirivanje. Posebno me kao čoveka dotaklo to što se na Goranovom licu zaista iskreno videlo koliko mu je krivo što se tako nešto uopšte desilo. Bez mnogo razmišljanja sam otvorio servisnu knjižicu kod Gorana. Svaki kontakt sa Goranom i njegovim servisom je bio pravo zadovoljstvo. Od srca preporučujem ovaj servis svakome ko ima Fiat-ova vozila.

 

Kod Gorana ne može drugačije! On je postavio standard koji retko ko može da dosegne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se izvinjavam zbog ovog propusta, jesnostavno mi je promakao ovaj post nisam ga video. Nisam siguran da je isplativo raditi generalnu na ovom autu .Ali za svaki slucaj mogu proveriti cene dwlova pa onda reci istinu. Danas u toku dana cete dobiti tacan odgovor. Jos jednom izvinjenje. Goran.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/24/2017 at 2:32 AM, Micko00 said:

Gorane postovanje .Imam Lanciu Kappu 2.0 turbo 20v  godiste 1999 stim da je skinuta turbina zbog plina pa bih hteo da vidim sa vama dal bi vi radili generalnu i jel to jako skupa gimnastika?Pozz

Posto motor nije rasturen i pregledan moramo napraviti neku okvirnu cenu. Delovi ( karike, lezajevi radilice, dihtunzi, semerinzi, kaisevi, spaneri, roleri, pumpa vode , ulje, filteri... ) kostaju oko 58000 rsd. Moramo dodati obradu glave sa gumicama i eventualno jos nekim ventilom oko 10000 rsd, ruke za samu popravku oko 25000 rsd. Ovo je varijanta ako je blok u redu...ako cilindri nisu u merama onda na sve ovo dodajemo hilznovanje bloka oko 15000 rsd.....i 5000 za vadjenje bloka ako ide na obradu. Da rezimiramo.....popravka moze kostati od 90000 rsd pa do 113000rsd. Po meni jako skupo za auto tog godista. Pozdrav i tu smo za sva dodatna pitanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno Gorane vezan sam za taj auto pa sam mislio da ga sredjujem ali sto ti kazes za to godiste mi se ne isplati...Sve najbolje tebi i tvojima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane, je li komplikovano proveriti stanje lanca na GP 1.3 mjt i koliko bi to kostalo? Auto je po satu presao 130 000 ali je iz uvozen pa ne znam originalnu kilometrazu.

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane. Jutros mi se desilo prilikom otpuštanja papučice kvačila, da mi ispadne opruga sa plastikama na krajevima opruge. Opruga je pukla i sve je završilo na patosnici. Kvačilo mi radi vraća se kod šaltanja, auto ide. Zanima me je li moguće naći negde oprugu i zameniti je. Pokušaću da okačim sliku tog dela. Radi lakšeg prepoznavanja, kataloški broj iz ePer-a je 51892573. U pitanju je Croma multijet 2008 110kw.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

To je ta opruga

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

IMAG0782.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, Dukabre said:

Pozdrav Gorane. Jutros mi se desilo prilikom otpuštanja papučice kvačila, da mi ispadne opruga sa plastikama na krajevima opruge. Opruga je pukla i sve je završilo na patosnici. Kvačilo mi radi vraća se kod šaltanja, auto ide. Zanima me je li moguće naći negde oprugu i zameniti je. Pokušaću da okačim sliku tog dela. Radi lakšeg prepoznavanja, kataloški broj iz ePer-a je 51892573. U pitanju je Croma multijet 2008 110kw.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 

To je ta opruga

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 

IMAG0782.jpg

Ima na otpadima...desetak evra...kupovali smo vec...

On 15.3.2017. at 10:55 AM, zlizi85 said:

Pozdrav Gorane, je li komplikovano proveriti stanje lanca na GP 1.3 mjt i koliko bi to kostalo? Auto je po satu presao 130 000 ali je iz uvozen pa ne znam originalnu kilometrazu.

Hvala.

Provera lanca traje do dva sata...cena je 2000rsd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kontaktirao par otpada ali nisu imali.Postoji li šansa vi da poručite pa bih došao na ugradnju kod vas. Kad se deo nabavi.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Dukabre said:

Ja sam kontaktirao par otpada ali nisu imali.Postoji li šansa vi da poručite pa bih došao na ugradnju kod vas. Kad se deo nabavi.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 

Moze...ali ja sam na sajmu do ponedeljka...pozovite Natasu u servis i narucete. 0112193543

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...