Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

 

Zdravo Gorane. Pre nedelju dana sam radio veliki i mali servis kod vas. Desilo mi se 3 ili 4 puta od kada sam preuzeo auto da se pri zaustavljanju motor ugasi sam od sebe. Svaki put samo pri zaustavljanju (naravno, kvacilo stisnuto). Pre servisa mi se to nije dogadjalo. Do goriva sigurno nije jer sam sipao pun rezervoar ED sa aditivima na Mol-u.

Poslednji put mi se desilo jutros pa rekoh da pitam, da li imate ideju u cemu bi mogao da bude problem?

Mnogo stvari moze da dovede do ovakvog problema....najlakse bi bilo da se pojavite u servisu i svr lepo prekontrolisemo. Zao mi je sto ne mogu ovako bez dijagnostike da odgovorim na pitanje.

 

Evo juce se opet desilo, s time da odmah posle paljenja je auto poceo nemirno da radi u leru i posle minut se ugasio. Meni se onako laicki cini da ima veze sa filterom za gorivo jer mi je posle gasenja trebalo podosta verglanja da bih ga ponovo upalio. Jedno 4-5 puta po malo duzeg verglanja. Kao da je nesto zacepilo dovod goriva. Sta da radim? Kada bi bilo zgodno da dovezem auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanjce za Gorana, Punto mk2b jtd od 63kw da liima plivajuci zamajac ? 2003 god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanjce za Gorana, Punto mk2b jtd od 63kw da liima plivajuci zamajac ? 2003 god

Ima plivajuci zamajac fabricki.....jedino ako neko nije nesto budzio...  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da javim sta je bio moj problem, remenica alternatora je skroz blokirala.

Zvao sam vas da zakazem, i zakazao sam ali tek za 10 dana, sto mi je mnogo jer se u medjuvremenu auto vozi, a malo me strah tako da ga teram. Tako da sam zavrsio u komsiluku.

 

Pozdrav i vidimo se za veliki servis koji se blizi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Ako moze cena i proizvodjac homokinetickih zglobova za Fiat Pandu VAN 1.1 2002god i broj motora 187A1000  i br. sasije ZFA141A000 to su one crvene Post Italia i naravno koliko bi kostalo montaza istih?

Hvala :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Imam jedno pitanje i mucim se oko toga.

Rec je o tome da mi se vraca rucica menjaca u prvoj i petoj brzini.

U prvoj fino vrati rucicu kad malo zistrije krenem.

Posto sam iz NS, da li znate sta je u pitanju, koliko traje popravka i cena?

U pitanju je fiat croma 120ks 2008.

Hvala.

Edited by Bumblebee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Imam jedno pitanje i mucim se oko toga.

Rec je o tome da mi se vraca rucica menjaca u prvoj i petoj brzini.

U prvoj fino vrati rucicu kad malo zistrije krenem.

Posto sam iz NS, da li znate sta je u pitanju, koliko traje popravka i cena?

U pitanju je fiat croma 120ks 2008.

Hvala.

Problem je najverovatnije u lezajevima snopova u menjacu. Cena popravke zavisi od broja lezajeva koji su osteceni. Ako su samo lezajevi osteceni...sest komada...ruke i ulje izadje oko 51000 rsd.

Pozdrav,

Ako moze cena i proizvodjac homokinetickih zglobova za Fiat Pandu VAN 1.1 2002god i broj motora 187A1000  i br. sasije ZFA141A000 to su one crvene Post Italia i naravno koliko bi kostalo montaza istih?

Hvala :cheers:

Cena zloba GSP je 1840 rsd....zamena je 1500 rsd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo Gorane,

Bliži se mali servis ali me zanima da li bi trebalo da se radi i veliki? Da znam šta da zakažem.. :)

Vozim Lineu 1.4 8v. Kilometraža je 64000 ali je auto proizveden 2008. a kupljen nov septembra 2010.

Grazie mille

 

P.S. Jel' i dalje zakazivanje ponedeljkom ujutru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena malog servisa je 6000 rsd ako idu i svecice 8300 rsd...ali posto je kais star sedam godina i presao 64000 km...mislim da bi bilo bolje uraditi veliki servis. Mozete pozvati bilo koji dan i zakazati..  011 2193543.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio u ponedeljak, vrhunska usluga i ljubaznost. Odradjen veliki servis + varijator faze, jako sam zadovoljan. Motor radi dosta tise i mirnije, a zvuk pravo uzivanje :laughing:

 

Sinoc otvaram gepek nesto da stavim , kad ono u gepeku svi zamenjeni delovi :unworthy:  po mojoj proceni jedino zubcasti je ono kao nov, ostalo katastrofa pumpa za vodu vidno ima lufta, plus izgleda da je pustala po malo jer se vidi sa donje strane kamenac i naslage od vode i antifriza.

 

Neki od spanera ili zatezaca su izgleda bili fabricki, gledanu po tome kad je proizvedeno, na plasticnim delovima ona strelica sto pokazuje godinu i mesec proizvodnje.

 

Sve pohvale jos jednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nov variator ili...?

 

 

U svakom slucaju druga prica skroz u odnosu na pre :laughing:  ,

reko mi Goran da je bio zatvoren i da nije radio kako treba, e sad ja sam i ranije osecao onaj "kick" kad upali varijator (ili sam barem mislio da to jeste varijator),

  ali ovo sad je mnooogo besnije :laughing:  kad nabodes gas a on se upali bukvalno moram da drzim volan cvrsto.

 

A zvuk motora totalno druga prica, lep, tih, miran rad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane, 
pri dodavanju gasa  pri brzinama 60-90km/h auto pocinje sav da se trese, sta moze biti? kad oduzmem gas ili izbacim iz brzine vibracije nestanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane, 

pri dodavanju gasa  pri brzinama 60-90km/h auto pocinje sav da se trese, sta moze biti? kad oduzmem gas ili izbacim iz brzine vibracije nestanu.

Moguce da je problem u krstevima ili soljama poluosovina....trebalo bi probati..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane....zanima me koja je cena malog i velikog servisa za bravo 1.2 16v 2001.god (za clanove naravno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo mali servis ruke i delovi oko 4870 rsd......A veliki servis bez malog servisa oko 15300 rsd. Nadam se da se razumemo....ako nesto nije jasno javite se Natasi na 065 2193543.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Stilo JTD 59kw.

Koliko su ruke za zamenu seta kvačila?

Kolege su me savetovale da odradim reparaciju korpe i lamele umesto da stavim zamenski set.

Da li je moguće sa vama, uz nadoknadu, organizovati slanje seta na reparaciju, jer je meni teško da to odradim bez kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruke za zanenu seta su 7500 rsd minus popust ako ste clan kluba. Kvacilo mozemo mi odneti u servis gde Vi kazete ali ne snosimo nikakvu odgovornost za kvalitet reparacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...